CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Moderator: grup_moderatori

Debut cu dreptul pentru Balint?

Poll ended at 22 Mar 2014, 14:26

Da
20
87%
Egal
1
4%
Nu
2
9%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de sorialis » 22 Mar 2014, 20:46

am fost pe stadion. Laylow, imi pare bine ca te-am cunoscut! Jason-no.1!)!! Mi-a placut foarte mult! Calm, exact, in final a fost imbratisat de patrascu si carja cand era jocul intrerupt. Bravo! Spirit de echipa. Pt acest gest, il iert pe carja pt prostiile facute-joc slab :).
Ps: am stat la t2, am vazut cel putin 20 perechi tata-fiu!!!! Imi aduce aminte de '82!!! Tata mi-a dat microbul!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de BadBoysBlue » 22 Mar 2014, 20:57

De mult nu a mai aratat asa tabela de pe batranul Central.

Felicitari Balint...
Chiar daca pierdem, macar sa avem determinare ...si sa se vada asta...
ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de muttley » 22 Mar 2014, 20:58

Sergyu_costea scrie:Skeke

Patrascu nu a avut nicio problema a stat tot meciul , Carja slab , Vatajelu bine mie mi-a placut , Plesan a alergat mult , a fost schimbat repede. Varga a bagat mult osul sa stii , chiar a fost determinat. Costin a marcat 3 goluri de atacant , executii usoare , dar s-a aflat acolo.
Eram curios de Patrascu pt ca eu ma asteptam ca Tomic sa ramana titular , dar daca asta se descurca :)( poate sa stea si pe banca sarbul. Presupun ca au mai fost ceva balbaieli prin aparare, dar la un astfel de meci nici nu stiu ce sa cred.


Rezultatul ii apartine si lu' Stanga pt ca mai mult de motivare si eventual lucru la faze fixe si mingea a 2-a, Balint nu avea ce sa faca. Am putea vedea amprenta lui din startul POff-ului. Ma ingrijoreaza rau postul de fundas dreapta, daca Carja a jucat rau si tot e titular...

Sper sa ne rezolvam problemele si sa avem o prestatie buna in celelalte meciuri (OLT SI RM). Cu o victorie la Olt, ne asiguram matematic locul in POff.

BTW: Cand jucam cu Valcea? Marti sau miercuri?

BTW2: Era chiar aiurea ca in etapa in care Chelsea da 6 goluri, noi sa dam mai putine ca el :up: :up:. Chiar azi ma uitam pe o statistica a seriei si pana acum nu a existat nici macar un meci cu 6 goluri :)( se pare ca am spart gheata :)-. Gicanu spunea marti ca astia pleaca acasa cu sacul, minim doua la pauza. Mereu sa pariati pe ponturile lui :)- :)-
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

iuli

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de iuli » 22 Mar 2014, 21:19

adversarul penibil de slab,nu e concludent ce au jucat ai nostri.da,mea culpa,belgianul e fotbalist in ciuda fizicului de macelar.
spectatori mult mai multi decat ma asteptam eu,sincer cand am intrat si am vazut cati sintem in tribune am fost foarte surprins. meciul de miercuri ne va arata daca Balint poate schimba ceva intr-un timp atat de scurt.cel de azi mi-a aratat ca Stanga nu a miscat nimic la omogenizare si relatii de joc.dar tot raman la parerea ca nu trebuia schimbat.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de DeuxEx » 22 Mar 2014, 21:42

Dupa meci, raman cu o singura intrebare: unde pana mea a stat ascuns Vandelannoite asta? Asta e jucator de Nationala! E peste tot, alearga ca Banel, recupereaza ca Gica Popescu si are o buna viziune a jocului! WTF?!!! Asta cred ca a avut vreo gagica prin Malta, altfel nu-mi explic! [smile40]
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 22 Mar 2014, 22:57

Cheia echipei a fost Varga! Cu trio-ul Varga, Curelea, Ferfelea, mi-am adus aminte de meciurile spectaculoase ale Sportului Studentesc in perioada cand puteau bate orice echipa din prima liga.

Avatar utilizator
laylow
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 28 Iun 2013, 23:57

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de laylow » 22 Mar 2014, 23:02

Eu cred ca belgianul a condus jocul.

JustME

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de JustME » 22 Mar 2014, 23:28

s9k3k3 scrie: iar Kvitanowski daca nu poate juca in fata lui Carja.....
asta-i o concluzie pripita rau. sincer la ce s-a jucat pana acum Tome poate sa joace oricand si la orice ora in fata lui Carja.Tome nu a jucat tocmai rau pana acum pe cand Carja si azi facu un meci slab, ezitant. nu-l vad sa prinda primul 11 la meciul cu Slatina. posibil sa ma insel dar asa vad eu lucrurile momentan.

pe Tomic deasemenea il vad titular langa Zoran Ljubinkovic dar acolo e mai dificil de spus pt ca diferenta intre Tomic si Patrascu momentan nu e foarte evidenta. in timp insa, dupa ce se va acomoda sarbul cu echipa, eu cred ca o sa ii ia fata (e doar o presupunere).

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 22 Mar 2014, 23:33

laylow scrie:Eu cred ca belgianul a condus jocul.
Posibil sa ai dreptate, eu nu am spus ca a condus jocul, am spus ca a fost jucatorul cheie, afirmatia mea se bazeaza pe faptul ca Varga a dat 3 pase de gol si a avut o mare ocazie sa inscrie.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de romaad » 23 Mar 2014, 00:04

Seke, tu ori esti bona si nu poti ajunge pe stadion ori nu il poti vedea la tv. Pai ma nene, eu am 40 ani, doi copii, o nevasta (care nu e de acord mereu cu pasiunea mea), da' cand joaca Stiinta, mort copt sunt pe tv, la stadion sau pe livetext... (glumeam , ma)

Varga exceptional. E de pe alta galaxie, nu duce inca un meci intreg, dar joaca numai din talent. 3 pase de gol in 48 minute cate a jucat spun multe, a bagat o gramdadade tacklinguri (la un moment dat am crezut ca va lua si galben), si a jucat cu o determinare de ziceai ca e finala UCL. Belgianul ala, excelent si el azi , inca nu sunt lamurit, vreau sa il vad intr-un meci tare, oricum pare un fel de N'doye de la meciul cu noi, a fost peste tot. In rest ce sa zic, nu sunt multe de zis, trebuia sa jucam mai demult asa, sa 'subordonam" adversarul , e clar ca lotul e mult peste nivelul seriei si ma mir ca pana acum am obtinut numai victorii meschine (cu exxceptia meciului cu Rm Valcea cand de asemeni am jucat binisor).
ca idee, chiar daca prima impresie a fost ca am jucat tot 4-3-3, me mi s-a parut mai degraba un 4-2-3-1, la cele cateva imagini mai cuprinzatoare de la tv, mi s-a parut clar desenata aceasta asezare. In repriza a doua, dupa intrarea lui Sin, lateralii au jucat mai avansati, aproape pe aceeasi linie cu Curelea. Vatajelu mi -sa parut iar foarte bun si are un sut de la distanta exceptional (golul 4 practic e al lui, m-as fi bucuat sa intre in poarta)

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de muttley » 23 Mar 2014, 05:33

romaad scrie:Seke, tu ori esti bona si nu poti ajunge pe stadion ...
bona doar part-time :laughing: de data asta altele au fost motivele :)( sper ca dupa 5 aprilie sa pot ajunge la fiecare meci :laughing: in tur am ratat doar un meci.
Am mai vorbit cu cateva persoane care au fost la meci si mi-au zis ca intr-adevar cativa jucatori s-au miscat bine, dar adversarul a fost mediocru. Eu sper sa ne mentinem aceasta forma a rezultatelor in perioada urmatoare.

Vorbind putin de transferuri... se pare ca javrele l-au ales pe cel bun dintre aia doi (Bilinski/Valskis). Bilinski a jucat foarte bine cu Pandurii si a dat un gol :o

Pt mine altcv este surprinzator , dar de inteles ca e regula aia cu U21. Eu ma asteptam ca Sin sa fie titular, dar sunt curios daca intr-un meci o sa joace Vatajelu si Kvitanwoski, Balint pe cine o sa bage dintre Sin si Ganea.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Mar 2014, 09:01

Probabil ca o sa-mi iau bastoane ... dar mie mi s-a parut ca am avut noroc cu carul. Le-au intrat goluri din toate pozitile.
Echipa a inscris repede si Motru s-a pierdut inca din primele 10 minute. Ma bucur ca am castigat dar meciul a fost mult prea usor ca sa tragem concluzii.

Vreau sa-l vad pe Vandelanoite in fata lui unor mijlocasi buni, sa zicem Ndoye cu Hora ca este cel mai probabil.
Vreau sa-l vad pe Varga si Ganea in fata unor fundasi care sa nu fuga de ei ca dracu de tamaie.
Mie ce-l putin mi s-a parut un meci asemanator ca amicalul cu Rapid. Cel mai slab adversar pe care-l puteam avea.

Avatar utilizator
Kenpachi
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 07 Aug 2013, 21:40

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de Kenpachi » 23 Mar 2014, 09:21

Pe mine m-a surprins usurinta paselor din prima si mai ales gasirea tintelor de catre acestea ceea ce nu prea cred ca vom mai vedea in curand. Mie mi-a placut si Valskis chiar daca nu prea i-au iesit multe dar a avut cateva idei bune si s-a inteles decent cu Curelea care la cat s-a zbatut pentru echipa in meciurile precedente a meritat cu prisosinta hattrick-ul. Ganea daca isi rezolva problema cu terminarea fazei cand ajunge mingea la el va fi greu pentru antrenor sa aleaga intre el si Gorovei care momentan mi se pare peste el.
Parca ieri Ganea si Plesan se schimbau intre ei Ganea aparea pe centru si Plesan pe dreapta i s-a mai parut cuiva asa?

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de muttley » 23 Mar 2014, 09:31

cineva care se pricepe si are noroc poate sa deschida thread-ul pt meciul urmator :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de praetorianus » 23 Mar 2014, 10:21

A fost cea mai previzibilă victorie, chiar la scor!! Greu vom mai pierde puncte...sper ca federația să-și vadă de treabă!
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Închis