Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusesc baietii nostri?

Da
23
68%
Nu
4
12%
Cam greu
4
12%
Egal
3
9%

Total votes: 34

THE LION
suporter
suporter

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 07 Mar 2014, 16:34

Cu siguranta e vorba de un conflict intre Stanga si Varga. In conflicte de genul asta eu sunt de partea antrenorului. Varga trebuie sa respecte ce anume cere antrenorul, bun sau rau. Pe antrenor il tin rezultatele.
Probabil Stanga nu a fost multumit de cum s-a pregatit Varga si l-a trecut rezerva. Varga, orgolios, a izbucnit.
Antrenorul il trage la raspundere pe jucator si conducerea pe antrenor. Asa trebuie sa fie.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Ovidiu*
fanatic
fanatic

Mesaj de Ovidiu* » 07 Mar 2014, 16:41

s9k3k3 scrie:2. Intr-adevar au fost ceva intarzieri
Da tu de unde stii ?
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 07 Mar 2014, 16:43

Ovidiu* scrie:
s9k3k3 scrie:2. Intr-adevar au fost ceva intarzieri
Da tu de unde stii ?
am zis eu ca stiu? Am spus ca la cum arata lucrurile doar doua variante ar putea sta in picioare.
Fie au fost intarzieri ... fie a fost un conflict cu Stanga.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Ovidiu*
fanatic
fanatic

Mesaj de Ovidiu* » 07 Mar 2014, 16:58

Ok, ok !!!

copaceljr
fanatic
fanatic

Mesaj de copaceljr » 07 Mar 2014, 19:30

*Coco* scrie:Varga, out de la CS U, Dorel s-a întors la FC U!
http://www.fanatik.ro/exclusiv-varga-si ... lot-177878
Aberatii, medicamente si pentru cei de la Fanatik! :laughing: :laughing:
Nu este vorba de nicio problema financiara, ca sa citez pe un angajat din club (nu-i dau numele), este numai lapte si miere, in adevaratul sens al cuvantului. Problema e alta, ieri dupa ultimul antrenament inaintea plecarii la Satu Mare, Varga s-a contrat cu Stanga pe diverse motive ca de exemplu metodele proaste de antrenament si netitularizarea lui. Orgolios din fire, nea Ovi l-a lasat acasa, iar acelasi lucru s-a intamplat si cu Izvo.

Deci, pana acum avem 6 jucatori care s-au certat rau cu Stanga: Dragu, Curelea, Ferfelea, Latinovic, Varga, Izvoranu.

In acest moment, nenea antrenorul nostru a pierdut complet vestiarul din mana si de acum incolo presimt ca va incepe fabricarea lui Ovidiu, asta daca nu cumva a inceput din repriza a doua a meciului cu Targu Mures. Pentru pariori: X pauza, X final, la meciul de maine! o:
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 07 Mar 2014, 20:06

Pai nu stiu cu ce a gresit Varga cand a spus ca metodele lui Stanga sunt proaste. ASta am vazut si noi in jocul echipei , dar e frumos atunci cand jucatorii lucreaza un antrenor , iar conducatorii nu au puterea sa faca ceva.

Care a fost scopul mentinerii lu' Stanga in perioada de pregatire din moment ce acum o sa zboare? A fost lasat doar ca sa distruga echipa? Sau sa piarda 6 puncte ?(3 poff si 3 regulat
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

DarkComy
fanatic
fanatic

Mesaj de DarkComy » 07 Mar 2014, 20:09

Eu sincer as incerca aducerea lui Grigoras si mutarea lui stanga la centrul de copii si juniori
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

copaceljr
fanatic
fanatic

Mesaj de copaceljr » 07 Mar 2014, 20:16

DarkComy scrie:Eu sincer as incerca aducerea lui Grigoras si mutarea lui stanga la centrul de copii si juniori
Vine nea Piti din Liga 1, deja se cam stie ca Stanga va accepta sa se retraga la copii si juniori. :)(
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 07 Mar 2014, 20:18

DarkComy scrie:Eu sincer as incerca aducerea lui Grigoras si mutarea lui stanga la centrul de copii si juniori
Hehe... Grigoras ar fi un fel de Mourinho pentru noi. Cel mai bun de pe piata la ora actuala , dar trebuie sa fim realisti :)(. Grig a spus ca pana la vara vrea sa stea linistit si personal nu-l vad sa accepte lucrurile de pe drum. Acum ai nevoie de curaj sa accepti oferta pt ca nu e usor sa te duci la o echipa care acum 2 sapt a terminat pregatirea. Urmatorul antrenor nu are timp sa faca mai nimic pt ca acum toate meciurile sunt grele. Sigur ca o sa scoata rezultate avand in vedere experienta si emulatia jucatorilor (cum a fost cu Stanga in toamna).

As vedea doar doi antrenori in acest moment. 1.Cartu- experiementat si harsit in astfel de lupte la baioneta pentru promovare/retrogradare. Un om care macar ne-ar rezolva treaba defensiva , iar in atac ar pune pret pe individualitati.

2.Balaci - nu il stiu ca antrenor , dar cred ca e macar cu 10% peste Stanga. Balaci ar aduce si ceva liniste la echipa si in oras. Un nume mare in fata caruia nu prea ai cum sa comentezi. BONUS: Balaci este foarte , foarte , foarte bun prieten cu Varga :)(.

Stanga nu cred ca o sa mai ramana nici la juniori. Are personalitate si nu o sa accepte sa lucreze undeva pe poztia de nr 2 sau 3 cand el stie ca a fost lucrat.

JustME

Mesaj de JustME » 07 Mar 2014, 20:29

nu inteleg de ce nu poate Ovidiu sa tina in mana vestiarul. o chestie similara s-a produs si in 2006 atunci cand "victima" a fost andrei ionescu. pacat ca nu reuseste sa depasasca punctul asta. poate e prea perfectionist, poate ca cere prea mult, poate, poate, poate. imi pare rau ca s-a ajuns in situatia asta. personal il vreau pe Ovidiu in continuare in club, faptul ca suntem acolo sus in clasament i-se datoreaza in mare masura. ne-a scos din rahat atunci.

Ovidiu*
fanatic
fanatic

Mesaj de Ovidiu* » 07 Mar 2014, 20:58

De cand trag jucatorii la raspundere antrenorul? Eu sa fiu in conducere n-ar scapa unu fara amenda, dar asa sunt eu !

iuli

Mesaj de iuli » 07 Mar 2014, 21:02

slabe sanse sa batem maine,conflicte exista la orice echipa insa la noi pana nu facem circ nu ne lasam.

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 07 Mar 2014, 21:04

Oricum mai important decat treaba cu antrenorul si rezultatele !!! e clarificarea situatiei cu afilierea si promovarea. Pana acum sunt lasate asa in coada de peste, nu apare nimeni din club sa spuna ceva. Banuiesc ca nu sunt prea fericiti.

gsm
fanatic
fanatic

Mesaj de gsm » 07 Mar 2014, 21:17

s9k3k3 scrie:Oricum mai important decat treaba cu antrenorul si rezultatele !!! e clarificarea situatiei cu afilierea si promovarea. Pana acum sunt lasate asa in coada de peste, nu apare nimeni din club sa spuna ceva. Banuiesc ca nu sunt prea fericiti.
si eu sunt de parere ca e "groasa rau". nu stiu cum se intampla ca orice minune tine 6 luni din vara pana-n iarna. stanga nu-i bun ca antrenor. la lotul nat de jr al ro n-a putut tine vestiarul daramite acum cu alde plesan.

SLH
fanatic
fanatic

Mesaj de SLH » 07 Mar 2014, 21:26

Eu zic ca va agitati degeaba. Maine va fac cu mana de la Satu Mare in timp ce luam 3 puncte(in 10 minute am plecat).

Închis