[Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Tg. Mures?

Poll ended at 03 Mai 2014, 00:02

Batem
22
69%
Egal
6
19%
Infrangere
4
13%
 
Total votes: 32

N'aix
junior
junior
Mesaje: 78
Membru din: 14 Apr 2014, 11:46

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de N'aix » 07 Mai 2014, 09:57

Nu pot sa cred ca nimeni nu s-a prins. Este aproape incredibil pentru ca majoritatea sunteti baieti destepti si stiti sa dati la o parte crengile care acopera adevarul care e compus din doua parti.
Partea intai - Meciul a fost aranjat, dar la aranjament a participat doar o parte din jucatori si impresaul Codoban. Prezenta sa in tribune a fost garantia ca totul merge bine si trebuie dus pana la sfarsit. Voi nu ati vazut ca Stanciu nu a aparut la televizor inaintea meciului? Practic echipa a platit 3 puncte pentru liniste in urmatoarele lupte. Sunt totusi anumite neintelegeri si sanse ca cei de la ASA Targu Mures, dupa ce au primit punctele tot sa conteste. Singura garantiei a Craiovei sunt punctele din retur in caz ca adversarii au nevoie de ele.
Partea a doua - Este adevarat ca Mures are o echipa mai buna decat restul adversarelor, dar nu puteau castiga acest meci daca echipa noastra nu statea capra.
Ii rog pe cei care doresc sa blameze acest mesaj, sa faca mai intai acest lucru si dupa sa injure sau sa spuna ce doresc. Sa explice in mod rational de ce un jucator lasa o minge sa treaca cand stie ca adversarul este in spatele sau, de ce un jucator paseaza la adversar cand il are in campul vizual si practic il vede, de ce acel jucator face lovitura de pedeapsa cand vede ca adversarul nu a fost capabil sa inchida faza pe actiune proprie. Am specificat aceste lucruri si am omis primul gol pentru ca acestea sunt mai evidente dar si primul gol a fost evident.

sorin107

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 07 Mai 2014, 10:13

ba naix, la suspiciuni, la surse si la deduceri "logice" esti primul, da' cu fotbalu' mai subtirel. izvoranu a gresit la golul 2 si a facut penalty, dar el nu e jucatorul lui codoban.

N'aix
junior
junior
Mesaje: 78
Membru din: 14 Apr 2014, 11:46

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de N'aix » 07 Mai 2014, 10:27

Codoban a fost omul de legatura ca doar nu putea sa vorbeasca cineva de mai sus. Nu a contat cine ce impresar are. Blaturile me reu se fac cu cei din aparare pentru ca ei sunt singurii care decid. Daca nu se marca la faza cand a lasat mingea, urma sa se faca penalty si cartonas rosu.
Stiu ce vorbesc, dar daca ai o alta parere cum poti explica ce s-a intamplat. Se greseste intr-un meci, se face o gresala sau doua, dar nu ca in acest meci. Spune tu ce sa intamplat, au prins o zi proasta? sa nu mai zic de treaba aia mirositoare cu accidentarea lui Plesan, adica poate juca azi, dar nu putea sa mai joace 15 minute? Pai noi ne uitam de 3 luni la fotbal ca baietasii aia de ii injura pe Craioveanu si Badea?

sorin107

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 07 Mai 2014, 10:34

N'aix scrie:Codoban a fost omul de legatura ca doar nu putea sa vorbeasca cineva de mai sus. Nu a contat cine ce impresar are. Blaturile me reu se fac cu cei din aparare pentru ca ei sunt singurii care decid. Daca nu se marca la faza cand a lasat mingea, urma sa se faca penalty si cartonas rosu.
Stiu ce vorbesc, dar daca ai o alta parere cum poti explica ce s-a intamplat. Se greseste intr-un meci, se face o gresala sau doua, dar nu ca in acest meci. Spune tu ce sa intamplat, au prins o zi proasta? sa nu mai zic de treaba aia mirositoare cu accidentarea lui Plesan, adica poate juca azi, dar nu putea sa mai joace 15 minute? Pai noi ne uitam de 3 luni la fotbal ca baietasii aia de ii injura pe Craioveanu si Badea?

iti explic io care-i treaba, scurt - multi sunt jucatori de divizia B. asa ca sunt slabi. pana acum n-au gresit pentru ca n-au avut cu cine, am jucat cu niste echipe mai desculte ca noi.

iuli

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 07 Mai 2014, 12:13

sechele din era mititeliana:tot timpul cand pierdem e blat.mai verilor exista multe echipe care ne bat pe corecte.noi sintem miezul nu ne bate nimeni decat daca vrem sa pierdem sau sa schimbam antrenorul.dar ca jucam foarte prost de la inceputul anului e asa greu sa remarcam?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 07 Mai 2014, 12:27

Bine sintetizat, Iuli! Adevarul e ca olteanul nu stie decat un singul loc - primul! Dupa cum spuneam intr-o postare precedenta, daca prin absurd am cadea intr-o grupa de CL cu Barca, Real si Bayern, daca nu am scoate 18 puncte nu ne-am simti bine. Ar fi blat, cum zice N'aix/Coco/tuxy.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 07 Mai 2014, 13:20

Eu sunt de aceeasi parere cu Naix. Am si eu cateva faze extrem de dubioase pe care le-am remarcat, faze in care ai nostri se fereau efectiv de minge. Nu mai lungesc discutia, dar eu, de la fata locului, la meciul asta m-am simtit ca la meciul cu Vaslui.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 07 Mai 2014, 15:15

Vedem azi care e adevarul. o:
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 07 Mai 2014, 16:09

Intr-o zi o sa murim de scenarita si teoria conspiratiei. Daca jucam cu Olt sau cu o echipa care cu care nu eram in conflict mai ziceam.

Nu inseamna ca daca nu poti explica ceva, nu exista. Fazele sunt imposibil de explicat, dar asta nu inseamna ca aia au vandut meciul. Pana la urma singura explicatie este valoare, nu au valoare.

Si daca batem azi cu 3-0 sau 5-0, nu inseamna ca la Mures am facut blat sau ca aia sunt valorosi.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de *Coco* » 07 Mai 2014, 16:43

Ati dat o in paranoia rau de tot ma :hai
Cum sa spui ca a fost blat cand astia v-au caftit si in retur pe Oblemenco? :o

Eu am spus de la bun inceput, ca trebuie sa va castigati meciurile cu Bistrita,Tg.Mures si Valcea pentru a promova ca Oltul si Resita nu conteaza in acest PO, toate echipele isi vor adjudeca cate 6 puncte cu ele.

Acum gandind logic, daca Tg.Mures bate la Bistrita astazi,lucrurile ar cam fi clare cu cine promoveaza !

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 07 Mai 2014, 17:27

Coco, marsh mah la Condescu!

Trimis de pe al meu P6-U06 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 07 Mai 2014, 20:02

Hai tata ca v-a cam tras-o Coco astora cu blatii prin creieri...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Închis