[Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pentru cine va fi 13 cu noroc (3 puncte)?

Poll ended at 23 Noi 2013, 16:44

CS Universitatea
25
57%
Nimeni
5
11%
FC Universitatea
14
32%
 
Total votes: 44

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de whiteLion » 29 Noi 2013, 18:39

alex.p scrie:
Pai nici macar meciul de saptamana trecuta nu a fost intre un club sportiv si o sectie a sa. FC nu are legatura cu Universitatea Craiova.
uite legatura:
Last edited by Anonymous on 29 Noi 2013, 18:58, edited 1 time in total.
Motiv: am pus tagurile hsimg
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de hanky panky » 29 Noi 2013, 18:49

si care-i legatura cu asta?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by Anonymous on 29 Noi 2013, 18:55, edited 1 time in total.
Motiv: Regulamentul interzice citarea ultimului mesaj, e evident la ce te referi !
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de whiteLion » 29 Noi 2013, 18:58

continuitatea
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Bobby » 29 Noi 2013, 19:35

Si cum se defineste continuitatea ? E un termen juridic, sportiv sau emotional ? Din punct de vedere juridic nu poate sa fie: cite SRL-uri, unele in paralel !, care s-au pretins adevarata U Craiova au trecut prin Craiova...

O fi din punct de vedere sportiv ? Eu spun ca daca s-ar baga TAS-ul acolo - e jale mare. FRF-ul a inchis ochii la multe ilegalitati ale interlopilor Staicu, Netoiu si Mititelu. Serios - de ce nu se duce Mititelu sa reclame CS la TAS ? In lumea civilizata societate noua = club nou. Asa ca SRL-ul lui Ajica e doar un club fondat in 2002 - fara nici o legatura cu Universitatea Craiova - desenele cu regele junglei pe care tu le tot afisezi n-au nici o treaba cu asta, sper ca iti dai seama. LPF a decis sa boteze esalonul de elita din Romania "Liga 1" dupa ce un afacerist a inregistrat denumirea veche, de zeci de ani, "divizia" A la OSIM. Se pare ca afaceristul ala a botezat o prajitura cu numele "divizia A". Asa ca nu-mi spune tu ca balivernele inregistrate la OSIM sint o DOVADA de continuitate - ca nu merge.

O fi continuitate din punct de vedere emotional ? Asta e o chestie subiectiva. Mie mi-a venit sa rid anul asta cind am vazut "actele" lui Mititelu. Statul roman nu a CESIONAT nimanui patrimoniul sportiv al U Craiova; asta e realitatea. Becali are acte semnate de MApN pe ceea ce inseamna Steaua. Mititelu, Netoiu si Staicu nu au avut asa ceva. Eu tin cu U Craiova pentru ceea ce s-a intimplat inainte de 1994. Iar daca acel patrimoniu sportiv nu a fost CESIONAT nimanui - prefer sa sa stau cu CS, singura insitutie de sport care are o conexiune cu Universitatea din Craiova, fondata in 1948.

Tu vezi lucrurile diferit - sa fii sanatos. Acum 1000 de ani oamenii nu credea ca Pamintul e rotund.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de hanky panky » 29 Noi 2013, 19:55

whiteLion scrie:continuitatea
apoi io vad ca nu se continua
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de anakin » 29 Noi 2013, 20:21

Iar avem discutia asta? Zici ca suntem la gradinita. TOATE cluburile din lume si-au modificat stema de-a lungul timpului. Aratati-mi si mie un club de fotbal cat de cat faimos in lumea asta care are EXACT aceeasi stema ca in anii '80. Si culmea, va deranjeaza lucrul asta fix azi, dupa ce timp de 20 de ani stema asta cu FC Universitatea s-a distribuit pe toate echipamentele sportive sau produsele clubului!

Mi-e sila de cei care se leaga de detalii de genul asta pentru a-si scuza departarea de echipa. Mai bine ziceti doar ca va deranjeaza Mititelu si gata, dar nu va mai bateti joc de clubul pe care pretindeti ca l-ati sustinut atata timp.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Aditza » 29 Noi 2013, 21:40

il vazui pe mititelu in mertan pe rocada in craiovita :))..sa vezi ce incet mergea, nu aveam loc de el ...la consum =))

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Bobby » 29 Noi 2013, 21:52

O declaratie a lui Balaci :

"Mititelu nu are niciun drept să facă o comparaţie între Craiova “Maxima” şi echipa lui de 7 lei -

http://micapi.ro/articole/actualitate/b ... 58B5v.dpuf"

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Copacul » 29 Noi 2013, 22:36

Interviul complet

https://www.mediafire.com/?4qlgsgirk8850hn

Revine..de la 7 lei coboara la 2 lei si 17 banuti :)
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de hanky panky » 29 Noi 2013, 23:22

anakin scrie:Iar avem discutia asta? Zici ca suntem la gradinita. TOATE cluburile din lume si-au modificat stema de-a lungul timpului. Aratati-mi si mie un club de fotbal cat de cat faimos in lumea asta care are EXACT aceeasi stema ca in anii '80. Si culmea, va deranjeaza lucrul asta fix azi, dupa ce timp de 20 de ani stema asta cu FC Universitatea s-a distribuit pe toate echipamentele sportive sau produsele clubului!

Mi-e sila de cei care se leaga de detalii de genul asta pentru a-si scuza departarea de echipa. Mai bine ziceti doar ca va deranjeaza Mititelu si gata, dar nu va mai bateti joc de clubul pe care pretindeti ca l-ati sustinut atata timp.
stii foarte bine
ca tre' sa faci dovada originalului ca sa poti sa faci "lifting" unei sigle
(asa cum foarea de lotus adidas nu-i la fel cu "floarea de lotus" abibas)
dar o spui asa ca nu vrei sa accepti ca ai fost mintit
se prabuseste "universul mititelian"

acum te intreb
ce "imbunatatiri" au adus patronii care s-au ocupat de lifting=ul siglei? (ilinca..........mititel)
de ce a modificat structura si semnificatia? (6 linii vs 4 linii)
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Bobby » 29 Noi 2013, 23:45

Interviul asta trebuie distribuit adevaratilor pe FB si alte platforme media :

http://sptfm.ro/2013/11/29/exclusiv-ili ... un-ghimpe/

Interviul are multe chestii interesante. Pina la urma exista si o explicatie pentru schimbarea de macaz a lui Balaci in ultimele luni - omul a decis sa-l sprijine pe Ajica : "Eu incercam sa tin partea FCU", dupa ce prin august si septembrie declarase clar ca jucase cu ambele steme pe tricou, sau ca nu se simte legat de nici una dintre echipele curente ale Craiovei. Anakine - continua sa decupezi doar acele declaratii ale lui Balaci care-ti gidila placut auzul, alea in care omul pur simplu sprijina SRL-ul lui Ajica - cum de altfel si recunoaste :-)

E distractiv ca Ilie admite ca ar avea forta sa "mute" fanii de la FC la CS :-) Hai - injurati-l si pe asta. Cam ramineti cu Ticleanu...

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de hanky panky » 30 Noi 2013, 01:40

anakin scrie:Iar avem discutia asta? Zici ca suntem la gradinita. TOATE cluburile din lume si-au modificat stema de-a lungul timpului. Aratati-mi si mie un club de fotbal cat de cat faimos in lumea asta care are EXACT aceeasi stema ca in anii '80. Si culmea, va deranjeaza lucrul asta fix azi, dupa ce timp de 20 de ani stema asta cu FC Universitatea s-a distribuit pe toate echipamentele sportive sau produsele clubului!

Mi-e sila de cei care se leaga de detalii de genul asta pentru a-si scuza departarea de echipa. Mai bine ziceti doar ca va deranjeaza Mititelu si gata, dar nu va mai bateti joc de clubul pe care pretindeti ca l-ati sustinut atata timp.
VfB Stuttgart
in 1994 au schimbat putin logo-ul (neschimbat din 1948) din motive de "marketing"

fanii s-au dat cu curu de pamant
pana cand au reusit sa convinga conducerea sa revina la logo-ul vechi

http://www.ultras-tifo.net/news/1805-vf ... -back.html
vezi link-ul. asa se face cand este vorba de insemnele clubului. mai ales leul pe care-l iubesti atat mult. aici nu merge cu "lasa asa ca merge. leu sa fie"

ce crezi? mitelu poate sa revina la logo-ul din 1983?
dati drumu' la o "actiune" pentru leul original
uita-te la cei doi "lei". pe care il vrei? eu ti-l recomand p'ala vechi :up:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Bobby » 30 Noi 2013, 01:49

de hanky panky » 29 Noi 2013, 18:40

anakin scrie:
Iar avem discutia asta? Zici ca suntem la gradinita. TOATE cluburile din lume si-au modificat stema de-a lungul timpului. Aratati-mi si mie un club de fotbal cat de cat faimos in lumea asta care are EXACT aceeasi stema ca in anii '80. Si culmea, va deranjeaza lucrul asta fix azi, dupa ce timp de 20 de ani stema asta cu FC Universitatea s-a distribuit pe toate echipamentele sportive sau produsele clubului!

Mi-e sila de cei care se leaga de detalii de genul asta pentru a-si scuza departarea de echipa. Mai bine ziceti doar ca va deranjeaza Mititelu si gata, dar nu va mai bateti joc de clubul pe care pretindeti ca l-ati sustinut atata timp.


VfB Stuttgart
in 1994 au schimbat putin logo-ul (care neschimbat din 1948) din motive de "marketing"

fanii s-au dat cu curu de pamant
pana cand au reusit sa convinga conducerea sa revina la logo-ul vechi

http://www.ultras-tifo.net/news/1805-vf ... -back.html

ce crezi? mitelu poate sa revina la logo-ul din 1983?
uita-te la cei doi "lei". pe care il vrei? eu ti-l recomand p'ala vechi :up:
FIŞIERE ATAŞATE
logouri.jpg
Lua-te-ar kyron cu el in pesti
Poate ca ar trebuie sa elimini stema "FC" din montajul tau. Ajica incearca sa bage stema asta la OSIM.

Singura stema cu leul pe care o are Ajica, acordata deja de OSIM, este aici :

http://liga2.prosport.ro/seria-2/campio ... t-11715719

Inca o dovada a imposturii interlopului : isi pune pe site o stema care nu este oficiala, in locul celei oficiale, acordate de OSIM - dar prea urita, nerecunoscuta de fani !

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de anakin » 30 Noi 2013, 03:14

hanky panky scrie:
anakin scrie:Iar avem discutia asta? Zici ca suntem la gradinita. TOATE cluburile din lume si-au modificat stema de-a lungul timpului. Aratati-mi si mie un club de fotbal cat de cat faimos in lumea asta care are EXACT aceeasi stema ca in anii '80. Si culmea, va deranjeaza lucrul asta fix azi, dupa ce timp de 20 de ani stema asta cu FC Universitatea s-a distribuit pe toate echipamentele sportive sau produsele clubului!

Mi-e sila de cei care se leaga de detalii de genul asta pentru a-si scuza departarea de echipa. Mai bine ziceti doar ca va deranjeaza Mititelu si gata, dar nu va mai bateti joc de clubul pe care pretindeti ca l-ati sustinut atata timp.
VfB Stuttgart
in 1994 au schimbat putin logo-ul (neschimbat din 1948) din motive de "marketing"

fanii s-au dat cu curu de pamant
pana cand au reusit sa convinga conducerea sa revina la logo-ul vechi

http://www.ultras-tifo.net/news/1805-vf ... -back.html
vezi link-ul. asa se face cand este vorba de insemnele clubului. mai ales leul pe care-l iubesti atat mult. aici nu merge cu "lasa asa ca merge. leu sa fie"

ce crezi? mitelu poate sa revina la logo-ul din 1983?
dati drumu' la o "actiune" pentru leul original
uita-te la cei doi "lei". pe care il vrei? eu ti-l recomand p'ala vechi :up:

Povestea e interesanta, mai ales ca nu e prea des intalnita, dar oricum nu are nicio legatura cu cazul nostru.

Am avut stema timp de 20 de ani, nu de anul asta, sau de acum 2 ani, timp in care suporterii au cumparat tricouri, fulare bannere si alte produse cu aceasta stema. Practic suporterii INSISI au VALIDAT noua stema, exact ca suporterii Stuttgart, numai ca in cazul nostru s-a intamplat in decursul a 20 de ani! Deci stema a capatat si traditie, nu numai validare, in randul fanilor, pentru ca au platit-o de la ei din buzunar timp de mai mult timp. Pariez oricat ca suporterii CS de aici care spun ca sustineau FC, au tot felul de astfel de produse cumparate la ei acasa. Sa arunci acum la gunoi toate acele fulare, bannere si tricouri mi se pare cel putin dizgratios, ca sa nu zic altfel..

Toata discutia asta are loc pentru a aparut noua echipa! Toate incercarile de discreditare, de dezinformare si manipulare. Din pacate nu merg, si nu vor merge niciodata, pentru ca toti suporterii au aceasta stema cu leul la ei acasa, baieti.


P.S. Si ca sa exemplific cat mai bine ce am zis, uite o poza cu Olguta purtand un tricou si fluturand un steag cu stema Fotbal Club Universitatea Craiova din anii '90 .Contextul vi-l las voua sa il deduceti... :up: ucv Mentionez ca am si eu acel steag agatat pe perete in camera, si n-o sa-l dau jos pentru nicio echipa creata de FRF si care ne cumpara o parte din glorii. Iar daca cele doua cluburi fuzioneaza, acel steag cu FCU tot acolo ramane, pentru ca nu e pus de ieri.

Imagine
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de DeuxEx » 30 Noi 2013, 04:32

Vezi-ti tu de treaba, ca nu mai fuzioneaza nimeni cu nimeni! Duminica e termenul limita la care booveanul trebuie sa raspunda la oferta facuta de Andrici. Ti-a dat tie impresia pana acum ca doreste asta? S-a terminat cu fuziunile cand a fost injurat Craioveanu, Geolgau, Lung sau Stanga.
Eu va doresc multa bafta in continuare, voua, suporterilor FC U Craiova. Noi, suporterii "clonei" (desi actele dovedesc ca FC U ar fi clona atat de blamata de voi!) te asigur ca ne-am recastigat linistea pe care nu am avut-o in ultimii 20-25 de ani. Privim relaxati la viitor spre deosebire de voi!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis