[Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne consolidam pozitia de lider?

Poll ended at 29 Noi 2013, 10:47

Victorie
18
75%
Egal
1
4%
Infrangere
5
21%
 
Total votes: 24

JustME

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 30 Noi 2013, 14:34

vere la ce zvonuri aud vis a vis de posibile transferuri in iarna asta pot sa ma puna si pe mine antrenor ca promovam la pas :lol: acum ramane de vazut daca zvonurile se vor materializa in transferuri :)(

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 30 Noi 2013, 14:44

@ juts, da-ne niste detalii te rog. Eu in afara de Vatajelu, Barbo si Dananaie nu stiu altele

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 30 Noi 2013, 14:48

romaad scrie:@ juts, da-ne niste detalii te rog. Eu in afara de Vatajelu, Barbo si Dananaie nu stiu altele
Dananae...fara "i" :-)
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

JustME

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 30 Noi 2013, 14:49

@ Romaad

nu stiu daca e o idee buna pt ca habar n-am daca ce aud e si adevarat, n-am cine stie ce surse si nu vreau sa ma fac de ras sau in varianta inversa nu vreau sa le stric oamenilor planurile. cert e ca sunt nume de jucatori cu state vechi in prima liga, exact genul de jucatori Curelea, Ferfelea, Plesan sau Izvoranu. plus jucatori tineri cu jocuri in picioare la nationalele de tineret (unii dintre ei cu meciuri prin prima liga). te rog intelege-ma ca n-are niciun sens sa dau nume pt ca efectiv pot sa nu fie reale. oricum din cate inteleg, din ce am mai auzit si eu pe la unul si altul, nu exista inca o lista sigura de transferuri. urmeaza ca in perioada urmatoare sa se stabileasca cine pleaca dar mai ales cine vine.

totusi ca sa dau un exemplu.. pista Cristi Chivu nu a fost in totalitate abandonata. asta aud, acum nu stiu daca e adevarat sau nu.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 30 Noi 2013, 15:26

Mai bine bagi banii in niste jucatori de perspectiva sau jucatori care mai pot juca fotbal. Cristi poate sa vina la CSUC in staff , dar nu ca fotbalist. Si asa cariera lui e terminata , la primul contact o sa stea iar 6 luni.

Din pacate pt noi Chivu si-a atins punctul de forma in perioada 2007-2010. O aducere a lui ar insemna doar o lovitura de imagine , dpv fotbalistic nu ne mai poate ajuta. Chiar am vazut o declaratie a lui Contra in care spunea despre Chivu ca a vrut sa se retraga anul trecut , dar Mazzarri a insistat sa mai ramana 1 an. Poti sa ai tu toata experienta si valoare din lume , daca fizicul nu te mai ajuta n-ai ce sa mai faci.

Oricum merita sa-l apreciem pt ce a facut , e fotbalistul cu cel mai bun palmares din istoria Romaniei (chair daca Belodedici are 2 UCL). Sa nu uitam ca a castigat tot ce se poate castiga in fiecare tare in care a juat. De la campionat , supercupa si cupa in Olanda , pana la campionat, cupa , supercupa , UCL si campioantul mondial al cluburilor cu Inter. Din pacate cu noi n-a castigat nimic.

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Zapada » 30 Noi 2013, 16:39

bravo, va felicit pentru victorie si ca a-ti luat punctele inapoi de la Resita iar visurile astea de tip Chivu la Craiova cred ca nu e cazul sa va amagiti degeaba
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 30 Noi 2013, 16:40

Zapada scrie:bravo, va felicit pentru victorie si ca a-ti luat punctele inapoi de la Resita iar visurile astea de tip Chivu la Craiova cred ca nu e cazul sa va amagiti degeaba
o:

Masive

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 30 Noi 2013, 18:55

Un rezumat vedem si noi pe undeva?

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 30 Noi 2013, 22:49

Sezione se aude pe tot stadionul ! Noi cantam tot meciul, nu injuram ! :)

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8040
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 30 Noi 2013, 23:16

Ce virf e Curelea asta !

Mi-a placut si golul lui Voinea - a avut o actiune de virf autentic. Sper sa nu fie lasat sa plece la iarna - chiar daca nu apartine Craiovei.

Frumos gestul baietilor de a arunca tricourile de joc celor de la Sezione.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 30 Noi 2013, 23:26

a prins fiecare cate 1 tricou :) le vidneti :)(?

ce pas a dat vatajelu, dar si executia lui Curelea e de un varf autentic. Ma vad nevoit sa repet. Acest jucator a jucat pana acum fara sa fie pregatit fizic (stiu ce spun) ganditi-va cum o sa arate in retur cand o sa aiba in picioare o pregatire de iarna.

apld

apropo de jucatorii care au contribuit la aceste goluri (Costin si Viorel).

Impreuna au FIX 500 jocuri la Sportul Studentesc si fix 145 goluri. Din pacate profilul lui Costin nu este actualizat pe wikipedia , este trecut cu 3 meciuri si 0 goluri in timp ce viorel are 2 meciuri si 2 goluri la CSUC. (pe wikipedia)

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 30 Noi 2013, 23:37

Nu cumva acest meci a fost dat integral la radio? pe imaginile postate aici se aude un comentator care seamana al voce cu ilie Dobre :)(

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 01 Dec 2013, 01:32

A fost alternativ cu inca 3 din seria noastra la radio Timisoara. Nu era Ilie Dobre :)
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 01 Dec 2013, 01:57

Ce frumos a fost acest reinceput... SARBATORI FERICITE!
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 01 Dec 2013, 03:36

Incredibil ce meci (ce rezumat mai exact)!

1. Ma intreb de ce erau resitenii asa suparati, incat la 0-2 faceau niste faulturi de-i luau pe ai nostri cu fulgi cu tot. Arbitrul slab, dupa 0-2 in vreo 3 faze putea sa dea rosu lejer, prin toate partile terenului si prin toate compartimentele de la RESITENI !!! Si totusi n-a dat (si totusi la un momendat putea sa dea penalty pentru ei :o: )La 0-2 nu ai asemenea faulturi decat daca esti furios. Si ma rog, de ce ai putea fi in halul asta de furios? Pentru ca tii cu Resita si ti-ai da viata pentru echipa asta? Exact prieteni, pentru ca aveai promisi nitcaiva firfirei ca sa incurci pe Stiinta. Dar nu faceti greseala sa credeti ca erau banii falitului romaniei. Stiu ca v-ar place, dar nu va lasati imbatati cu apa rece. Nu fratilor, banii astia veneau macar de la una dintre cele 2 grupari de peste munti (ASA, Bistrita).

2. Super echipa Resita. Au avut niste ocazii, si noi mama mama ce bulan. Pai sa-ti cada mingea pe transversala cu portarul tau adunandu-se de pe jos... cand era un resitean care bag mana in foc ca intra cu tot cu ai nostri in poarta daca era sa nu cada pe transversala.... Ce sa mai, am vazut cateva faze in care Resita desena de ziceai ca-i Barcelona si noi franjuri in aparare, dar tot timpul cu un bulan fenomenal de scapam cu camasa curata. Tocmai d'aia, mare victorie.

3. Super echipa Resita. Dintre toate care le-am vazut (recunosca ca nu prea le-am vazut :)) ), astia cei mai cei. Ungurii s-au suit pe noi cu Covaks, Bistrita chiar n-am vazut-o decat putin in confruntarea cu Adita JR. Resita de departe cei mai zmei la fotbal. ASA il are pe unsul ala cu toate alifiile presedinte, si ala are spate, e copilul crescut de becalienii impresari... ASA cred ca are drumul asigurat spre A (cartile sunt scrise deja), noi ne batem pentru locul 2 cu Resita in primul rand, si apoi cu Bistrita si abia apoi cu Ajica/Valcea

4. @UneKa: te rog frumos sa ma ierti. Te-am desconsiderat din start dupa nick si ti-am sarit consecvent posturile dintr-o prostie crasa in care numai un cretin poate persista, dar dupa ultimul post inca nu-mi revin. Bravo tata. Sunt jurnalisti in tara asta care nu se documenteaza atat! Dreji o facea, dar de cand a venit la bucale nu mai are timp s-o faca.

5. Bai tata ce pasa da ala al nostru la golul 2. Bai tata ce pasa da!

6. Primul nostru gol mi se pare din offside. MARE !

7. Nu cred ca ar trebui sa ne aprindem prea tare. Da, e frumos ce final de sezon am prins (extragand mizeria de saptamana trecuta). Dar daca ne uitam la ce-am jucat si azi... mai e mult pina departe. Am reusit sa plecam de la 1-0 ptr noi, dar asta inseamna ca doar am speculat si am stat apoi la cutie. Toata stima si respectul pentru osul care s-a pus si efortul care s-a depus pentru a rezista in zloata aia. Dar Resita a fost peste noi calare, calare, calare. Mare bulan ca am rezistat, tocmai d'aia devine incredibil de mare victoria.
Dar jucand ei (judecand numai dupa rezumat si in care aia au totusi o gramada de ocazii si noi doar da-i si lupta....), inseamna ca noi doar cu ... "caratul pianului" cum ziceau odata oitele cand Radoi isi lua de toate prin mortii sai :)) , nu?!

8. Am tot incercat sa-mi aduc aminte o faza atat de clara precum hentul nostru din careu in care un arbitru sa nu fi dat penalty impotriva noastra. De obicei, prin A, eram executati si daca stranuta Mitchel putin mai tare la un moldovean, si automat era si eliminat pe linga var.... Si nu am reusit. Poate nu se vede clar pe imagine, dar daca ala a fost intr-adevar hent - avem spate tata la arbitrii! Si nu-mi aduc aminte nici o faza in care un arbitru sa fi tinut in halul asta VREODATA cu noi!

Închis