Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusim a 8`a victorie consecutiva?

Poll ended at 16 Noi 2013, 11:15

Da
21
66%
Nu
7
22%
Egal
4
13%
 
Total votes: 32

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Dtristan » 16 Noi 2013, 14:09

*Coco* scrie:Tu esti constient de faptul ca daca aceasta echipa nu va promova anul acesta, sezonul viitor nu va mai avea bani?

Sa recapitulam, in momentul de fata aveti 6 puncte in clasamentul de play-off si doar 4 meciuri de jucat cu contracanditatele :lol:
acasa : U Craiova si ASA Tg.Mures
deplasare: Resita si Valcea

Tare curios sunt cate puncte puteti acumula din aceste 4 partide :lol:


Pai cum calcxulasi vere:))))))))))))esti tu sigur ca astea sunt echipele ce sigur termina in primele 6?:))))))))))))

Bun calcul no offense!
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 16 Noi 2013, 14:17

JustME scrie:ne fac noua calcule cu cate puncte o sa intram in respectivul playoff :)
Pai daca echipa lor nu o sa intre, trebuie sa fie la curent cu ce va face cealalta echipa in playoff :-D
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 16 Noi 2013, 14:20

Ce ma intereseaza mai mult decat rezultatul...este jocul. Sper ca din cei care au fost sa ne spuna o parere dar ii rog sa fie foarte obiectivi (fara sentimente fata de nimeni). Si la Mioveni am suferit ... se pare ca jocul este putin pe o panta descendenta. Avem 7 zile sau mai bine zis Ovidiu are 7 zile sa rezolve aceste probleme. In mod normal trebuie sa apara o crestere daca nu inseamna ca pregatirea de vara a fost facuta prost. Nu stiu ce preparator (cand am vb cu felix a spus ca nu se pune problema sa fie schimbat) dar cred ca acolo sunt probleme. Apar accidentarile ... acestea se intampla in principal din cauza pregatirii fizice. Liga a 2-a a jucat fara oprire deci e imposibil ca un antrenor sa incarce fizic jucatorii in decurs de 6 zile.

Oricum asta cu capra e tipic romanilor ! ... trebuie sa recunoastem ca si noi ne uitam in curte la FCUC si le facem calcule :lol: :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 16 Noi 2013, 14:25

Cand joci fara 5 titulari e clar ca jocul n-are cum sa fie in crestere...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

JustME

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 16 Noi 2013, 14:26

s9k3k3 scrie: trebuie sa recunoastem ca si noi ne uitam in curte la FCUC si le facem calcule :lol: :)(
mai mult tu decat noi :)
Ovidiu* scrie:Cand joci fara 5 titulari e clar ca jocul n-are cum sa fie in crestere...
dap, meciul asta ne-a prins cu infirmeria plina (azi practic am jucat fara niciun titular la mijloc) si din pacate se pare ca jucatorii din linia a 2-a (Precup, Dragalina, Bardu, Dragu, Parvu) nu prea fac fata. dar e timp suficient in iarna sa se remodeleze lotul. pana atunci ne carpim cum putem. in varianta pesimista o sa avem mult de tras in playoff deci ne facem singuri viata grea. insa mai e mult de jucat pana la playoff, sunt sigur ca o sa putem sa recuperam punctele pierdute pana acum o:

p.s. Adi Ionescu a lipsit azi din cauza cumului de cartonase galbene nu din cauza unei accidentari deci o sa fie apt pentru meciul urmator.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8092
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Noi 2013, 15:19

de Bobby » 15 Noi 2013, 03:35

Eu nu inteleg care-i situatia la echipa. Anumite chestii mi se par ciudate rau.

Stinga ia in lot la Bistrita 3 juniori !! Astia nu sint luati in lot la Motru sau la Mioveni, dar in cea mai grea deplasare. Ai un lot de vreo 24 de jucatori valizi si iei in lot 3 debutanti ? Mi se pare o mare, mare timpenie.

In plus - pe csuc.ro, echipa probabila e timpita de-a dreptul, cu Ionescu si Ganea absenti, si cu Dargu titular ??? Asta inseamna ca Ionescu, Ganea si Sin au fost lasati acasa ?

Universitatea: Brac - Cârjă, Pătraşcu, Izvoranu, Velcovici - Gorovei, Opriţa, Dragalina, Dragu, Precup – Curelea

Este prima data cind Stinga ma enerveaza teribil. Este lipsa de respect fata de competitie sa iei debutanti la un meci de play off. Prevad o infringere si un joc slab la Bistrita. Este prima data cind fac pronosticuri toamna asta.
Din pacate - vedeti ultimele propozitii de mai sus - am avut dreptate. Asa e in sport : capul sus si mergi mai departe. Citeva erori mari strategice la acest joc, din punctul meu de vedere :

1. Nu era voie ca Ionescu sa ia galben la Mioveni, si sa lipseasca cu Bistrita ! Ce prostie. Daca se stia ca e la un galben de suspendare, trebuia sa-l fi luat cu Vilcea !

2. Mi s-a parut o idiotenie sa nu folosesti jucatori precum Ciju (nici macar ca rezerva !!) sau Pirvu, - dar sa pui un debutant pe banca de rezerve care e fundas central, Girloi (nu-l ai acolo pe Ljubinkovici ?).

Pina la urma asta a fost si o oportunitate sa se vada limitele unor jucatori. Urmatoarele 3 meciuri sint cruciale.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8092
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Noi 2013, 15:28

In cronica meciului pe micapi.ro se spune ca Bistrita putea sa ne bata mai rau - au avut citeva ocazii. Dragalina ar fi jucat inchizator si ar fi facut multe erori.

Asa cum am spus chiar inainte de meci - eu as fi jucat cu Izvoranu pe postul lui Ionescu - drept inchizator, cu Ljubinkovici fundas centra. Din pacate Stinga nu a fost prea inspirat la alcatuirea echipei - sper sa fie mai inspirat in urmatoarele 3 meciuri.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 16 Noi 2013, 15:29

mda.. se pare ca unor jucatori li se cam pregatesc bagajele in pauza competitionala. Pe de o parte Caju, Parvu care par ca nu intra deloc in vederile lui Stanga si pe de alta parte chiar Ljubinkovici care pare uitat pe banca, in ciuda faptulu ca azi de exemplu se putea juca lejer cu 3 fundasi centrali sau sa fie urcat Izvoranu in linia de mijloc ca DM

edit: astia de la micapi sunt penibili, au copiat cuvant cu cuvant live-ul celor de la maxima de pe FB

Si o chestie care ma enerveaza la culme la Stanga este ca insista cu acest 4-3-3 si nu are o tactica de rezerva. Azi efectiv nu aveai de ce sa joci 4-3-3 in conditiile in care iti lipseste aproape tot mijlocul obisnuit. Azi un 3-5-2 ar fi fost de vis

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 16 Noi 2013, 16:03

4-3-3 folosit de Stanga se schimba foarte mult pe parcursul unui joc. Practic noi jucam cu un singur atacant. De exemplu aseara Grecia tot 4-3-3 dar in benzi cu jucatori de nr 9 si la fiecare faza rahatii aia aveau cate 2 varfuri puternice in careu ! pe cand noi jucam doar cu un varf de forta. Deci 4-3-3 folosit de el se transforma tot intr-un 4-2-3-1 sau 4-1-4-1.

Nu cred ca Ovidiu e principalul vinovat adica nu stiu ce puteam face mai mult? Pana la urma e normal ca am pierdut ! Nu ai cum sa castigi tot ! pt a avea o serie mare de meciuri castigate iti trebuie jucatori seriosi cu experienta care nu se lasa luati de val dupa 1-2 meciuri. Noi am reusit 7 ! deci avem si astfel de jucatori. Meciul urmator o sa aratam mai bine (trebuie) Hai STIINTA ! ucv ucv ucv usteag
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 16 Noi 2013, 16:53

In meciurile cu echipe puternice iti faci lotul,
in aceste meciuri vezi cine e capabil sa duca echipa in Liga 1 si cine nu este
infrangerea survenita este constructiva

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 16 Noi 2013, 17:39

Of, Doamne! Tragedie!
Am zis!!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 16 Noi 2013, 17:44

cortinadampezzo scrie:In meciurile cu echipe puternice iti faci lotul,
in aceste meciuri vezi cine e capabil sa duca echipa in Liga 1 si cine nu este
infrangerea survenita este constructiva
100% De acord cu tine! Asa este! o:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 16 Noi 2013, 17:48

manex scrie:Of, Doamne! Tragedie!
Poate pentru voi... Noi incercam sa obtinem numai ce e bun din fiecare meci, fie ca e victorie, fie ca e infrangere.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 16 Noi 2013, 17:49

DeuxEx scrie:
manex scrie:Of, Doamne! Tragedie!
Poate pentru voi... Noi incercam sa obtinem numai ce e bun din fiecare meci, fie ca e victorie, fie ca e infrangere.
nu ti-ai recunoscut mesajul?
Am zis!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 16 Noi 2013, 17:53

Ba da... Si? Pentru noi, înfrângerea cu Bistrita n-a fost o tragedie. Pentru voi, egalul cu OSM a fost o mare tragedie, parca din epoca lui Caragiale :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis