CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Moderator: grup_moderatori

Închis

Victorie cu ASA Tg. Mures?

Poll ended at 28 Feb 2014, 17:50

Da
28
85%
Nu
1
3%
Egal
4
12%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de _T@V_ » 24 Feb 2014, 21:22

Io cred ca astia vor reusi sa ne intepe si apoi vor parca autobuzul. Lor le convine si 1-1 ca in tur...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de DeuxEx » 24 Feb 2014, 21:25

Eu ma multumesc si cu 1-0! :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 24 Feb 2014, 21:58

olteanupm scrie:
s9k3k3 scrie:Daca facem egal eu zic sa ne bucuram avand in vedere ca nu o sa joace: Plesan si Izvoranu. In acest moment imi vine in cap un scor total aiurea 1-3 (sper sa ma insel , dar cred ca Mures in cel mai bun caz pt noi o sa faca egal).
ucv ucv Eu zic ca A.S.A fara 3 goluri nu scapa de pe Oblemenco. ucv ucv
Nu scapa ei fara 3 , dar noi fara cate nu scapam? Eu zic ca primim minim 2 goluri.... nu stiu cate dam sau daca dam , dar de primit sigur primim.

In crederea mea in defensiva noastra e 0 (sa nu zic -1)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de FanStiinta » 24 Feb 2014, 22:31

DeuxEx scrie:Eu ma multumesc si cu 1-0! :lol:
eu nu! :)(

JustME

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de JustME » 24 Feb 2014, 22:44

T@V scrie:Io cred ca astia vor reusi sa ne intepe si apoi vor parca autobuzul. Lor le convine si 1-1 ca in tur...
nu m-ar mira sa se intample asa, impresia mea e ca apararea noastra inca scartaie. nu ii vad pe mureseni sa vina sa joace deschis si pentru ca lor egalul le convine dar mai ales pentru ca atacul nu e punctul forte al lui Sabau.

trebuie sa fim atenti sa nu ne prinda pe contre altfel am incredere in atacul nostru si sunt convins ca putem sa le dam cel putin un gol. problema e sa se descurce apararea.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de mihu » 24 Feb 2014, 22:48

Zău că nu înţeleg frica asta de ăştia de la Mureş. Nu văd ce mare echipă sunt, ce mari jucători au? Păi numai dacă mă gândesc la Ferfelea nu văd un echivalent la ei. Apoi noi l-am adus pe Curelea, ei pe Verdeş, deci de ce vorbim. Ok, dacă nu vor juca ne vor lipsi Plesan şi Izvoranu, far rămân la părerea că doar noi putem pierde meciul prin greşelile noastre şi nu datorită valorii alora superioare!!!

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk 4
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

JustME

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de JustME » 24 Feb 2014, 23:02

pai cam asta voiam sa spun si eu Mihu ca nu mi-e neaparat frica de mureseni ci de apararea noastra care, mie cel putin, imi lasa impresia ca inca nu e 100% pusa la punct deci predispusa greselilor o:

in plus si arbitrajul presimt ca o sa fie execrabil.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 24 Feb 2014, 23:30

mihu scrie:Zău că nu înţeleg frica asta de ăştia de la Mureş. Nu văd ce mare echipă sunt, ce mari jucători au? Păi numai dacă mă gândesc la Ferfelea nu văd un echivalent la ei. Apoi noi l-am adus pe Curelea, ei pe Verdeş, deci de ce vorbim. Ok, dacă nu vor juca ne vor lipsi Plesan şi Izvoranu, far rămân la părerea că doar noi putem pierde meciul prin greşelile noastre şi nu datorită valorii alora superioare!!!

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk 4
Problema e ca meciul nu se joaca pe nume ci pe goluri, forma de moment, pregatire fizica si tactica. Dupa nume cred ca am putea lejer sa ne clasam in primele 5-6 echipe din liga 1 , dar numele nu joaca. Poate e exgerat exemplul , dar Barcelona pierde cu Sociedad si Altetico cu Osasuna.

Imi e frica ca jucatorii o sa trateze meciul cu lejeritate si ca deja o parte din ei sunt cam pe varfuri (ca au nume). Vad o mare probleme in compartimentul defensiv si nu vad cum am putea noi scapa fara gol sau goluri primite.

Sigur ca nici n-a inceput play-offu dar daca pierdem sansele la primul loc devin egale cu 0. Nu trebuie sa uitam ca noi suntem pe locul doi in clasamentul play-offului , dar avem doua meciuri mai mult decat mures. In princpiu si daca am castiga meciul tot nu am fi pe primul loc daca aia de la Mures si-ar castiga restul meciurilor importante.

Am foarte mari emotii inaintea acestui meci si nu prea am o stare de spirit foarte pozitiva, ma astept la ce e mai rau. Parca nu ar fi Craiova daca noi am castiga meciul asta si pe celelalte promovand fara emotii. Trebuie sa se intample ceva ca sa suferim putin.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de hanky panky » 24 Feb 2014, 23:43

Si totusi
De cand a venit stanga
Am primit un gol sau doua

Hai ca nu e dracu atat de negru
Umilintele si fricile le-am lasat la fece in curte :))

2-0
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de Aditza » 24 Feb 2014, 23:57

Cum sa spui ca trateaza meciu cu lejeritate? Tocmai meciu asta?

Casual
senior
senior
Mesaje: 327
Membru din: 22 Sep 2005, 12:36

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de Casual » 25 Feb 2014, 00:54

Eu i-am vazut sambata jucand si nu cred ca vom avea probleme cu muresenii. Ma astept la un 2-0 pentru noi. Si ma mai astept sa dam minim doua goluri pe meci in tot acest retur de campionat. Chiar avem echipa.

Trimis de pe al meu GT-I9105P folosind Tapatalk

Avatar utilizator
Kenpachi
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 07 Aug 2013, 21:40

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de Kenpachi » 25 Feb 2014, 01:38

Stanga a zis dupa memorial in interviul pentru TVR Craiova ca Plesan e refacut in proportie de 99%.
Eu cred ca asa va arata echipa :
Brac - Tome, Patrascu, Ljubinkovic, Vatajelu - Plesan - Valskis, Ferfelea - Sin, Ganea/Varga - Curelea

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de hanky panky » 25 Feb 2014, 02:06

Cosmin bacila a semnat cu muresu pe 4 luni
Nu stiu daca are vreo relevanta
Dar na
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de sorialis » 25 Feb 2014, 09:11

s9k3k3 scrie:
mihu scrie:Zău că nu înţeleg frica asta de ăştia de la Mureş. Nu văd ce mare echipă sunt, ce mari jucători au? Păi numai dacă mă gândesc la Ferfelea nu văd un echivalent la ei. Apoi noi l-am adus pe Curelea, ei pe Verdeş, deci de ce vorbim. Ok, dacă nu vor juca ne vor lipsi Plesan şi Izvoranu, far rămân la părerea că doar noi putem pierde meciul prin greşelile noastre şi nu datorită valorii alora superioare!!!

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk 4
Problema e ca meciul nu se joaca pe nume ci pe goluri, forma de moment, pregatire fizica si tactica. Dupa nume cred ca am putea lejer sa ne clasam in primele 5-6 echipe din liga 1 , dar numele nu joaca. Poate e exgerat exemplul , dar Barcelona pierde cu Sociedad si Altetico cu Osasuna.

Imi e frica ca jucatorii o sa trateze meciul cu lejeritate si ca deja o parte din ei sunt cam pe varfuri (ca au nume). Vad o mare probleme in compartimentul defensiv si nu vad cum am putea noi scapa fara gol sau goluri primite.

Sigur ca nici n-a inceput play-offu dar daca pierdem sansele la primul loc devin egale cu 0. Nu trebuie sa uitam ca noi suntem pe locul doi in clasamentul play-offului , dar avem doua meciuri mai mult decat mures. In princpiu si daca am castiga meciul tot nu am fi pe primul loc daca aia de la Mures si-ar castiga restul meciurilor importante.

Am foarte mari emotii inaintea acestui meci si nu prea am o stare de spirit foarte pozitiva, ma astept la ce e mai rau. Parca nu ar fi Craiova daca noi am castiga meciul asta si pe celelalte promovand fara emotii. Trebuie sa se intample ceva ca sa suferim putin.
Bine, tu ai starea asta de spirit 90% din timp, daca ma gandesc .... :)( :)( :)( :)(

Lasa, skeke, nu-ti face griji atat de multe! Va fi bine! :)(
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de Ovidiu* » 25 Feb 2014, 16:04

Te duci in L1 si de pe locul 2, nu trebuie neaparat locul 1, dar e de inteles sa ne dorim sa fim primii.
Daca ne cacam pe noi de frica la un meci cu ASA atunci nu vad cum vrem sa terminam sus, in L1, la anul.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Închis