[Amical] CS Universitatea- Ravan Baku

Moderator: grup_moderatori

Victorie in primul meci pe 2014?

Da
6
55%
Nu
4
36%
Egal
1
9%
 
Total votes: 11

JustME

Re: [Amical] CS Universitatea- Ravan Baku

Mesaj de JustME » 23 Ian 2014, 03:38

din cate se vede echipa s-a miscat bine, au fost cateva faze extrem de frumoase. merg bine pasele, jucatorii se gasesc cu usurinta unii pe altii in pozitii bune. acum e drept ca si adversarul pare unul slab dar pregatirea e inca la inceput nu ma asteptam sa legam jocul atat de bine.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Amical] CS Universitatea- Ravan Baku

Mesaj de Bobby » 23 Ian 2014, 05:11

Dupa cite am vazut eu pe fotografiile csuc.ro, Varga a preluat tricoul cu numarul 10 de la Gorovei si Patrascu a fost capitan de echipa. Asta chiar ma surprinde - Velcovici, Ljubinkovic sau Curelea ar fi fost optiunile mele pentru aceasta onoare.

Mi-a placut ca dupa meci, din ce am vazut pe filmuletul pe csuc.ro, s-a facut o conferinta de presa in toata regula, cu panoul publicitar obisnuit al echipei. O atitudine corecta si civilizata. Bravo !

Revenind la meci - CS a intilnit o echipa modesta, de incalzire, pentru primul meci amical. Mingea a circulat OK, s-a pasat bine pentru o echipa cu 8 noutati careia i-au lipsit 5 piese grele (Izvoranu, Plesan, Gorovei, Ionescu, Sin - Sin a jucat putin, iesind accidentat).

JustME

Re: [Amical] CS Universitatea- Ravan Baku

Mesaj de JustME » 23 Ian 2014, 05:50

Ovidiu Stanga si Dacian Varga declaratii dupa meci:

[youtube][/youtube]

sorin107

Re: [Amical] CS Universitatea- Ravan Baku

Mesaj de sorin107 » 23 Ian 2014, 08:41

Nu jucam rau, se leaga bine pasele, chiar daca poate adversarul a fost modest. E doar primul amical, dar poate stanga a incercat o formula apropiata de primul 11 cu care va incepe campionatul. Daca-i asa, inteleg ca patrascu va incepe langa izvoranu, si nu patriche. Ionescu nu va disparea dintre titulari, pentru ca stanga nu schimba formula 4-1-4-1. Bataie intre vatajelu si velcovici pentru postul de fundas stanga, depinzand de titularizarea altor u21. Unul dintre ganea si sin va sta pe banca. ganea o sa joace in banda, fie in stanga, fie in dreapta, pt ca n-are loc in centru.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Amical] CS Universitatea- Ravan Baku

Mesaj de romaad » 23 Ian 2014, 09:20

nu stiu de ce, dar eu simt ca Caju (scuzati cacofonia) va fi senzatia returului la noi

Din ce vad eu, astia de la gesepe au om trimis acolo (pe Apostol asta). Poate ma insele eu, mai sunt echipe in Anatalya acum din liga lui Mitica? Omul a scris un articol de ziarist normal, apoi a revenit (in editia tiparita, unde probabil articolul a fost rescris de ciracii lui Nea Ovi) si a strecurat ironiile cunoscute cu Craiolguta.
Oricum pe site e prima data cand apare numele CS Universitatea si nu Craiolguta, ceea ce ma face sa cred ca baietzii inceraca sa isi ia si ei o marja, acum ca prietenul lor ajica e la ananghie si sa intoarca armele daca se scufunda definitiv.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Amical] CS Universitatea- Ravan Baku

Mesaj de SLH » 23 Ian 2014, 13:53

Din rezumat pare ca am jucat cu o echipa net inferioara noua, cu toate astea am jucat placut, dezinvolt si probabil am si avut o posesie foarte buna. Am remarcat la cateva faze fundasi foarte sus, asta probabil si pt ca ne-a permis adversarul. Avem probleme la finalizare, dar asta este destul de firesc avand in vedere ca e primul meci din an. Cred ca a fost un test bun si pentru ca au jucat cam toti baietii.
Am vazut pe undeva ca Sin s-a accidentat, stie cineva detalii?

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Amical] CS Universitatea- Ravan Baku

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Ian 2014, 21:33

Este mult mai simplu sa dai goluri cand scoti adversarul din poarta, daca invatam si chestia asta ... nu cred ca o sa avem adversar in liga2

Închis