[Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Valcea?

Poll ended at 10 Mai 2014, 22:59

3
14
70%
1
4
20%
0
2
10%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 10 Mai 2014, 15:16

gogule, In cate meciuri aai avut mai mult de 2 ocazii clare de gol, exceptand cle gen motru/olt?

in cate meciuri ai vazut faze serioase construite cap-coada?

Ai batut de multe ori cu realizarile acelor jucatori blocati psihic: cap izvoranu, cap curelea, sut sin, cap ganea, egal azi cu paradele lui brac, etc, etc!

La meciul cu resita, in rep.2, la 1-2 tu atacai cu un singur jucator in careul advers!!!!

Nu a fost blocaj/presiune, restul pur si simplu nu stiau cum sa ajunga acolo, cine sa ramana la mijloc, cine sai ia mingea pt centrare/actiune directa, cine sa faca spatii pentru sut....

Cine spune toate astea cum trebuie facute? Cine trebuie sa reactioneze, sa nu stea mainile in san tot meciul? Nu ai jucat nimic diferit in momentul in care se schimba, nu ai presat sufocant, cand aveai 1 om in plus. de ce?

Pentru ca nu stii cum, de-aia!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 10 Mai 2014, 15:32

DeuxEx scrie:Stiti ce?! Sa nu mai aud questia aia ca "ce mah, da-m antrenorul afara dupa 2 etape?"! Frate, e antrenor de 9 etape si nu vad nimic schimbat in bine in jocul echipei! Nimic! In 2 luni trebuia sa-i invete pe jucatori macar cum sa iasa pe un contraatac! WTF! Balint nu a adus nimic in jocul echipei! NIMIC! Si asta in conditiile in care are jucatori de 6.000.000 de euro in lot! Banca noastra de rezerve valoreaza cat primul 11 al alora de la Resita. Si noi nu suntem in stare sa dam 4-5 pase la mijlocul terenului!
cine spune ca avem jucatori de 6.000.000? Pai pe toti jucatorii cu echipament cu tot nu primesti 1,5-2 milioane, i-ar am luat-o raza? Pai aia de la TRANSFERMARKT pot spune ce sume doresc, trebuie sa ne uitam in realitate. Pai cu 6 milioane faci o echipa care se bate la primele 4 locuri. Tot pe TRANSFERMARKT parca Cristea e cotat la 600.000 de euro si saracul face haine.

9 etape e nimic, din 9 etape, 4-5 meciuri s-au jucat la 3 zile. Daca tu imi spui mie un antrenor in lumea asta care poate sa vina la o echipa care se afla in plin sezon si care tocmai a finalizat perioada de pregatire, fara sa faca transferuri, fara sa aiba timp de pregatire fizica si sa transforme echipa inseamna ca ala e DUMNEZEU. Toti spun ca e nevoie de 1 an sau macar de doua pregatire de iarna si vara pe care un antrenor trebuie sa le faca pentru a putea avea o parere despre munca lui, noi ne dam seama dupa 5 saptamani.

E nevoie de stabilitate, iar devenim circarii fotbalului romanesc? Nu inseamna ca daca patronii sunt sufletisti , au bani si au fost pacaliti sa ofere salarii si de 10.000 pe luna, jucatorii au si valoare.

Azi ne-a trecut glontul pe la ureche, daca pierdeam si Bistrita castiga, nu cred ca mai puteam promova. Acum e bine sa lasam totul si sa strangem randurile sa fim langa echipa si sa incercam sa o scoatem la mal. Promovarea e importanta, iar jucatorii trebuie sa dea dovada de caracter, daca nu, sa plece si sa joace juniorii. Chiar trebuie o mobilizare totala pentru ca suntem la FIX 6 PUNCTE de promovare, daca batem Olt si Bistrita promovam si matematic.

Forza Stiinta ucv ucv usteag
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti


Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 10 Mai 2014, 15:39

Pai nu l-ai intors tu din drum pe Napoli? :P
C O P A C U LImagine

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de Mantzy » 10 Mai 2014, 15:47

Hahahaha, acum îl regretați pe Napoli? Hai, ziceți, pe cine să aduc? Florin Marin e bun? :P

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de Mantzy » 10 Mai 2014, 15:48

Oscilez între Flocea, Săpăligă și Halagian

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 10 Mai 2014, 15:48

Ce ai zice de Pustai? Hai ca il stii de cand era la Pandurii! :-D
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 10 Mai 2014, 15:50

Mantzy scrie:Oscilez între Flocea, Săpăligă și Halagian
Halagian doar daca are sepcuta cu Chicago Bulls, fara ea suntem condamnati, nu promovam :-( Mai e si "Dulaul" Hizo :)( :)( cu Nea Viorel am avea ce discuta, e as pe IT,isi urmareste jucatorii pe mess si fb daca dorm sau nu, cred ca si-ar face cont si pe forum :laughing:
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 10 Mai 2014, 15:54

Mantzy scrie:Hahahaha, acum îl regretați pe Napoli? Hai, ziceți, pe cine să aduc? Florin Marin e bun? :P
Eu il regret pe Stanga, cum l-am regretat si atunci cand l-au demis.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 10 Mai 2014, 15:59

Era sa-l uit pe Strambu' asta cred ca e cel mai potrivit la Craiova, nu cred ca e cineva mai nimerit. Chiar am avea nevoie de un antrenor-impresar, am avea numai belgieni, elvetieni, francezi si algerieni la echipa :)(, iar in caz ca nu se cade de acord pe una din solutiile de mai sus, il putem aduce pe Moruinho-Chirila, "pase scurte" plus ca e bun si la TAS, a castigat procesul pentru Chiajna, are relatii, iar noi sigur ajungem acolo :)(.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 10 Mai 2014, 16:01

Mai prost de atat putem juca in restul meciurilor? Intreb si eu...

Adica ce, i-am debusola mai rau pe jucatori cu altcineva? Pai poate s-ar debusola in sensul poitiv, ca oricum sunt varza acum, ca joc de echipa... :)

Flocea de-aia si-o fi dat demisia de la astra, sa astepte oferta noastra! :):)

Serios, cu Cristi Pustai as insista sa-l aduc, NU PT ca ar face mare lucru acum, dar l-as lua pentru minim 1,5 ani, pana in avra viitoare.
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 10 Mai 2014, 16:08

Vezi ca ai ridicat o minge la fileu cu Pustai, vezi ce a facut la Pandurii in retur si vezi ce face Grigoras !! acelasi lucru, echipa nu castiga, nu a fost vina antrenorului.

Mi se pare foarte interesant sa vorbim de un termend e 1,5 ani din moment ce in 7 luni am aduce al 4-lea antrenor :)( Oricum Pustai are mintea necesara sa nu se arunce cu capul inainte, plus ca il aduci pe Pustai pentru 5 etape? Inteleg daca era un Lucescu, Piturca, Olaroiu, Petrescu, Boloni cineva cu nume care impunea respect si frica adversarilor si propriilor jucatori, dar Cristi are nevoie de 2 saptamani sa cunoasca echipa.

Din declaratia lui Balint se intelege clar ca nu se pune problema unei schimbari
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de Mantzy » 10 Mai 2014, 16:15

http://www.maximasport.ro/cum-iesim-din ... oasta-vot/ - nu mai stați în case, ieșiți pe internet la vot!!

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 10 Mai 2014, 17:55

la olt vom avea cele 3 puncte asigurate. prietenii stiu de ce.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 10 Mai 2014, 18:02

Baietii de la Vocea Suporterului, pe feisbuc, zic ca pana diseara nea Emil al nostru Sandoi va fi numit A1. Hmm...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Închis