CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Moderator: grup_moderatori

Se impun baietii nostri?

Poll ended at 31 Mar 2014, 21:28

Da
22
96%
Egal
1
4%
Nu
0
No votes
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de praetorianus » 29 Mar 2014, 20:04

praetorianus scrie:Meci deloc usor, victorie!
La Slatina cu titularii, acum cu rezerve, ambele meciuri castigate cu nod in gat!! Pentru mine a fost previzibil fata de altii care credeau ca trece rapidul prin halta! Nu cer decat cumpatare, parcursul va fi anevoios, cu emotii dar dupa cum am mai spus, nu vad unde am mai putea pierde puncte!! La Valcea vad cel putin egal...dar Craiova cum ne place noua o vom vedea in play off!! Este nevoie de rabdare, maturitate..
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de sorialis » 29 Mar 2014, 20:06

sorin107 scrie:skeke, nu stiu unde l-ai vazut tu frate pe tomic c-a jucat slab. a fost chiar in nota echipei, n-a gresit flagrant, n-am luat gol din cauza lui. drq stie ce televizor ai tu.
de-ala alb-negru, sau mai degraba negru0negru / optimist, pe lampi, si vreo 80% din ele sunt arese :lol: :lol: :lol: :lol:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de muttley » 29 Mar 2014, 20:17

sorin107 scrie:skeke, nu stiu unde l-ai vazut tu frate pe tomic c-a jucat slab. a fost chiar in nota echipei, n-a gresit flagrant, n-am luat gol din cauza lui. drq stie ce televizor ai tu.

intr-adevar nu e FULL HD, dar cu siguranta mi-a aratat bine ca Tomic l-a scapat din marcaj pe Lukas, ca el a vrut sa dea o pasa la fundasul stanga, dar a dat afara si Balint a tipat la el. Tot televizorul mi-a aratat cand a lovit mingea cu capul, iar aceasta s-a dus in margine (fiind singur si ne presat de adversar). A facut mai multe greseli, dar eu cred ca a prins o zi slaba.

In meciul cu ASA a jucat bine cu capul, dar se mai intampla sa prinzi si zile mai proaste. Nici Izvoranu nu a excelat, a avut o faza cand a iesit din defensiva pana in pe la 35-40 m de poarta adversa si chair putea sa mai avanseze 5-10m , dar s-a grabit cu pasa finala.

Cel mai dezamagit sunt de Valskis, a avut cateva faze din care Curelea nu rata (cel putin nu pe ambele). Se pare ca javrele au ales bine. E clar ca nu are cum sa joace titular in fata lui Curelea... sa speram ca ne ajuta din postura de rezerva.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de hanky panky » 29 Mar 2014, 20:25

Balint: „Vom îmbunătăţi jocul în următoarele trei săptămâni“

Cu Gabi Balint pe bancă, Universitatea a obţinut astăzi cea de-a treia victorie la rând fără gol primit.

La flash-interviul de la finalul partidei cu FC Bihor, Gabi Balint a făcut o analiză a jocului: „Am dat şansă şi celor care au jucat mai puţin, aşa cum am promis. I-am protejat şi pe cei care aveau cartonaşe galbene, ca să putem să atacăm meciul de sâmbăta viitoare cu tot efectivul. Prima repriză sincer m-a nemulţumit. Construcţie greoaie, previzibilă. Repriza a doua puţin mai bine, dar mai e mult de lucru. Sunt probleme mari pe care le observ: carenţe la fazele defensive, de marcaj, pierd oamenii, lucruri pe care dacă le faci cu o echipă care se bate la promovare nu te iartă“.

Despre situaţia în ierarhia întrecerii, antrenorul Craiovei a spus: „Acum suntem pe primul loc în clasamentul play-off-ului, ne-ar conveni ca ierarhia să rămână aşa. Dar, în primul rând, trebuie să ne gândim ce facem noi, nu ceilalţi. Indiferent că vom începe play-off-ul cu avantaj sau dezavantaj, noi trebuie să creştem. Nu sunt mulţumit de ultimele două jocuri, nu este ceea ce vreau. Trebuie să îmbunătăţim jocul şi o vom face. Până în play-off mai sunt trei săptămâni, timp în care vom îmbunătăţi ce putem“.

Întrebat dacă ar mai dori un atacant, Balint a spus: „Aş mai vrea un vârf, categoric. Valskis e al doilea atacant, vine din spate. Curelea este singurul jucător de câmp care a evoluat în toate cele trei jocuri, s-a văzut o stare uşoară de oboseală, pe undeva firească“.

Despre adversarul de sâmbăta viitoare, CSM Râmnicu Vâlcea, Balint a declarat: „O să se întoarcă norocul celor de la Vâlcea. Au câştigat trei meciuri în minutul 90. Dar norocul ţi-l faci cu mâna ta, aparţine celor puternici. Nu au înscris întâmplător în ultimele minute ale jocurilor. Faptul că au dorit, că au tras până în ultima secundă, asta le-a adus şi golul. Când nu cedezi, când crezi că se poate şi îţi doreşti lucrul acesta vine“.

http://www.csuc.ro/ro/Balint-Vom-imbuna ... saptamani/

pe site-ul oficial
cica au fost 3000

cu o medie de 2500/3000 e lux pentru o oarecare clona din liga II
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de muttley » 29 Mar 2014, 20:33

In liga 1 cred ca media o sa fie pe la 5.000 - 8.000(daca sunt rezultate) daca nu sunt probabil ca o sa fie pe la 1.000.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de sorialis » 29 Mar 2014, 21:15

praetorianus scrie:
praetorianus scrie:Meci deloc usor, victorie!
La Slatina cu titularii, acum cu rezerve, ambele meciuri castigate cu nod in gat!! Pentru mine a fost previzibil fata de altii care credeau ca trece rapidul prin halta! Nu cer decat cumpatare, parcursul va fi anevoios, cu emotii dar dupa cum am mai spus, nu vad unde am mai putea pierde puncte!! La Valcea vad cel putin egal...dar Craiova cum ne place noua o vom vedea in play off!! Este nevoie de rabdare, maturitate..
Perfect de acord cu tine! o:

Medie de 3-4000 mii in liga 2, acasa , cu toate meciurile televizate! E parfum!

Dar trebuie sa muncim MULT sa convingem lumea sa vina la stadion in playoff!

Noi TOTI: uporteri, jucatori, club, antrenori, toti!

MAI FACEM O ACTIUNE PENTU PLAYOFF de genul meciului cu Dinamo (imnul Universitatii)????

Nu imnul, dar niste afise sugestive, impartite prin oras, nu stiu, orice, dar lumea trebuie sa stie: Renastem, greu, dar suntem aici!!!!!!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de muttley » 29 Mar 2014, 21:24

Problema booveanului e ca lumea se convinge treptat si se apropie de echipa. Am rude care au inceput sezonul ca fiind de partea echipei brutarului, iar acum nu mai am loc de ei cand da CS gol.

Noi deja nu trebuie sa ne mai gandim la brutar, trebuie sa ne vedem de treaba noastra pt ca lumea nu e proasta, e naiva, dar nu proasta.

Timpul este de partea noastra... dupa cum vedeti deciziiile incep sa curva in defavoarea nebunului, iar acum asistam la ultimele miscari. Incearca pe final sa distruga si acest proiect, dar sa speram ca nu o sa reuseasca. Lumea trebuie sa vada ca exista seriozitate, e greu sa-i inveti fara scandal, dar pana la urma o sa inteleaga.


E bine totusi ca am castigat si ca i-am facut fericiti pe cei care au fost la stadion.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de danutz » 31 Mar 2014, 12:13

Remarcatii mei in acest meci (foarte slab, de altfel) au fost Tome si Enache Caju. La extrema cealalta, Adi Ionescu si uriasul Vukasin. Poate ar fi bine sa fie cooptat din nou in lot mai vechea mea feblete, Dragu :)...vad ca marcheaza in fiecare etapa la echipa a doua (e drept, la judet), ba chiar in weekend a reusit o dubla.
mereu alaturi de voi

Închis