[Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem?

Poll ended at 23 Mai 2014, 18:37

3
19
76%
1
5
20%
0
1
4%
 
Total votes: 25

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 24 Mai 2014, 20:32

romaad scrie:ba nene, chiar daca pierdem prin absurd urmatoarele doua meciuri si ajungem sa jucam decisiv cu Valcea acasa, daca nu ii batem pe descultii astia, nu avem ce cauta in prima liga. Azi parca am revazut la scara mai mica Liverpool - Chelsea, au stat tot meciul cu curul in poarta si au dat cat au putut de tare in ea, astia de la valcea nu au nici o treaba cu fotbalul, in schimb au un bulan formidabil
Si daca nici noi nu reusim sa le bagam mingea in poarta si ratam asa cum a facut-o muresul azi??

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 24 Mai 2014, 20:35

atunci nu meritam sa jucam in prima liga. Vad ca si pe FB toata lumea zice ca a fost blat, ceea ce eu unul nu cred. In acest moment ASA poate ajunge pe locul 3 daca nu bate in ultima etapa pe FC OLT (scenariul meu de mai sus devine posibil). TREBUIE SA BATEM ASA si VALCEA! E timpul ca jucatori si Balint sa demonstreze ca au valoare

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 24 Mai 2014, 20:39

si sa nu uitam ca presiunea e in continuare pe Valcea. Ei trebuie sa castige tot ca sa aiba sanse si nici asa nu sunt siguri. Si va asigur ca singurul meci de care sunt sigur ca Ressita il joaca pebune in campionatul asta e cel cu valcea. Rufa are niste polite de platit pe acolo

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de *Coco* » 24 Mai 2014, 20:45

Cand e vorba de bani la mijloc uita el Rufa si de polite si de tot. Si la urma urmei, nu joaca Rufa in teren.
Eu cred ca Valcea isi va castiga ambele meciuri de pe teren propriu cu Resita si Olt. Nu pot sa inteleg de ce Oltul i-a incurcat pe cei de la Resita, daca ar fi batut Resita atunci lucrurile erau clare si CS U era promovata, dar asa e obligata sa obtina macar o victorie in cele 2 partide si apoi sa nu piarda acasa cu Valcea !

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 24 Mai 2014, 21:12

O sa se agite apele grav zilele astea
Sa te tii scandal si amenintari cu contestatiile
TgM pe panica
Valcea pe speranta

Mai bine batea TgM
Zic si eu

Oricum nu conteaza locul de pe care promovam
Si cu ASA ne mai intalnim noi in liga1 sa le rupem fâșu
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 24 Mai 2014, 21:37

*Coco* scrie:Cand e vorba de bani la mijloc uita el Rufa si de polite si de tot. Si la urma urmei, nu joaca Rufa in teren.
Eu cred ca Valcea isi va castiga ambele meciuri de pe teren propriu cu Resita si Olt. Nu pot sa inteleg de ce Oltul i-a incurcat pe cei de la Resita, daca ar fi batut Resita atunci lucrurile erau clare si CS U era promovata, dar asa e obligata sa obtina macar o victorie in cele 2 partide si apoi sa nu piarda acasa cu Valcea !
Ba tu ai logica? Cum sa zici ca mai bine batea Resita, pai ne da noua resita meciul? Tu nu vezi ca esti penibil? Aia ne-au batut acasa, dar zici ca e blat cu ei. Pai ce asa nu ne pot da meciul? Noi daca castigam la Resita, suntem promovati, trebuie doar sa nu pierdem acasa cu Valcea.

@Hanky

Ai dreptate, e posibil ca ASA sa faca scandal, dar eu nu cred. Scandal cred ca o sa faca cei de la Valcea, ASA cred ca o sa fie tacuti si modesti, cu picioarele pe pamant, incercand sa demonstreze pe teren. In caz ca pierd, atunci o sa fie scandal mare, Stanciu o sa ne zica ca nu promovam ca bla bla bla.

Deci eu mizez ca Valcea face scandal inainte de meciul nostru cu ASA, iar ASA o sa faca dupa in caz ca pierd.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 24 Mai 2014, 21:38

Pt noi e simplu:
1 batem pe Valcea, nu mai conteaza celelalte 2 meciuri
2 egal cu Valcea, ne mai trebuie o victorie in celelalte 2 meciuri.
3 ne bate Valcea, trebuie sa castigam ambele meciuri ramase.

Suntem la mana noastra. Daca nu promovam e strict din vina noastra.

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 24 Mai 2014, 21:39

Nu e chiar asa, Valcea trebuie sa-si castige si ea meciurile. Tineti minte ce va spun !!! RESITA NU PIERDE LA VALCEA !!! :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 24 Mai 2014, 21:41

@ s9k3k3: lasa-l pe coco in pace! Pentru echipa copiilor (ai uitat ca e fanul nr. 1 al lui Ajica?) era mai bine sa bata Resita.
@ coco: scuteste-ne de prezenta ta! Acest forum este dedicat exclusiv suporterilor CS Universitatea Craiova!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de *Coco* » 24 Mai 2014, 21:48

Pai da desteptilor era bine sabata Resita,daca ar fi batut nu s ar mai fi predat la Valcea.se juca pe bune acel meci si un egal acolo intre cele doua era cat o promovare pentru Csu

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 24 Mai 2014, 21:57

*Coco* scrie:Pai da desteptilor era bine sabata Resita,daca ar fi batut nu s ar mai fi predat la Valcea.se juca pe bune acel meci si un egal acolo intre cele doua era cat o promovare pentru Csu
Ba, tu ne omori ma cu Logica ta !!!!!! cat de sigur esti cu ca se termina egal, incredibil. Dar daca pierdea Valcea si pierdeam si noi, eram la 3 puncte de Resita cu meci direct la ei, deci tot aveam un meci decisiv.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 24 Mai 2014, 23:02

Eu as vrea sa promovam noi si ASA, daca te uiti pe siteurile suporterilor celor de la ASA, ai sa vezi ca sunt cei mai civilizati. Nu injura nimeni craiova, nu spune nimeni de dreptul de promovare, nu spune nimeni craiolguta, clona sau mai stiu eu ce rahaturi de acest gen. Oamenii sunt civilizati, o parte il injura pe Stanciu :)( si ii acuza de blat cu Valcea.

Daca te uiti la Valcea, acolo sunt numai cretini, din 6 cuvinte, 3 sunt clona, olga si ****, niste jegosi. Deci eu sper ca noi si ASA sa promovam. Eventual in ultima etapa sa-i batem pe aia de la Valcea si sa ii promovam pe cei de la ASA :)(.
i-am da limbricului o palma grea de tot.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 25 Mai 2014, 00:01

Baieti Curelea cica s-ar fi accidentat grav. Valskis sau Ivan eu zic ca sunt variante bune.
Costin e un jucator esential pentru noi, nu avem un alt "bataios" in echipa precum el, dar cred ca Valskis sau Ivan ar fi buni.
Stie cineva ceva de Pop? Apare in echipa pe site-ul oficial, dar n-a jucat, n-am auzit nimic de el.
Poate Gabi il cheama pe Dragu de la echipa a doua.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 25 Mai 2014, 00:03

Cat de grav?

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 25 Mai 2014, 00:04

Nu stiu, asa a scris Maxima, s-a accidentat dupa o ciocnire cu un jucator al Bistritei.
A, se pare ca si-a revenit, n-am vazut si acel post de la Maxima.

Închis