[Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Moderator: grup_moderatori

Închis

Avem 30 de puncte, cate o sa avem dupa aceasta etapa?

Poll ended at 28 Mai 2014, 19:11

33
17
81%
31
3
14%
30
1
5%

Total votes: 21

muttley
fanatic
fanatic

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de muttley » 28 Mai 2014, 00:37

alex.giallorosso1927 scrie: Tu nu intelegi ideea de presing? Ce vrei? Sa avem 2 inchizatori sa nu-i tinem in corzi si sa se plimbe cu mingea pe langa noi? De ce sa nu ii forjam noi tot meciul sa nu miste un deget? De ce sa nu fim noi aia care ii joaca, care ii preseaza si de ce sa nu aiba si Curelea in sfarsit cu cine sa combine?
Tu te joci prea mult FIFA MANAGER, pressingul si schimbatul sistemului se fac fix peste noapte, exact ca la FIFA. Tot acolo l-ai transformat si pe Varga in atacant central.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex.giallorosso1927
senior
senior

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 28 Mai 2014, 00:46

s9k3k3 scrie:
alex.giallorosso1927 scrie: Tu nu intelegi ideea de presing? Ce vrei? Sa avem 2 inchizatori sa nu-i tinem in corzi si sa se plimbe cu mingea pe langa noi? De ce sa nu ii forjam noi tot meciul sa nu miste un deget? De ce sa nu fim noi aia care ii joaca, care ii preseaza si de ce sa nu aiba si Curelea in sfarsit cu cine sa combine?
Tu te joci prea mult FIFA MANAGER, pressingul si schimbatul sistemului se fac fix peste noapte, exact ca la FIFA. Tot acolo l-ai transformat si pe Varga in atacant central.
Nu stiu de ce Wenger schimba sistemul in fiecare saptamana la Arsenal, de ce Ferguson schimba de la 4-2-3-1 in 4-1-4-1, Simeone din 4-2-3-1 in 4-2-2-2, 4-1-4-1, 4-1-3-2 etc.
Lasa-ne cu FIFA, una doua bagi FIFA.
Si hai sa va mai spun ceva, Brendan Rodgersul lui Liverpool a facut in acest sezon vreo 6-7 schimbari de tactica.
De la 5 fundasi cu 3 mijlocasi si 2 atacanti, la 4-3-3, 4-2-3-1, 4-4-2 etc.
Ti se pare tie Skeke ca te pricepi la fotbal? Mie unul nu, doar dai din gura cu filozofii departe de limitele realitatii, esti un Cornel Dinu al forumului.

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 28 Mai 2014, 00:53

alex.giallorosso1927 scrie:
s9k3k3 scrie:
Nu stiu de ce Wenger schimba sistemul in fiecare saptamana la Arsenal, de ce Ferguson schimba de la 4-2-3-1 in 4-1-4-1, Simeone din 4-2-3-1 in 4-2-2-2, 4-1-4-1, 4-1-3-2 etc.
Lasa-ne cu FIFA, una doua bagi FIFA.
Si hai sa va mai spun ceva, Brendan Rodgersul lui Liverpool a facut in acest sezon vreo 6-7 schimbari de tactica.
De la 5 fundasi cu 3 mijlocasi si 2 atacanti, la 4-3-3, 4-2-3-1, 4-4-2 etc.
Ti se pare tie Skeke ca te pricepi la fotbal? Mie unul nu, doar dai din gura cu filozofii departe de limitele realitatii, esti un Cornel Dinu al forumului.
Ba, Brendan Rogers, tu ti-ai citit mesajul? ai vazut ce nume de antrenori si echipe ai scris acolo? Nu stiu ce varsta ai, dar sper ca nu doresti sa incepi o cariera in antrenorat.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

alex.giallorosso1927
senior
senior

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 28 Mai 2014, 01:01

Nu tu dai ba' exemple idioate la fiecare post al tau? M-ai luat cu Simeone, acum ca l-am mentionat nu e bine, ca vezi doamne e idol.
Pe cine vrei sa-ti zic? Pe Toma de la Gaz Metan la juniori care schimba sistemul meci de meci?

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 28 Mai 2014, 01:18

@alex.giallorosso1927 + seke: lasa-ti dracu de Fifa Manager! Mai bine ati juca Footbal Manager. In alta ordine de idei, tactica se face dupa jucatorii disponibili, nu invers.
PS: exista un thread dedicat Football Manager. Puteti sa postati acolo tactici fanteziste ;)
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

AdrianR
fanatic
fanatic

Mesaj de AdrianR » 28 Mai 2014, 08:30

Jucaţi fără milă!
Alexandru VIRTOSU
Imagine
CS Universitatea Craiova va susţine astăzi o partidă extrem de importantă în privinţa îndeplinirii promovării, urmând să întâlnească de la ora 18.00 (TVR 3), pe stadionul „Ion Oblemenco“, pe ASA Târgu Mureş, contând pentru etapa a 8-a din play-off-ul Ligii a II-a, seria 2. Obţinerea celor trei puncte puse în joc, coroborate cu un eşec al urmăritoarei CSM Vâlcea, pe teren propriu, cu Metalul Reşiţa, înseamnă „biletul“ spre Liga I. În felul acesta, trupa lui Gabi Balint ar deveni lideră, depărtându-se la două puncte de ASA şi la şapte de gruparea din Zăvoi, cu două etape înainte de încheierea sezonului. Acestea ar fi calculele perfecte, dar „matematica“ ne-ar putea da în continuare dureri de cap în cazul unui succes vâlcean în confruntarea cu bănăţenii, iar băieţii lui Gabi Balint ar fi ţinuţi în „şah“ de ardeleni. Pentru a nu da palpitaţii suporterilor pe final de sezon, CSU trebuie să câştige astăzi cu Târgu Mureş ca să nu stea la mâna rezultatelor. În plus, alb-albaştrii au de luat o revanşă morală în faţa suporterilor din Bănie, ASA fiind singura echipă în faţa căreia nu au reuşit să câştige, înregistrând până acum un egal, 1-1 în Ardeal, în turul campionatului regulat, şi două umilinţe, 1-2 în retur şi 1-4 în play-off.

Balint: Nu ne bazăm pe rezultatele indirecte
Antrenorul craiovenilor, Gabi Balint, a admis că pe elevii săi îi aşteaptă o confruntare extrem de dificilă, dar are încredere că punctele vor ajunge în contul CSU. „Cred că promovarea se va juca până în ultima etapă. Este un meci important şi prin prisma faptului că ne dorim şi o revanşă, pentru că noi n-am câştigat nici un meci cu Târgu Mureş, iar în ultimul am pierdut într-o manieră destul de ruşinoasă. Vrem să câştigăm, mai ales că vom evolua în faţa propriilor suporteri. Sper să rupem şi această proastă tradiţie, atunci când vin mulţi suporteri echipa nu reuşeşte să câştige. Probleme sunt la echipă: una este absenţa lui Mihăiţă Pleşan, care nu va putea să evolueze din cauza cumulului de cartonaşe galbene, şi a doua este cea a lui Vătăjelu, care este la echipa naţională. Sigur, ne bucurăm pentru el, mai ales că este un jucător bun, care promite, dar îmi pare rău că nu îl am la dispoziţie, pentru că este jucător sub 21 de ani. Cu Târgu Mureş va fi un joc special. Întâlnim o echipă foarte bună, cu jucători valoroşi, o parte dintre ei evoluând şi la echipele naţionale. Nu o să fie un meci uşor, mai ales că vin şi ei şifonaţi după înfrângerea pe care au suferit-o cu Vâlcea. Îşi doresc promovarea cât mai rapid, dar vreau şi eu să îi învingem o dată. Publicul din Craiova îşi doreşte rezultate, spectacol şi sunt jucători mai tineri care nu prea fac faţă presiunii, dar numai cu meciuri de genul acesta se călesc. Publicul ştie să-şi răsplătească echipa atunci când joacă. Dacă va fi un egal muncit trebuie să ne mulţumim şi cu el, dar eu cred că vom obţine o victorie. Sigur că lor le convine egalul, pentru că un punct la noi şi o eventuală victorie cu Bistriţa, care a spus că va trimite în teren juniorii, le va fi mai uşor şi n-ar mai sta pentru ultimul meci cu FC Olt. Matematic, este posibil orice şi ne interesează ce facem noi“, a spus tehnicianul CSU. „Nu ne bazăm pe rezultatele indirecte. De câte ori ne-am bazat pe alţii nu a ieşit aşa cum programam. Le-am spus şi băieţilor că până la urmă tot pe noi ne bazăm. Rezultatele indirecte nu mă mai interesează. Sigur, există şi această posibilitate, să câştigăm şi să învingă Vâlcea, dar să nu ne mai facem calcule. Dacă va fi aşa nu este o problemă să cumpărăm după aceea şampania“, a completat Gabi Balint.

Pleşan şi Tilihoi, optimişti
Prezent la întrunirea cu mass-media de ieri, căpitanul CSU, Mihăiţă Pleşan, a afirmat că regretă că nu va juca, dar că speră într-o victorie cu ASA Târgu Mureş. „Cred că orice jucător îşi doreşte să evolueze în asemenea meciuri. Îmi pare rău că nu voi fi pe teren. Va fi un meci important pentru echipa mea, jucăm acasă cu o formaţie care ne-a pus probleme în multe meciuri şi ne dorim să câştigăm. Băieţii sunt montaţi. Împreună cu publicul sper să ne bucurăm chiar de promovare. Trebuie să joace cu sufletul şi dacă vor da totul pe teren vor câştiga. Sunt convins că ne va ajuta şi publicul dacă stadionul va fi plin“, a spus căpitanul CSU, completat de directorul sportiv, Nicolae Tilihoi: „Întotdeauna noi nu ne-am dorit decât locul unu şi locul doi. Va fi un joc al ambiţiilor, pentru că s-a creat o rivalitate de prost gust din partea unui individ din conducerea Târgu Mureş. Cred în victoria noastră, un rezultat pozitiv ar fi perfect pentru noi“.
Disputa dintre CSU şi ASA va fi arbitrată de Ovidiu Haţegan (Arad), ajutat la cele două tuşe de Vasile Marinescu şi Bogdan Gheorghe (ambii din Bucureşti), rezervă fiind Nicolae Cătălin Botaş (Timişoara). Observatori au fost desemnaţi Aron Huzu (Sibiu), respectiv Hacic Garabet (Constanţa).
sursa:
gds.ro
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

hanky panky
fanatic
fanatic

Mesaj de hanky panky » 28 Mai 2014, 10:46

Toți pentru 11, 11 pentru toți

Gică Craioveanu

Ce vreme bună pentru performanță, oltenii mei! Până și aici, în Spania, unde sunt încă reținut cu treburi, aduce vântul din Craiova un miros de fotbal, de renaștere și de alb-albastru. În orașul nostru drag sunt convins că lucrurile miros și mai bine. Ca înainte de fiecare meci, în aerul din Craiova trebuie că e ceva electric, o energie venită din inimile a zeci de mii de olteni care vibrează și ne unește. Pentru că el, fotbalul, ne-a unit întotdeauna.

Pe teren vor fi 11 jucători (din lotul de 27, câți am numărat eu) care au impresionat la Bistrița, care par că s-au trezit ei înșiși la viață și au înțeles ce înseamnă să joci pentru Universitatea. În tribune sper să fie măcar câte o mie de oameni pentru fiecare jucător. Hai, poate 14.000, că vor intra probabil și trei rezerve. Fiecare fotbalist care va călca pe iarba plină de amintiri de pe Oblemenco să simtă că e responsabil, el singur, să facă o mie de olteni fericiți sau, dimpotrivă, supărați. Ce motivație poate fi mai mare? Ce lucru poate fi mai frumos decât să ai în mâinile (de fapt în picioarele) tale soarta a o mie de oameni și că de tine depinde dacă aceștia vor râde acasă și-și vor îmbrățișa nevasta și copiii sau vor fi morocănoși și se vor închide în cameră, la televizor? 14 băieți pentru 14.000 de oameni și 14.000 de oameni pentru 14 băieți. Asta vreau miercuri, cu Târgu Mureșul. O comuniune între fani și jucători ca aceea de pe vremuri. Să fim toți un singur crez, un singur organism, o singură echipă!

Pentru că da, a sosit momentul să fim uniți. Să uităm de cârcotele și certurile atât de dragi nouă în Oltenia și să ne strângem în jurul singurei noastre echipe. Craiova se luptă miercuri cu Ardealul, cu Bucureștiul, cu FRF-ul, cu dușmanii ei tradiționali. Cât timp Craiova s-a luptat cu Craiova a fost o nenorocire. Așa ceva nu trebuie să se mai întâmple. Să le arătăm miercuri ce înseamnă niște olteni care vor să-și poarte echipa spre victorie. Vă iubesc, leilor! Simt că la meciul cu Târgu Mureșul veți fi ca pe vremuri!

http://maximasport.ro/toti-pentru-11-11-pentru-toti/
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

AdriaNnN
membru
membru

Mesaj de AdriaNnN » 28 Mai 2014, 11:57

Va rog sa lasati prostiile astea cu tactica si cu exemplele din fotbalul mondial. Noi nici macar nu suntem pe prima scena a fotbalului romanesc, dar visam.

Azi este pentru prima oara dupa o lunga perioada de timp, ani, cand echipa are cu adevarat nevoie de noi. Hai sa mergem la stadion si sa fim alaturi pentru ca intr-o buna masura se joaca viitorul fotbalului craiovean. Indiferent de cat de priceputi suntem, tot antrenorul cunoaste cel mai bine, hai sa lasam aceste lucruri in seama sa, iar noi sa ne facem datoria de suporteri.

Mergeti la meci, hai Stiinta ucv usteag
"Eu recunosc o singură Craiovă: cea patronată acum de Mititelu. CSU, își joacă șansa ei la promovare, dar nu poate fi niciodată adevărata Craiova" - Ionel Tersinio Gane
10 iunie 2014 - Este anuntata angajarea "sclavului" lui Mititelu.
13 iunie 2014- "Sclavul" lui Mititelu este prezentat oficial ca fiind antrenorul celei mai frumoase echipe din Romania

copaceljr
fanatic
fanatic

Mesaj de copaceljr » 28 Mai 2014, 12:42

Aproximativ 12.000 de bilete date pana in acest moment.
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

sorin107

Mesaj de sorin107 » 28 Mai 2014, 13:41

copaceljr scrie:Aproximativ 12.000 de bilete date pana in acest moment.
nebunie :)

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 28 Mai 2014, 13:51

Si cati or sa mai intre pe nashpa :lol:

Trimis de pe al meu P6-U06 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007

iuli

Mesaj de iuli » 28 Mai 2014, 13:55

nu cred ca vom fi mai mult de 7-8 mii.

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 28 Mai 2014, 14:10

Am emotii! :) Si niciun sentiment negativ, ca inaintea meciului din tur.

Trimis de pe al meu P6-U06 folosind Tapatalk
Bill Shankly
EX-Cristi007

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 28 Mai 2014, 14:49

maxim 8 mii de spectatori.

sorin107

Mesaj de sorin107 » 28 Mai 2014, 14:55

s9k3k3 scrie:maxim 8 mii de spectatori.

skeke, nebunaticule, du-te ma si tu la meci, sa fie 8001.

Închis