CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusesc baietii a 4-a victorie consecutiva?

Poll ended at 05 Apr 2014, 14:43

Da
20
77%
Egal
3
12%
Nu
3
12%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 05 Apr 2014, 17:23

Curelea, zice Prosport!
Last edited by DeuxEx on 05 Apr 2014, 17:23, edited 1 time in total.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

olteanupm
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 30 Aug 2005, 04:39

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de olteanupm » 05 Apr 2014, 17:23

min 21 CSM Rm. Valcea - Universitatea Craiova 0-1. A marcat Curelea, care a reluat cu capul o lovitura libera bine executată de Varga
ucv ucv ucv

olteanupm
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 30 Aug 2005, 04:39

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de olteanupm » 05 Apr 2014, 17:26

:o: :o: :o: 2-0 pentru mioveni

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 05 Apr 2014, 17:27

ajhahah 2-0 la Mioveni !! eu sunt singuru ***** care nu s-a dus azi sa bage pe Mioveni si Bistrita. Doamne ce prost sunt.....

Eram sigur ca joaca Varga, banuiesc ca e si Plesan pe teren :)(? sa speram ca reusim sa tinem de rezultat si o sa punctam pe contraatac.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti


*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de *Coco* » 05 Apr 2014, 17:32

Dupa rezultatul de la Mioveni, e tot mai clar ca Bistrita va bate in ultima etapa la Satu mare si va prinde PO

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 05 Apr 2014, 17:35

nebunilor, de ce nu spuneti echipa :)(.

Eu acum vad ca jucam 4-1-4-1 cu Lub pe post de fundas dreapta si o linie de 4 formata din Varga Ferfelea Ganea Sin. Se transforma in 4-4-2, dar imi e frica pe faza defensiva pt ca avem doar un om la recuperare. Cred ca la pauza o sa intre Carja sau Patricche, iar Izovranu o sa traca in linia de mijloc.

Sa vedem pe cine alege Balint sa scoata dintre cei 4, Varga a luat galben in 23 pt un hent. Imi e frica de cartonas Rosu.

@Coco

Nu e clar, e sigur ! mama lor de nenorociti. Lasa sa batem noi azi :)( si sa se schimbe regulamentul ca de restul se ocupa echipa pe teren.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 05 Apr 2014, 17:42

Formaţii de start:

Vâlcea: A. Popescu – Deaconescu, Pîrvulescu, Stoica, Briceag – O. Popescu, Todea, Popa, Geantă, Nicola – Nkongue. Rezerve: Matache, Nwabuere, Iancu, Codin, Da Silva, Cîrstoiu, Creţu. Antrenor: Claudiu Niculescu

Craiova: Brac – Ljubinkovic, Izvoranu, Pătraşcu, Vătăjelu – Ganea, Vandelanoitte, Ferfelea – Sin, Curelea, Varga. Rezerve: Irimia, Cîrjă, Patriche, Cîju, Voinea, Valskis, Kitanovski. Antrenor: Gabi Balint

Arbitri: Rusandu Lucian (Sf. Gheorghe) - Neacşu George (Câmpulung), Marchidanu Marius (Brăila). Rezervă: Chiţu Marius (Târgovişte)

Observatori: Bordaş Vasile (Tg. Mureş), Dancu Mircea (Sibiu)

pentru seke
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

olteanupm
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 30 Aug 2005, 04:39

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de olteanupm » 05 Apr 2014, 17:48

Fluier final al primei reprize: CSM Rm Valcea - Universitatea Craiova 0-1

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 05 Apr 2014, 17:48

Sunt curios pe faza ofensiva care dintre Sin-Ganea-Ferfelea a urcat langa Curelea pentru a face superioritate.

Pauza

Avem nevoie acum de mult calm si de luciditate pe faza de contraatac,nu ne permitem sa ratam ocazii. Un al 2-lea gol ne-ar face sa avem o siguranta mai mare pe final de meci. La 0-1 in orice moment se poate egala, iar cele doua puncte pe care le-am pierde conteaza enorm.

Sa vedem daca Gabi o sa schimbe inca de la pauza sau o sa mai astepte 5-10 minute din repriza a 2-a. Pana acum nu am urmarit cu mare atentie, dar parca niciodata n-a schimbat la pauza, a schimbat dupa cateva minute din rerpiza secunda.

Hai Craiova !!! imi e tare frica de obiceiul nostru de a primi gol si a da cu piciorul sanselor, parca nu e Universitatea daca nu face asa ceva.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 05 Apr 2014, 17:51

Belgianul face iar un meci bun. Izvoranu joaca perfect. Joaca bine si Vatajelu.. Nu mai avuseram nicio ocazie.. Facuram pasul inapoi putin dar Valcea nu avu ocazii.. Ganea si Sin fac un meci foarte slab..

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 05 Apr 2014, 17:52

FanStiinta scrie:Belgianul face iar un meci bun. Izvoranu joaca perfect. Joaca bine si Vatajelu.. Nu mai avuseram nicio ocazie.. Facuram pasul inapoi putin dar Valcea nu avu ocazii.. Ganea si Sin fac un meci foarte slab..
care din astia 2 joaca in centru?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Saviola
membru
membru
Mesaje: 142
Membru din: 23 Feb 2004, 02:14

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Saviola » 05 Apr 2014, 17:54

FanStiinta scrie:Belgianul face iar un meci bun. Izvoranu joaca perfect. Joaca bine si Vatajelu.. Nu mai avuseram nicio ocazie.. Facuram pasul inapoi putin dar Valcea nu avu ocazii.. Ganea si Sin fac un meci foarte slab..
FanStiinta, dar de arbitraj ce poti sa ne spui? Intelesei ca maraie antrenorul Vilcei... Ceva gen "cra, cra, ham-ham, cra, cra!"

olteanupm
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 30 Aug 2005, 04:39

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de olteanupm » 05 Apr 2014, 17:56

final miovenii -satu mare 2-0

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 05 Apr 2014, 17:58

Saviola scrie:
FanStiinta scrie:Belgianul face iar un meci bun. Izvoranu joaca perfect. Joaca bine si Vatajelu.. Nu mai avuseram nicio ocazie.. Facuram pasul inapoi putin dar Valcea nu avu ocazii.. Ganea si Sin fac un meci foarte slab..
FanStiinta, dar de arbitraj ce poti sa ne spui? Intelesei ca maraie antrenorul Vilcei... Ceva gen "cra, cra, ham-ham, cra, cra!"
ce as vrea sa ne dea 1-2 penaltyuri inventate ! doar asa sa faca atac de cord. baga-mi-as :bad: in rasa lor de nenorociti ! pai ei comenteaza de arbitraj cand nenorocitul ala de Craciun apare la TV si spune ca nu e posibil ca Valcea sa fie furata de arbitri !!!!

Oricum nu cred ca planul meu o sa aiba o finalitate, imi e frica sa nu fie invers si sa nu le dea javrelor lovitura de la 11m.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis