FC Olt Slatina - FC U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce se va intampla la acest meci?

- FC U Craiova se prezinta si castiga
8
24%
- FC U Craiova se prezinta si face egal
0
No votes
- FC U Craiova se prezinta si pierde
8
24%
- FC U Craiova nu se prezinta
18
53%
 
Total votes: 34

dingo

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de dingo » 02 Mar 2014, 11:57

DeuxEx scrie:FC U Craiova a fost INVITATA IN DIVIZIA B! (am vazut ca asa scrie nea Marci, cu litere mari, sa va intre bine in cap)
Universitatea Craiova nu a fost invitata in liga 2. Ea a primit locul asta in urma unei decizii a justitiei, care a anulat dezafilierea frauduloasa a echipei.

Cat despre faptul ca CSU nu a ocupat locul altor echipe in liga 2, mai bine va interesati inainte sa vorbiti. Au existat cereri de la 8 echipe de ocuparea eventualelor locuri disponibile in liga 2 si Mircea Sandu i-a aburit pe presedintii de club ca "criteriul sportiv conteaza" dupa care le-a refuzat la toti cererile de ocupare a unui loc in liga 2 si au bagat CSU in liga 2. Daca mai tineti minte Hunedoara si Baia Mare au facut mare scandal in urma deciziei federatiei.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de DeuxEx » 02 Mar 2014, 12:06

Dingo, ti-o repet ca sa-ti intre bine in cap: locul castigat in instanta a fost in anul competitional 2012-2013, atunci când tac-tu Ajica a refuzat sa inscrie echipa in divizia B. Remember?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de romaad » 02 Mar 2014, 12:13

ba eu nu stiu de ce dracu nu ii lasati pe astia sa traiasca in lumea lor...

dingo

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de dingo » 02 Mar 2014, 12:48

DeuxEx scrie:Dingo, ti-o repet ca sa-ti intre bine in cap: locul castigat in instanta a fost in anul competitional 2012-2013, atunci când tac-tu Ajica a refuzat sa inscrie echipa in divizia B. Remember?
Actele de confirmare a locului in liga 2 au ajuns la club la mijlocul lui august 2012. Ce echipa sa faci in 2 saptamani? Si pentru cei care cred ca Universitatea Craiova s-a inscris in campionat doar pentru ca a aparut CSU, mai bine ati vorbi cu jucatorii sa vedeti ca cu majoritatea s-a discutat despre revenirea la echipa cu mult inainte ca proiectul CSU sa existe.

iuli

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de iuli » 02 Mar 2014, 12:55

dingo scrie:
DeuxEx scrie:Dingo, ti-o repet ca sa-ti intre bine in cap: locul castigat in instanta a fost in anul competitional 2012-2013, atunci când tac-tu Ajica a refuzat sa inscrie echipa in divizia B. Remember?
Actele de confirmare a locului in liga 2 au ajuns la club la mijlocul lui august 2012. Ce echipa sa faci in 2 saptamani? Si pentru cei care cred ca Universitatea Craiova s-a inscris in campionat doar pentru ca a aparut CSU, mai bine ati vorbi cu jucatorii sa vedeti ca cu majoritatea s-a discutat despre revenirea la echipa cu mult inainte ca proiectul CSU sa existe.
prietene,mititelu a facut echipa atunci ca s-a anuntat proiectul clubului sportiv in vreo 2 zile.nu toti avem memoria scurta.iti reamintesc cum anunta ca nu are niciun jucator si apoi in 2 zile a incropit un lot.
fara echipa clubului sportiv Oblemenco nu vedea fotbal inca vreo 2-3 ani,poate chiar mai mult.probabil vcand ajungea juniorul la 20 ani si era copt sa-i faca tati echipa lui.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de sorialis » 02 Mar 2014, 17:22

jur, e ultimul mesaj pe un topic al echipei adevaratilor! aveti 6 pagini deja ? :):):):

treaba e clara - sunteti orbiti de chelia lui ajica. punct.

multe succesuri!

hai pa!
Last edited by Anonymous on 02 Mar 2014, 17:28, edited 2 times in total.
Motiv: si in cazul tau acesta este ultimul avertisment in ceea ce priveste cuvintele obscene (sterse de mine)!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

DoRyN

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de DoRyN » 02 Mar 2014, 17:53

U scrie:@doryne daca cei multi nu se alatura sau inca nu s-au alaturat proiectului demarat de puscariabilii dragomir si sandu in colaborare cu dama primar nu inseamna ca nu au deschis ochii! Asa cum zice un bun prieten de-al meu spiritul echipei nu a fost furat de un brutar chel si nici redat de o echipa ce a aparut odios peste noapte ca steaua si dinamo. Asta nu vreti voi sa intelegeti! Cum vreti voi sa pretindeti ca csu e continuatoarea vechii echipe cand csu a aparut in peisajul fotbalistic romanesc exact ca cele 2 cluburi impotriva carora noi am dus o lupta neincetata! Nicio problema o sa se intample si la noi ce se intampla la timisoara acum meciuri cu 2000 de spectatori in tribune.
Ceea ce s-a intamplat la timisoara dpdv al suporterilor nu o sa se intample niciodata la noi din pacate!
Nu am de gand sa port discutii in contradictoriu! Ce spui tu cu paternitatea proiectului e fals, e teoria lui Mititelu, nu trebuie sa te conving eu de contrariu, daca pana acum nu ai realizat asta, e pierdere de vreme, asa ca nu vad ochii aia deschisi, unii inca viseaza.

Nu ma intereseaza nici o continuatoare, ci doar alternativa, daca tu inca mai crezi ca ce are Mititelu e continuatoarea cu cate probe s-au prezentat, esti un mare naiv.



Trimis de pe iPad folosind Tapatalk

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de manex » 02 Mar 2014, 19:07

DoRyN scrie: Nu ma intereseaza nici o continuatoare, ci doar alternativa,
Trimis de pe iPad folosind Tapatalk
Dorin, daca s-ar fi spus ca e o alternativa...toata suflarea craiovei ar fi tinut cu cs. insa s-a spus ca e continuatoarea. ca tu o vezi ca alternativa...e ok.
dar cred ca sintem off topic aici.
Am zis!!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de SLH » 02 Mar 2014, 19:15

E distractiv cum va faceti ca nu intelegeti ca si echipa lui mititelu e la fel de 'invitata' in B ca si CSUC. Mititelu trebuia sa se inscrie in 2012, daca nu a facut-o trebuia sa fie retrogradat 2 categorii, deci anul asta locul echipei lui mititelu era in liga a IV-a. Asta este motivul pt care sportul desi stia ca nu o sa joace in campionat s-a inscris totusi ca sa fie programata, sa piarda meciurile cu 3-0 sa fie exclusa si retrogradata decat o categorie. Daca tineti minte titlurile din ziare de asta vara era ceva de genul 'frf ofera 2 locui in B Craiovei, unul echipei lui mititelu si unul echipei primariei'.

Asta e o pista care ar trebui dezvoltata de micapi, maxima, cautat exact articolul din regulament cu ce se intampla cand refuzi sa te inscri in campionat. Practic o echipa de A care ramane fara bani poate sa ia o pauza de un an sa-si revina si dupa sa aiba pretentia sa fie primita tot in A sau decat mititelu are privilegiul asta?

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de sorialis » 02 Mar 2014, 19:41

SLH scrie:E distractiv cum va faceti ca nu intelegeti ca si echipa lui mititelu e la fel de 'invitata' in B ca si CSUC. Mititelu trebuia sa se inscrie in 2012, daca nu a facut-o trebuia sa fie retrogradat 2 categorii, deci anul asta locul echipei lui mititelu era in liga a IV-a. Asta este motivul pt care sportul desi stia ca nu o sa joace in campionat s-a inscris totusi ca sa fie programata, sa piarda meciurile cu 3-0 sa fie exclusa si retrogradata decat o categorie. Daca tineti minte titlurile din ziare de asta vara era ceva de genul 'frf ofera 2 locui in B Craiovei, unul echipei lui mititelu si unul echipei primariei'.

Asta e o pista care ar trebui dezvoltata de micapi, maxima, cautat exact articolul din regulament cu ce se intampla cand refuzi sa te inscri in campionat. Practic o echipa de A care ramane fara bani poate sa ia o pauza de un an sa-si revina si dupa sa aiba pretentia sa fie primita tot in A sau decat mititelu are privilegiul asta?
ATAT!!!!!!!!!!!
apld apld apld apld apld apld apld
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

DoRyN

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de DoRyN » 02 Mar 2014, 20:04

manex scrie:
DoRyN scrie: Nu ma intereseaza nici o continuatoare, ci doar alternativa,
Trimis de pe iPad folosind Tapatalk
Dorin, daca s-ar fi spus ca e o alternativa...toata suflarea craiovei ar fi tinut cu cs. insa s-a spus ca e continuatoarea. ca tu o vezi ca alternativa...e ok.
dar cred ca sintem off topic aici.
Cine a spus asta si unde? Ce stiu ca s-a spus este doar ca e fosta sectie de fotbal a clubului care a fost reinfiintata. Inseamna continuatoarea ? Poate da, poate nu, dar ne legam de semantica intr-o situatie care nu cere astfel de analize. Orice alternativa la Mititelu era de ales, mai tii minte cand spunea ca cine vrea echipa lui sa-si faca echipa ? Uite ca s-a facut si eu personal am ales alternativa.

dingo

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de dingo » 02 Mar 2014, 22:06

DoRyN scrie:
manex scrie:
DoRyN scrie: Nu ma intereseaza nici o continuatoare, ci doar alternativa,
Trimis de pe iPad folosind Tapatalk
Dorin, daca s-ar fi spus ca e o alternativa...toata suflarea craiovei ar fi tinut cu cs. insa s-a spus ca e continuatoarea. ca tu o vezi ca alternativa...e ok.
dar cred ca sintem off topic aici.
Cine a spus asta si unde? Ce stiu ca s-a spus este doar ca e fosta sectie de fotbal a clubului care a fost reinfiintata. Inseamna continuatoarea ? Poate da, poate nu, dar ne legam de semantica intr-o situatie care nu cere astfel de analize. Orice alternativa la Mititelu era de ales, mai tii minte cand spunea ca cine vrea echipa lui sa-si faca echipa ? Uite ca s-a facut si eu personal am ales alternativa.
Nu ai cum sa reinfiintezi ceva ce nu s-a desfiintat niciodata. Voi care ati ales CSU ati facut asta numai pentru banii din noul proiect. Daca "orice alternativa la Mititelu era de ales" cum ziceti voi atunci de ce nu ati ales alta alternativa inca din anii trecuti? Am avut si inca avem echipe care activeaza in liga 3. De ce nu ati ales alternativa respectiva? Banii sa fie oare de vina? Sau mai bine zis lipsa lor? :-)

JustME

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de JustME » 02 Mar 2014, 22:13

dingo scrie:Nu ai cum sa reinfiintezi ceva ce nu s-a desfiintat niciodata.
hai jura-te ca sectia din cadrul CS Universitatea nu s-a desfiintat niciodata:
Copacul scrie:Conform http://editie.ro/pozearticole/userfiles/files/ordin.pdf FC U s-a infiintat in 1991, dupa ce sectia de fotbal a CSU s-a desfiintat.
Sectia de fotbal care la randul ei primise statut juridic in noiembrie 1990.
In antetul cererii catre minster http://editie.ro/pozearticole/userfiles ... ortive.pdf din ianuarie 1991 se observa si stema cu leul.
Concluzia e simpla:
Palmaresul FC U este (in caz ca [miti] face dovada ca asta s-a cumparat in 1994 iar mai apoi el a luat de la Dinel acelasi lucru) cel din 1991 pana in prezent
Palmaresul CS U este cel pana in 1991 si cu o pauza de 22 de ani, incepand din vara lui 2013

Imagine
deci chiar actele prezentate de idolul tau din booveni demonstreaza fara tagada (iti place asta nu? :-D ) doua lucruri:

1. sectia din cadrul Clubului Sportiv Universitatea Craiova a fost desfiintata (ca nah asta inseamna "odata cu infiintarea acestuia ISI INCETEAZA ACTIVITATEA SECTIA DE FOTBAL DIN CLUBUL "UNIVERSITATEA" CRAIOVA) in 1991 si in locul ei a aparut Fotbal Club Universitatea Craiova (a nu se confunda cu srl-ul boovean :-) )

2. tu iarasi bati campii si habar n-ai despre ce vorbesti iar in afara de tupeu si gura mare nu mai ai si alte atuuri;

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de muttley » 02 Mar 2014, 22:20

E bine ca aveti nervi sa-i aratati lu' Mititelu (dingo) cat de "destept" este.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de JustME » 02 Mar 2014, 22:23

pai nu da spune niste aiureli cu atata incredere si cu atat de mult tupeu incat n-ai cum sa nu reactionezi. el si cu ajica ce mai au tupeu d-asta de ultima speta vecin cu nesimtirea. afara e soare dar vin ei si se screm sa explice ca de fapt nu trebuie sa credem ce vedem ci trebuie sa credem ce ne spun ei - ca de fapt afara ploua cu galeata.

Închis