CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusesc baietii a 4-a victorie consecutiva?

Poll ended at 05 Apr 2014, 14:43

Da
20
77%
Egal
3
12%
Nu
3
12%
 
Total votes: 26

Tuxxy-
membru
membru
Mesaje: 103
Membru din: 07 Apr 2014, 20:51

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Tuxxy- » 09 Apr 2014, 11:48

Nu o galerie definteste o echipa. Galeriile joaca dupa cu li se canta in multe cazuri. Din pacate pentru istoria acestei echipe am avut dovada intr-un meci disputat la sfarsitul anului trecut.
Din pacate multi oameni destul de slabi cu ingerul au placerea de a asimila o galerie care injura cu intreg bazinul de fani ai unei echipe.

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de *Coco* » 09 Apr 2014, 12:02

Cine a spus ca o galerie defineste o echipa? Am spus doar ca daca CSU Craiova se va prezenta in deplasari cu o astfel de galerie, orasul Craiova se va face de ras la acest nivel in Liga I.

ozzy

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 09 Apr 2014, 12:09

*Coco* scrie:
ozzy scrie:
*Coco* scrie: Nu am nici o treaba, jalnica a ajuns galeria Universitatii, care odata era cea mai tare din tara. Adica bine, cu parere de rau, s-a ales praful si de Sezione,daca in Liga I orasul Craiova se va prezenta cu o asemenea galerie in deplasare ne facem dracu de ras :bad:
Dar de ce să te faci tu de râs, băi Coco, ce legătură ai tu cu galeria și cu echipa asta?

Am zis ca o sa fiti de rasul alora, ce a fost Craiova odata , si ce o sa fie acum.
Ba nu, puiule, ai scris că ”NE facem de râs”. Ce dracu, se vede și mai sus...

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de PoeUCV » 09 Apr 2014, 12:38

ozzy scrie:
*Coco* scrie:
*Coco* scrie: Nu am nici o treaba, jalnica a ajuns galeria Universitatii, care odata era cea mai tare din tara. Adica bine, cu parere de rau, s-a ales praful si de Sezione,daca in Liga I orasul Craiova se va prezenta cu o asemenea galerie in deplasare ne facem dracu de ras :bad:
Am zis ca o sa fiti de rasul alora, ce a fost Craiova odata , si ce o sa fie acum.
Ba nu, puiule, ai scris că ”NE facem de râs”. Ce dracu, se vede și mai sus...
de parca si este de fala Coco asta la ce aberatii scrie...
el probabil nu a depasit granitele tg-jiului in nicio deplasare, dar isi permite sa vorbeasca despre galerii si cum il face pe el, marele ultras, o grupare de ras. ma coco, mie mi-ar fi rusine sa mai scriu pe forumul asta in locul tau, dupa cate prostii ai scris cand va venise salvatorul condescu. dar se pare ca unii dintre voi, la fel ca si mititelu, nu aveti limita ridicolului.

Doryn, cu parere de rau pentru niste utilizatori ca manex sau spanu, pe care ii respect chiar daca iubim Stiinta in mod diferit, dar cred ca ar trebui ca acest forum sa fie al singurei echipe care mai exista in Craiova si in care am regasit spiritul Craiova-Maxima majoritatea dintre noi. specimene ca si coco nu fac altceva decat sa ma faca sa-mi fie din ce in ce mai greata fata de oricine a ales sa ramana alaturi de echipa mititelului si sa amplifice ura intre cei care iubeam candva Stiinta impreuna. din pacate si majoritatea dintre noi nu ezitam sa le raspundem la orice comentariu si nu putem sa ii ignoram si sa ne vedem de fotbalul nostru

Tuxxy-
membru
membru
Mesaje: 103
Membru din: 07 Apr 2014, 20:51

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Tuxxy- » 09 Apr 2014, 13:49

Ce se intampla cu galeriile din craiova este o rusine. Cativa netrebnici care controleaza mintile unor pustani, incep sa injure o parte din legendele orasului Craiova. Cealalta galerie jura credinta unei echipe aparute pe scena fotbalului in anul 2013. Dar poate totusi se simt reprezentati de respectiva echipa
Publicul craiovean nu este reprezentat de drogatii care stau in galerie. Publicul intelege si simte, este o forma de viata superioara. Din pacate au ales sa fie alaturi de echipa unui bandit. Sa speram ca o sa-si schimbe parerea si o sa ramana neutri si drepti pana la final. Pomana nu e pentru publicul Craiovean iar in momentul de fata avem de aface cu pomana intr-o parte si in cealalta o batjocura ce continua de ani buni.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 09 Apr 2014, 14:56

tuxy & coco: la Sezione regulile sunt foarte simple: nu-ti place, nu vii cu noi si cu asta basta, are 33-34 de sectoare stadionul, stai in alta parte si te organizezi/manifesti cum vrei tu. Pana una-alta, Stiinta ar fi fost singura in multe deplasari daca nu ar fi fost Sezione. Va doresc din suflet sa va faceti voi o brigada mai mare si mai buna decat Sezione si sa deveniti adevarate modele de urmat pt pustii care vin acum in peluza si chiar pt noi, dar ma tem ca nu sunteti genul de oameni care sa faca scarificii pt echipa. Momentan, noi(SU si oamenii care vin la meciuri si in special in deplasari), facem ceva, iar voi sunteti decat niste oemni din afara care comenteaza pe langa subiect. Pana cand asta o sa se schimbe si o sa ne vedem prin sectorul oaspeti pe la satu-mare, oradea, la anul la botosani, mai putina vehementa n-ar strica.

Legat de promovare/licenta/afiliere, forumul asta e un loc in care fiecare poate sa isi spuna parerea fara probleme si bag mana in foc ca pe nimeni nu deranjeaza parerea ta, in schimb pe majoritatea cred ca ii deranjeaza insistenta si aroganta ta(repet, asta ma face sa ma gandesc la inima de leu). Cel mai bine ar fi sa incerci sa nu repeti mesajele, scrie decat cand mai ai ceva nou de spus si la final sa ne scotii ochii ca ai avut dreptate.

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de *Coco* » 09 Apr 2014, 15:55

SLH scrie:tuxy & coco: la Sezione regulile sunt foarte simple: nu-ti place, nu vii cu noi si cu asta basta, are 33-34 de sectoare stadionul, stai in alta parte si te organizezi/manifesti cum vrei tu. Pana una-alta, Stiinta ar fi fost singura in multe deplasari daca nu ar fi fost Sezione. Va doresc din suflet sa va faceti voi o brigada mai mare si mai buna decat Sezione si sa deveniti adevarate modele de urmat pt pustii care vin acum in peluza si chiar pt noi, dar ma tem ca nu sunteti genul de oameni care sa faca scarificii pt echipa. Momentan, noi(SU si oamenii care vin la meciuri si in special in deplasari), facem ceva, iar voi sunteti decat niste oemni din afara care comenteaza pe langa subiect. Pana cand asta o sa se schimbe si o sa ne vedem prin sectorul oaspeti pe la satu-mare, oradea, la anul la botosani, mai putina vehementa n-ar strica.
Nu cred ca poate contesta nimeni modul vostru de sustinere al echipei si ceea ce ati facut de-a lungul timpului. De departe Sezione e nr.1 in ceea ce a putut avea Craiova in materie de grupare ultra.

Dar eu m-am referit strict la ceea ce cred eu ca se va intampla in Liga I, daca alte brigazi nu se vor alatura acestui proiect al celor de la CSU.

@PoeUCV esti prea **** ca sa iti raspund, stai in banca ta mai bine !

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 09 Apr 2014, 17:03

„Cât cerul este albastru, suntem deasupra tuturor”

N-a fost vreme de meci în Zăvoi, dar 5.000 de inşi s-au adunat să vadă derby-ul seriei. Mai mulţi apar probabil doar dacă vine Steaua. Craiova intră în stadion pe ritmurile imnului propriu. „Cântec pentru Oltenia” răsună la porţile arenei. Evident, doar suntem cei mai fierbinţi „Din Dolj şi până-n Olt şi până-n Vâlcea…” În înaltul peluzei, se desfăşoară mesajul pentru Cornel Stroe: „Mulţumim celui care a scris povestea – Craiova Maxima”. Pe gard tronează un banner cu una dintre fotografiile de grup celebre ale echipei de legendă a Ştiinţei, cu Domnul Profesor alături de „maximii” săi. De la jucători, fanii primesc şi tricouri omagiale cu chipul regretatului om de fotbal, a cărui ultimă funcţie a fost preşedinte de onoare la CS Universitatea. Sunt şi feţe noi în peluză. Unii recunosc că au fost şi lângă echipa lui Mititelu, iar acum susţin CSU. Feţe noi, dar şi fulare noi. Site-ul craiova-maxima.ro a lansat o serie interesantă, de fulare cu o singură faţă, dar cu două dintre stemele Ştiinţei: şi cea cu leul şi cea în dungi. „Cât cerul este albastru, suntem deasupra tuturor” este mesajul ales…

Restul articolului il gasiti AICI
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

DoRyN

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 09 Apr 2014, 17:18

Site-ul craiova-maxima.ro a lansat o serie interesantă, de fulare cu o singură faţă, dar cu două dintre stemele Ştiinţei: şi cea cu leul şi cea în dungi. „Cât cerul este albastru, suntem deasupra tuturor” este mesajul ales…
ucv

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 11 Apr 2014, 21:29

*Coco* scrie:
DarkComy scrie:Am facut un meci slab asa cum ma asteptam, din cauza ca jucatorii stau prost din punct de vedere fizic. Bine totusi ca am castigat gratie sclipirii lui Curelea.
Atmosfera in peluza foarte frumoasa (inainte, in timpul meciului si dupa) iar vremea aproape perfecta pt fotbal. Destule fulare cu Craiova-Maxima :)(
Doua filmulete cu atmosfera de dupa meci
phpBB [video]

phpBB [video]

Nu am nici o treaba, jalnica a ajuns galeria Universitatii, care odata era cea mai tare din tara. Adica bine, cu parere de rau, s-a ales praful si de Sezione,daca in Liga I orasul Craiova se va prezenta cu o asemenea galerie in deplasare ne facem dracu de ras :bad:

phpBB [video]


ia coco d'aci
hau hau hau hau

FB A.S.O.
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

conStiinta

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 11 Apr 2014, 22:10

Asta parca e dupa 4-4 ala ucv

FreakBoy

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 11 Apr 2014, 22:26

Nu nu. Afost ceva dupa 0 0 in groapa cand a incercat njock scarita dar parca e prea cu albastru stadionul

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Avatar utilizator
laylow
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 28 Iun 2013, 23:57

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de laylow » 11 Apr 2014, 22:46

E la valcea sezonul asta, in cupa mi se pare.

conStiinta

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 11 Apr 2014, 23:27

Nici nu-mi dau seama cum de am putut sa confund cu stadionul din groapa :)(

Asta e dupa 4-4

phpBB [video]

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de *Coco* » 12 Apr 2014, 03:15

@hanky panky

Diferenta e de la cer la pamant intre ce e acolo la Sezione acum si ce a fost atunci !

Închis