[Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Tg. Mures?

Poll ended at 03 Mai 2014, 00:02

Batem
22
69%
Egal
6
19%
Infrangere
4
13%
 
Total votes: 32

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 04 Mai 2014, 01:44

Tipic. Imi dai exemplu pe Roman si Tanase si apoi spui de Varane si Balaci.
Ce legatura are Skeke ce vorbim noi? Noi vorbim la nivel national nu international. Logic ca nu are Ganea cum sa ajunga la Bayern si Barcelona pentru ca nu exista niciunde in Romania un astfel de jucator, dar apoi tocmai la noi la Craiova. Tanase e vai de mama lui, Roman e si mai targa.
Stai linistit ca sunt altii si mai slabi in momentul actual ca Ganea la Nationala, gen Stancu.
De ce l-au primit aia la Mallorca? De slab ce era? Glezna are, ii mai trebuie tarie si curaj! Si alea ti le da cineva mai batran, un om cu experienta ca Gabi Balint, nu le capeti tu singurel.
Si Balaci a luat sfaturi de la foarte multa lume, iti spun eu! Cand ai 17 ani si te suna toti fotbalistii mari ai Romaniei nu le dai peste nas ca tu esti tanara speranta, asculti de la unu', de la altu'.
Asteapta sa vedem, daca nici bilantul lui Balint nu e bun, ce trebuie sa faca investitorii? Sa faca lot si sa aduca un antrenor sa castige tot sezonul?
Balint inca nu ne-a demonstrat nimic ca antrenor! E o infrangere, asta e! Se mai intampla! Daca se leaga mai multe infrangeri atunci sariti frate pe el! E normal sa mai vina si momente din astea. Daca luam o data bataie cu 10-0 nu e grav! E grav daca luam 3-4 meciuri bataie cu 1-0!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 04 Mai 2014, 01:58

Ok, ai dreptate, Ganea e mai bun ca Stancu :cool: . Daca tu ai inteles din mesajul meu ca eu l-am dat exemplu pe Roman....

Sper ca o sa faci diferentra intre "e doar o infrangere" si "jucatorii s-au :bad: pe noi:

BTW: Vezi ca e vorba de Florin Tanase, Viitorul si Vlad Chiriches, 21 ani, RIbery, National Arena, 56 de mii de spectatori. Bine ca al nostru are glezna si ca a fost primit la Mallorca. Numai de astia avem parte, de fotbalisti mai rar.

BTW2: Nu a sarit nimeni pe Balint, tu ai spus ca era nevoie de Cholo. Insa si el e vinovat, trebuia sa-l invete pe ala sa loveasca mingea.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Mantzy » 04 Mai 2014, 02:57

Sfârșitul copilăriei (înapoi cu picioarele pe Pământ)
http://www.maximasport.ro/sfarsitul-cop ... pe-pamant/
Last edited by Anonymous on 04 Mai 2014, 03:11, edited 1 time in total.
Motiv: am adaugat o mica descriere. este importiva regulamentului sa se posteze linkuri fara macar o minima descriere!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 04 Mai 2014, 04:57

Asta cu cerutul scuze e aiurea. Pai daca ne-au batut si sunt mai buni ca noi, asta nu insemna ca au facut blat cu Bistrita. Oricum sunt prea umflati si astia de la Mures, sunt mai buni decat noi, dar nu cum o arata scorul. Niciodata nu dadeau panaramele astea atatea goluri daca noi nu jucam pentru ei.

Ideea e urmatoarea, noi daca castigam tot terminam tot pe primul, dar mie imi e frica de meciu' cu Resita. Nu stiu de ce, dar cred ca aia o sa fie mai montati decat noi.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 04 Mai 2014, 10:32

Sergyu_costea scrie:Acum am ajuns si eu acasa :-( Tristete mare , era cel mai important meci de pana acum. Si si-au batut joc de el. Au conditii de cupe europene si ei joaca in sictir. Sunt prea pupati in [cenzurat] de toata lumea si au uitat sa lupte pentru Stiinta. Si inca ceva. Nea Gabi, cum ii zicem toti , e cam nesimtit.

da' poti sa ne spui mai multe si sa explici care-i chestia cu balint?

sorin107

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 04 Mai 2014, 10:33

skeke, da si tu un link sau ceva sa vad pozele de la sibiu, te rog.

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de copaceljr » 04 Mai 2014, 12:53

Sergyu_costea scrie:Baietii au venit cu autocarul si dupa o asemenea infrangere au plecat cu avionul. Desi nu meritau asa ceva. Aratau senzatia de sictir in afara de cativa: Vatajelu ori Valskis. Iar nea Gabi nu stie sa accepte criticile normale si ni le intoarce urat
Subscriu, iar ca sa-l citez pe nea Gabi: "Nu putem dialoga acum!" in timp ce intra in aeroport iar restul dintre jucatori nu au mai avut nici macar onoarea sa se uite la noi cand s-au dat jos din autocar. Singura chestie buna este ca imediat dupa ce s-au dat jos din avion, la Craiova, i-a si bagat in cantonament! Ne-au facut de ras in fata unui stadion aproape plin la Targu-Mures, de mult timp n-am mai simt asa ceva. :o:
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

ozzy

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 04 Mai 2014, 13:27

Eu cred că și voi exagerați. Balint trebuie să răspundă în fața patronilor, nu a suporterilor. Iar jucătorii sunt la început, nu cred că s-a creat între voi și ei o relație atât de strânsă încât să aveți pretenția să vă dea explicații după fiecare înfrângere. Bravo vouă că ați făcut deplasarea, dar asta nu vă dă mai multe drepturi asupra jucătorilor decât dacă ați fi privit meciul la televizor.

sorin107

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 04 Mai 2014, 13:31

am prins doar a 2-a repriza pe stadion, n-am reusit sa ajung in timp util.

dezastru, fara indoiala. nu stiu cine are fata de divizia A din echipa noastra, sincer sa fiu. dar nu vreau sa vorbesc despre jucatori, ci despre antrenor. stiu ca e primul esec, ca a castigat 7 meciuri la rand pana acum, etc. dar cu cine, frate, cu cine? cu niste desculti. cand a dat de o echipa cat de cat, am luat 4. am mai spus-o in repetate randuri, el diagnosticheaza bine ca jucam prost, dar solutiile unde sunt? tot la el trebuie sa fie. si noi vedem din tribuna sau de la televizor ca echipa joaca slab, dar nu-i suficient. a avut timp suficient sa imprime un stil echipei, dar nu-l vad. a, minge lunga pe curelea si sa vedem ce-o iesi dupa? mersi, dar nu cred ca asta-i un stil. mi s-a asezat pe banca resemnat dupa 3-1 al lor. pai ce exemplu dai tu jucatorilor, tati?

spatii mari intre linii, veneau aia peste noi cu 4-5 oameni si nu faceam fata. nu inteleg de ce-l joaca pe ferfelea asa jos. aceeasi meteahna ca si pe vremea lui stanga, curelea nu e suficient sprijinit de mijlocasi si de extreme, nu vine nimeni la sprijin. in cazul asta, poate e gresit sistemul? sau poate e prost antrenat acest 4-1-4-1? parca ai nostri inotau in teren. apararea dezastru, atacul steril.

si mai aud ca-s si nesimtiti. si jucatorii si antrenorul. pai normal, la ce conditii au, ofera 0 inapoi. ma bucur macar ca patronii au fost inspirati si au incheiat contracte de 1 an cu majoritatea jucatorilor.

ozzy

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 04 Mai 2014, 13:33

A, și sesizez din nou acel orgoliu gratuit tipic acestei zone a țării: cine suntem noi, fraților, de avem atâtea pretenții? Mulți dintre voi cred că nici nu erau născuți pe vremea când Craiova cucerea ultimul trofeu, deci de unde mentalitatea asta că le suntem superiori tuturor și orice înfrângere e rușinoasă? Da, recunosc că și eu m-am enervat ieri la meci, dar analizând la rece, nu pot decât să fiu de acord cu Mantzy în articolul de pe Maxima: pur și simplu, ASA e peste noi la ora asta.
Acum câteva luni toți spuneam că, și dacă nu reușim promovarea, pentru noi nu contează, important e să avem o echipă. Mă întreb ce s-ar întâmpla oare acum, dacă, printr-o întâmplare, am termina pe locul 3?

iuli

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 04 Mai 2014, 14:24

poate infringerea asta le va baga mintile in cap multora,nu cred ca trebuie sa facem un capat de tara din infrangere dar trebuie asumata.
fotbalul e complicat,uitativa la Liverpool care in primul sezon cu Rodgers pe banca si veti vedea ce dificultati aveau.diferenta fata de noi era atitudinea,aia aveau atitudine cand intrau in teren si cand pierdeau o faceau cu capul sus.
noi nu aratam nimic nici cand batem,nici cand pierdem.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 04 Mai 2014, 15:33

Pe mine nu ma enerveaza asa tare ca pierd ci modul in care o fac.. Pai fratilor nu au pic de determinare.. Eu vreau sa-i vad cu pressing agresiv, sa bage osul si sa moara acolo cu ei de gat! Din nou va aduc aminte era Piturca cand alergau de-i lua mama dracu' si aveam o gramada de ocazii.. Am luat bataie acasa si lumea tot umplea stadionul pentru ca baietii se daruiau si plecai multumit de la stadion chiar daca pierdeai! Pai in echipa noastra singurul care baga piciorul e Plesan! In rest niste domnisoare.. Asta trebuie sa schimbe Balint atitudinea.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 04 Mai 2014, 16:20

FanStiinta scrie:Pe mine nu ma enerveaza asa tare ca pierd ci modul in care o fac.. Pai fratilor nu au pic de determinare.. Eu vreau sa-i vad cu pressing agresiv, sa bage osul si sa moara acolo cu ei de gat! Din nou va aduc aminte era Piturca cand alergau de-i lua mama dracu' si aveam o gramada de ocazii.. Am luat bataie acasa si lumea tot umplea stadionul pentru ca baietii se daruiau si plecai multumit de la stadion chiar daca pierdeai! Pai in echipa noastra singurul care baga piciorul e Plesan! In rest niste domnisoare.. Asta trebuie sa schimbe Balint atitudinea.
Pai da nu cred ca e cineva suparat de rezultat, toti suntem suparati de atitudine. Eu unul simt ca am fost luat la misto, sunt fix 24h de la meci si chiar nu pot sa-mi explic cum poti sa dai pe langa minge si cum poti sa joci la misto.

Bun, faptul ca Balint nu a vrut sa discute cu suporterii nu cred ca e un capat de tara si eu sunt de parere ca el trebuie sa raspunda in fata conducatorilor. Nu sunt adeptul ca suporterii sa se implice asa adanc in viata unei echipei mai ales la cald. Chiar nu cred ca la aeroport se putea discuta, nu a fost cea mai eleganta atitudine a lui Gabi, dar eu pun pariu ca era la fel de suparat ca noi. De obicei antrenorul si suporterii sufera cel mai mult. Acelasi lucru s-a intamplat si la Barcelona cand suporterii s-au dus la stadion, nu i-a bagat nimeni in discutie, antrenorul a disparut. Singurii care totusi au trecut pe la ei au fost oamenii cativa din La Masia, din acest motiv cred ca atitudinea jucatorilor e mai de criticat decat a antrenorului.

Nu sunt eu in masura sa critic sezione, dar trebuie sa spun ca si ei au o mica parte de vina. Prea le-au dat nas unor ratati, i-am facut din jucatori de 3 lei in vedete de fotbal. Toata ziua cu mesaje pe facebook, cu poze si cu tot felul de lucruri. Oameni buni, ei sunt platiti sa promoveze si pentru cu cati bani primesc trebuie sa o faca de pe primul loc. Pana la urma n-au facut nimic ca noi sa fim "sclavii" lor. Astia au crezut si cred ca ne pot face, au vazut ca baietii din SEZIONE sunt oameni buni care pun suflet si respecta mai mult decat trebuie fotbalistii, si au crezut ca asa o sa mearga pana la final "Lasa ba, pierdem, castigam cu Resita si dupa mergem sa cantam cu aia".

Trebuie sa fim si noi mai mandri, nu putem transforma niste jucatori de 2 lei in mari vedete. Pana la urma trebuie sa depasim acest rezultat si sa promovam, problema ca ne-am pierdut spiritul. Nu mai exista fotbalisti care sa joace cu sufletul. Indiferent pe cine o sa aducem in vara, nu cred ca o sa gasim pe cineva care sa joace pentru noi si cu inima.
Eu nu pot sa nu-l dau exemplu pe Chipciu, ala iubeste oaia, joaca si din iubire. La interviuri il vezi ca spune din inima anumite lucruri la adresa adversarilor.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 04 Mai 2014, 17:01

Frate la 1-1 am crezut si eu ca se trezesc. Jucasem bine de prin 22-25 pana in 45, am pus mingea jos, am combinat, iar daca jucam asa in repriza a 2-a, NU PIERDEAM NICIODATA !! N-ai vazut ca aia nu au mai iesit din propriul teren? Tot o frecau cu mingea dar am stat foarte bine pana cand am inceput sa facem pe prostii si sa dam pe langa mingi.

Dar cand vad cum au intrat in repriza secunda, cu ce atitudine, cum sa nu-mi sara nervii? i-am inteles ca la inceput au avut emotii si ca au primit un gol rapid, dar pentru a 2-a repriza nu exista explicatie.

Lasa ma ca si cei din sezione au fost prea buni cu ei.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 04 Mai 2014, 17:06

Cu cateva exceptii remarc si eu jocul constant prost pe care-l practicam. Dupa meciul cu Oltul am crezut ca in PO o sa rupem tot, din pacate se pare ca ii batem pe multi doar din valoare iar cand dam de o echipa apropiata de noi ca lot pierdem la capitolul determinare. Ca o parere personala, nu-s de acord ca ASA e peste noi, nu stiu cum joaca ei in alte meciuri, nu i-am urmarit, dar in meciurile cu noi alearga mai mult, sunt mai bataiosi.
Am citit pe sarite topicul, dar va spun ca publicul este judecatorul suprem si-n fata lui trebuie sa raspunda toti. Echipa e a noastra si pentru noi, iar cand vine vorba de baietii de la Sezione sa bage capu' in pamant si sa arate respect, ca oamenii astia au fost peste tot pentru ei. Balint sa nu fie nesimtit, ca a pierdut 4-1 intr-un meci al orgoliilor si multi de simtim rusinati.

A, si inca ceva referitor la ce scrie Maxima...Balint e la fel de responsabil pentru infrangere ca si jucatorii, poate mai responsabil ca n-a stiut sa-i motiveze, sa le bage in cap cat de important e meciul asta pentru noi. Pai daca lui si jucatorilor li se datoreaza 7 victorii consecutive, la esecuri de ce sa nu fie partas?
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Închis