CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Moderator: grup_moderatori

Debut cu dreptul pentru Balint?

Poll ended at 22 Mar 2014, 14:26

Da
20
87%
Egal
1
4%
Nu
2
9%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de Aditza » 19 Mar 2014, 14:26

Imagine
Last edited by Anonymous on 22 Mar 2014, 18:29, edited 1 time in total.
Motiv: Nu uita sa setezi durata sondajului

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de muttley » 19 Mar 2014, 14:53

Nu stiu de ce , dar am votat egal :)(. Acest meci nu are importanta si sunt sigur ca o sa fie folosit de Balint ca un test (cum am inteles ca dau astia pe la scoala la inceputul anului).
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de Aditza » 19 Mar 2014, 15:00

Eu nu cred ca Balint vrea sa scoata un egal la debulul sau :) Eu cred ca vrea maximum, chiar daca nu are importanta meciul.

Tu chiar crezi ca asa vrea el sa aduca lumea la stadion, sa faca in meciul de sambata un test? :-D
Last edited by Aditza on 19 Mar 2014, 15:06, edited 1 time in total.

DarkDark
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 19 Mar 2014, 09:33

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de DarkDark » 19 Mar 2014, 15:25

Fortza Motru!!! Spargeti-le mufele mercenarilor lui Codoban si Siman.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de romaad » 19 Mar 2014, 15:28

eu zic ca dam cel putin 4. Balint va juca in mod sigur cu 2 atacanti, probabil 4-4-2, desi cu lotul actual eu as juca 3-5-2, avand in vedere ca fundasii nostri laterali (Kita si Vatajelu) au mai degraba profil de wing back decat de full back, li s-ar da sarcni ceva mai ofensive, iar in aparare vor fi dublati de FCS respectiv FCD in functie de faza. Cam ce joaca Juventus Torino daca urmariti serie A!

cam asa: Brac - Patrascu ,Tome, Ljub - Kita, Ionescu (vandelanoite), Plesan, Ferfelea, Vatajelu - Curelea, Valskis. In asezarea asta nu ar fi loc de Varga si probabil nici de Sin dar asta e....

in 4-4-2 ar fi cam asa : Kita, Tome, Ljub, Vatajelu - Ionescu (vandelanoite), Plesan, Ferfelea, Varga (Sin) - Curelea, Valskis

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de Aditza » 19 Mar 2014, 15:31

Veniti la antrenamentul de la 16:00 daca vreti, intelesei ca o sa joace cu cei de la echipa 2..vedem ce sistem o sa fie :D

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de romaad » 19 Mar 2014, 16:28

Aditza scrie:Veniti la antrenamentul de la 16:00 daca vreti, intelesei ca o sa joace cu cei de la echipa 2..vedem ce sistem o sa fie :D
cam greu de la Sibiu :). Poate ne zici si noua daca ajungi

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de stuparu_alexandru » 19 Mar 2014, 19:53

Cred ca o să batem lejer. Rămân la părerea că Stânga a fost lucrat. O sa vedeți ce zburdă ăștia pe teren

Sent from my Nokia Lumia 820 using Tapatalk
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de Aditza » 19 Mar 2014, 23:54

Gabi Balint a tras primele concluzii după jocul-şcoală disputat în această după-amiază.

Echipa mare a Universităţii Craiova a învins cu 3-0 echipa U21 a clubului, într-un joc-şcoală disputat miercuri după-amiază pe terenul „Petre Deselnicu“. Golurile au fost reuşite de Ferfelea (45), Cîju (70) şi Ganea (72).
Gabi Balint a început jocul cu formula: Brac – Cârjă, Izvoranu, Tomic, Vătăjelu, Ionescu, Precup, Ferfelea, Varga, Curelea, Şerban. În partea a doua au evoluat: Irimia – Kitanovski, Pătraşcu, Ljubinkovic, Velcovici – Vandelannoite, Pleşan, Cîju – Ganea, Sin, Valskis.
De partea cealaltă, în echipa U21 a clubului nostru, condusă de Daniel Mogoşanu, s-au regăsit şi doi jucători de la prima echipă, anume Irimia şi Patriche. Unsprezecele de start a arătat astfel: Irimia – Săceanu, Avram, Patriche, Stănia – Geo Mişu, Stoichiţoiu, Dragomir – Dragu, Ianoşi, Andruţă. În partea secundă au intrat Chircan, Vasilca, Pană, Gîrbiţă, Floroaia.
La finalul jocului, Gabi Balint a spus: „Mi-a plăcut foarte mult participarea jucătorilor, determinarea lor. Au jucat cu ambiţie, au depus mult efort, mai ales că dimineaţa au avut un antrenament destul de greu, de forţă şi tehnică. Stăm bine la capitolul disciplină în teren, toţi sunt foarte uniţi, vorbesc mult, se ajută. Am ratat cam mult, mie îmi place să dăm goluri pe bandă, mai ales când jucăm cu o echipă inferioară. Dar să ştiţi că am avut şi un adversar care, mai ales în prima repriză când a fost mai proaspăt, chiar ne-a pus probleme“.
Sursa : csuc.ro

Eu o spun si o mai repet..Vandelannoite este scula de fotbalist! Ciju a aratat si el destul de bine. Defapt..chiar se vede o imbunatatire la aproape toti jucatorii..
Golurile au fost date de : Ferfelea, Ganea, Ciju.
Ce imi mai placu este faptul ca pe parcursul celor doua reprize, Balint a stat intre ei pe teren. A facut si pe antrenorul si pe arbitrul :-D

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de muttley » 21 Mar 2014, 19:27

Nu stiu cum o sa jucam sub comanda lui Balint, dar cu Stanga am avut rezultate bune in deplasare, fiind cea mai buna echipa pe teren strain (ma refer strict la rezultate). Sper ca Balint sa odihneasca ceva jucatori pt meciul cu Olt. La momentul actual, meciul de saptamana viitoare ne poate pune in pole pt promovare sau ne poate arunca adanc in hora rezultatelor dubioase ale acestui sistem de doi lei.

Cred totusi ca schimbarea trebuia sa vina de saptamana trecuta ca antrenorul sa aiba macar doua saptamani. In 9 zile nu poti sa pregatesti un meci important.

pfff.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de SLH » 21 Mar 2014, 19:35

s9k3k3 scrie:Nu stiu cum o sa jucam sub comanda lui Balint, dar cu Stanga am avut rezultate bune in deplasare, fiind cea mai buna echipa pe teren strain (ma refer strict la rezultate). Sper ca Balint sa odihneasca ceva jucatori pt meciul cu Olt. La momentul actual, meciul de saptamana viitoare ne poate pune in pole pt promovare sau ne poate arunca adanc in hora rezultatelor dubioase ale acestui sistem de doi lei.

Cred totusi ca schimbarea trebuia sa vina de saptamana trecuta ca antrenorul sa aiba macar doua saptamani. In 9 zile nu poti sa pregatesti un meci important.

pfff.
S-ar putea sa ne avantajeze un X la slatina, ca sa nu zic chiar o infrangere. Mai bine 3 puncte de la fc olt decat 1 de la bistrita.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de muttley » 21 Mar 2014, 19:38

Cum sa ne avantajeze? Lasa sa castigam noi si sa-si faca dupa punctele FC Olt. Pai pe noi pana acum ne-au ajutat adversarele, am reusit sa castigam puncte in POff atunci cand s-au batut intre ele ca noi nu am fost capabili.

Sa batem noi la FC Olt :)( ca restul nu prea conteaza. Daca de ex. maine bate Resita, Bistrita nu poate trece peste Olt chiar daca ar pierde cu noi (sa speram)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de DeuxEx » 22 Mar 2014, 16:30

Sa vedem daca Motru se misca mai bine sub comanda lui Zahiu, decat a facut-o sub comanda lui Nanu. Am inteles ca joaca mult mai bine decat in tur. Sper sa incurce cateva echipe, dar dupa meciul cu noi!
LE: sunt curios cati spectatori o sa avem. Sper la minim 5.000.

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de alex.p » 22 Mar 2014, 17:37

Edit - In jur de 1000 spectatori pe stadion acum.

Imagine

DoRyN

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de DoRyN » 22 Mar 2014, 18:11

1-0 din minutul 3, gol Ganea


Trimis de pe iPad folosind Tapatalk

Închis