[Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Moderator: grup_moderatori

Pronostic:

Poll ended at 09 Mar 2014, 19:34

1
5
18%
x
6
21%
2
17
61%
 
Total votes: 28

iuli

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de iuli » 08 Mar 2014, 18:41

un rezultat bun,se vede mana de antrenor a lui mititelu.daca nu era ocupat vreo 2 zile cu alegerile prin capitala probabil ca ii si bateau. :-D

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de WhiteLionn » 08 Mar 2014, 18:43

Jiene, momentan tu te raportezi la FCU pt ca postezi pe topic FCU. Dar te intreb eu pe tine, daca tu vrei falimentul FCU si eu mi-as dori, sa zicem, dezafilierea CSU si s-ar intampla asta, ce-am face dupa aia? Ne-am uita unul la altul ca doi prosti si ne-am bucura ca fiecare a avut dreptate?

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de OVI2806 » 08 Mar 2014, 18:47

Radeti voi, dar o sa vedeti voi cand o sa ia mititelu liga campionilor :hai

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de jianu_max » 08 Mar 2014, 19:14

WhiteLionn scrie:Jiene, momentan tu te raportezi la FCU pt ca postezi pe topic FCU. Dar te intreb eu pe tine, daca tu vrei falimentul FCU si eu mi-as dori, sa zicem, dezafilierea CSU si s-ar intampla asta, ce-am face dupa aia? Ne-am uita unul la altul ca doi prosti si ne-am bucura ca fiecare a avut dreptate?

Fc nu inseamna nimic pt mine..e purtatoarea unei embleme a craiovei...inteleg ce vrei sa spui..dar tu nu intelegi ca nu exista decat o varianta...moartea kitsch ului lui mititelu
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re:

Mesaj de whiteLion » 08 Mar 2014, 20:14

DoRyN scrie:Nu te-ai dus la meci, se joaca la tine in oras si tu stai pe net? Poate iesirea asta la aer te face sa interpretezi corect ce citesti legat de cele 88 de voturi (in realitate sunt 82 dar ce conteaza). Voturile astea au fost pentru afiliere.
vezi ca iar ne incurci, deh batraneata asta, ce sa ii faci! :)(
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de PocoLoco » 08 Mar 2014, 20:50

Din pacate nu am scapat de ce ma asteptam. Un 0-0 care face cat o infrangere.

Rezultatul a fost echitabil, bihorenii au avut cea mai mare ocazie a meciului, o bara, dar si noi am avut doua ocazii mai clare, care s-au incheiat cu suturi putin pe langa poarta. Am dominat meciul, am avut posesie, s-a vazut ca oradenii au venit pentru un punct, dar avem aceeasi problema ca in tur la finalizare. Am remarcat duritatea ardelenilor, si credeti-ma ca galbenele si rosul pe care il vedeti in dreptul lor, nu sunt luate gratuit.

Dupa acest meci, sincer, nu stiu daca intoarcerea lui Stoica la echipa este un lucru bun. Chiar daca mai nimereste el cate o pasa din aia lunga de a lui, incetineste foarte mult jocul. Comenteaza foarte mult pe teren, i-a certat mult pe tinerii din echipa, incat nu mai aveau curaj sa incerce nimic si pasau toate mingile la el. Pierdea mingea la centrul terenului, si ii certa pe ceilalti ca nu alearga s-o recupereze.

Sa vedem ce va urma, cum vom juca si impotriva echipelor care vor dori sa obtina mai mult de un punct din meci, si dupa ce ne vom mai pune la punct conditia fizica.

In ceea ce priveste spectatorii, eu am estimat ca au fost cam 800. S-a putut intra doar la tribuna a doua si la tribuna 0, care a fost cam trei sferturi plina. La PS au fost doar vreo 20-30 de persoane, care nu s-au manifestat deloc, si au avut afisate pe gard doua mesaje: "V-am fost alaturi si v-am sustinut neconditionat/ Dar acum protestam pana il vedem pe sarac plecat" si unul care anunta mitingul din 16 martie din Piata Prefecturii din Craiova, ambele semnate PS 97.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de manex » 08 Mar 2014, 22:27

buna cronica, pocoloco
Am zis!!

ozzy

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de ozzy » 09 Mar 2014, 07:26

Unde vedeți voi aeastă echipă în 2-3 ani? Credeți că e posibil să mai crească în joc, astfel încât să se bată la titlu?

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de AdrianR » 09 Mar 2014, 09:24

ozzy scrie:Unde vedeți voi aeastă echipă în 2-3 ani? Credeți că e posibil să mai crească în joc, astfel încât să se bată la titlu?
Dupa ce va castiga procesele cu frf va urma heghemonia :-)

Sent from my GT-S5369 using Tapatalk 2
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

iuli

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de iuli » 09 Mar 2014, 09:42

procesele cu frf sint ca si castigate,omul face regulile,acolo n-ati vazut ordine ii da lui burleanu sau lui basescu?
voi deja sa va hotarati cu cine vreti sa jucati in grupe in champions league,ca si asta tot el stabileste.

DoRyN

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de DoRyN » 09 Mar 2014, 13:03

Daca 171 minus 82 egal 88, da ai dreptate leule, eu le incurc.

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de WhiteLionn » 09 Mar 2014, 15:03

Doryn, intr-o discutie anterioara cu Just, am si specificat 88>83, verifica. Eu stiam ca ati avut 83 de voturi pro, nu 82, probabil ma insel, dar nu are nicio relevanta. Faptul ca sunt fie 88, fie 89 de cluburi impotriva afilierii CSU spune totul despre cum este perceputa aceasta echipa in tara. Repet, cand sari peste divizii si se modifica regulamente pentru a ti se crea un avantaj, nu poti sa te astepti vreodata la respect din partea cuiva. Sport inseamna fair-play, iar voi sunteti repetenti la capitolul asta. In plus, mai e si o chestiune de onoare, dar ma rog, fiecare e liber sa tina cu cine doreste.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de PocoLoco » 09 Mar 2014, 15:14

Restart cu remiză.
Bon: ”Mă bucur că am putut începe campionatul”


Imagine

La primul meci oficial din 2014, după ce runda precedentă n-a făcut deplasarea la Slatina, Universitatea Craiova a remizat cu FC Bihor, scor 0-0. Partida s-a jucat pe Stadionul Municipal din Drobeta - Turnu Severin, unde Ştiinţa şi-a disputat majoritatea jocurilor de acasă, din acest sezon.

După o primă repriză animată, în care s-au remarcat şutul lui Pop (‘21), respins în corner de Hotoboc, şi cel al lui Bălan (‘31), care a trecut la câţiva centimetri de vinclu, partea secundă s-a evidenţiat prin lobul aceluiaşi Pop (‘55), care a lovit transversala, dar şi prin eliminarea lui Achim. Fundaşul Bihorului a fost trimis mai devreme la cabine, pentru două cartonaşe galbene, văzute în minutele 7 şi 63.

Deşi, per ansamblu, n-a fost un joc prea dur, oaspeţii au primit alte patru avertismente, iar Universitatea Craiova a fost sancţionată la faulturile fundaşilor Buşu (‘19), Bălaşa (‘44) şi Ciucă (‘49). Echipa condusă de pe bancă de Dragoş Bon n-a putut să profite de superioritatea numerică, iar ocaziile clare de gol au lipsit din peisajul ultimei jumătăţi de oră. Meciul la care a asistat, din tribuna oficială, şi fostul antrenor al oltenilor, Nicolo Napoli, s-a încheiat 0-0.

„Un punct muncit. Am aşteptat cu nerăbdare această partidă, fiindcă pauza noastră a fost prelungită şi din acest motiv ne aşteptam să avem un început dificil. Am întâlnit o echipă bine organizată. Ştiam acest lucru, ştiam că e o echipă disciplinată tactic, care dezvoltă jocul pe contraatac. Felicit băieţii mei pentru efortul depus. Au dat dovadă de caracter, de spirit de echipă, de sacrificiu. E greu să joci după trei luni şi ceva. Se ştiu problemele pe care le-am avut cu pregătirea. În perioada următoare, vom regla din mers aceste aspecte. Mă bucur că am putut începe campionatul”, a declarat Bon, după debutul ca principal pe banca Universităţii.

Acesta a mai afirmat că rezultatul e unul echitabil şi speră să obţină prima victorie etapa viitoare, în Zăvoi: „Evoluând acasă, sunt două puncte pierdute, dar după aspectul jocului, e un rezultat echitabil. Ei au avut ocaziile mai mari, dar noi am dominat partida ca şi posesie, ca şi construcţie.. Cu mai multă luciditate şi prospeţime, am fi putut câştiga. E bine că nu am primit gol. Dacă eram pregătiţi la parametri normali, altul ar fi fost rezultatul. Eu sunt mulţumit de joc, la nivelul la care ne aflăm. Atât am putut acum, sper ca la următoarea partidă să fim mai speculanţi şi să câştigăm. Ne aşteaptă un meci de play-off, la Vâlcea. Sunt convins că vom creşte de la joc la joc. Rog publicul să aibă răbdare cu noi”.

Pelici i-a felicitat pe jucătorii lui Bon

De partea cealaltă, Alexandru Pelici a ţinut să felicite jucătorii Craiovei şi s-a declarat mulţumit de rezultat. „Jucătorii Universităţii merită toată admiraţia şi respectul nostru, pentru ardoarea şi ambiţia cu care apără numele unei echipe mari. Felicitări pentru aceşti băieţi care găsesc puterea să supravieţuiască tuturor greutăţilor, fiindcă am citit în presă că nu au avut unde să se antreneze. Mă aşteptam să fie un meci îndârjit. Am fi putut să şi câştigăm, dar un punct e mai bun decât nimic. Portarul Hotoboc a făcut o paradă ca în tinereţe, iar dacă am fi reuşit să deschidem scorul în prima repriză, poate ne făceam meciul mai uşor şi am fi câştigat. Obiectivul nostru e salvarea de la retrogradare. Nu ne gândim la play-off. Ar fi un vis frumos să ajungem acolo”, a spus la final Alexandru Pelici

Stoica s-a întors la echipă şi a fost titular

Deşi Dorel Stoica nu s-a antrenat toată iarna alături de Universitate Craiova, veteranul oltenilor a jucat titular cu FC Bihor şi a fost unul dintre cei mai buni jucători de pe teren, alături de portarul Dumitru Hotoboc. „Dorel Stoica s-a antrenat cu noi în această săptămână. E unul dintre cei mai buni jucători din eşalonul secund, care poate juca fără probleme şi în Liga I. Revenirea lui e un plus şi sunt convins că ne poate ajuta în acest sezon”, a spus Bon.

FC UNIVERSITATEA CRAIOVA
FC BIHOR
0-0


Hotoboc - Goge, D. Bălaşa, M. Ciucă (cpt.), Buşu - D. Stoica, Săceanu (Mârzeanu ’60) - Stoianof, V. Gheorghe (N. Nicolae ’82), Ripoli (M. Roman ’66) - Cl. Bălan
Antrenor: Dragoş Bon

Smaranda - Letan, Pascariu, Fl. Lazăr (cpt.), A. Achim - Haş, Cip. Străuţ - Fl. Pop, Ianc (Hadăr ’80), Bic (M. Popa ’59) - R. Lukacs (Lupu ’66)
Antrenor: Alexandru Pelici
Eliminat: A. Achim ’63 (două galbene)

http://liga2.prosport.ro/seria-2/campio ... l-12226415

JustME

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de JustME » 09 Mar 2014, 15:21

WhiteLionn scrie: @JustME: 88>83. In momentul asta CSU nu este membru afiliat. Asta e un adevar pe care daca il accepti sau nu, e problema ta.
nu, este doar o aberatie propagata de fituica speciala. CS U in acest moment este membru afiliat provizoriu. daca nu era membru afiliat atunci eram exclusi din competitie. e simplu, rational, logic. dar nu-i nimic, poti sa ii crezi in continuare pe baetii si fetili de la fituica speciala sau pe cine vrei tu daca iti e greu sa folosesti creierul din dotare.
WhiteLionn scrie:Doryn, intr-o discutie anterioara cu Just, am si specificat 88>83, verifica. Eu stiam ca ati avut 83 de voturi pro, nu 82, probabil ma insel, dar nu are nicio relevanta. Faptul ca sunt fie 88, fie 89 de cluburi impotriva afilierii CSU spune totul despre cum este perceputa aceasta echipa in tara. Repet, cand sari peste divizii si se modifica regulamente pentru a ti se crea un avantaj, nu poti sa te astepti vreodata la respect din partea cuiva. Sport inseamna fair-play, iar voi sunteti repetenti la capitolul asta. In plus, mai e si o chestiune de onoare, dar ma rog, fiecare e liber sa tina cu cine doreste.
ma vere tu vorbesti despre lipsa de respect, "rusinea Romaniei" si argumentezi treaba asta cu 88 de voturi contra dar uiti ca exista si 82 de voturi pro. ce lipsa de respect cand diferenta intre voturile pro si contra e infima? cauta alte argumente pentru a-ti sustine ideea pt ca argumentul asta "88 vs 83" este extrem de stupid - prin prisma diferentei minuscule intre voturile pro si contra.

iar daca vrei sa vorbesti despre fair-play ia vezi cum a fost cu licenta aia din anul in care s-a ratat calificarea in cupele europene, sau cu divizarile prin care datoriile erau maturate sub pres. vezi cum e acum cu planul de reorganizare cand iarasi se incearca un artificiu foarte fair-play. N. Napoli tocmai si-a luat o mare :-x dupa ce a venit si a muncit gratis, asta asa apropo' de tonele de fair-play si onoare in care se scalda FC-ul. cuvintele astea fair play si onoare sunt mult, mult prea mari cand varf de lance la clubul ala e ajica, ne-a marcy si calu'. deci decat sa te axezi pe lipsa de fair-play si onoare din curtea CS-ului mai bine te-ai axa pe lipsa de fair-play si onoare din curtea proprie :-)

oricum e teribil de amuzant ca tocmai tu sustineai varianta fuzionarii. pai cum bre vrei sa fuzionezi cu aia care au probleme de fair play si onoare? vrei sa fuzionezi cu "rusinea Romaniei"? vai ce rusine.. [redface]

p.s. hai sa-ti spun un maaaare secret: personal ma doare in cot de parerea celorlalte cluburi :-) ramai tu cu iubirea si aprecierea unui fotbal romanesc gaunos plin de mititei, borci, becali, nasi, netoi etc daca te incalzeste. pe mine nu ma incalzeste.

ce n-a inteles lumea e ca aia din dosarul transferurilor (plus dragomir, nasu etc) nu sunt altceva decat oglinda fotbalului romanesc. cine vrea poate sa se minta in continuare ca aia cativa erau raul in rest fotbalul romanesc e plin de ingerasi si cu aia plecati gata or sa vina ingerasii la putere. da, da. fix asa o sa fie :lol: am mai spus si o repet: cine crede ca intr-o tara profund corupta precum Romania fotbalul o sa fie curat e cel putin naiv. au probleme cu coruptia in fotbal tari civilizate precum Germania, Italia sau Anglia in schimb fotbalul o sa fie curat intr-o tara necivilizata si corupta precum Romania. da, fix asa o sa fie :)-

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de Pacala » 09 Mar 2014, 19:04

cite discutii off topic intretinute de moderatori care mai au si un limbaj cladit in spatele blocurilor. Felicitari fotbalistilor Universitatii Craiova. Cred ca antrenorul bihorenilor a sintetizat perfect situatia Craiovei.
Cit despre ...csu, nu va mintiti singuri, este un foc de paie care va disparea din fotbalul romanesc odata cu acest infractor care a stat in fruntea FRF. csu nu este echipa Craiovei, este doar echipa lui mircea sandu.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Închis