[Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Moderator: grup_moderatori

Pronostic:

Poll ended at 09 Mar 2014, 19:34

1
5
18%
x
6
21%
2
17
61%
 
Total votes: 28

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de manex » 08 Mar 2014, 15:22

io nu stiu, dar pe topicul meciului satu mare-cs tot discutii din astea erau? eu cred ca e destul de clar ce topic e aici. asa ca....certati-va in alta parte. aici se vobeste de meci. care a inceput si pe care se pare ca il dominam. ucv
Am zis!!

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de WhiteLionn » 08 Mar 2014, 15:27

iuli scrie:
WhiteLionn scrie:Iar muriti ma de grija altora? Bagati banul la Burleanu ca nu scapati altfel, "profesionistilor". 88 de cluburi din tara v-au dat peste bot si v-au aratat exact ce sunteti: rusinea Romaniei! Cica v-ati infiintat in 1948, dar nu sunteti afiliati in 2014...penibili...
ba "7 suporteri la meci" tot noi sintem rusinea Romaniei?
N-o spun eu ma, au spus-o 88 de conducatori de club din toata tara. Ca-ti convine sau nu, asta e realitatea. Poti sa bagi capul in nisip si sa te prefaci ca nu-i adevarat, e problema ta nu a mea.Sunteti atat de "iubiti" in tara ca-mi aduceti aminte de unii, Dinamo...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de DeuxEx » 08 Mar 2014, 15:29

Unde au spus-o asta cei 88, mah? I-ai auzit tu? Sau doar Ajica?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de WhiteLionn » 08 Mar 2014, 15:31

Scuze Manex, ai dreptate, dar nu poti sa lasi un comentariu despre meci ca te asfixiaza "profesionistii" astia de la CSU care nu vor nimic de la noi :)( Echipa de start:Hotoboc – Goge, Bălaşa, Ciucă(cpt.), Buşu – Săceanu, Dorel Stoica, Vasile Gheorghe - Stoianof, Ripoli, Bălan . Se pare ca nbu ne miscam asa rau, Doamne ajuta sa luam 3 puncte...

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de WhiteLionn » 08 Mar 2014, 15:36

DeuxEx scrie:Unde au spus-o asta cei 88, mah? I-ai auzit tu? Sau doar Ajica?
88 de cluburi au votat impotriva afilierii CSU, mai intereseaza-te. Cica n-aveti nici-o treaba cu notiuni elementare din sport, gen fair-play. Mititelu stiu ca e nebun, dar ailalti 87 ce mai au? Cand bagi un club direct in liga 2 si apoi schimbi regulamentele in timpul competitiei doar ca sa poata promova sa nu te astepti la respect din partea nimanui. Pentru ca nu meriti.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 08 Mar 2014, 15:44

Nu te-ai dus la meci, se joaca la tine in oras si tu stai pe net? Poate iesirea asta la aer te face sa interpretezi corect ce citesti legat de cele 88 de voturi (in realitate sunt 82 dar ce conteaza). Voturile astea au fost pentru afiliere.

iuli

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de iuli » 08 Mar 2014, 15:45

WhiteLionn scrie:
DeuxEx scrie:Unde au spus-o asta cei 88, mah? I-ai auzit tu? Sau doar Ajica?
88 de cluburi au votat impotriva afilierii CSU, mai intereseaza-te. Cica n-aveti nici-o treaba cu notiuni elementare din sport, gen fair-play. Mititelu stiu ca e nebun, dar ailalti 87 ce mai au? Cand bagi un club direct in liga 2 si apoi schimbi regulamentele in timpul competitiei doar ca sa poata promova sa nu te astepti la respect din partea nimanui. Pentru ca nu meriti.
da stii ca 83 au fost de acord?sau ca din primele 2 ligi n-au fost nici 20 % din membri afiliati?ti-ai facut un calcul din aia 87 ar putea fi si din aia multi de sinteti voi pe feisbuc?care nu prea stiu sa citeasca?

L.E. e greu dar trebuie sa ne obisnuim,Doryn.specimenele astea exist doar pe net! o:

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de sorialis » 08 Mar 2014, 15:54

mah, da' bet365 nu da live meciul? sa aiba si ajica un pariu de pus acolo, poate isi ia banii de ciorba...

ce dracu', nu stiu ce se intampla ? un link pt livescore, ceva?

hai , ca nu mai pot de nerabdare, joaca si dorel titular, chiar asa, bataie de joc!?!?!

bet365: inca un proces va asteapta, sa fie clar, da?!?!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de manex » 08 Mar 2014, 16:03

de la editie citire

Min 46 Partida s-a reluat la Severin. Echipele nu au prezentat nicio modificare în formaţia de start la momentul reintrării pe gazon.

Pauză

Min 45 Cartonaş galben văzut de Bălaşa. Lovitură liberă de la 25 de metri lateral stângă pentru FC Bihor. Reţine fără probleme Hotoboc. De la margine se arată un minut de prelungire.

Min 42 Fault făcut de Letan asupra lui Buşu, arbitrul îi arată cartonaşul galben. Lovitură liberă de la 20 de m pentru Universitatea, iar mingea este respinsă de oaspeţi.

Min 36 Vasile Gheorghe centrează din 30 m în careu. Bălan reia spre poartă, dar unul dintre fundaşii Bihorului respinge în corner. În urma loviturii de la colţ, craiovenii se iau la ţintă reciproc, iar mingea este îndepărtată de apărare bihoreană. În prealabil, jucătorii Universităţii Craiova solicitaseră henţ la intervenţia oaspeţilor, dar arbitrul nu a acordat nimic.

Min 34 Centrare bună a lui Vasile Gheorghe spre Ripoli, dar Letan respinge din faţa acestuia. Contraatac al Bihorului, însă Ciucă se descurcă şi linişteşte apele în apărarea craioveană.

Min 32 Ocazie mare a Universităţii Craiova! Bălan trage peste poartă din numai opt metri.

Min 23 Oaspeţii execută o lovitură de la colţ, care rămâne fără rezultat.

Min 21 Intervenţie salvatoare a lui Hotoboc. Jucătorul oaspeţilor Has trimite un şut surprinzător de la 25 de metri, dar portarul Universităţii este atent şi reuşeşte să menţină tabela intactă.

Min 19 Cartonaş galben pentru Sorin Buşu. Lovitură liberă de la 20 m lateral dreapta pentru bihoreni, apărarea craioveană respinge.

Min 13 Centrare bună a lui Stoianof în faţa porţii, însă Letan respinge din faţa lui Bălan.

Min 11 Lovitură liberă de la 20 de m lateral stânga pentru Universitatea Craiova. Vasile Gheorghe execută în careu, dar căpitanul oaspeţilor respinge.

Min 8 Goge rezolvă o situaţie de unu la unu într-un duel direct cu Bic, respingând balonul în corner.

Min 7 Pascariu vede cartonaşul galben pentru un fault la mijlocul terenului asupra lui Stoianof. În urma loviturii libere executate de craioveni, mingea ajunge în careul oaspeţilor, de unde fundaşii lui Pelici resping.

Min. 2 Cartonaş galben văzut de Lukacs după un fault făcut în jumătate de teren a oaspeţilor asupra lui Sorin Buşu. Dorel Stoica execută lovitura liberă de la 40 de m lateral stângă, dar apărarea bihoreană îndepărtează pericolul.

Min. 1 Călin Iulian a fluierat startul meciului la Severin. La meci asistă circa 1000 de spectatori.
- See more at: http://www.editie.ro/articole/universit ... HVRGw.dpuf
Am zis!!

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de WhiteLionn » 08 Mar 2014, 16:05

Nu merg la meci pentru ca e decizia mea. Sunt constient ca boicotarea echipei e un lucru pozitiv in momentul asta, sunt satul pana peste cap de mizeriile lui Mititelu, IL URASC pe omul asta, dar aia e Stiinta. Asa suntem noi blestemati, dupa un Dinel Staicu a venit un Netoiu. acum avem catastrofa asta cheala. Dea Domnul sa vina si vremuri mai bune ca-s la capatul rabdarilor. Dar, indiferent ce va fi, nu voi intoarce spatele nicodata echipei mele, acest CSU nu e o varianta, in opinia mea e o tentativa parsiva de a substitui Stiinta. Un fel de Martorii lui Iehova, varianta fotbal, tipii aia care suna pe la usi si-ti ofera raiul, au bani, sunt corect imbracati dar cersesc suflete.

Uite, pana si chestia asta cu voturile spune totul, voi nu-i vedeti pe aia 88 care s-au opus afilerii "monstruletului" CSU, aia pur si simplu nu exista, in schimb ii luati in brate pe aia 83 care au votat pro. Asta spune totul. In fine, fiecare cu optica lui si cu coloana lui vertebrala.

0-0 la pauza, hai ca se poate. Un amarat de gol acolo ca sa reintram in carti ar fi perfect. Hai Stiinta!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de muttley » 08 Mar 2014, 16:19

@whitelion

mai are sens sa-ti spun ca esti penibil?


BTW: bate FCUC cu 1-0 , gol marcat de Ciuca.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de manex » 08 Mar 2014, 16:23

Min 63 Eliminare la FC Bihor! Achim vede al doilea cartonaş galben şi este trimis în afara terenului.

Min 62 Vasile Gheorghe şutează de la 25 de metri puţin peste poartă.

Min 57 Primele schimbări ale partidei. La FC Bihor iese Bic şi intră Popa, iar la Universitatea Săceanu este înlocuit cu Mârzeanu.

Min 54 Triunghi de pase între Buşu şi Ciucă, dar acesta din urmă trage din 18 metri în blocajul oaspeţilor

Min 52 Corner executat de craioveni, care însă rămâne fără un rezultat concret.

Min 50 Cartonaş galben pentru Mădălin Ciucă. Lovitură liberă bătută de bihoreni în colţul careului de 16 metri, lateral stânga. Mingea ajunge în careu, Ciucă respinge, minge este reluată către careu, dar din doi metri Pop trimite pe lângă poartă.

Min 49 Cartonaş galben văzut de Pascariu pentru un fault fără balon la mijlocul terenului.

Min 48 Lovitură liberă de la 30 de metri lateral dreapta pentru Universitatea Craiova. Ripoli execută spre colţul lung, iar mingea iese în aut de poartă

Min 47 Acţiune de atac a Universităţii Craiova. Stoianof trimite în careu din 15 m lateral dreapta, însă niciunul dintre coechipierii săi nu reuşeşte să ajungă la minge
- See more at: http://www.editie.ro/articole/universit ... iUTj4.dpuf
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de manex » 08 Mar 2014, 16:25

Min 66 Tehnicienii celor două echipe efectueză noi schimbări. La FC Bihor iese Lukacs, intră Lupu, în timp ce la Universitatea Craiova Ripoli este înlocuit cu Roman.

Min 64 Dorel Stoica îi creează noi emoţii lui Smaranda cu un şut de la 20 de metri care trece la o distanţă mică pe lângă buturi
- See more at: http://www.editie.ro/articole/universit ... 835Yz.dpuf
Am zis!!

JustME

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de JustME » 08 Mar 2014, 16:29

@WhiteLionn

da ma, adevarul e ca 88 care au votat contra sunt mai importanti decat 83 care au votat pentru. se vede clar cat suntem de urati ca 88 au votat contra ce conteaza ca 83 au votat pentru... adevaru e ca intre 88 si 83 e o diferenta ca de la cer la pamant.

in ceea ce-i priveste pe martorii lui Iehova iti spun din proprie experienta ca, cel putin in anglia, sunt niste oameni deosebiti. am avut placerea sa stau de vorba cu anumite persoane care apartineau acestei religii si pot sa iti spun ca erau niste oameni de nota zece. iar dogma asta a martorilor lui Iehova are, pentru mine cel putin, mult mai mult sens decat multe din aiurelile crestin ortodoxe care mi-au fost bagate pe gat pe la scoala, ca de biserici si de popi (la modul general nu doar cei crestin ortodocsi) mereu mi-a fost sila.

personal nu ma intereseaza nicio religie dar sa vii sa spui ca martorii lui Iehova cersesc suflete trebuie sa fii o persoane extrem de ignoranta (genul de persoane care se muleaza perfect pe ideologia, teribil de inepta - din punctul meu de vedere - a bisericii crestin-ortodoxe: crede si nu cerceta). deschide-le usa si vorbeste cu ei dupa care poti sa iti exprimi o parere. altfel esti doar un ignorant, un bigot cu ochelari de cal si minte putina.

n-am nimic cu nimeni si cu nicio religie din lumea asta. cine vrea sa fie crestin (ortodox sau catolic) sa fie, cine vrea sa fie musulman sa fie, cine vrea sa fie hindus sa fie etc. parerea mea e ca nicio religie nu e mai cu mot si niciun Dumnezeu nu e mai breaz indiferent ca e Dumnezeul crestin , Mahomed, Iehova sau mai stiu eu cine. fiecare sa creada ce vrea si ce simte. eu consider ca nu apartin niciunei religii pt ca relatia mea cu Dumnezeu n-are nevoie de nicio religie dar nici nu o sa ma apuc sa denigrez alte religii doar pentru ca nu le inteleg sau sunt atat de ignorant incat nici macar n-am rabdare sa ii inteleg.

nu poti sa ai mintea inchisa dar sufletul deschis, e doar o parere.

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de anakin » 08 Mar 2014, 16:40

Bihorenii joacă în inferioritate de 20 de minute, dar pe ai noștri e clar că i-au lăsat plămânii.. Așa e când n-ai pregătire fizică, meciul ăsta trebuia tranșat acum, în mod normal.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Închis