[Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne consolidam pozitia de lider?

Poll ended at 29 Noi 2013, 10:47

Victorie
18
75%
Egal
1
4%
Infrangere
5
21%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 01 Dec 2013, 16:02

Pacala scrie:dupa rezumat, pare blat si cu cel putin jumatate din echipa resitei in frunte cu portarul dar si cu arbitrul. Banii craiovenilor aruncati pe "primele" echipei lui mircea sandu :bad:
:laughing: :laughing: :laughing:

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 01 Dec 2013, 16:09

DarkComy scrie:I-a zis mARIN ca trebuie sa mai bage niste mesaje pe forumul "destabilizatorilor" ca sa primeasca si el o ciorba
de ce ma jignesti? te-am jignit cumva? iti zisei ceva ?

p.s. stupare, vorbim cind esti calm. nu-l cunosc personal pe mititelu. l-am vazut, ca si tine, la tv.
Last edited by Pacala on 01 Dec 2013, 16:13, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 01 Dec 2013, 16:09

Pacala scrie:aia s-o crezi tu. Andrici e bagat in fata la vrajeala.

ai vorbit tu cu Andrici nu ? Sau cu Olguta ? Pe cuvant daca-mi zici ca ai discutat cu astia te cred... numai sa nu-mi zici ca ai auzit de la mititelu ca iti dau medalia de "prostul forumului" .

pana una alta, vorbesti despre niste chestii pe care le banuiesti tu. (nu-ti zic ca ti le-a bagat mititelu pe gat);
Eu ti-am zis un fapt concret ! Se votase in sedinta CL cumpararea terenului lui mititelu, aproape 2 mil de euro din bugetul Craiovei urma sa mearga la milogul ala de ochelarist !
ce parere ai despre asta ? despre acest furt legal ? si te rog nu-mi spune niste aberatii ca s-ar putea sa incepem sa ne injuram si o sa luam ban de 7 zile si pe urma nu mai e distractiv.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 01 Dec 2013, 16:13

Pacala scrie:
DarkComy scrie:I-a zis mARIN ca trebuie sa mai bage niste mesaje pe forumul "destabilizatorilor" ca sa primeasca si el o ciorba
de ce ma jignesti? te-am jignit cumva? iti zisei ceva ?
Care e jignirea? din contra...m-am jignit singur, catalogandu-ma ca destabilizator

Te referi la faptul ca te-am facut si pe tine practic destabilizator (fiind un user al forumului)? imi cer scuze daca consideri asta, dar pe vremuri cam asa a fost catalogat acest forum de catre niste fani ai mititelului
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

iuli

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 01 Dec 2013, 16:18

Pacala scrie:p.s. stupare, vorbim cind esti calm. nu-l cunosc personal pe mititelu. l-am vazut, ca si tine, la tv.
@pacala ce fumezi?
ca prea ai lumea ta.mai scrii versuri?

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 01 Dec 2013, 16:20

PAcala sunt calm.
Tot astept raspunsul tau legat de sedinta CL prin care voiau sa cumpere pamantul lui mititelu de 2 mil de euro.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 01 Dec 2013, 16:25

stuparu_alexandru scrie:Se votase in sedinta CL cumpararea terenului lui mititelu, aproape 2 mil de euro din bugetul Craiovei urma sa mearga la milogul ala de ochelarist !
ce parere ai despre asta ? despre acest furt legal ?
nu stiu ce ai spus ? am auzit ceva prin ziare. Da-mi amanunte. De ce zici ca era furt legal?
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 01 Dec 2013, 16:34

Victorie extrem de importanta obtinuta mult mai greu decat o arata scorul. Resita mi se parea cea mai buna echipa din serie si le-am vazut deja pe toate. Sincer sa fie ei vreau sa fie a doua echipa promovata pentru ca joaca cu adevarat fotbal. Cine zice a fost blat e *******, a fost un meci extrem de indarjit, s-a jucat chiar mai dur decat CSU-FCU.

Ferfelea desi a jucat destul de putin a demonstrat ca e mare, Curelea de asemenea e cu o clasa peste restul diviziei, dar si Izvoranu si Sin mi-au placut pentru cum s-au luptat. Ce mi-a mai placut e ca am gresit extrem de putin, practic singura greseala grava a fost o iesire a lui Brac pe sub minge. De la Resita in afara de Vatajelu mi-a placut si numarul 23.

Noi am fost vreo 25 din Craiova si 40+ in tot sectorul(Timisoara, Valcea, Tg. Jiu). Am avut si un mesaj: Mai bine te dezici de monstru / Decat sa-l injuri pe GICA al nostru!. De precizat ca mesajul nu este al Sezione ci al altui grup de suporteri, dar este un mesaj cu care si noi suntem perfect de acord. La finalul meciului galeria gazdelor a scandat: Craiova, Craiova si cam toata lumea a aplaudat echipa noastra.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 01 Dec 2013, 16:42

Pacala scrie:
stuparu_alexandru scrie:Se votase in sedinta CL cumpararea terenului lui mititelu, aproape 2 mil de euro din bugetul Craiovei urma sa mearga la milogul ala de ochelarist !
ce parere ai despre asta ? despre acest furt legal ?
nu stiu ce ai spus ? am auzit ceva prin ziare. Da-mi amanunte. De ce zici ca era furt legal?
ehh ia cauta tu prin presa, sa gasesti articolele. erau in perioada cand mititelu+Olguta=love si GdS scria cat de cat la obiect.

de ce zic ca era furt legal ? pentru ca primaria nu avea nevoie de teren. cautau o solutie sa ajute echipa cu bani si cum fifa nu permite asta au gasit modalitatea de a-i cumpara un teren.
Intelegi de ce e furt legal ?
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 01 Dec 2013, 16:55

Este putin probabil, aproape imposibil, ca o primarie sa nu aiba nevoie de terenuri. Nu pare sa fi fost vreun "furt legal". Aha, acum l-au scos pe Andrici la inaintare, daca ar fi fost la FC Universitatea Craiova era bine. Esti sigur ca asa este cu FIFA? Nu cumva FIFA permite primariilor, consiliilor judetene etc sa finanteze echipele? Trebuie doar sa nu detina mai mult de 49% . Dar si asta este discutabil. Se pare ca se va reveni asupra deciziei. Daca stii tu mai multe, chiar te rog sa spui.
Last edited by Pacala on 01 Dec 2013, 17:08, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 01 Dec 2013, 16:57

SLH scrie: Noi am fost vreo 25 din Craiova ...un mesaj: Mai bine te dezici de monstru / Decat sa-l injuri pe GICA al nostru!. De precizat ca mesajul nu este al Sezione ci al altui grup de suporteri
se vede in rezumatul meciului. Bannerul ala l-o fi adus echipa, o fi venit Plesan cu el. :)(
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 01 Dec 2013, 17:02

Pacala scrie:Este putin probabil, aproape imposibil, ca o primarie sa nu aiba nevoie de terenuri. NU pare sa fi fost vreun "furt lega". Aha, acum l-au scos pe Andrici la inaintare, daca ar fi fost la FC Universitatea Craiova era bine. Esti sigur ca asa este cu FIFA? Nu cumva FIFA permite primariilor, consiliilor judetene setc sa finanteze echipele? Trebuie doar sa nu detina mai mult de 49% . Dar si asta este discutabil. Se pare ca se va reveni asupra deciziei. Daca stii tu mai multe, chiar te rog sa spui.

prietene, primaria nu avea nevoie de teren. mai ales pentru ce voiau ei sa faca (sa prelungeasca raului in severinului pe motiv sa scape de traficul greu - care nu are voie in oras si circula pe raului ).
nu era bine daca era la andrici la fc universitatea. faci niste afirmatii pe niste banuieli legate de cum as trata eu problema daca erau astia de la CSU in situatia aia.
reactionam la fel. plus ca primaria nu cumpara (!) , ci expropriaza . intelegi tu ? luat la bani marunti, terenul lui mititelu nu facea 1.8 mil de eurp.
PLUS !!! ca ii faceau PUZ-ul pe toata mocirla de o are acolo si il ajutau mai mult decat cumpararea terenului efectiv.
fotbalul e mediu privat si nu mi se pare ok (indiferent de club) ca primariile sa vina cu bani.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 01 Dec 2013, 17:03

Pacala scrie:
SLH scrie: Noi am fost vreo 25 din Craiova ...un mesaj: Mai bine te dezici de monstru / Decat sa-l injuri pe GICA al nostru!. De precizat ca mesajul nu este al Sezione ci al altui grup de suporteri
se vede in rezumatul meciului. Bannerul ala l-o fi adus echipa, o fi venit Plesan cu el. :)(
Nu inteleg ce vrei sa zici? De fapt vrei sa zici ceva sau trebuie sa atingi un anumit numar de mesaje pe zi?

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 01 Dec 2013, 17:18

Pacala scrie:aia s-o crezi tu. Andrici e bagat in fata la vrajeala.
si ne mai intrebam de unde ii vin brutarului aceste idei. Noi toti il consideram nebun cand spune asa ceva , dar uite ca are si adepti care sustin acelasi rahat.

Pacala , n-am sa ma cert cu tine. Spre deosebire de ceilalti adevarati numele tau spune totul. Ce sens ar mai avea sa intru intr-o contra cu tine ? :)(

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 01 Dec 2013, 17:19

stuparu_alexandru scrie: prietene, primaria nu avea nevoie de teren. mai ales pentru ce voiau ei sa faca (sa prelungeasca raului in severinului pe motiv sa scape de traficul greu - care nu are voie in oras si circula pe raului ).
asta e o parere, este discutabil. Se putea face si altceva. In esenta nu era nimic ilegal
stuparu_alexandru scrie:nu era bine daca era la andrici la fc universitatea. faci niste afirmatii pe niste banuieli legate de cum as trata eu problema daca erau astia de la CSU in situatia aia.
reactionam la fel.
deobicei se fac astfel de presupuneri.
stuparu_alexandru scrie: plus ca primaria nu cumpara (!) , ci expropriaza . intelegi tu ?
n-am folosit termenul de cumparare. Tu l-ai folosit.
stuparu_alexandru scrie: luat la bani marunti, terenul lui mititelu nu facea 1.8 mil de eurp.
asta e discutabil. Depinde de foarte multi factori.
stuparu_alexandru scrie: ii faceau PUZ-ul pe toata mocirla de o are acolo si il ajutau mai mult decat cumpararea terenului efectiv.
parca are PUZ si este contestat in instanta.

stuparu_alexandru scrie: fotbalul e mediu privat si nu mi se pare ok (indiferent de club) ca primariile sa vina cu bani.
aici nu sint de acord, clar. Si in Germania sau Franta primariile ajuta fotbalul. Chiar as prefera sa vad mai putini patroni in fotbalul romanesc. Din cate stiu, in Germania, in prima liga, doar Hoffenheim are patron.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Închis