Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusesc baietii nostri?

Da
23
68%
Nu
4
12%
Cam greu
4
12%
Egal
3
9%
 
Total votes: 34

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 07 Mar 2014, 21:37

bafta, SLH..sa ai drum bun si iti doresc o zi extraordinara maine..:)
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 07 Mar 2014, 22:00

copaceljr scrie:
DarkComy scrie:Eu sincer as incerca aducerea lui Grigoras si mutarea lui stanga la centrul de copii si juniori
Vine nea Piti din Liga 1, deja se cam stie ca Stanga va accepta sa se retraga la copii si juniori. :)(
asta ar fi varianta ideala cu Piti antrenor, sper sa nu fie o gluma :cool:

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 07 Mar 2014, 22:01

nea Piti din Liga 1 nu cred ca e nea Piti de la Nationala

edit: apropo de antrenori :)( ati vazut cum joaca Otelul dupa o pregatire de iarna cu un antrenor de bun? Sigur ca au avut noroc si ca nu sunt constanti , dar eu cred ca daca ramane germanul , la anul Galati o sa se bata pt un top8-6.

A adus fotbalul german cu foarte multe ocazii , dar din pacate aia de la Galati rateaza si azi erau chiar sa piarda dupa ce au fost cu un om in plus o repriza. Dar macar meciurile sunt spectaculoase, atrag publicul.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 07 Mar 2014, 22:07

seke mai stii tu alt nea Piti? oricum ala e ocupat cu nationala acum. Varianta asta era de actualitate daca ne dadea Messi vreo 5-6, acum nu cred ca se mai pune problema

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 07 Mar 2014, 22:21

Poate se trezesc si marii experti care il criticau pe Piturca si realizeaza ca se pricepe la fotbal cat de cat...

Piti ar fi cam singurul dintre antrenorii buni din Romania care ar accepta sa vina la Craiova. Nu-i vad pe Olaroiu, Petrescu si Mircea Lucescu sa vina la noi...

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 07 Mar 2014, 22:32

romaad scrie:seke mai stii tu alt nea Piti? oricum ala e ocupat cu nationala acum. Varianta asta era de actualitate daca ne dadea Messi vreo 5-6, acum nu cred ca se mai pune problema
nici daca ne dadea Messi 66 de goluri tot nu se punea problema. Ce te face sa crezi ca Burlan il dadea afara pe Piturca? Poate ii dadea Dedeman cateva sute de mii (600-900k). Plus ca atitudinea lui Piturca de pe pozitia de forta de la final arata ca el avea o alta oferta si ca nu se punea problema sa ramana fara servici. O avea el Piturca bani , dar prefera mai mult sa se duca undeva si sa castige 600-1mil pe an decat sa vina in liga a 2-a.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 07 Mar 2014, 23:16

http://www.fanatik.ro/exclusiv-varga-si ... lot-177878
UPDATE 20:20. Contactat telefonic de FANATIK.RO, Dacian Varga a confirmat că nu face parte din lotul echipei pentru meciul de la Satu Mare, dar spune că acest lucru se întîmplă din cauza unor probleme de sănătate: “Eu nu sînt la capacitate maximă. Cu Tîrgu Mureş nu am putut juca din cauza unei răceli, iar acum încă mai am probleme. Am avut o discuţie la antrenament, dar nu ceva ieşit din comun. E genul de situaţie care mai apare la şedinţele de pregătire. Nu se pune problema să fiu exclus din lot sau să plec de la echipă“, a explicat fotbalistul. - See more at: http://www.fanatik.ro/exclusiv-varga-si ... sHaUo.dpuf

http://www.gds.ro/Sport/2014-03-07/Fotb ... +Satu+Mare
CS Universitatea Craiova a plecat încă de joi, cu avionul, spre Satu Mare, pentru disputa cu Olimpia, din cadrul etapei a 16-a a Ligii a II-a, seria 2. Din lotul lui Ovidiu Stângă nu a făcut parte Dacian Varga, între cei doi existând discuţii aprinse la ultimul antrenament din Bănie. „Varga nu a prins lotul, a rămas acasă, pentru că nu s-a pregătit cum trebuie toată săptămâna. El a fost răcit, şi-a revenit, dar randamentul său de la antrenamente nu mi-a plăcut şi am preferat să iau pe altcineva care s-a pregătit cum trebuie şi care ne poate ajuta să câştigăm meciul cu Satu Mare. S-a supărat când l-am anunţat că nu face parte din lot, a comentat, dar nu a fost vorba de vreun incident. El trebuie să se pregătească şi să-şi câştige locul la echipă“, a spus Ovidiu Stângă, pentru GdS.

Contactat telefonic, Dacian Varga a părut împăcat cu decizia antrenorului. „Vin după o răceală, nu m-am antrenat foarte bine în această săptămână în opinia antrenorului şi nu am prins lotul. Se mai întâmplă, o să mă revanşez săptămâna viitoare, când o să fiu apt din toate punctele de vedere. Nu a fost nici un conflict între mine şi Ovidiu Stângă, doar că eu mi-aş fi dorit să joc la Satu Mare. Sper să câştigăm acest joc şi să revenim pe primul loc în clasament“, a declarat Dacian Varga, pentru GdS.
Dacian Varga nu este singurul jucător lăsat de „vatră“, în Bănie rămânând şi Silviu Izvoranu, nerefăcut după accidentarea suferită în cantonamentul din Antalya, Cristi Ganea şi Enache Câju, aceştia fiind trimişi să se pregătească sub comanda lui Daniel Mogoşanu la echipa a doua.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 07 Mar 2014, 23:18

În drum spre Satu Mare. Sper să ne intoarcem cu 3 puncte. Forza Știinta!

dingo

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de dingo » 08 Mar 2014, 03:37

Din informatiile pe care le am se pare ca "finantatorii" CSU le-ar fi zis jucatorilor ca nu vor mai primi nici un ban pana nu se rezolva problema afilierii.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 08 Mar 2014, 03:58

dingo scrie:Din informatiile pe care le am se pare ca "finantatorii" CSU le-ar fi zis jucatorilor ca nu vor mai primi nici un ban pana nu se rezolva problema afilierii.

bine ba ca te avem pe tine cu informatii. Nu vrei sa treci de partea noastra? Vad ca vrei sa ne ajuti cu lucruri din interior, la randul nostru si noi te putem ajuta. Pun pariu ca baietii de pe forum cunosc cativa psihiatri prin Craiova sau cativa de top prin Bucuresti. Facem noi o cheta si putem programa o consultatie pentru tine si Adrian Mititelu.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 08 Mar 2014, 07:05

dingo scrie:Din informatiile pe care le am se pare ca "finantatorii" CSU le-ar fi zis jucatorilor ca nu vor mai primi nici un ban pana nu se rezolva problema afilierii.
Si Mititelu le-a zis la fel la ai lui.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re:

Mesaj de stuparu_alexandru » 08 Mar 2014, 10:13

DoRyN scrie:
dingo scrie:Din informatiile pe care le am se pare ca "finantatorii" CSU le-ar fi zis jucatorilor ca nu vor mai primi nici un ban pana nu se rezolva problema afilierii.
Si Mititelu le-a zis la fel la ai lui.

hahahahaahhahahaahahaha apld apld apld
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 08 Mar 2014, 10:24

Stiti cumva daca radio transilvania dau restrospectiva din liga 2?

http://play.sptfm.ro/online-player/play.php
Last edited by cortinadampezzo on 08 Mar 2014, 11:14, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 08 Mar 2014, 10:33

Universitatea: Brac – Kitanovski, Pătraşcu, Ljubinkovic, Velcovici – Vandelannoite, Ferfelea, Pleşan – Valskis, Curelea, Şerban.
Rezerve: Irimia, Tomic, Vătăjelu, Cîju, Sin, Ivan, Precup.
C O P A C U LImagine

iuli

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 08 Mar 2014, 10:34

mi-e teama ca Stanga nu poate conduce un vestiar cu fotbalisti cu personalitate,echipa cu care intra astazi imi intareste ideea.

Închis