[Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Valcea?

Poll ended at 10 Mai 2014, 22:59

3
14
70%
1
4
20%
0
2
10%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 11 Mai 2014, 10:36

Lasa-i
Coco
Vorbeste invidia din ei

Sunt invidiosi pe FC
ca e liniste si pace
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 11 Mai 2014, 10:48

who the fuck is alice ?
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 11 Mai 2014, 10:50

mai, oameni buni, astia, adevaratii.nu au leac..e unul pe facebook acum care incearca sa convinga hoardele de adevarati sa scrie pe buletinele de vot " giastis for Craiova"...altul, pe care il stiu din copilarie, este convins ca se fac prezente pe stadion cu oamenii de la regii care au primit ordin sa vina sa incurajeze clona..cine nu e prezent e sanctionat pecuniar..:)))...si este convins ca dupa alegeri , dupa ce va pica PSD, clona infecta se va desfiinta iar cei care au creat o vor intra in puscarie...
ca sa revin la subiect, am vazut un meci in care valcea a crezut ca ne poate bate si ne batea rau daca intra penalty ul ala..am vazut o echipa dezlanata a craiovei...o echipa care pare ca abia asteapta sa se termine meciul mereu
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 11 Mai 2014, 11:19

Sa scrie ce vor ei
Numai asa poate sa ia anticraiolguta 1%
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de anakin » 11 Mai 2014, 13:48

Cum au apărut primele probleme, cum trebuie dat afară antrenorul, jucătorii sunt slabi, etc. Unii de pe aici sunteți complet nerealiști. Așa se întâmplă când te iluzionezi și ai așteptări uriașe complet nejustificate. CSU nu stă rău deloc în clasament. Și chiar dacă ratează promovarea, pentru o echipă complet nouă care a schimbat 3 antrenori în cursul sezonului, nu stă rău deloc.

Balint e deja al treilea antrenor sezonul ăsta. Am impresia că unora vă e dor de Mititelu la conducere, că mult vă mai place stilul managerial al booveanului. Apropo, nici măcar el nu a schimbat atâția antrenori în sezonul promovării. Ce vă spune asta despre actuala conducere a CSU?
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 11 Mai 2014, 15:34

Ne spune ca se cauta solutia perfecta pentru rezultate perfecte, anakine. Ne arata ca se poate demite un antrenor altfel decat prin SMS si cu scandal. Ne confirma ca exista si alte solutii pe banca, care pot aduce performanta, altele in afara lui Napoli.
Mai vrei?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 11 Mai 2014, 16:28

Aceeasi Marie, cu alta palarie!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 11 Mai 2014, 18:04

Care, Marie, nepoate? Nu mai confundati Universitatea Craiova cu echipa copiilor! Banii pe salarii cand ii plateste Ajica? presupun ca atunci cand vor veni portughezii lui Coco si Condescu, nu?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 11 Mai 2014, 19:52

lasa ba ca in privinta profesionalismului legat de partea tehnica, are dreptate. Nu s-a schimbat nimic, degeaba avem bani. Avem bani si nu suntem capabili sa aducem jucatori care sa ne ajute, schimbam 3 antrenori si vad ca astia se pregatesc de al 4-lea.

De fapt aici s-a facut diferenta, aia de la Mures au adus titulari, iar noi rezerve in mare masura. Nu am fost capabili sa aducem un fundas dreapta si un atacant care sa-i faca concurenta lui Costin, nu mai spun de mijlocas de banda, a venit Varga, dar dupa accidentarea lui Goro, trebuia adus alt jucator de banda.

Pana la urma singurele transferuri reusite sunt cele ale lui Vatajelu o: si Varga de care eu n-am fost incantat la inceput, nu sunt nici acum extaziat, dar e bun si asa, momentan.
Last edited by muttley on 11 Mai 2014, 20:30, edited 2 times in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 11 Mai 2014, 20:22

Vrei sa spui ... Vatajelu! Nu Gorovei...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 11 Mai 2014, 20:28

DeuxEx scrie:Vrei sa spui ... Vatajelu! Nu Gorovei...
o:
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 12 Mai 2014, 15:38

CSU, leşinată în atac
CS Universitatea Craiova a „smuls“ un punct în disputa din Zăvoi, remizând sâmbătă, scor 0-0, cu CSM Vâlcea, într-o partidă contând pentru etapa a 5-a din play-off-ul Ligii a II-a, seria 2. Spre deosebire de confruntările cu ASA Târgu Mureş şi Metalul Reşiţa, elevii lui Gabi Balint au stat mult mai bine în teren şi au fost mai atenţi în apărare, însă, din păcate, au arătat din nou că suferă în atac, resimţindu-se absenţele lui Varga şi Ferfelea. CSU nu se poate lăuda decât cu o lovitură de cap a lui Valskis (‘3), un şut al lui Kitanovski (‘7) şi unul al lui Sin (‘67), dar toate trei nu i-au dat nici un fel de bătăi de cap experimentatului Matache. Ca o concluzie, elevii lui Gabi Balint au vrut, dar n-au putut.
Nici CSM Vâlcea nu se poate lăuda cu prea multe lucruri, trupa lui Lincar fiind, în schimb, ceva mai prezentă în joc şi un pic mai periculoasă. Gruparea din Zăvoi a avut totuşi victoria în mână, dar Bogdan Geantă a executat „telefonat“ lovitura de pedeapsă dictată de „centralul“ Marcel Bârsan în urma unui henţ comis de Patriche în careu, iar Bojan Brac s-a opus înscrierii golului (‘30). În rest, gazdele au mai putut contabiliza doar două ocazii, un şut-centrare al lui Briceag, respins de sub bară de Brac (‘43), şi o finalizare a lui Adi Popa din marginea careului, mingea trecând puţin pe lângă bară (‘58).
CSM Vâlcea: Matache - Samson, Deaconescu, Pârvulescu, Briceag - I. Stoica, Cârstoiu - Ad. Popa (‘90+2, Ov. Popescu), B. Geantă (‘57, Todea), Codin (‘68, Iancu) - N’Kongue. Antrenor: Erik Lincar.
CSU Craiova: Brac - Ljubinkovic, Izvoranu, Patriche, Vătăjelu – Vandelannoite (‘46, Ad. Ionescu) – Kitanovski (‘64, Cr. Ganea), Pleşan (‘81, Precup), Valskis, Sin - Curelea. Antrenor. Gabi Balint.
Cartonaşe galbene: Cârstoiu ‘25, N’Kongue ‘58, ‘76, Stoica ‘73, Todea ‘88 / Patriche ‘29, Curelea ‘32, Pleşan ‘69, Sin ‘72.
Cartonaş roşu: N’Kongue ‘76.
Au arbitrat: Marcel Bârsan - George Florin Neacşu, Mihai Marius Marica.

Balint a răsuflat uşurat
Antrenorul CSU Craiova, Gabi Balint, s-a arătat bucuros de punctul obţinut în Zăvoi, considerând că jucătorii săi au câştigat astfel la capitolul moral. „Din punct de vedere al rezultatului, nu pot să mă declar nemulţumit. Sigur, aş fi vrut victoria, mai ales că în ultimul sfert de oră am evoluat cu un jucător în plus. Terenul a fost foarte prost, a fost greu de controlat mingea. A fost un meci de muncă, de luptă, de sacrificiu, în rest putea să înscrie oricare echipă la o greşeală a adversarului. Bine că a apărat Brac acel penalti. Eram foarte încărcaţi psihic. Simt o eliberare pentru faptul că n-am pierdut. Eram nervoşi, simţeam că fuge totul, că tot obiectivul nostru se năruie. E bine că rezultatele celelalte ne ajută“, a spus tehnicianul CSU, explicând şi absenţele importante din lot: „Varga a făcut un efort extraordinar la meciul trecut cu Reşiţa, la fel şi Ferfelea, şi am vrut să vin cu ceva proaspăt. Pe Sin l-am preferat să îmi aducă viteză în joc, pe Valskis şi pe Tome Kitanovski la fel. Am zis că, dacă venim cu trei jucători odihniţi, rapizi, putem să le punem probleme. Lincar a pregătit bine meciul, avea şi câţiva jucători pe care îi antrenase, îi ştia foarte bine. A fost un duel tactic şi nici una dintre echipe nu a riscat prea mult, ca să nu primească gol“.
Gabi Balint a recunoscut că s-a gândit şi la varianta demisiei în cazul în care lucrurile mergeau prost şi echipa pierdea cu CSM Vâlcea. „În momentul de faţă, ne putem considera cu şanse mari la promovare, dar atât. Jocul a fost slab, de factură modestă. Presiunea este mare, o resimt şi antrenorii, şi jucătorii. Credeţi că mie nu mi-e greu? Dacă lucrurile mergeau prost, trebuia să mă gândesc şi eu să las locul la altcineva. Niciodată nu am ţinut de scaun, de multe ori este binevenită şi o schimbare, un aer nou, un imbold, un impuls la echipă“, a spus antrenorul craiovenilor.
În runda viitoare, CSU Craiova se va deplasa la Slatina, pentru jocul cu FC Olt, iar Gabi Balint s-a arătat optimist în privinţa acestui joc, dar şi a întregului retur din play-off. „Mergem înainte, practic s-a terminat turul play-off-ului şi începe returul. Vom avea meciuri grele, cu deplasări la Olt şi la Bistriţa, apoi Târgu Mureş şi Vâlcea vin la noi acasă. Meciurile sunt capitale. Le-am dat două zile libere băieţilor, ca să aibă «bateriile» încărcate. De luni începem să pregătim meciul cu FC Olt. Acum se vor alătura şi Varga, Ferfelea şi toţi ceilalţi“, a conchis Gabi Balint.

Lincar: Craiova nu mai este casa mea
De partea cealaltă, tehnicianul formaţiei CSM Vâlcea, Erik Lincar, a afirmat că elevii săi ar fi meritat să câştige şi că nu este supărat pe Bogdan Geantă că a ratat penaltiul. „Jocul a fost echilibrat. Ştiam de forţa echipei din Craiova şi mă aşteptam să reuşim să dăm gol dintr-o fază fixă. Pe zona centrală, unde este forţa lor, i-am blocat foarte bine pe Pleşan şi Valskis, care nu a jucat în ultimele meciuri şi era foarte proaspăt, a creat panică în unele momente. Ei au jucat cu o echipă defensivă, dar au obţinut ce şi-au dorit, adică un punct. Dacă ne gândim că am avut un penalti, putem spune că meritam să câştigăm. Geantă i-a strigat lui Codin să execute el. Codin, simţind oboseala din ultimele meciuri, mi-a spus că nu îşi asumă responsabilitatea. Poate era indicat Briceag să bată, el făcând şi penaltiul, dar dacă Geantă a spus că îşi asumă responsabilitatea nu îl puteam întoarce din drum. A ratat, se întâmplă, mergem înainte. Când am venit la echipă, Craiova era la zece puncte de noi. Dacă băteam, eram la un punct şi însemna ceva acest lucru. N-am câştigat, aşa că ne lingem rănile“, a spus Lincar.
Întrebat despre experienţa de la Craiova ca antrenor, Erik Lincar a spus că nu ştie dacă ar fi avut alte rezultate cu CSU dacă la începutul campionatului ar fi beneficiat de lotul actual: „Craiova nu mai este casa mea, a fost, am şters totul. Eu merg pe unitatea grupului, pe jucătorii din Liga a II-a, nu la nivel internaţional, şi chiar dacă nu am câştigat nici un meci în patru etape cred că urma o perioadă în care jucătorii s-ar fi relaxat un pic mai mult şi am fi reuşit să practicăm un joc mult mai bun decât la început. Este adevărat, a contat venirea celor de la Sportul, a lui Pleşan etc. Şi atunci, multă lume m-a judecat, Pleşan venise de la Mamaia şi am preferat să nu îl bag în jocul cu Reşiţa. Venise la echipă de cinci zile, am preferat să îl pregătesc. A intrat peste două săptămâni, când era apt. Să ştiţi că niciodată nu îmi bat joc de fotbalişti. A trecut acel episod, acum sunt la Vâlcea şi vreau să jucăm un fotbal cât mai frumos în acest final de campionat“, a afirmat Erik Lincar.
sursa:
gds.ro
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

N'aix
junior
junior
Mesaje: 78
Membru din: 14 Apr 2014, 11:46

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de N'aix » 16 Mai 2014, 18:55

A fost blat si acest meci. Sunt foarte multe jocuri de culise, o sa vedeti Valcea cum se prezinta la noi acasa si o sa intelegeti.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 16 Mai 2014, 19:05

Ai fost la mosu' si te-ai intors cu sacul plin de surse si zvonuri, atat despre licenta, cat si despre blaturi sau stadion :-D
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 16 Mai 2014, 20:25

N'aix scrie:A fost blat si acest meci. Sunt foarte multe jocuri de culise, o sa vedeti Valcea cum se prezinta la noi acasa si o sa intelegeti.
Te pomeni ca nu se prezinta! Eu sunt sigur ca raman acasa, ce dracu' , e distanta mare, o fi cald, etc!!! :)( :)( :)( :)(

Blat cum a fost, ne-au lasat sa luam un punct, ca apoi sa ne bata acasa, sa promoveze ei? Si care ar fi treaba, de ce au pierdut 2 pct??!?!

A, ne bat acasa, apoi fuzionam/ii absorbim, si gata....

M-am prins! :-D :-D :-D :-D
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Închis