[Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pentru cine va fi 13 cu noroc (3 puncte)?

Poll ended at 23 Noi 2013, 16:44

CS Universitatea
25
57%
Nimeni
5
11%
FC Universitatea
14
32%
 
Total votes: 44

LiviuB

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de LiviuB » 23 Noi 2013, 21:12

Bobby scrie:Acum ca meciul a trecut, eu cred ca orasul si judetul ar trebui sa capituleze - in niste conditii bine stabilite - in fata interlopilor.

1. Finantatorii CS ar trebui sa doneze banii pe care-i planuiau pentru fotbal unor cauze caritabile, la olimpicii de matematica, unor oameni care merita. Daca vor sa faca o echipa studenteasca, pentru liga a 3-a sau a 4-a- unde sa fie fotbal fotbal fara interlopi, poate ca n-ar fi o idee proasta.

2. Toate investitiile publice in fotbal ar trebui sistate - inclusiv centrul de juniori al CJ. Va fi treaba interlopilor sa finanteze juniorii pe care ii vor vinde mai tirziu. Afacerile cu jucatori nu au nimic de a face cu platitorii de taxe din Craiova.

3. Statul roman nu are nevoie sa risipeasca banii pe un stadion nou la Craiova. Statul roman ar trebui sa capituleze neconditionat in ceea ce priveste stadionul actual. Trebuie dat gratis interlopilor (fara chirie) - dar interlopii vor platit acolo : utilitati, energie electrica, impozite etc. Daca la sfirsitul unui an calendaristic exista datorii la uilitati, interlopii vor fi evacuati fara somatie, si reprimiti doar cind isi platesc datoriile.

4. Interlopii vor depune garantii de milioane de Euro la dispozitia autoritatilor locale. Daca SRL-ul interlopilor va participa vreodata in campanii electorale, sau se va implica in politica locala in orice mod - acesti bani vor fi luati de comunitatea locala si folositi pentru cauze sociale.

5. O noua taxa locala, taxa Mititelu, va trebui aprobata de populatia Craiovei in asa fel incit datoriile curente al interlopilor sa fie platite de cei 350.000 de suporteri. Noul proiect trebuie sa plece la drum curat, fara datorii.

6. FRF si justitia romana vor transa problema denumirii si palmaresului. Interlopii nu se pot lauda decit cu ceea ce detin in mode legal.

Eu zic ca in felul asta toata lumea o sa fie multumita.
la punctul 3 sa stii ca ma voi opune, cand va fi cazul. deocamdata orasul a aratat ca il merita pe mititelu. de ce sa dea statul cel putin 100 de milioane de euro?

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Pacala » 23 Noi 2013, 21:15

Livius, ti-am raspuns anticipat mai sus. Te rog eu sa nu ma iei iar cu Mititelu. Mi-am spus parerea despre mititelu. Toti repetati la infinit numele lui mititelu de o sta ala numai in sughituri. Dar de netoiu sau dinel staicu ti-a placut?

Masive, n=am vazut niciodata telenovele. Nu sint sclavul tv-ului. Tu o sa-mi spui fraza aia cu daca nu aparea cs-ul, nu aparea nici Universiatea. Idei fixe nu gluma.

Bubi, iar bati campii. Apropo, nu cred ca orasul are nevoie de stadion. Prioritatea numarul 1 dupa mine ar fi ca toate strazile, toate aleile sa fie asfaltate perfect, ca in Germania.
Last edited by Pacala on 23 Noi 2013, 21:20, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Bobby » 23 Noi 2013, 21:19

de Livius » 23 Noi 2013, 14:12

la punctul 3 sa stii ca ma voi opune, cand va fi cazul. deocamdata orasul a aratat ca il merita pe mititelu. de ce sa dea statul cel putin 100 de milioane de euro?
Tocmai - statul roman nu ar trebui sa construiasca un stadion nou din fonduri publice. Statul roman nu trebuie sa investeasca un leu pentru afacerea interlopilor care se desfasoara pe stadionul actual. Sa faca ce vor cu el - terenul ar trebui sa apartina primariei in continuare (nu poate fi instrainat).

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de FanStiinta » 23 Noi 2013, 21:21

dupa meciul de azi sunt convins ca am ales bine! Ma bucur ca am scapat de drogatii de la Sud care nu stiu decat sa injure.. Sa-i injuri tu pe Craioveanu, pe Stanga.. Dar sa-l admiri pe Gogoasa.. Nici nu poti sa te superi pe ei saracii ca nici doua clase ca trenul nu au.. Ma bucur si ca am scapat de Mititelu.. e asa de bine!

Meciul fu unul extrem de slab.. FC U merita sa castige pentru determinarea cu care jucara.. Dorel Stoica si Ciuca sunt fotbalisti.. La fel Izvoranu.. De remarcat si interventia lui Brac! in rest un meci extrem de urat.. multi nervi pt nimic..

de la tribuna oficiala se vedea si cum erau oamenii pe stadion.. evident ca majoritari erau cei cu FC-ul dar la tribuna a II-a treimea dinspre peluza nord nu-i injura si nu-i huiduia pe cei de la CS U.. fusei surprins sa vad si asta..

ps: Domnului Pacala si pacalicilor le doresc ca ei si familiile lor sa traiasca din banii pe care i-am primit eu de la Olguta, psd etc..

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de romaad » 23 Noi 2013, 21:22

si inca o chestie, Mitran a devenit suporter CS (ca altfel nu vad de ce ar scrie in Maxima, semn ca pentru niste bani bine investiti si presa poate fi atrasa de partea ta

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Pacala » 23 Noi 2013, 21:24

FanStiinta scrie:dar la tribuna a II-a treimea dinspre peluza nord nu-i injura si nu-i huiduia pe cei de la CS U..
minti
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Pacala » 23 Noi 2013, 21:30

:)( Pleşan: "Sîntem echipa Craiovei"
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de FanStiinta » 23 Noi 2013, 21:32

Pacala scrie:
FanStiinta scrie:dar la tribuna a II-a treimea dinspre peluza nord nu-i injura si nu-i huiduia pe cei de la CS U..
minti
eu iti spun ce observai de la T0.. si valurile se oprira tot cam in zona aia.. nu ca m-ar interesa.. putem sa fim si doar 100.. ma simt bine fara mititelu si drogatii de la sud

LiviuB

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de LiviuB » 23 Noi 2013, 21:33

Pacala scrie:Livius, ti-am raspuns anticipat mai sus. Te rog eu sa nu ma iei iar cu Mititelu. Mi-am spus parerea despre mititelu. Toti repetati la infinit numele lui mititelu de o sta ala numai in sughituri. Dar de netoiu sau dinel staicu ti-a placut?

Masive, n=am vazut niciodata telenovele. Nu sint sclavul tv-ului. Tu o sa-mi spui fraza aia cu daca nu aparea cs-ul, nu aparea nici Universiatea. Idei fixe nu gluma.

Bubi, iar bati campii. Apropo, nu cred ca orasul are nevoie de stadion. Prioritatea numarul 1 dupa mine ar fi ca toate strazile, toate aleile sa fie asfaltate perfect, ca in Germania.
pai Pacala - vrei nu vrei FC U e legata de mititelu. nu a zis mititelu sa ne facem alta echipa? ca asta e echipa lui si a familiei lui? eu vreau o echipa a comunitatii, a regiunii, nu a unui om

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de FanStiinta » 23 Noi 2013, 21:38

Pacala scrie::)( Pleşan: "Sîntem echipa Craiovei"
"Într-adevăr s-a văzut că fanii sînt împărţiti 50-50, jumătate au ţinut cu noi, jumătate cu ei. Au scăpat uşor adversarii, trebuiau să plece învinsi acasă"
Robert Săceanu, mijlocaş FC Universitatea :-)

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Bobby » 23 Noi 2013, 21:42

de Pacala » 23 Noi 2013, 14:15

Bubi, iar bati campii. Apropo, nu cred ca orasul are nevoie de stadion. Prioritatea numarul 1 dupa mine ar fi ca toate strazile, toate aleile sa fie asfaltate perfect, ca in Germania.
Ei Tindala, pai nu e normal ca orasul sa capituleze in fata interlopilor si celor ca tine ? Care e punctul din mesajul meu care te roade tare ? Ca judetul sa nu plateasca pentru interlopi ? Ca taxele neplatite de interlopi trebuie acoperite de suporterii aia multi ? Ca interlopii sa nu mai santajeze orasul in campaniile electorale ? Mai baiatule - traiesc si eu de multi ani pe afara - si iti spun eu regulile de aici : 1) vrei sa ai circ proprietate privata plateste, sau pune taxe sa plateasca fraierii; 2) nu te bagi in politica.

Mai baiatule - propunerea mea iti aduce circul interlopilor acasa ! Nu asta vrei tu ?

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Pacala » 23 Noi 2013, 21:42

Livius scrie:pai Pacala - vrei nu vrei FC U e legata de mititelu.
este, din pacate. Dar tu chiar crezi ca eu sau tot puhoiul ala de lume de la stadion suntem sub vraja lui Mititelu, sclavii bla bla? Ce e greu de inteles ca lumea nu-l place pe patron, sau or fi citiva si din aia. Are el citiva pe linga el. Nu e cazul meu si a multimii de pe stadion.. Sigur au si astia de la cs. As paria pe orice ca cs-ul are mult mai multi, prin primarie, niste baieti de pe la T0 :-) acolo....dar eu nu m-am aruncat sa-i zic niciunuia de pe forum ca ar fi sclavul lui x sau y. Voi cu asta incepeti toate mesajele adresate suporterilor Universitatii Craiova.Meciul de azi are un singur castig. S-a lamurit toata tara ca oamenii din Craiova nu sint ca trestia in vant. Iti spun eu ca vor fi obligate anumite persoane sa tina cont de asta.
Last edited by Pacala on 23 Noi 2013, 21:48, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Pacala » 23 Noi 2013, 21:46

Bobby scrie:Mai baiatule - traiesc si eu de multi ani pe afara - si iti spun eu regulile de aici
esti tare haios cind vorbesti cu atata superioritate despre traitul in strainantate. De parca tu te-ai fi nascut si ai fi trait numai la Monte Carlo si restul, bietii de ei, au trait toata viata la coada Mititelului. :)( Mare lucru si fudulia asta.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Pacala » 23 Noi 2013, 21:51

FanStiinta scrie:
Pacala scrie::)( Pleşan: "Sîntem echipa Craiovei"
"Într-adevăr s-a văzut că fanii sînt împărţiti 50-50, jumătate au ţinut cu noi, jumătate cu ei. Au scăpat uşor adversarii, trebuiau să plece învinsi acasă"
Robert Săceanu, mijlocaş FC Universitatea :-)
un lucru e clar, meciul a fost frumos in tribune si in declaratii. Ca meciul in sine...
Alte declaratii tari:

"Mi-e ruşine de ce s-a întîmplat, dar eu sau cei de la CS U n-am provocat. Ar trebui ca fotbalul să fie doar pe teren. M-am reaccidentat la antrenamentul dinaintea meciului"
Mihăiţă Pleşan, mijlocaş CS U

"N-am bătut pe nimeni, ei s-au lovit de mine, am fost înjurat şi de Pleşan, şi de Cristescu. Am înţeles că Silvian Cristescu are un dinte lipsă pentru că s-a lovit de cotul meu. O să depun eu plîngere la Poliţie, pentru că el mi-a furat telefonul, ştiu că a fost hoţ de buzunare cînd era mic"
Andrei Preda, portar FC Universitatea
Last edited by Pacala on 23 Noi 2013, 22:02, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de stuparu_alexandru » 23 Noi 2013, 21:53

Pacala scrie:
Livius scrie:pai Pacala - vrei nu vrei FC U e legata de mititelu.
este, din pacate. Dar tu chiar crezi ca eu sau tot puhoiul ala de lume de la stadion suntem sub vraja lui Mititelu, sclavii bla bla? Ce e greu de inteles ca lumea nu-l place pe patron, sau or fi citiva si din aia. Are el citiva pe linga el. Nu e cazul meu si a multimii de pe stadion.. Sigur au si astia de la cs. As paria pe orice ca cs-ul are mult mai multi, prin primarie, niste baieti de pe la T0 :-) acolo....dar eu nu m-am aruncat sa-i zic niciunuia de pe forum ca ar fi sclavul lui x sau y. Meciul de azi are un singur castig. S-a lamurit toata tara ca oamenii din Craiova nu sint ca trestia in vant. Iti spun eu ca vor fi obligate anumite persoane sa tina cont de asta.

nu sunt ca trestia in vant... sunteti exact ca trestia in vant ! in functie de cum ragaie mititelu va miscati voi.
unde erati bai suporterilor cand a mutat la severin echipa ? unde [****] erau toti carnatii astia de pe stadion atunci ? ca in fata stadionului n-am fost decat vreo 30 de insi atunci.
mai taceti dracu din gura cu impresiile voastre de moralisti, corecti, vertebrati... sunteti complici la distrugerea stiintei.
atitudinea voastra de "iubesc echipa nu si pe mititelu, nu vad de ce nu e ok" e deplorabila. din cauza voastra isi bate asta [cenzurat] de tot orasul. ca are 15.000 de prosti care vin la meciuri si ii injura dusmanul imaginar CSU si el scapa bine merci. sta la tribuna a II-a printre trogloditi si se crede mesia .
va mai da o fumigena, voi o procesati si el isi duce mai departe planurile contra craiovei.
treziti-va in [cenzurat] mea mai repede !
nu vreau sa veniti sa sustineti CSU, ma lipsesc de suporteri ca tine si multi altii asemenea tie, dar mai ho ! doar ca sunteti multi nu inseamna ca aveti si dreptate.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Închis