CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Moderator: grup_moderatori

Debut cu dreptul pentru Balint?

Poll ended at 22 Mar 2014, 14:26

Da
20
87%
Egal
1
4%
Nu
2
9%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de DeuxEx » 22 Mar 2014, 18:13

Jucam bine... pana acum!

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de DeuxEx » 22 Mar 2014, 18:17

2-0

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de DeuxEx » 22 Mar 2014, 18:24

3-0 Gol superb Ferfelea! min 20

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de DeuxEx » 22 Mar 2014, 18:30

Incep sa-i dau dreptate lui Seke - Stanga a fost lucrat!

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

DoRyN

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de DoRyN » 22 Mar 2014, 18:32

Nu poate fi concludent meciul asta, Motru e totusi pe ultimul loc.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de DeuxEx » 22 Mar 2014, 18:37

La 4-0 am avut aceiasi reactie pe care a avut-o badea Gheorghe cand a vazut prima data Statuia Libertatii: "Hai, sa-mi bag ...!!!!!" :lol:

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de JustME » 22 Mar 2014, 18:38

DeuxEx scrie:Incep sa-i dau dreptate lui Seke - Stanga a fost lucrat!
e greu sa tragi concluzia asta dupa un meci cu Motru dar asta nu inseamna ca nu e posibil ca Ovidiu sa fii fost lucrat. in alta ordine de idei mie belgianul ala mi se pare un fotbalist foarte bun. la polul opus Carja care chiar si azi e dezamagitor.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de DeuxEx » 22 Mar 2014, 18:40

Da, si eu am remarcat prestatia lui Carja! E jucator de B si atat. In vara probabil ne va parasi.

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de JustME » 22 Mar 2014, 18:50

4-0 la pauza intr-un meci dominat total de noi insa parerea mea e ca nu se pot trage concluzii relevante. concluziile se pot trage etapa viitoare cu FC Olt. ala o sa fie un meci puternic in care si echipa si Gabi Balint or sa fie testati cu adevarat. momentan e doar un meci reusit cu ultima clasata, adica nimic iesit din comun.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de DeuxEx » 22 Mar 2014, 19:02

Tinand cont ca am facut o repriza aproape perfecta, eu am toata increderea ca meciul cu FC Olt va fi tratat la fel de serios.

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de JustME » 22 Mar 2014, 19:43

Curelea apld

putea sa marcheze si golul patru (pe plan personal) insa a preferat sa i-l ofere lui Ganea. un gest splendid al lui Costin dupa o faza excelenta o:

fabulos belgianul, sunt curios cate mingi a recuperat acolo la mijloc. in plus are si o pasa foarte buna, cine l-a adus pe baiatul asta are ochi pt fotbalisti.

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de BadBoysBlue » 22 Mar 2014, 20:10

Cel mai bun de pe teren : Vandelannoite!!!
Vreau sa-l mai vad...
Sincer am vazut ca nu a pierdut nicio minge, a recuperate foarte multe si in plus a dat pase f.f. bune.

Petarda: Carja...Sta rau de tot cu pasele - la jocul in viteza...

In rest: eu cred ca aici a fost vorba de motivatie...
Balint stie cum sa-i motiveze...
ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

Casual
senior
senior
Mesaje: 327
Membru din: 22 Sep 2005, 12:36

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de Casual » 22 Mar 2014, 20:19

Cred ca abia acum a fost primul meci in care ne-am concentrat pe toata durata partidei si ne-am aratat forta ofensiva si nu ne-am mai culcat pe-o ureche. Nu stiu ce a facut Balint, dar ceva a facut. Sper s-o tinem asa.

Trimis de pe al meu GT-I9105P folosind Tapatalk

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de Ovidiu* » 22 Mar 2014, 20:20

Scula de mijlocas defensiv ca belgianul asta n-am avut noi de cand lumea.
Daca Balint continua cu acelasi stil de joc indiferent de numele adversarului atunci o sa-mi intre repede la inima.
Atitudinea astora pe teren, fara cuvinte. In 85, la 6-0 cu ultima clasata si sa tot ataci, jos palaria.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de muttley » 22 Mar 2014, 20:43

S-au gasit astia sa dea o caruta de goluri cand nu am cum sa vad meciul. Se pare ca Balint continua seria meciurilor spectaculoase , dar trebuie sa fim corecti si sa spunem ca in 4 zile nu avea ce sa faca. De obicei cand vine un antrenor nou se creeaza o emulatie . iar daca acesta e destept poate profita si castiga meciuri.

Trebuie sa spunem ca adversarul a fost modest, eu sper ca baietii au avut atitudine pt ca asta conteaza, iar din mesajul lui Ovidiu am intelesca a existat atitudine. Nu stiu cine e belgianul asta , dar stiu ca am fost sunat de cineva de a fost la meci si mi-a spus "Ba, e unul gras si putin negru la mijloc , dar sa-i moara ma-sa ca e peste tot :)("

Tot de la baiatul respectiv am inteles ca Varga a dat 2 sau 3 pase de gol , dar in rest a jucat numai din talent si experienta, fara sa bage prea tare osul.

Sper sa profitam de acest rezultat si sa nu ne culcam pe o ureche, avem neaparat nevoie de o victorie cu Slatina pentru a se pastra atmosfera buna.

As vrea si eu sa-mi spuneti cum au jucat urmatorii: Patrascu, Carja , Vatajelu si Plesan.


Si fara ca sa fiu rautacios, dar se vede o diferenta atunci cand faci echipa cum trebuie. Cum spuneam si acum 3 saptamani, CSUC nu poate juca in acest moment fara un cuplu Plesan+un jucator eminamente defensiv sau mai bine zis recuperator.

Din pacate campania de achizitii lasa de dorit, Valskis e clar ca e rezerva lui Ferfelea, cu toate cele 953 de goluri date pe la amatori, iar Kvitanowski daca nu poate juca in fata lui Carja.....

Sa speram ca Balint poate sa scoata ceva din acestia si sa ne folosim de ei. Oricum nu se poate trage o concluzie dupa acest meci si trebuie sa fim rezervati pt ca nu prea am realizat nimic.


BTW: Nu ma surprinde hattrick-ul lui Curelea, el mereu a fost in primi 3 jucatori la toate meciurile, s-a batut mereu, dar nu a avut mingi. Se pare ca in seara asta a avut si mingi pe care sa le transforme in gol. Bravo !! o: o:
Last edited by muttley on 22 Mar 2014, 20:47, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis