[Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem?

Poll ended at 23 Mai 2014, 18:37

3
19
76%
1
5
20%
0
1
4%
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 25 Mai 2014, 00:06

nu a patit nimic, a mai jucat vreo 20 minute dupa accidentarea aia!

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 25 Mai 2014, 00:10

Nu stiti nimic de acel Pop?

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 25 Mai 2014, 00:11

E doar cu numele, atat stiu.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 25 Mai 2014, 00:12

Adica nu face parte din lot? Nu joaca nici la echipa a doua?
A plecat, au uitat astia sa-l scoata de pe site?

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 25 Mai 2014, 01:21

Oricum multumita persoanei sau persoanelor care s-au ocupat de transferuri, noi nu avem rezerva la Curela. Deci sa ne rugam la Dumnezeu sa nu pateasca asta ceva ca suntem in POM !! Daca orice alt jucator poate sa fie inlocuit, atacantul central nu prea poate.

Apropo de schimbari, Vatajelu era jucatorul U21, acum ca e la nationala ce facem? Cred ca intra Kitanovski, parca si ala indeplineste treaba cu U21.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 25 Mai 2014, 01:59

Pai ori Baronu' ori Ljubi o sa joace in stanga. Eu alte variante nu mai cunosc.
@Alex: Din ce stiu eu a fost adus pentru ca trebuia adus, dar nu s-a pus problema sa joace vreodata la noi.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

sorin107

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 25 Mai 2014, 08:34

vatajelu probabil ca va fi inlocuit cu velcovici si va fi introdus si un alt u21 in echipa - kitanovski. sau, poate vatajelu va fi inlocuit direct cu kitanovski, macedoneanul poate juca si fundas stanga.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 25 Mai 2014, 10:29

12:30 conferinta de presa a lui Piturca !!!!!!!

Sa vedem cum explica convocarea lui Vata, sper sa ne ajute si pe noi si sa zica ca CSU e un club foarte important pt nationala si trebuie sustinut ca reprezinta un izvor si bla bla bla bla :)( :)(

NU UITATI !!!! Mergeti la VOT pana la ora 21:00, treceti pe la URNE. Nu fac politica, votati cu cine credeti de cuviinta dar mergeti la vot, e viitorul tuturor in joc si nu trebuie lasat in mana unor oameni interesati. A merge la vot este un lucru civic !!!
Nu va lasati cumparati, e votul vostru, votati cu cine va indica constiinta.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 25 Mai 2014, 11:18

rezumat video

phpBB [video]



http://www.csuc.ro/ro/Gloria-Bistrita-U ... 401004986/
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
laylow
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 28 Iun 2013, 23:57

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de laylow » 25 Mai 2014, 11:43

Din ce observ eu pe rezumat tratăm fazele la fel de prost: apărarea nesigura si statica iar atacul la ciupeala. Tare imi este frica de meciul cu tg mures

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 25 Mai 2014, 13:56

sorin107 scrie:
ozzy scrie:Gata, băieți, îl mai lăsăm și noi pe Balint în pace un timp?

nu, ozzy, da-l in [cenzurat] mea ca nu jucam nimic, nu ii invata nimic, nu le spune nimic. e inert.

am ajuns de la bistrita de vreo ora asa. va pot spune versiunea mea asupra meciului, dar trebuie sa tineti cont ca e vazut din peluza, deci...

atmosfera - au fost vreo 20-25 de baieti la meci, destul de obositi dupa o deplasare tare lunga.

meci - joc fara idei al nostru, fara o constructie adevarata, in principiu dadeam minge lunga pe curelea si ce-o iesi de-acolo. calitate superioara individiuala a jucatorilor nostri, vezi golul lui ganea si velcovici. bistrita o echipa fara moral, fara argumente, fara tragere de inima. rezultat meritat si bucurie mare la final, dar jocul lasa de dorit mult. ne trebuie antrenor.

mi-au placut: brac care ne-a scos din rahat de vreo 2-3 ori, vatajelu, ganea, plesan si curelea pentru munca depusa. cam astia si inca vreo 2-3 avem pentru liga 1.
Asa cum vedeti si din comentariul lui Sorin diferenta intre sa vezi un meci si sa ti-l povesteasca presa e foarte mare.
Nu va mai luati dupa livetext sau rezumatul clubului, sunt subiective. In ciuda scorului nu a existat o imbunatatire majora in jocul echipei. Pana la gol cred ca a fost 6/7 la 1 la suturi pe poarta pt aia si bisnita parea favorita. Din rezumat lipsesc multe faze ala bistritei mai periculoase decat unele faze ale noastre care apar.

Singura imbunatatire reala si probabil motivul ultimelor 2 victorii este motivatia cu care au inceput sa joace baietii(am avut faze la care intrau 2 deodata prin alunecare, capete sparte, etc) si aici vreau sa cred ca avem si noi un merit pt ca am chemat la ultimele 2 intruniri o parte din jucatori(si exact partea care a fost decisiva in ultimele meciuri). Dupa meciul cu resita ne-am intalnit cu plesan, izvoranu si varga si le-am spus ca ei sunt responsabili pt eventuala ratare a promovarii si ca trebuie sa traga echipa dupa ei, iar dupa meciul de la valcea am chemat pustii(ganea, sin, vatajelu + patrascu) sa le dam curaj, sa le explicam ce inseamna Stiinta si cum trebui sa manance din adversari.

Dupa parerea mea balint este in momentul asta ca baba moarta punsa in geam ca sa mai vina pensia(este pastrat decat pt ca are licenta de antrenor). La antrenament nu scoate o varba, pe banca in timpul meciului zici ca e impaiat. Plesan(si mai putin Varga) face in prezent mai multa munca de antrenor decat balint, el aseaza echipa in teren, el ii incurajeaza si ii cearta pe aia care gresesc, pana si secundul??? care sta cu rezervele la incalzire vorbeste si da indicatii mai multe decat balint.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 25 Mai 2014, 14:10

Din ce vad pe rezumat ne-am miscat foarte bine. Aia au avut o singura ocazie in rest suturi din unghi sau de la distanta, toate pe portar. Penalty nu a fost, trebuia fault in atac pentru ca jucatorul nostru sare la minge, iar ala se face mic si dupa cade. Scorul nu reflecta realitatea, 4-1 sau 5-1 era mult mai aproape de adevar.

Tot se continua asta cu antrenorul care nu vorbeste, poate aducem un mim care sa dea din maini si din picioare la meci si antrenament.
Nu stiu ce vreti voi sa faca un antrenor, cand esti profesionist nu trebuie sa stai langa jucator, iti lasi echipa sa lucreze iar tu observi, dupa tragi concluziile cu jucatorii. Comparam felul in care se pregateste o echipa de liga a 3-a sau a 4-a cu ceva din liga a 2a. Normal ca acolo stai langa jucator pentru ca nu ai staf, nu ai 6 persoane care sa lucreze cu ei.

Oricum din ce am vazut pe acest rezumat, am stat mai bine decat in celelalte meciuri. Meciul cu ASA e dificil, sper sa fim concentrati si sa-l castigam, o sa fie greu, dar trebuie victorie. Nu putem risca sa intram in ultimele doua meciuri cu un posibil avantaj de doar 1-2 puncte fata de locul 2.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 25 Mai 2014, 14:14

sa mori tu, skeke?

ai vazut ba cum face guardiola la antrenamente? dar simeone, dar klopp? dar petrescu si contra, ca sa-ti dau niste exemple mai aproape de noi? sunt mereu acolo, atenti la orice detaliu, corecteaza mereu si sunt in mijlocul jucatorilor mereu. dar ei fac asa ca nu au staff, nu?

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 25 Mai 2014, 14:26

Cutremurul nu-l simte, la meciuri nu vine, oare exista cu adevarat?

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 25 Mai 2014, 14:48

sorin107 scrie:sa mori tu, skeke?

ai vazut ba cum face guardiola la antrenamente? dar simeone, dar klopp? dar petrescu si contra, ca sa-ti dau niste exemple mai aproape de noi? sunt mereu acolo, atenti la orice detaliu, corecteaza mereu si sunt in mijlocul jucatorilor mereu. dar ei fac asa ca nu au staff, nu?
Daca tu crezi ca Guardiola, Simeone, Klopp sau Petrescu, stau cu gura pe jucatori la antrenament si se baga acolo, esti naiv.
Vezi cati oameni numara staful jucatorilor?

Vrei sa-ti dau eu exemple de alti antrenori, Ferguson, ai idee de cate ori se implica intr-un antrenament? Daca vrei iti spun ca au povestit antrenorii romani care au asistat la antrenamentele lui.

Deci Balint e slab ca nu da din maini si din picioare, superb. Sunt curios daca o sa dam de un antrenor care o sa-si aduca vreo 10 secunzi iar el o sa stea pe laptop, atunci o sa zici ca l-am adus pe post de spectator.

Terminati cu comunismul asta in care antrenorul stie si face tot. Acum totul este individualizat, incepand cu pregatirea fizica, pana la asezarea in teren facuta de antrenori secunzi care se trag din acele posturi.

Hai sa-l aducem pe Halagian, ala face tot, pregatire fizica, tactica, recuperare, masaj o:.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis