CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CS Mioveni

Moderator: grup_moderatori

Închis

Terminam sezonul regulat cu victorie?

Poll ended at 12 Apr 2014, 09:28

Da
21
91%
Egal
1
4%
Nu
1
4%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CS Mioveni

Mesaj de muttley » 13 Apr 2014, 18:56

cel mai dezamagit e Balint. Eu cred ca o sa avem mari probleme in POff. Nu vad sa se poata schimba ceva peste noapte in jocul echipei. Gresala a fost facuta in pregatirea de iarna. Nu poti sa te prezinti asa, dar sa vedem ce o sa se intample. Eu am mari emotii pt promovare pentru ca nu jucam fotbal.

phpBB [video]
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CS Mioveni

Mesaj de DeuxEx » 13 Apr 2014, 20:48

Ma bucur ca Balint e obiectiv! Mai sunt multe de pus la punct si imi pare bine ca nu se ascunde dupa deget cand vine vorba de problemele echipei. Sa vedem ce se mai poate remedia pana la play-off.
LE: am uitat o questie, ma bucur ca Valskis a reusit sa sparga gheata. Omul avea un blocaj psihologic din cauza asta. Sper ca va deveni o masina de goluri in P.O.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CS Mioveni

Mesaj de stuparu_alexandru » 13 Apr 2014, 23:45

DeuxEx scrie:Ma bucur ca Balint e obiectiv! Mai sunt multe de pus la punct si imi pare bine ca nu se ascunde dupa deget cand vine vorba de problemele echipei. Sa vedem ce se mai poate remedia pana la play-off.
LE: am uitat o questie, ma bucur ca Valskis a reusit sa sparga gheata. Omul avea un blocaj psihologic din cauza asta. Sper ca va deveni o masina de goluri in P.O.
tot asta m-am gandit si eu. poate da 20 de goluri in play off :lol:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CS Mioveni

Mesaj de muttley » 13 Apr 2014, 23:47

lasa sa dea macar 7, dar la media actuala imi e teama ca il mai vedem pe lista marcatorilor tocmai prin iunie.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CS Mioveni

Mesaj de sorin107 » 14 Apr 2014, 09:31

DeuxEx scrie:Ma bucur ca Balint e obiectiv! Mai sunt multe de pus la punct si imi pare bine ca nu se ascunde dupa deget cand vine vorba de problemele echipei. Sa vedem ce se mai poate remedia pana la play-off.
LE: am uitat o questie, ma bucur ca Valskis a reusit sa sparga gheata. Omul avea un blocaj psihologic din cauza asta. Sper ca va deveni o masina de goluri in P.O.

balint e obiectiv, intr-adevar. dar e una sa identifici problemele echipei, care-s clare si pentru noi, si alta sa le si rezolvi. cred ca ar trebui sa inceapa sa se vada mana lui.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CS Mioveni

Mesaj de muttley » 14 Apr 2014, 11:04

nu prea are cum sa se vada mana lui cand joaca saptamana de saptamana, are accidentari, are jucatori care nu sunt bine pregatiti si aia accidentati nici n-au ritm de joc.

Nu prea ai cum sa faci realtii de joc, doar sa pregatesti fazele fixe si o asezare mai buna in teren.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CS Mioveni

Mesaj de sorin107 » 14 Apr 2014, 11:32

s9k3k3 scrie:nu prea are cum sa se vada mana lui cand joaca saptamana de saptamana, are accidentari, are jucatori care nu sunt bine pregatiti si aia accidentati nici n-au ritm de joc.

Nu prea ai cum sa faci realtii de joc, doar sa pregatesti fazele fixe si o asezare mai buna in teren.
hai lasa-ma cu astea, are 6 meciuri la echipa. sau ceva de genul. ar trebui sa se vada ceva deja. oricum, a castigat tot si rezultatele conteaza, la urma urmei. sa vedem cum se va descurca in play-off. oricum, eu astept o imbunatatire a jocului echipei.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CS Mioveni

Mesaj de muttley » 14 Apr 2014, 11:42

sa se vada ce? din 6 etape , una a fost intermediara. Deci doua saptamani le poti scoate, prima saptamana la fel. Din 5 saptamani ... raman doar doua.

sa fim seriosi, dupa 6 meciuri n-ai ce face. Mana unui antrenor se vede abia dupa o pregatire pentru ca atunci iti dai seama cum a lucrat. E una sa lucrezi intr-un ciclu saptamanal si alta cand ai 2-3 saptamani in care numai la pregatire te gandesti.
Multi jucatori sunt si plafonati, iar in liga 1 cu actuala echipa nu cred ca am termina mai sus de locul 16. Daca ma uit la ce echipe sunt acum in prima liga, pai nu vad cum am putea castiga cu ele. Poate doar cu Corona, dar si aia joaca.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CS Mioveni

Mesaj de stuparu_alexandru » 14 Apr 2014, 11:46

un antrenor bun e un antrenor care castiga.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

sorin107

Re: CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CS Mioveni

Mesaj de sorin107 » 14 Apr 2014, 11:52

stuparu_alexandru scrie:un antrenor bun e un antrenor care castiga.

e cel mai important, dar lumea judeca si din punct de vedere al jocului prestat. si noi nu prea prestam deocamdata.

N'aix
junior
junior
Mesaje: 78
Membru din: 14 Apr 2014, 11:46

Re: CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CS Mioveni

Mesaj de N'aix » 14 Apr 2014, 11:57

Balint face o treaba destul de buna. Pacat ca nu este oltean, pe acel post trebuia sa fie Ilie Balaci sau Sorin Cartu. Astia doi aveau si anumite relatii in fotbalul romanesc si erau destul de bine priviti. Balint se stie ca nu se intelege bine cu lumea de la FRF si ca nu are "prieteni" prin fotbalul secund. Cu Cartu sau Balaci erau asigurate minim 12-15 puncte din meciurile cu Valcea, Olt, Resita.
Ilie e implicat si cu Burleanu in campania Timisoreana, Aurica e la FRF. Cred ca cei care conduc clubul nu au fost inspirati. Este imposibil si destul de trist ca sa ai la dispozitie doua legende si tu sa alegi un alt antrenor. Indiferent ca e stelist,rapidist sau dinamovist.

iuli

Re: CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CS Mioveni

Mesaj de iuli » 14 Apr 2014, 12:08

nu m-a dat pe spate Balint pana acum,identifica bine problemele dar solutii canci.
il tine pe Kitanovski rezerva,care e clar peste Carja,si insista aiurea cu Plesan iesit total din forma.ne facem atatea probleme cu dreptul de promovare dar faptul ca nu jucam nimic ar trebui sa ne sperie cel mai tare.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CS Mioveni

Mesaj de stuparu_alexandru » 14 Apr 2014, 12:29

sorin107 scrie:
stuparu_alexandru scrie:un antrenor bun e un antrenor care castiga.

e cel mai important, dar lumea judeca si din punct de vedere al jocului prestat. si noi nu prea prestam deocamdata.

nu stiu de ce toti isi fac griji legat de jocul nostru. valcea a jucat ceva ? si cu tg mures, aud ca "domne au defilat aia"... pai in prima repriza trebuia sa avem 3-0 fara alea 2 lovituri de la 11 m (!). ca in a doua repriza nu au mai jucat aia nimic, se stie prea bine de ce. a fost stanga lucrat de jucatori.

fiti mai realisti
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

sorin107

Re: CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CS Mioveni

Mesaj de sorin107 » 14 Apr 2014, 12:37

despre ce vorbim, stupare? despre noi sau despre contracandidate? am spus doar ca nu jucam nimic, atat. nu ca nu castigam, nu ca valcea joaca mai prost ca noi, etc. doar ca noi suntem slabi la momentul de fata si ca cel putin eu astept mai mult.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CS Mioveni

Mesaj de stuparu_alexandru » 14 Apr 2014, 13:01

sorin107 scrie:despre ce vorbim, stupare? despre noi sau despre contracandidate? am spus doar ca nu jucam nimic, atat. nu ca nu castigam, nu ca valcea joaca mai prost ca noi, etc. doar ca noi suntem slabi la momentul de fata si ca cel putin eu astept mai mult.

pai si eu astept mai mult. ziceam doar ca nici restul nu joaca nimic
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Închis