[Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne facem iar de rusine?

Nu, luam trei puncte.
20
77%
Da, dar luam un punct.
2
8%
Da, ne bat si astia.
4
15%
 
Total votes: 26

sorin107

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de sorin107 » 07 Mai 2014, 21:05

conStiinta scrie:Dupa 7 victorii la rand, in mod normal, ti-ai permite sa fii putin arogant, dar cand te gandesti ca de 9 meciuri nu joci nimic taci dreaq din gura si pui capu' in pamant! El nu stie sa zica, dupa fiecare meci, doar ca nu merge jocul. Bun, asta vedem cu totii, dar tu ce faci in privinta asta? Ce ai schimbat in bine in astea 9 meciuri?

Nu mi-a convenit schimbarea total aiurea a lui Stanga, dar acum ne-am pricopsit cu el pe cap! O noua greseala ar fi schimbarea antrenorului in aceste momente, chiar si in conditiile in care jucam. Inca avem prima sansa la locul 2, nu e lupta pierduta. Dar din vara avem nevoie de antrenor, mai ales daca promovam.

Hai Stiinta! ucv

asa am zis si eu - n-are sens sa schimbam acum nimic, nu-ti vine nimeni pentru 5-6 etape sa riste sa nu promoveze. dar intr-adevar, el nu joaca nimic de cand a venit si se rezuma la a zice dupa meciuri ca suntem praf, ceea ce vede toata lumea. cred ca a ramas fixat pe pozitia de analist digisport. stanga a fost dat afara dupa o infrangere si un egal, el are deja 2 infrangeri. dar repet, nu asta e solutia acum. din vara, insa, ne trebuie un antrenor adevarat. si sa renuntam la gloabe.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de DeuxEx » 07 Mai 2014, 21:05

Fotbalul romanesc functioneaza pe baza de socuri, din pacate. Nu poti sa dai intreaga echipa afara sau sa ii trimiti la rezerve, nu e in mentalitatea noastra. Pe unii ii doare-n fund de echipa si cred ca ar trebui sa li se raspunda pe masura!

Trimis de pe al meu P6-U06 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Masive

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de Masive » 07 Mai 2014, 21:11

Nu era rau nici un punct in meciul asta, dar asa suntem noi, trebuie sa ne complicam pe final. Oricum, situatie este destul de nasoala avand in vedere faptul ca ne asteapta deplasari grele si un meci cu targu mures acasa.

Am acelasi sentiment nasol pe care l-am avut in 2009, desi eram favoriti pentru calificarea in UEFA, ceva imi spunea ca o dam in bara si ramanem in [cenzurat] goala. Sper din toto sufletul sa ma insel si sa promovam.

Ma rog, avem ceva jucatori pe banca si pe la echipa a doua care ar trebui bagati in urmatoarele meciuri pentru ca e clar jegosii care au intrat astazi nu pot mai mult.

iuli

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de iuli » 07 Mai 2014, 21:24

Balint nu e antrenor,nu poate schimba nimic.
despre meciul de azi vad ca nimeni nu zice ce ne toca rahatul de chivulete:Varga oprit de 2 ori aiurea,la 1-0 prin fault in pozitie de ultim aparator ii da aluia doar galben,apoi la 1-1 da un fault in atac rusinos la un dul la care Varga a ajuns primul la minge.nu mai vorbim de hentul incredibil de la care a plecat golul 2 al lor,apoi hent in careu in final.
asta nu scuza faptul ca nu avem antrenor,asta il schimba pe Ferfelea singurul mijlocas din echipa.apoi e surprins ca Plesan nu mai poate,si-l trece pe Ganea in centru unde asta preia numai inapoi.
fotbalul e un sport greu chiar daca-l joci o viata!
L.E etapa viitoare ii da Linkar o lectie lui Balint de nu-l uita toata viata.

daniel_vl
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 20 Ian 2007, 18:54

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de daniel_vl » 07 Mai 2014, 21:44

doamne ajuta

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de jianu_max » 07 Mai 2014, 21:50

lasa,ma,sa promovam...ce doamne ajuta?decat sa vad stadionul plin la valcea-steaua tinand cu oile mai bine sa revina umbra lui tata jean in liga 1
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de muttley » 07 Mai 2014, 21:54

daniel_vl scrie:doamne ajuta
mars ma la Booveni, n-ai vazut politica forumului, toti booveni apar si ei pe forum la infrangere, exact ca aia de pe facebook. Vedeti ca are maine Marin o conferinta de pres, fuga sa-i faceti o :bad:

Vinovati sunt jucatorii si abia dupa antrenorul. De parca noi avem jucatori de mare valoare, iar antrenorul ii strica. Toti antrenorii sunt vinovati doar astia de sunt in teren nu sunt. Nu spuneti ca nu avem jucatori, sunt vai de viata lor, primesc banii si nu sunt capabili sa joace fotbal.

Plesan se cere afara la Mures, iar acum la 2 zile joaca ??? Cum ne explica asta? marele jucator, era in galerie la motru javra cu fularul la gat, iar acum 24 de luni spunea ca de mic viseaza sa joace la dinamo.

Jucatorii astia nu au valoare, acum trei zile cand am spus ca din echipele de liga 1 doar cu Corona castiga, toti spuneati ca sunt nebun si ca terminam in top 8 cu actuala echipa.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de THE LION » 07 Mai 2014, 22:03

Suntem in crestere. 1 - 3 in toamna, 1 - 2 acum.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Masive

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de Masive » 07 Mai 2014, 22:04

sa-l puna din nou pe stanga antrenor apld

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de *Coco* » 07 Mai 2014, 22:08

Sergyu_costea scrie:Mai da-l ma in mortii lui si pe balint. Da ba ai lot da-o in ma-sa...Nu sunt 5 echipe in Liga I cu atacant ca si Curelea , dar daca nu ii dai mingi...Vatajelu , Ferfelea , Izvoranu , Ljubinkovic a jucat in CL , Plesan , Varga . Nu zic ca nu sunt vinovati. Dar sa nu fi in stare sa faci un traseu ceva , toti joaca din talent , nicio idee tactica. Stanga mai nimerea cate un meci bun , asta chiar niciunul ba!

Ba de nu ati inebunit pe toti cu Curelea asta, pana sa ajunga la CSU unde ***** masii a mai jucat? Sau de cand nu a mai jucat

Ce dracu va e greu sa acceptati realitatea ca ati adus toti expiratii care nu aveau loc in Liga I?

Daca Curelea,Varga,Ferfelea erau buni, erau la Liga I acum .

Sa nu mai zic de sarbul ala adus de la echipa de pe locul 2 din Serbia pe care s-au platit o caruta de bani si el joaca in Liga IV.

Numai Olguta il putea lua pe Oprita care e vai de mama lui sa ii dea 10.000 de euro lunar, sau pe Plesan care daca nu primea oferta asta sunt convins ca se lasa de fotbal ca nu il mai lua nimeni din Liga I.

Dupa partida asta, ar trebui luate masuri, e inadmisibil sa vina sa te bata Resita care de cand a inceput PO nu a castigat nici 1 punct.

daniel_vl
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 20 Ian 2007, 18:54

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de daniel_vl » 07 Mai 2014, 22:11

s9k3k3 scrie:
daniel_vl scrie:doamne ajuta
mars ma la Booveni, n-ai vazut politica forumului, toti booveni apar si ei pe forum la infrangere, exact ca aia de pe facebook. Vedeti ca are maine Marin o conferinta de pres, fuga sa-i faceti o :bad:

Vinovati sunt jucatorii si abia dupa antrenorul. De parca noi avem jucatori de mare valoare, iar antrenorul ii strica. Toti antrenorii sunt vinovati doar astia de sunt in teren nu sunt. Nu spuneti ca nu avem jucatori, sunt vai de viata lor, primesc banii si nu sunt capabili sa joace fotbal.

Plesan se cere afara la Mures, iar acum la 2 zile joaca ??? Cum ne explica asta? marele jucator, era in galerie la motru javra cu fularul la gat, iar acum 24 de luni spunea ca de mic viseaza sa joace la dinamo.

Jucatorii astia nu au valoare, acum trei zile cand am spus ca din echipele de liga 1 doar cu Corona castiga, toti spuneati ca sunt nebun si ca terminam in top 8 cu actuala echipa.
mars sa la zici la rusinile astea de jucatori de mimeaza fotbalul l eu ma rog sa ii bata si csm rm .valcea pentru a promova echipa mea locala!!!

FreakBoy

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de FreakBoy » 07 Mai 2014, 22:19

Citind comentariile de pe facebook la articolele MaximaSport vad ca CSU a castigat destui suporteri. Pacat insa ca, aproape toti, sunt violatori de gramatica. Zici ca citesc pagina lui guevara.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de *Coco* » 07 Mai 2014, 22:23

Sergyu_costea scrie:Ba tu nu iti vezi de Condescu? Ai urmarit meciurile sa il vezi pe Curelea ba? Vine unu si da lectii si el saracul nu are nicio treaba cu fotbalul , tot ce a zis el , nu a fost nimic adevarat. Si mai si facea parte din "interior" Hai pe bune nu ne lasati in [****] in pace?

Nici nu trebuie sa il urmaresc pe Curelea, imi e suficient sa vad cate goluri are acest jucator care e platit cu 10.000 de euro lunar si cate are terminatul de Verdes care este golgheterul Ligii secunde.

Deci , m-ai lasa-ma cu Curelea asta

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de muttley » 07 Mai 2014, 22:25

Sergyu_costea scrie:Mai da-l ma in mortii lui si pe balint. Da ba ai lot da-o in ma-sa...Nu sunt 5 echipe in Liga I cu atacant ca si Curelea , dar daca nu ii dai mingi...Vatajelu , Ferfelea , Izvoranu , Ljubinkovic a jucat in CL , Plesan , Varga . Nu zic ca nu sunt vinovati. Dar sa nu fi in stare sa faci un traseu ceva , toti joaca din talent , nicio idee tactica. Stanga mai nimerea cate un meci bun , asta chiar niciunul ba!
Au fost candva la viata lor niste jucatori de fotbal, dar gata.
Ce exemplu mai bun poate sa existe decat URZICENI. Aia de la URZICENI joaca cu 6 luni in urma in UCL, pleaca toti la Steaua si nu misca acolo, pleaca de la Steaua si tot nu misca. Ce jucator din lotul urzceni a mai facut ceva in fotbal dupa pleacarea de acolo? Bilasco care dubla peste 15 mingi pe meci, nu a mai jucat in viata lui fotbal de atunci. Singurul care a mai jucat a fost Brandan in rest pauza.

Daca astia au jucat acum cativa ani in europa nu inseamna ca mai sunt la acelasi nivel, altfel ramaneau ei acolo in europa. Nu vedeti ca la noi cel mai bine joaca aia mai tineri pt ca ai pot frate , inca au viata in ei. Vatajelu asta nu e o mare scula, dar joaca meci de meci, face lucrui bune, lucruri rele, dar macar da din picioare, vezi ca are determinare.

Si Curelea asta, e bun, dar la cati bani primeste... oricum el nu are rezerva, joaca meci de meci titular, incredibil. Vad ca nimeni din club nu are curajul ne zica cine a condus campania de transferuri. Daca a fost Stanga, ne-am lamurit si cu el, a inceput campionatul cu un singur varf apld apld

@marius_vl

pai mergi la Valcea pe forum daca vrei ca echipa aia as promoveze, esti orb? nu vezi cum se numeste acest forum si ce echipa sustina?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

iuli

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de iuli » 07 Mai 2014, 22:28

bai coco ce dracu mai cauti p-aci'?nu forumul pandurilor,nici al familiei mititelu,ce te intereseaza pe tine ce face echipa asta?cauta vere in continuare care e actionariatul pandurilor si scutestene de prezenta ta ametitoare de "fin-cunoscator".hai ca vreau sa ne fie dor de tine....

Închis