[Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Tg. Mures?

Poll ended at 03 Mai 2014, 00:02

Batem
22
69%
Egal
6
19%
Infrangere
4
13%
 
Total votes: 32

FreakBoy

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 04 Mai 2014, 23:07

Eu zic ca sekele e oita :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 04 Mai 2014, 23:18

Skeke le trebuie timp! O echipa valoroasa se formeaza si din jucatori de L4 daca ii antrenezi corect, le oferi conditii, vitamine si sunt un grup unit! Iti spun eu ca daca faci cea mai buna echipa cu jucatorii din L4, in 1-2 ani la conditiile de la CSU aia pana in L1 o sa bata la pas tot, bineinteles cu cateva achizitii unde mai trebuie cate ceva.
Asa si noua, ne trebuie timp! Ganea, Sin, Gorovei, Patrascu, Vata, Ivan, Serban... Depinde de ei in felul cum evolueaza daca in 2-3 ani prin echipa lu' Piti.
Unde era Adi Popa acum 2-3 ani? Un jucator bun de la Chiajna si iata cum a evoluat, a facut pasul la Reprezentativa.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 04 Mai 2014, 23:28

Da ma, numai noi avem nevoie de timp, zici ca ne batem la campionat cand noi ne batem intr-o liga a 2-a unde toate echipele sunt in faliment si nu au bani sa manance.

Patrascu ala cred ca are nevoie de 15 ani si o pensie buna, iar Ganea de poate ajunte in nationala circarilor si acolo e concurenta.

Lasa ca Adi Popa e mare scula, Banel Nicolita in varianta mai scurta, ala cu exceptia alergatului nu face nimic. Singuru motiv pt care joaca acum la Steaua dupa intoarcea lu' Chipciu e ca are contract cu panarama aia. De asta joaca ala fara varf ca sa-i faca loc si lu' Popa in echipa.

Toate echipele au nevoie de timp ca sa joace fotbal elaborat, dar ca sa ai atitudine nu ai nevoie de ani de zile ca doar nu esti handicapat mintal. Nu a zis nimeni de ieri pana azi ca e suparat pe joc ! toti suntem suparati ca ne cred prosti, joaca la misto ca sa primeasca banii pt ca stiu ca n-au cum sa rateze promovarea.
FreakBoy scrie:Eu zic ca sekele e oita :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Bine ca mi-ai deconspirat intentia si eu care voiam sa intorc suporterii impotriva jucatorilor pentru ai face sa plece, poate ajung si pe la noi la ghena cativa
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 04 Mai 2014, 23:44

Eu vad tactica perfecta un 4-2-2-2, dar cu multa mobilitate.
Brac
Ljubinkovic Izvoranu Patrascu Vatajelu
Plesan Vandelanoitte
Ganea Ferfelea
Curelea Varga

1. Defensiva ar fi foarte foarte bine pusa la punct, Plesan si Vande suplinind in cazul in care este necesar cei 4 fundasi. Vatajelu excelent in stanga, Ljubinkovic stopand toate actiunile in dreapta.
2. Mijlocul s-ar vedea ceva mai bine, Curelea si Varga stand mai mult in coasta apararii (Varga putin mai mobil si incercand sa se demarce pentru ca apoi sa-i paseze lui Curelea decisiv). Cum la noi se paseaza mai mult in lateral si inapoi, Plesan si Vande ar sta foarte bine la mijlocul terenului primind pase de la fundasi si incercand sa il gaseasca pe Varga/Curelea mai in fata, sau in lateral pe Ganea si Ferfelea (desi, recunosc, Ferfelea nu e de viteza, dar e un excelent pasator, avantajul cu Ferfelea acolo ar fi ca ar putea urca Vatajelu sa il ajute).
3. Cea mai buna varianta de atac de departe. Ii avem mai intai pe Vande/ Plesan/ Ganea sau Ferfelea care i-ar putea gasi pe cei doi atacanti ai nostri in pozitii ideale, bineinteles in cazul inchizatorilor cu partea de creatie ocupandu-se, pe rand, cate unul depinde de cum ii prinde faza. Apoi, in fata l-am gasi pe un Varga foarte tehnic, putand din glezna destabiliza defensiva adversa si gasind plasa portii, dar si pe Curelea care este letal in atac, mai ales cand are si un coleg.
Astept opinii despre sugestia mea!
Am postat asta si pe MaximaSport... :)

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 05 Mai 2014, 00:17

alex.giallorosso1927 scrie:Eu vad tactica perfecta un 4-2-2-2, dar cu multa mobilitate.
Brac
Ljubinkovic Izvoranu Patrascu Vatajelu
Plesan Vandelanoitte
Ganea Ferfelea
Curelea Varga

1. Defensiva ar fi foarte foarte bine pusa la punct, Plesan si Vande suplinind in cazul in care este necesar cei 4 fundasi. Vatajelu excelent in stanga, Ljubinkovic stopand toate actiunile in dreapta.
2. Mijlocul s-ar vedea ceva mai bine, Curelea si Varga stand mai mult in coasta apararii (Varga putin mai mobil si incercand sa se demarce pentru ca apoi sa-i paseze lui Curelea decisiv). Cum la noi se paseaza mai mult in lateral si inapoi, Plesan si Vande ar sta foarte bine la mijlocul terenului primind pase de la fundasi si incercand sa il gaseasca pe Varga/Curelea mai in fata, sau in lateral pe Ganea si Ferfelea (desi, recunosc, Ferfelea nu e de viteza, dar e un excelent pasator, avantajul cu Ferfelea acolo ar fi ca ar putea urca Vatajelu sa il ajute).
3. Cea mai buna varianta de atac de departe. Ii avem mai intai pe Vande/ Plesan/ Ganea sau Ferfelea care i-ar putea gasi pe cei doi atacanti ai nostri in pozitii ideale, bineinteles in cazul inchizatorilor cu partea de creatie ocupandu-se, pe rand, cate unul depinde de cum ii prinde faza. Apoi, in fata l-am gasi pe un Varga foarte tehnic, putand din glezna destabiliza defensiva adversa si gasind plasa portii, dar si pe Curelea care este letal in atac, mai ales cand are si un coleg.
Astept opinii despre sugestia mea!
Am postat asta si pe MaximaSport... :)
Niciodata n-ai cum sa joci 4-4-2 cu Varga langa Curelea si Ferfelea in banda stanga. De fapt pe Varga il bagi unde vrei tu, eventual portar, dar nu varf de atac. Decat sa-l pui sa joace cu spatele la poarta si sa aiba mereu fundas in spate cand vine mingea la el, mai bine il lasi rezerva. Aia doi de joaca in fata trebuie sa aiba multe calitati, joc aerian, forta fizica, o viteza destul de buna si cel mai important sa stie sa joace cu spatele la poarta si sa plece pe spatiu liber, dar astea n-ai cum sa-l inveti pe varga la final de cariera. Plus ca mereu unul dintre ei trebuie sa coboare ca sa faca legatura intre compartimente, trebuie sincronizare etc, iar in 4-4-1-1 e acelasi lucru cu Varga in spatele lui Curelea. Dacian nu e jucator de mijlocul terenului, lui trebuie sa-i dai banda , pasa intre linie acolo si el sa intre in interior, sa joace in spatele mijlocasilor centrali adversi, dar la noi joaca la misto, primeste mingea , o freaca si-l asteapta pe Vatajelu sa centreze, nu a facut o actiune tot meciul.
Ferfelea la fel, nu poate in banda in 4-4-2, lui ii place sa aiba mijlocul si spatiu de manevra, e un bun pasator si la mijloc are optiuni, in banda il limitezi plus ca niciodata nu o sa faca el banda, nu are fizic.

Singura variatie de 4-4-2 pe care il putem juca e cu Valskis si de fapt e un 4-4-1-1 pe care eu as vrea sa-l vad. Cu Valskis in spatele lui Curelea iar la mijloc sa joace Varga-Vande-Plesan-Ganea, sau cu Ferfelea in locul lui Plesan daca vrei mai ofensiv, dar cred ca Viorel are nevoie de o pauza.

Mai e o treaba smechera cu 4-4-2, dar ai nevoie de o super scula. Joci cum a jucat Madrid la Munchen, 4-4-2 cu Ronaldo langa Benzema, bagi acolo o scula ca Ronaldo ca sa nu fie nevoit sa faca mereu faza defensiva , iar in ofensiva te folosesti de el, dar pe faza ofensiva se transforma in 4-3-3 cu Ronaldo aripa stanga, iar Bale din mijlocas dreapta ajungea aripa dreapta langa Benzema. Dupa cum vezi , vorbim de jucatori care fac 100m in 11 secunde, ai nostri cred ca o fac in 3 minute, mai ales dupa ce rad cateva beri.

Noi nici nu avem doi atacanti, Curelea nu are rezerva, deci am mai avea nevoie de inca doi atacanti pt ce ai spus tu, un titular si o rezerva. Eu sper sa vad un meci in care Valskis sa joace in spatele lui Curelea si sa aiba o linie de 4 in spate, eventual fara Ferfelea ca sa nu se calce pe picioare. Momentan Valskis arata ca e o ceapa de fotbalist,dar macar are suflet, poate intr-un alt sistem ne arata si noua ceva.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 05 Mai 2014, 00:35

Seke, poti sa-i bagi in orice sistem, de la 3-3-4 la 5-5-0, atata timp cat le lipseste determinarea nu se va intampla nicio minune! Eu as sponsoriza pe cei de la Power Gym Craiova sau orice alt club de box/kickboxing/etc cu cate 1000 de euro/saptamana si as asigura deplasarea si a 20 de sportivi la meciurile echipei. In caz de lipsa de determinare, la pauza sau dupa meci as organiza o gala de box... Jucatori vs. luptatori! Sa le induc putina determinare!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 05 Mai 2014, 00:52

Sergyu_costea scrie:Gata stiu! Tu esti Ilie Dumitrescu :-D
Ilie Meserie :)(

Uitati-va, merita, finalul este apoteotic :laughing: :laughing:

Hello! I am mister Ilie Dumitrescu


phpBB [video]
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 05 Mai 2014, 12:02

Skeke mi-ai dovedit ca esti planta cum fotbalul. Cum dracu' sa spui ca Varga nu poate juca cu adversar in spate si cu spatele la poarta? Messi e retras, joaca numai cu spatele si retras si cu 2 fundasi in spate.
Toti jucatorii tehnici, benzi eventual se pot reprofila imediat ca varfuri! Iti pot da nenumarate variante in care sa iti arat asta.
Neymar, Giovinco, Tevez, Cristiano Ronaldo, Messi, Eto'o, Kalou, Henry... Toti astia au jucat cand benzi cand varfuri. Si daca e vorba de viteza, tocmai! Astia aveau si viteza sa poata juca si benzi, pe cand Varga al nostru e tehnic! :)

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 05 Mai 2014, 12:09

Varga al nostru e plictisit.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 05 Mai 2014, 13:21

eu zic sa nu mai despicati prea mult meciul asta, sa ne concentram pe cel urmator! Cred ca ne-am castigat linistea cu acest 1-4, restul e can-can!

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de danutz » 05 Mai 2014, 15:04

sorin107 scrie:...

apoi cica mai au 6 meciuri, ca cel din retur, de la craiova e ca si castigat
Din ciclul "prietenii știu de ce"? :cool:
Eu zic că, în funcție de cum ne prezentăm la cele două meciuri de săptămâna asta, ne putem da seama dacă rușinea de la Tg. Mureș a fost spre liniștea noastră sau chiar asta ne e valoarea.
mereu alaturi de voi

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 05 Mai 2014, 15:30

alex.giallorosso1927 scrie:Skeke mi-ai dovedit ca esti planta cum fotbalul. Cum dracu' sa spui ca Varga nu poate juca cu adversar in spate si cu spatele la poarta? Messi e retras, joaca numai cu spatele si retras si cu 2 fundasi in spate.
Toti jucatorii tehnici, benzi eventual se pot reprofila imediat ca varfuri! Iti pot da nenumarate variante in care sa iti arat asta.
Neymar, Giovinco, Tevez, Cristiano Ronaldo, Messi, Eto'o, Kalou, Henry... Toti astia au jucat cand benzi cand varfuri. Si daca e vorba de viteza, tocmai! Astia aveau si viteza sa poata juca si benzi, pe cand Varga al nostru e tehnic! :)
sunt planta de fotbal? tu esti ala care spui ca Stancu e mai slab decat Ganea. . Intr-adevar, Varga poate juca cu adversar in spate, e Messi, stie sa plece pe spatiul liber, sa sara la cap, toata viata lui a jucat atacant. Vezi ca esti penibil, il compari pe Tevez, Eto , Messi, Henry cu Varga.

Messi nu joaca atacant central, el joaca intre linii, el intra in careu sa dea cu capul? dubleaza mingea? , jocul Barcelonei e orchestrat de o linie de 3 care prin pase scurte dezechilibreaza adversarul, Neymar nicidoata nu a jucat atacant. Compari numarul 9 cu un varf fals, excelent apld

Nu stiu de ce-mi pierd timpul cu unu ca tine care spune ca toti jucatorii din benzi se pot reprofila varfuri, de parca varf inseamna sa stai in fata la pomana, nu iti trebuie calitati si stiinta pentru pozitia respectiva. Bine ca esti tu destept iar ceilalti care l-au antrenat pe Varga, au fost niste prosti, cum de nu l-au bagat varf. Al dracu prost Petrescu ala, juca cu Bilasco care dubla 10-20 de mingi pe meci si nu l-a bagat pe Varga aka Messi care o lua si trecea printre toti.
Dar probabil ca experienta da de la PES si FIFA e mai mare, sigur acolo rupi norma cu Varga atacant. Compari jucatul cu adversar in banda la care tu mereu esti cu fata si ai intitiativa cu pozitia unui atacant care mereu primeste mingea cu spatele la poarta. E un fel de Piturca acest Varga. El in banda nu mai poate scoate om din joc, dar o sa faca show ca varf. Are 3 driblinguri in 6 meciuri.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 05 Mai 2014, 17:10

ma baietzi , lasati-i pe aia sa viseze, sa promoveze de pe locul 1, ca la anul oricum se intorc aici. Noi mai ramanem prin liga 1. Trust me, meciul asta a fost castigat de cine trebuie :-D :-D :-D

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 05 Mai 2014, 17:16

romaad scrie:ma baietzi , lasati-i pe aia sa viseze, sa promoveze de pe locul 1, ca la anul oricum se intorc aici. Noi mai ramanem prin liga 1. Trust me, meciul asta a fost castigat de cine trebuie :-D :-D :-D
blat :)(? si eu care romaad, ma asteptam de la tine sa intri intr-o analiza despre Vaga varf de atac :up: . Detaliaza si tu treaba aia "a fost castigat de cine trebuie" vad ca nimeni cu surse nu posteaza ceva despre acest meci, iar greselile sunt inexplicabile, daca nu cunsteam realitia dintre cele doua echipe, ziceam ca a fost pe fata....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 05 Mai 2014, 17:47

nu a fost ma blat, ce aveti! dar putem mai mult. Sa imi ziceti si mie daca ne mai ataca astia pe la digi ca eu nu ma uit la cancan sportiv

Închis