Fc Olt - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Slatina ?

Poll ended at 26 Mar 2014, 13:51

3
21
70%
1
5
17%
0
4
13%
 
Total votes: 30

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 24 Mar 2014, 18:59

pai e frumos sa discutam , dar carija si Kitanovski nu au cum sa joace asta. Ei nu pot sta bine in teren cand au de aparat doar o bucatica de teren... da pai sa faca 2 faze foarte bine? Eu sunt multumit daca ar face macar una bine, dar nici pe aia nu o fac. Nu avem mai multi jucatori... nici mijlocasi. Adica cu exceptia lui Van care am inteles ca a jucat bine si a acoperit terenul... ceilalti nu au cum sa indeplineasca sarcinile lui Vidal si Pogba.

Sa speram ca o sa putem promova juridic si ca in vara o sa se aduca jucatori mai de calitate decat o parte dintre cei adusi acum. Oricum meciul cu Motru nu reprezinta nimic ... sa vedem cum faca fata in meciurile tari.

O sa fie televizat? Eu sunt cuiros ce se intampla daca ASA nu intra in POff !! o sa fie televizate doar meciurile de pe terenl nostru?

Am vazut ca aia de la SELROM filmeaza meciurile ... sa puna vorbeasca cineva cu ei sa le puna macar inregistrate ca sa vedem si noi ce joaca echipa. Dintr-un rezumat de 3 minute nu ai ce sa vezi.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 24 Mar 2014, 21:21

nu cred ca au voie sa puna tot meciul pentru public. Doar rezumate de 3 minute!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 24 Mar 2014, 21:23

romaad scrie:nu cred ca au voie sa puna tot meciul pentru public. Doar rezumate de 3 minute!
pai de ce nu au voie? Nu sunt drepturi TV si pe cine sa traga la raspundere. SELROM par o firma de bloc ce se ocupa cu filmari pe la nunti si botezuri. Nu e un trust de presa ca sa poti trage pe cineva la raspundere. Daca tu te duci pe stadion si filmezi meciul cu un handycam :)( te trage cineva la DNA? eventual Mititelu :laughing:
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 24 Mar 2014, 22:12

Este acelasi cameraman care a fost cu echipa in Antalya. Am vorbit cu omul, nu are nici cine stie ce echipament (cei de la club se fac ca nu inteleg cand omul a solicitat o camera profesionala, asa ca ar trebui sa le dam cateva mesaje unora din conducatori, poate or intelege!), iar legea nu-I permite sa posteze mai mult de 3 minute.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 24 Mar 2014, 22:19

s9k3k3 scrie:
romaad scrie:nu cred ca au voie sa puna tot meciul pentru public. Doar rezumate de 3 minute!
pai de ce nu au voie? Nu sunt drepturi TV si pe cine sa traga la raspundere. SELROM par o firma de bloc ce se ocupa cu filmari pe la nunti si botezuri. Nu e un trust de presa ca sa poti trage pe cineva la raspundere. Daca tu te duci pe stadion si filmezi meciul cu un handycam :)( te trage cineva la DNA? eventual Mititelu :laughing:
pai sunt drepturi, nu e chiar asa. cand te duci la aia si filmezi (are camera, nuil mai vaita deux), ceri acordul gazdelor, nu o faci de capul tau. 3 minute ai voie sa dai fara acordul lor ca si rezumat, de la mai ult de 3 minute trebuie sa ai acordul altfel te poate da in judecata si chiar nu conteaza daca esti firma de apartament sau protv. Acum ceva ani am lucrat si eu intr-o chestie asemanatoare, chiar la divizia C, si din cauza ca am dat meciurile la o televiziune locala din valcea era sa o uschim destul de rau pentru ca s-au sesizat unii... Si inca nu aparuse legea aia cu 3 minute!

Din ce am vazut la meciurile de acasa si la amicale rezumatele sunt mai mari

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 24 Mar 2014, 23:07

Nu-l vait, dar cred ca ati observant cu totii ca rezumatele sunt postate la 480P, nici macar la 720p (HD). Nu crezi ca e interesul nostru sa avem cele mai bune imagini de la amicale si meciurile netransmise?
Oricum, miercuri va fi adevaratul test pentru echipa. Cei prezenti la meci sunt rugati sa faca un amplu rezumat pentru cei care nu au posibilitatea sa-l vada live.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 25 Mar 2014, 00:59

alextudi scrie:Toata lumea la meci !!!
Si lasati rezolutiile hehehe
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de praetorianus » 25 Mar 2014, 18:06

Sincer, conform datelor mele "ancestrale" (sic)!! :) nu prea vad unde am mai putea pierde puncte!! Mergeti la meci si bucurati-va de aceasta renastere, nu atat de grea pentru noi cat pentru actualii si viitorii nostri adversari! Sangele nobil, albastru, incepe sa curga din nou..
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de Dtristan » 26 Mar 2014, 15:29

praetorianus scrie:Sincer, conform datelor mele "ancestrale" (sic)!! :) nu prea vad unde am mai putea pierde puncte!! Mergeti la meci si bucurati-va de aceasta renastere, nu atat de grea pentru noi cat pentru actualii si viitorii nostri adversari! Sangele nobil, albastru, incepe sa curga din nou..


Bine ai revenit batrane. Imi era dor de vorbele tale de duh:)))



E transmis pe un radio ceva?
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

sorin107

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 26 Mar 2014, 15:38

tadion: „1 Mai“, miercuri, ora 16
Formaţii de start
FC Olt: Mogoşanu – Anghelina, Gligor, Wallace, Giurcă – Quist, Ignea, Bardu, Pavel, Bancu – C. Ionescu. Rezerve: Bugiu, Marincău, Cruşoveanu, Cuedan, Dobrescu, Ivănică, Huţanu. Antrenor: Daniel Oprescu
Universitatea: Brac – Cîrjă, Ljubinkovic, Pătraşcu, Vătăjelu – Vandelanoitte, Pleşan, Ferfelea, Sin – Ganea, Curelea. Rezerve: Irimia, Velcovici, Câju, Valskis, Tomic, Şerban, Kitanovski. Antrenor: Gabi Balint
Au arbitrat: Paul Unimatan – Bucsi Imre, Popescu Vasile. Rezervă: Costreie Adrian.
Observatori: Borcan Ionuţ (Ploieşti), Crîngaşu Silviu (Ploieşti)


https://www.facebook.com/craiovamaximasport

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 26 Mar 2014, 15:45

deci doar schimbarea fortata de accidentarea lui Varga a fost facuta de balint. 4-2-3-1 clasic. Sa speram ca Sin o sa fie la nivelul lui Varga, dar nu cred.

Si apropo de filmarea meciului. Pai poate sa-l filmeze ala si sa-l puna de pe un alt cont. Pe cine o sa traga la raspundere? Pe Gicu din Booveni? sau macar sa-l incarce undeva si sa-l vedem doar noi astia de pe forum.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 26 Mar 2014, 16:06

un stream radio bun, sau un livetext bun?

Avatar utilizator
ssebastyano
suporter
suporter
Mesaje: 557
Membru din: 27 Ian 2005, 13:29

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de ssebastyano » 26 Mar 2014, 16:07

Daca afla cineva de transmisia radio sau altceva il rog sa posteze.
Din pacate sunt la servici si n-am timp sa caut...

Multumesc anticipat.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 26 Mar 2014, 16:07

sorin107 scrie:un stream radio bun, sau un livetext bun?
se da la radio? spune-mi ce radio si caut eu stream pt el. Cel mai bine e sa stai pe flashscore. Se actualizeaza repede cand se da gol.

cu riscul sa fiu injurat :)( daca OSM bate, Valcea face egal si Metalul bate ! si o infrangere ar fi bun :lol: I-am scoate aproape definitiv pe Boovenid in lupta la POff.
Last edited by muttley on 26 Mar 2014, 16:08, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 26 Mar 2014, 16:08

s9k3k3 scrie:
sorin107 scrie:un stream radio bun, sau un livetext bun?
se da la radio? spune-mi ce radio si caut eu stream pt el. Cel mai bine e sa stai pe flashscore. Se actualizeaza repede cand se da gol.

nu ma intereseaza doar golurile. imi trebuie comentariul. nu stiu, parca etapa se dadea la radio timisoara.

Închis