FC Olt Slatina - FC U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce se va intampla la acest meci?

- FC U Craiova se prezinta si castiga
8
24%
- FC U Craiova se prezinta si face egal
0
No votes
- FC U Craiova se prezinta si pierde
8
24%
- FC U Craiova nu se prezinta
18
53%
 
Total votes: 34

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de PocoLoco » 02 Mar 2014, 11:05

Nici sustinatorii CS nu sunt mai "breji", asa cum vor sa creada. Majoritatea nu sunt in stare sa accepte o alta parere fara sa jigneasca, sunt curios ce o sa se intample cand veti ramane doar voi pe forum. Oricum, deja peste 90% din mesaje sunt scrise de voi, inclusiv pe topicurile FC.

Si, ca sa ii raspund colegului de mai sus, care se pare ca sufera de o scurta amnezie, CSU a aparut precum steaua si dinamo nerespectand regulile sportive (sa nu mai aduc aminte si de cele ale fair-playului si de respectul fata de ceilalti participanti la competitie) care iti confera dreptul de a participa intr-o liga superioara de fotbal.

Hai, incepeti injuriile!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de U » 02 Mar 2014, 11:12

@sorin107 inseamna ca nici echipa lui ilincaa, nici a lui netoiu , staicu nu au fost adevarate! Nu inteleg cum poti sa reinfiintei ceva ce tu ai fost de acord sa se desprinda din club...sectia de fotbal si sa mai si pretinzi ca ceea ce ai tu e originalul!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

ozzy

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de ozzy » 02 Mar 2014, 11:23

Băi frate, cât poate fi de greu să numeri echipele din liga a doua și să vezi că nu sunt câte ar trebui? Cât de greu poate fi să înțelegi că nu sunt câte ar trebui, pentru că nu îndeplinesc condițiile? Și atunci o echipă care îndeplinește condițiile poate juca direct acolo? Ați auzit voi pe cineva plângăndu-se că ar fi trebuit să joace anul ăsta în liga a doua, dar nu a avut loc pentru că federația a băgat-o pe CSU în locul lor? Demonstrația asta a fost făcută de atâtea ori, încât, îmi pare foarte rău, să spui că numai un cretin sau un rău-intenționat nu o acceptă nu e o jignire, ci o realitate.

iuli

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de iuli » 02 Mar 2014, 11:25

eu am o singura intrebare:unde ati fost voi(U,Pocoloco,Coco,Pacala etc...) toata iarna?
de ce ati aparut primul insucces al Universitatii?sa fie frustrare?nu v-am vazut sa vorbiti de neprezentarea familiei,va [cenzurat] grija de clona ceva de speriat.unde erati la Slatina?ca nu v-am vazut....
cum vorbeam si cu baietii din bucuresti ieri pe drum catre Craiova,eu unul vrea sa reziste ochelaristul daca asta inseamna sa scapam de voi astia adevarati.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de DeuxEx » 02 Mar 2014, 11:31

Iuli, eu am o singura intrebare pentru ei: ce a facut echipa voastra ieri? Restul cuvintelor sunt de prisos!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de U » 02 Mar 2014, 11:31

Pai de ce nu a rugat frf o echipa care picase in c sa evolueze in o divizie superioara? De ce nasu penal de la federatie a afirmat ca ofera un loc in liga a doua orasului craiova dar booveanului nu? Si asa s-a si intamplat cu o mica exceptie...justitia i-a obligat pe cei din federatie sa reinscrie echipa booveanului in liga a doua. Doar ca nu acceptam prostiile astea nu fac cretini si rau intentionati!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

LiviuB

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de LiviuB » 02 Mar 2014, 11:32

hai sa vedem care sufera de amnezie
1. steaua si dinamo au aparut direct in liga 1 luand locul altor 3 echipe (Unirea tricolor si ciocanul - dinamo/ carmen - steaua - din start au fost 3 echipe care au suferit). CSU a luat startul in liga 2 - fara sa ia locul vreunei echipe. Si a ajuns in liga 2 pentru ca nu erau echipe suficiente care sa participe la competitie (vedeti bine ca sunt doar 25 de echipe) - e aceeasi situatie?
2. steaua si dinamo au reprezentat cluburi noi. CSU a aparut ca urmare a unui parteneriat intre clubul sportiv Universitatea, primarie si investitori. Prin implicarea clubului sportiv este asigurata identitatea.

dar lucrurile astea au tot fost spuse dar se pare ca nu vreti sa intelegeti. asta este.

si U - CSU a reprezentat o varianta legala de scapa de mititelu (este clar ca individul prefera sa omoare echipe decat sa ii dea drumul). daca ar fi fost parasit de toti (inclusiv de voi) ar fi fost si la noi situatia de la Napoli sau de la Fiorentina.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de U » 02 Mar 2014, 11:33

DeuxEx scrie:Iuli, eu am o singura intrebare pentru ei: ce a facut echipa voastra ieri? Restul cuvintelor sunt de prisos!
A pierdut trei puncte la fel ca struto-camila primariei.
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

ozzy

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de ozzy » 02 Mar 2014, 11:33

Așa este, Iuli, odată dispărut din peisaj ochelaristul și lucrurile intrate pe făgașul normal, toți ăștia se vor strecura gușterește pe lângă noi, ca și cum nimic nu s-ar fi întâmplat. Țineți minte ce vă spun: parcă și văd cum, peste 2-3 ani, mă cert iar cu Păcală, care o să mă acuze că vreau să destabilizez echipa, pentru că am criticat un jucător :lol:

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de DeuxEx » 02 Mar 2014, 11:34

Justitia a obligat federatia sa ofere un loc in divizia B echipei lui Ajica in 2012, nu in 2013. Ochelaristul a refuzat sa inscrie echipa. Ai uitat?! Nu mai vorbi prostii daca nu cunosti subiectul. La fel ca si Universitatea Craiova, FC U Craiova a fost INVITATA IN DIVIZIA B! (am vazut ca asa scrie nea Marci, cu litere mari, sa va intre bine in cap)
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

ozzy

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de ozzy » 02 Mar 2014, 11:38

U scrie:Pai de ce nu a rugat frf o echipa care picase in c sa evolueze in o divizie superioara? De ce nasu penal de la federatie a afirmat ca ofera un loc in liga a doua orasului craiova dar booveanului nu? Si asa s-a si intamplat cu o mica exceptie...justitia i-a obligat pe cei din federatie sa reinscrie echipa booveanului in liga a doua. Doar ca nu acceptam prostiile astea nu fac cretini si rau intentionati!
Păi înscrierile se fac pe bază de rugăminți? Dacă ăia retrogradați aveau condiții să joace în B, se înscriau și fără să-i roage frf, locuri erau destule. Prin urmare, oferta FRF a fost foarte legală: dacă Craiova își face o echipă care să îndeplinească condițiile poate juca fără probleme în liga a doua. Că asta nu era valabil și pentru mititei, e din cauză că, din punct de vedere al frf, acea echipă nu mai exista, fiind dezafiliată.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de PocoLoco » 02 Mar 2014, 11:41

Incompetenta celor care organizeaza competitiile fotbalistice, care nu sunt in stare sa adopte un format mai potrivit pentru conditiile care sunt in acest moment in Romania, cu un numar mai mic de echipe, si fara reguli schimbate din mers, nu este o scuza pentru aceasta aparitie direct in liga secunda. E usor sa indeplinesti conditiile cand vii curat, sa concurezi alaturi de cineva care are in spate niste ani de platit salarii, impozite, etc.

Nimeni nu s-a plans de faptul ca CS joaca in locul lor, pentru ca FRF nu a anuntat "avem x locuri neocupate...cine doreste?". Nu, CS a primit direct "invitatie".

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de U » 02 Mar 2014, 11:42

In 2012 mircea sandu afirma ceea ce am scris mai sus ca ofera loc in liga a doua orasului craiova dar booveanului nu. Remember? Sau vedem doar ce ne convine!?
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de U » 02 Mar 2014, 11:47

ozzy scrie:
U scrie:Pai de ce nu a rugat frf o echipa care picase in c sa evolueze in o divizie superioara? De ce nasu penal de la federatie a afirmat ca ofera un loc in liga a doua orasului craiova dar booveanului nu? Si asa s-a si intamplat cu o mica exceptie...justitia i-a obligat pe cei din federatie sa reinscrie echipa booveanului in liga a doua. Doar ca nu acceptam prostiile astea nu fac cretini si rau intentionati!
Păi înscrierile se fac pe bază de rugăminți? Dacă ăia retrogradați aveau condiții să joace în B, se înscriau și fără să-i roage frf, locuri erau destule. Prin urmare, oferta FRF a fost foarte legală: dacă Craiova își face o echipă care să îndeplinească condițiile poate juca fără probleme în liga a doua. Că asta nu era valabil și pentru mititei, e din cauză că, din punct de vedere al frf, acea echipă nu mai exista, fiind dezafiliată.
Ozzy daca era asa cei de la juventus bucuresti trebuia sa fie si ei inscrisi in sezonul asta de divizia b.
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de PocoLoco » 02 Mar 2014, 11:47

iuli scrie:eu am o singura intrebare:unde ati fost voi(U,Pocoloco,Coco,Pacala etc...) toata iarna?
de ce ati aparut primul insucces al Universitatii?sa fie frustrare?nu v-am vazut sa vorbiti de neprezentarea familiei,va [cenzurat] grija de clona ceva de speriat.unde erati la Slatina?ca nu v-am vazut....
cum vorbeam si cu baietii din bucuresti ieri pe drum catre Craiova,eu unul vrea sa reziste ochelaristul daca asta inseamna sa scapam de voi astia adevarati.
Imi cer scuze daca te deranjeaza ca postez ceva pe topicul echipei mele... Nu cred ca am spus ceva despre insuccesul CS de ieri, in fine...

Poti sa stai linistit, si cand n-o sa mai reziste ochelaristul si daca duce Craiova cu el in groapa, cu mine n-o sa te mai intalnesti pe acest forum, sau in tribunele de pe Ion Oblemenco.
Last edited by PocoLoco on 02 Mar 2014, 12:04, edited 1 time in total.

Închis