CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Moderator: grup_moderatori

Se impun baietii nostri?

Poll ended at 31 Mar 2014, 21:28

Da
22
96%
Egal
1
4%
Nu
0
No votes
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de DeuxEx » 29 Mar 2014, 12:29

Nu stiu daca e cazul sa-l credem pe Ferfelea si nu pe Stanga, in acest caz...

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de muttley » 29 Mar 2014, 12:38

DeuxEx scrie:Nu stiu daca e cazul sa-l credem pe Ferfelea si nu pe Stanga, in acest caz...

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06 folosind Tapatalk
In care caz? Nu trebuie sa credem pe nimeni, trebuie sa ne uitam pe cronicile meciurilor si sa vedem de cate ori a jucat cu doua echipe total schimbate intr-un meci.


Oricum nici asta nu e o scuza pt Ferfelea. Era o scuza daca se referea la relatii de joc, dar ca sa alergi nu trebuie sa joci 90 minute. Lumea nu intelege ca meciul este doar o scena pe care actorii (jucatorii) isi prezinta partitura repetata in cursul saptamanii. Dpdv fizic nu conteaza ca nu ai jucat 90 in meci pt ca tu la antrenamente te faci pregatire sa joci 90 , dar poti juca doar 3 daca esti rezerva. Pe sistemul asta toate rezervele nu ar putea juca mai mult de 15-30 minute.

E clar ca s-au facut ceva greseli in pregatire. Cred ca si Ebben a avut o mica scapare, eu sper doar ca au calculat ca varful de forma fizica sa-l atinga in perioada POff-ului. Daca nu au facut asta inseamna ca toata pregatirea a fost gresita. Toate echipele fac in asa fel incat sa ating un varf de forma intr-un anumit moment. E aproape imposibil ca cineva sa aiba doua varfuri de forma in aceeasi parte fara ca intervalul dintre ele sa nu fie destul de mare si dificil.

Nici macar in ciclism nu se poate face ca doua varfuri de forma sa fie calculate la un interval de cateva saptamani.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de romaad » 29 Mar 2014, 15:48

Curelea si Valskis titulari, dupa numarul mijlocasilor s-ar putea sa avem un 4-4-2!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de DeuxEx » 29 Mar 2014, 16:25

Astia de la Bihor stau numai pe jos! Jenant!

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de muttley » 29 Mar 2014, 16:54

Fotbal plictisitor ... nici macar nu merita efortul sa fie analizat, dar sunt anumite lucruri care sunt prea evidente ca sa nu fie spuse.


Avem un joc previzibil bazat pe minge in banda si centrare pt cei doi atacant (numeric pt ca pe tern este doar Curelea). Serban e mai mult decat mediocru, a reusit o singura faza cand a intors fundasul dar nu a centrat ci a mai incercat inca un dribling. Nu a reusit sa trimita doua centrari in tot meciul , il auzeam pe Balin "Hai Serban centreaza si tu".

Valskis a fost pe teren? a fost la o faza pe care a reusit sa o strice. Cel mai activ a fost Kitanowski care a trimis cea mai periculoasa centrale mai bine zis o diagonala la semi-inaltime. Tomic destul de binisor dar imi pare putin nesigur.

Sa vedem daca balint o sa treaca in 4-2-3-1 cu Valskis pe postul lui Ferfelea si doua benzi.

Anticipez ca unul dintre acestia doi o sa fie schimbat la pauza sau dupa 10-15 minute ale reprizei secunde. Caju-Plesan / Serban cu Sin sau Ganea.


edit: era sa luam gol pt ca Tomic l-a pierdut din marcaj pe Luk sau cum il cheama. Nu prea avem rezerve, Velcovici face fault ca sa le dea ocazia sa urce in careu. Izvoranu trebuia eliminat dupa lovitura aplicata portarului. Au mai fost 2 faze in prima repriza cand s-a lovit adversarul cu cotul.


Ganea se pare ca e intr-o buna dispozitie de joc , are locul asigurat in meciul cu Valcea !! Varga-Ferfelea-Ganea 100%
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de romaad » 29 Mar 2014, 17:33

dece sa fie Izvoranu eliminat? Astfel de faze se intampla la cornere!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de muttley » 29 Mar 2014, 17:35

romaad scrie:dece sa fie Izvoranu eliminat? Astfel de faze se intampla la cornere!
se intampla cand sari, dar cand te duci cu cotul flexat si lovesti adversarul iti asumi un risc, iar daca se intampla sa lovesti adversarul primesti rosu.

Foarte slab au jucat amn2 din centru. L-am vazut pe Balint cum urla la ei... Tomic nu e in meci(sper sa fie un meci mai slab).

edit:

Foarte,foarte slab a jucat Tomic
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de romaad » 29 Mar 2014, 17:55

un meci care mai bine nu se mai televiza, vorba unui amic!

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de FanStiinta » 29 Mar 2014, 17:58

s9k3k3 scrie:
romaad scrie:dece sa fie Izvoranu eliminat? Astfel de faze se intampla la cornere!
se intampla cand sari, dar cand te duci cu cotul flexat si lovesti adversarul iti asumi un risc, iar daca se intampla sa lovesti adversarul primesti rosu.

Foarte slab au jucat amn2 din centru. L-am vazut pe Balint cum urla la ei... Tomic nu e in meci(sper sa fie un meci mai slab).

edit:

Foarte,foarte slab a jucat Tomic
Mai taci ba in [****] ca m-am saturat de aberatiile tale. Fu un fault de joc si atat! Ala cazu prost..

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de muttley » 29 Mar 2014, 17:59

Are comotie din cazatura? Pai s-a lovit cu capul de pamant sau de cotul lui Izvoranu? Sa speram ca aia de la SELROM o sa puna faza pe reumat si ai sa vezi ca il loveste cu cotul.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

LiviuB

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de LiviuB » 29 Mar 2014, 18:16

3 puncte si atat. din pacate niciunul nu a aratat ca ar merita sa fie titular... poate Kitanovschi.. dar in rest, destul de modest.

Avatar utilizator
Kenpachi
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 07 Aug 2013, 21:40

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de Kenpachi » 29 Mar 2014, 18:47

Mie mi se pare ca decat Kitanovski are "sange in instalatie" cum zicea Balint. Clar remarcatul meciului ...in 2 meciuri a dat un gol si o pasa de gol, chiar daca isi mai lasa postul descoperit e tanar si isi poate rezolva problemele care le are.
Cu el si Ganea/Gorovei pe dreapta si cu Vatajelu si Varga pe stanga ...Ferfelea si Plesan pe zona centrala o sa destabilizam apararile adverse.
Serban mi s-a parut noul Dragu parca pana si Dragu avea mai multe mingi la inceputul sezonului sau cine stie poate nu stie sa joace decat pe stanga. Multe galbene dar decat al lui Ionescu s-ar putea sa conteze in viitorul apropiat numai sa nu fie suspendat in acelasi timp cu Jason.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de Ovidiu* » 29 Mar 2014, 18:52

Deh, meci in care jucara rezervele. Tome, in opinia mea, a fost cel mai bun astazi. Bun si in faza defensiva, cu pasa de gol pe faza ofensiva. Imi pare rau ca nu urca mai mult, pare ca are calitati, increderea este cea care-i lipseste. Dupa centrarea de la gol a parut descatusat, a inceput sa urce, sa puna probleme. Parerea mea e ca este peste Carja, trebuie jucat mai mult.

Revenind la altele, am comentat azi la articolul lui Alin Fornade, pe grupul ASO, si nu mica mi-a fost mirarea cand am vazut bannerul afisat astazi de baietii de la Sezione.
Daca de la mine s-au inspirat, ma simt onorat:
Imagine
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de sorialis » 29 Mar 2014, 19:52

Meci de vacanta. Punct.

:)
:)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

sorin107

Re: CS Universitatea Craiova - FC Bihor Oradea

Mesaj de sorin107 » 29 Mar 2014, 20:03

skeke, nu stiu unde l-ai vazut tu frate pe tomic c-a jucat slab. a fost chiar in nota echipei, n-a gresit flagrant, n-am luat gol din cauza lui. drq stie ce televizor ai tu.

Închis