[Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pentru cine va fi 13 cu noroc (3 puncte)?

Poll ended at 23 Noi 2013, 16:44

CS Universitatea
25
57%
Nimeni
5
11%
FC Universitatea
14
32%

Total votes: 44

LiviuB

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de LiviuB » 23 Noi 2013, 23:50

blue ray scrie:Trebuie să acceptăm că nu toți gândim la fel, iar fiecare are argumentele lui. Unii sunt mai toleranți, alții nu mai pot. Unii, din dragoste pentru Știința (aia pe care am iubit-o cu toții), mai cred în cai verzi pe pereți, altora, tot din dragoste pentru Știința, le-a ajuns. Important e să respectăm și alte puncte de vedere.
tocmai de aia ii multumesc lui mititelu ca a creat prilejul de a fi 2 echipe. chiar ma bucur ca nu sunt in aceeasi barca cu cei ce se hranesc la perinita.

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 23 Noi 2013, 23:57

manex scrie:
DeuxEx scrie:Se striga din peluza FC "Mititelu, Mititelu, Mititelu!" :lol:

Sent from my S500 using Tapatalk
??nu s-a strigat asa ceva. ucv
Ba sa strigat, cu vreo 25 de min inainte de meci, cred. Si s-a strigat vreo 2-3 minute. Efectiv, toti cei care eram in tribuna nord ne uitam stupefiati unul la celalalt. Si m-am convins ca nu avem iluzii auditive când i-am intrebat asta pe cei care erau la T2. Aaaa, ca in timpul meciului au strigat "Mititelu, m..., Mititelu" de vreo cateva ori, pret de circa 10-12 secunde, asta e alta poveste.

Uita-te la ora când am postat mesajul, Manex. Nu fabulez! Pentru mine e o mare dezamagire asta!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blue ray
senior
senior

Mesaj de blue ray » 24 Noi 2013, 00:06

Niște copii frumoși...

Pacala
fanatic
fanatic

Mesaj de Pacala » 24 Noi 2013, 00:06

DoRyN scrie:O sa scriu separat acest mesaj pentru Pacala si Boby, in ordinea in care au scris mesaje prin care s-au atacat reciproc. Mesajele voastre contin atacuri la persoana, Pacala a initiat atacul si Boby a raspuns la fel. Considerati acest mesaj ca o atentionare si un indemn la ratiune.

Suplimentar pentru Pacala, schimba modul in care te exprimi, e deranjant pentru alti utilizatori.
Valabil pentru mai multi!

Multa ura si incrancenare vine din partea suporterilor FC U, exista si in partea suporterilor CS U cateva manifestari de acest gen, dar parca putin mai timide.

Fac un apel la respect reciproc, bun simt si responsabilitate!
da-mi un exemplu de mesaj de-al meu in care jignesc sau atac la persoana
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 24 Noi 2013, 00:09

Ok, am gresit ca nu ti-am dat avertisment. Reciteste-ti mesajele si vezi ca ai folosit de mai multe ori Buby in loc de Boby si nu e prima data. Discutie incheiata!

Sent from my iPad using Tapatalk

iuli

Mesaj de iuli » 24 Noi 2013, 00:18

manex scrie:
iuli scrie:acum am ajuns de la meci,multumesc danutz!cand vii la Craiova sau la Slatina dau de baut!
vezi ca mai ai de multumit cuiva :)(
da asa e,iti multumesc si tie! o:

Pacala
fanatic
fanatic

Mesaj de Pacala » 24 Noi 2013, 00:31

Dorin,
Inteleg, este forumul tau. Faci ce vrei cu el. Se pare tu ai imprimat tenta asta si esti gata sa elimini pe oricine deranjeaza tenta dorita de tine. Altfel nu te-ai fi legat de bubi, o usoara ironie si i-ai fi avertizat pe cei care m-au jignit grosolan iar eu m-am facut ca nu vad. Nu are rost sa-ti dau exemple pt ca le gasesti usor in paginile anterioare. Nu pot fi puse in balanta. Neavertizandu-i pe ei si avertizandu-ma pe mine ii azmuti pe mine si ii atentionezi si pe ceilalti suporteri ai FC Universitatea Craiova sa-si tina gura.Acum m-ai invitat practic sa plec de pe forumul tau. Ma obinuisem ca este forumul Universitatii Craiova apoi am avut vaga iluzie ca ar fi un loc de intilnire al celor doua echipe. M-am inselat, mea culpa.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 24 Noi 2013, 00:32

Vad ca ziarele confirma ceea ce se zvonea prin tribuna. Gogoasa l-a agresat pe Plesan pe tunelul de iesire de la vestiare, scoțându-l efectiv din joc inainte ca acesta sa inceapa. Sper ca acest individ cu aere de ultras sa fie suspendat din viata sportiva daca o asemenea fapta se confirma.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007

Pacala
fanatic
fanatic

Mesaj de Pacala » 24 Noi 2013, 00:39

DeuxEx scrie:Vad ca ziarele confirma ceea ce se zvonea prin tribuna. Gogoasa l-a agresat pe Plesan pe tunelul de iesire de la vestiare, scoțându-l efectiv din joc inainte ca acesta sa inceapa.
"Nu ştiu despre ce incident a fost vorba, am încercat să ne concentrăm doar la meci. Lui Pleşan i-au recidivat nişte probleme medicale, de-asta nu a fost folosit, nu din altă cauză"
Ovidiu Stîngă, antrenor CS U

"Mi-e ruşine de ce s-a întîmplat, dar eu sau cei de la CS U n-am provocat. Ar trebui ca fotbalul să fie doar pe teren. M-am reaccidentat la antrenamentul dinaintea meciului"
Mihăiţă Pleşan, mijlocaş CS U

propune sa fie tras pe roata :)(

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 24 Noi 2013, 00:42

Lupta a început de la vestiare, unde căpitanul Pleşan şi directorul sportiv Silvian Cristescu au fost agresaţi de portarul de rezervă al lui Mititelu, Andrei Preda. „Doar Gogoaşă (porecla lui Preda, n.r.) putea să facă asemenea scandal” a comentat Stângă la final gestul care l-a scos din primul „unsprezece” pe Pleşan.

Nicolo Napoli: „Îi felicit pe suporteri, care au făcut o atmosferă deosbită la revenirea noastră acasă. Am arătat că noi suntem echipa Craiovei. Sunt mulţumit de modul cum au jucat băieţii, dar, din păcate, nu am putut înscrie. Nu comentez gestul lui Preda, eu sunt la echipă doar să-l antrenez

Sursa: ProSport
http://liga2.prosport.ro/seria-2/campio ... l-11717485

Pleşan şi Cristescu agresaţi la vestiare: "Am fost loviţi de un drogat, ăla nu e fotbalist!" »
Spiritele au degenerat chiar la vestiare, în momentul în care jucătorii celor două echipe s-au intersectat. Conform DigiSport, Mihăiţă Pleşan şi Andrei Preda s-au întîlnit pe hol, iar, după cîteva contre verbale, portarul celor de la FC U Craiova l-a bătut pe mijlocaş, cei doi fiind cu greu despărţiţi de colegi.

sursa: GSP

Sursele GSP.RO susţin că şi Silvian Cristescu, team managerul celor de la CS Universitatea Craiova, ar fi fost lovit de portarul Universităţii.
Bill Shankly
EX-Cristi007

iuli

Mesaj de iuli » 24 Noi 2013, 00:49

la cati fani a avut ochelaristul azi nu e de mirare ca lumea sare in sus la golurile oilor in cupele europene prin barurile craiovene.cel mai mult m-a intristat faptul ca la final erau unii care se laudau ca au dat mana cu mititelu,mare realizare.lehamitea ce-am simtit-o atunci nu poate fi descrisa,asta e Romania cu promovarea non-culturii,a interlopilor si tarfelor care fac audienta la acces direct.
nu ne ramane decat sa asteptam cu interes divizarea din iarna,apoi sa vina aplaudacii sa ne explice cum sta treaba cu adevarata Stiinta.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 24 Noi 2013, 01:03

Pacala, discutia era incheiata, dar ma bucur ca ai luat decizia sa pleci. Timp de 2 ani nu ti-am simtit lipsa.

Aditza
senior
senior

Mesaj de Aditza » 24 Noi 2013, 01:40

Văd că tot ziceţi că tot stadionul a fost cu fc... Eu am plecat cu 5 minute mai devreme să evit aglomeraţia şi să ajung la servici şi am înţeles că băieţi noştrii au fost aplaudaţi de jumatate de Tribuna 2, restul de la mititelu către peluza sud au fost cu Fc. Aşa este?
Cât despre meci..FC apărare buna atac praf, CS invers. Sincer nici nu mă aşteptam la goluri

stuparu_alexandru
fanatic
fanatic

Mesaj de stuparu_alexandru » 24 Noi 2013, 01:48

iuli scrie:la cati fani a avut ochelaristul azi nu e de mirare ca lumea sare in sus la golurile oilor in cupele europene prin barurile craiovene.cel mai mult m-a intristat faptul ca la final erau unii care se laudau ca au dat mana cu mititelu,mare realizare.lehamitea ce-am simtit-o atunci nu poate fi descrisa,asta e Romania cu promovarea non-culturii,a interlopilor si tarfelor care fac audienta la acces direct.
nu ne ramane decat sa asteptam cu interes divizarea din iarna,apoi sa vina aplaudacii sa ne explice cum sta treaba cu adevarata Stiinta.
mare adevar.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

anakin
fanatic
fanatic

Mesaj de anakin » 24 Noi 2013, 01:49

Aditza scrie:Văd că tot ziceţi că tot stadionul a fost cu fc... Eu am plecat cu 5 minute mai devreme să evit aglomeraţia şi să ajung la servici şi am înţeles că băieţi noştrii au fost aplaudaţi de jumatate de Tribuna 2, restul de la mititelu către peluza sud au fost cu Fc. Aşa este?
Cât despre meci..FC apărare buna atac praf, CS invers. Sincer nici nu mă aşteptam la goluri

Nu stiu de pe ce planeta ai venit, dar jucatorii CS au fost huiduiti de 90% din stadion, atat la incalzire, cat si la fiecare atingere de balon in timpul meciului.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Închis