CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Moderator: grup_moderatori

Închis

Victorie cu ASA Tg. Mures?

Poll ended at 28 Feb 2014, 17:50

Da
28
85%
Nu
1
3%
Egal
4
12%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 23 Feb 2014, 10:53

mihu scrie:ASA va veni sa se apere si poate iese ceva. Nu vad cum am putea pierde in fata lor, poate doar printr-o greseala. Sper sa nu se intample, iar sambata seara sa fim cu totii fericiti.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4
pai o gresala ar fi sa credem ca ei doar o sa se apere.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de romaad » 23 Feb 2014, 15:02

Prima echipa eu o vad asa pentru meciul asta:

Brac - Kitanovsky. Ljub, Patrascu (Tomic), Vatajelu - Plesan (Patrascu), Ferfelea, Vaskis - Sin Curelea, Ganea (Varga).

Acum sa vedem daca Plesan va fi apt, altfel se complica lucrurile. Sper sa batem cu 1-0, nu trebuie mai mult!.
Eu daca as fi Stanga, as juca cu Velcovici fundas stanga, Vatajelu mijlocas stanga iar pe Valskis l-as muta langa Curelea, un pic mai retras (un sistem 4-4-1-1)

iuli

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de iuli » 23 Feb 2014, 16:06

azi am vazut jocul cainilor cu viitorul lui Hagi,raman la parerea ca in liga 2 sint jocuri cu mult peste liga 1.jocul nostru din primul meci de ieri cred ca a fost superior jocului multor echipe din prima liga.sper sa ne mobilizam bine sambata si sa castigam.

JustME

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de JustME » 23 Feb 2014, 16:59

echipa ideala eu o vad cam asa:

Brac - Tome (un jucator solid, sigur in aparare. trebuie sa prinda putina incredere si sa fie mai artagos pe partea ofensiva), Ljubinkovic / Patrascu (evolutii constant bune), Izvoranu, Vatajelu - Ionescu - Plesan, Ferfelea - Ganea / Sin, Curelea, Varga.

din pacate nu cred ca o sa avem disponibile cateva piese importante: Izvoranu, Plesan si Ionescu. cu ei apti de joc increderea ca vom castiga acest meci ar fi fost mult mai mare. oricum lotul este unul valoros si echilibrat iar aceste absente pot sa fie suplinite cu succes. avem nevoie si de nitel noroc. e foarte important sa trecem cu bine de meciul asta!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 23 Feb 2014, 22:45

Sa vedem daca am fler.

Arbitrul Balaj a fcut praf meciul Brasov - Petrolul ! eu zic ca sunt sanse sa ne fie arbitru la meciul nostru pt ca aia de la comisie o sa-l trimita la liga a 2-a o etapa sau doua ... deci nu prea vad la ce meci l-ar putea trimite.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de Dtristan » 24 Feb 2014, 12:54

De prin 96-97 am inceput parca s ama uit constant la meciuri din Divizia A....dar in tur la TG-Mures am vazut cel mai slab arbitraj ever.


Cu Reghin din cate vad eu Sabau a folosit o formatie mai aproape de ceea ce o sa vedem saptamana viitoare. Si anume:
Botoşer - Tomozei, Gugu, Sepsi, Szilagyi - N’Doye, Voiculeţ, Onicaş - Hora, Bumba - Buhăescu
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de alex.p » 24 Feb 2014, 14:09

Sepsi fundas central?

iuli

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de iuli » 24 Feb 2014, 14:17

alex.p scrie:Sepsi fundas central?
da,si eu m-am mirat.dar cred ca e o greseala.

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de Dtristan » 24 Feb 2014, 14:53

Da....in amicalul dinaintea celui cu Reghin a jucat la mijloc:O....Szilagyi din cate stiu e capitanul(ala care a luat rosu cu noi) si joaca de o viata la TG Mures pe pozitia de fundas stanga ceea ce ma face sa cred ca nu Sepsi va ocupa pozitia asta!
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 24 Feb 2014, 15:05

Sepsi e polivalent, un jucator bun.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de romaad » 24 Feb 2014, 17:08

s9k3k3 scrie:Sepsi e polivalent, un jucator bun.
E un terminat, nu stiu daca asta a fost vreodata de fapt fotbalist, dar in fine, probabil pentru liga a doua e bun, macar ca imagine

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 24 Feb 2014, 19:00

Daca facem egal eu zic sa ne bucuram avand in vedere ca nu o sa joace: Plesan si Izvoranu. In acest moment imi vine in cap un scor total aiurea 1-3 (sper sa ma insel , dar cred ca Mures in cel mai bun caz pt noi o sa faca egal).
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de Aditza » 24 Feb 2014, 19:38

Prea frica va este de TG.Mures....

olteanupm
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 30 Aug 2005, 04:39

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de olteanupm » 24 Feb 2014, 20:33

s9k3k3 scrie:Daca facem egal eu zic sa ne bucuram avand in vedere ca nu o sa joace: Plesan si Izvoranu. In acest moment imi vine in cap un scor total aiurea 1-3 (sper sa ma insel , dar cred ca Mures in cel mai bun caz pt noi o sa faca egal).
ucv ucv Eu zic ca A.S.A fara 3 goluri nu scapa de pe Oblemenco. ucv ucv

Avatar utilizator
Kenpachi
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 07 Aug 2013, 21:40

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de Kenpachi » 24 Feb 2014, 21:05

Nu stiu daca dam 3 goluri dar ca e clar ca avem forta ofensiva si cred ca vor fi putine (poate chiar niciunul) meciurile din retur si play-off in care tabela va arata 0 in dreptul nostru indiferent de rezultat.

Închis