[Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Moderator: grup_moderatori

Închis

Avem 30 de puncte, cate o sa avem dupa aceasta etapa?

Poll ended at 28 Mai 2014, 19:11

33
17
81%
31
3
14%
30
1
5%
 
Total votes: 21

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de romaad » 29 Mai 2014, 18:31

Herghelegiu, conform transfermarkt sezonul asta a jucat cam in egala masura mijlocas ofensiv-extrema (de cele mai multe ori pe stanga) si atacant central insa trebuie vazut si in ce asezari joaca, pentru ca in 4-3-3 sau in 4-5-1 iti joaca extrema fara probleme dar in asezarile cu doi atacanti centrali (4-4-2, 3-5-2) nu cred ca poate juca mijlocas lateral. Tot conform transfermarkt pozitia de baza pare a fi cea de atacant central.
Ramane sa vedem cine va fi antrenor si ce asezare vom folosi. Daca vine unul ca Stanga care nu vede in fata ochilor decat 4-3-3, ar trebui in mod clar sa faca parte din treimea superofensiva ca extrema, pentru ca pe Curelea nu il muti din centru. Oricum pe benzi, pozitiile ofensive va fi bataie mare, ii ai deja acontati pe Varga, Gorovei, cei doi de la Viitorul (care din ce am vazut par sa fie unul rezerva celuilalalt), Herghelegiu, Ivan (si eu daca as fi antrenor as incepe meci de meci cu Ivan, numai asa poate creste, dandu-i-se incredere si responsabilitate), Ganea, probabil va ramane si Sin. Sunt 7-8 oameni pentru 2 posturi si cred ca din ei numai Ganea poate juca si in alta parte

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de romaad » 29 Mai 2014, 18:38

Sergyu_costea scrie:Herghelehiu e Bale style. Gorovei style , Ganea style :)(
Ar fi minunat sa fie Bale style, dar cine isi mai aduce aminte ca Bale la inceput era fundas lateral?

LiviuB

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de LiviuB » 29 Mai 2014, 18:55

Bai seke, cum poti sa spui ca Ferfelea nu e mijlocas central?!. sunt si eu curios, ai jucat si tu fotbal, macar un pic? dar de adevaratelea, nu pe calculator.
Si ar fi o mare greseala sa se faca o schimbare masiva de jucatori.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de muttley » 29 Mai 2014, 18:59

E mijlocas central Ferfelea? cate meciuri a jucat Ferfelea ca mijlocas central si cate meciuri a jucat in spatele varfului?

Astept un raspuns documentat,
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de muttley » 29 Mai 2014, 19:23

depinde in ce sistem a jucat mijlocas central, in 4-2-3-1 cum jucam noi, nu are cum sa joace mijlocas central.

Pai AMC nu este mijlocas central, mijlocasii centrali in opiniea mea sunt (daca tot folosesti aceste abrevieri) DM si CM, iar Ferfelea exact cum ai spus tu, nu este nici DM sau CM.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de sorin107 » 29 Mai 2014, 19:38

Noi jucam 4-1-4-1, da tu de unde sa stii, ca nu te uiti la meciuri. Vezi ca ferfelea e ala cu numaru' 14.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de muttley » 29 Mai 2014, 19:47

4-1-4-1? daca zici tu, eu mereu am vazut ca jucam 4-2-3-1, dar ma rog. Oricum 4-1-4-1 si 4-2-3-1 sunt cam acelasi lucru pt ca in linia aia de 4, unul joaca mai avansat in spatele varfului deci tot 4-2-3-1 se transforma.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de SLH » 29 Mai 2014, 20:17

Sergyu_costea scrie:La tine si daca jucam 5-4-1 se transforma in 4-2-3-1 . Bine e ca tine. Auzi dar sincer acum nu iti pui si tu un semn de intrebare? :-D
Trebuie impusa o limita maxima de mesaje pe zi. Niciun om normal nu are nevoie sa scrie mai mult de 20-25 de mesaje intr-o singura zi, eventual aceasta poate fi scoasa in zilele cu evenimente foarte importante.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de Ovidiu* » 29 Mai 2014, 20:26

Eu l-as pune moderator, pentru daruirea de care da dovada :)-
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de muttley » 29 Mai 2014, 20:47

SLH scrie:
Sergyu_costea scrie:La tine si daca jucam 5-4-1 se transforma in 4-2-3-1 . Bine e ca tine. Auzi dar sincer acum nu iti pui si tu un semn de intrebare? :-D
Trebuie impusa o limita maxima de mesaje pe zi. Niciun om normal nu are nevoie sa scrie mai mult de 20-25 de mesaje intr-o singura zi, eventual aceasta poate fi scoasa in zilele cu evenimente foarte importante.
Sustin ideea ! chiar daca teoretic m-ar afecta, dar cum ai spus si tu. sa fie scoasa in zilele cu evenimente importante. Nu crezi ca azi e un eveniment important? adica e a 2-a zi dupa meci unde e normal sa se discute mult, maine o sa fie decizia cu dreptul de promovare, sambata o sa fie meci, duminica a 2-a zi dupa meci cand se trag concluziile.

Deci daca o sa se ajunga ca aceasta regula de 20-25-30 de mesaje sa fie inclusa in regulament, nu am nimic impotriva si am sa o respect.

Intre trimp la digisport special, Stanciu care e tot tare in gura, a spus niste lucruri importante (a fost si gabi prin telefon).
Ne-a spus contractul lui Balint, 10k pe luna, 30k daca promovam + bani la semnatura.(astea sunt 100% adevarate ca le are de la Balint, i-a spus Gabi de ele cand a fost ofertat si de ASA) a mai spus ca s-au investit peste 3 milioane in club, Balint a spus ca nu crede, dar ma rog.
De Varga a zis ca are un salariu mare 10k sau cat are, plus ca a primit la semnatura cat castiga toti jucatorii de la ASA in 1-2 luni.

Pe langa faptul ca a tipat pe acolo ca noi nu avem drept si ca nu o sa promovam 100%, ii certa pe moderatori si invitati care spuneau ca suntem aproape de liga 1, "Nu mai vorbiti de craiova ca sigur nu promoveaza". Deci pe langa astea, s-a plans ca aia (oficialii) au fost batuti si scosi afara in minutul 24 :)( si ca am dat cu petarde la hotel.


Mai interesant e ce a spus Balint :)( nu stiu de ce, dar cred ca se asteapta sa fie demis. Chiar a fost intrebat de moderator daca nu se teme ca pleaca si daca promoveaza si a spus ca asta e viata antrenorilor :)(.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

DoRyN

OFF TOPIC

Mesaj de DoRyN » 29 Mai 2014, 20:51

Cred ca ar trebui sa tragi niste concluzii, tot mai multi utilizatori se arata deranjati de numarul mare de mesaje scrise de tine. Cred ca si eu ti-am mai sugerat ceva de genul asta. Nu ar fi bine sa ne pui in situatia de a alege intre ei si tine sau sa incepem sa stergem mesaje! E un subiect pe forum legat de trolling, poate il citesti !

FreakBoy

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de FreakBoy » 29 Mai 2014, 21:44

s9k3k3 scrie:La mijlocasi centrali cred ca e nevoie de 2, Mateiu si Vandelanoitte sunt singurii titulari, Plesan si Ionescu nu cred ca o sa faca fata, iar Ferfelea nu e mijlocas central.

L-a vazut cineva pe Latinovic? apara la echipa a 2-a sau unde?

Cel mai bine arata banda stanga cu Vatajelu-Varga-Mitrita in rest e nevoie cam peste tot de jucatori.
eu l-am vazut pe mitrita jucand doar pe dreapta (ce e drept, doar in doua meciuri l-am vazut)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de muttley » 29 Mai 2014, 22:13

FreakBoy scrie:
s9k3k3 scrie:La mijlocasi centrali cred ca e nevoie de 2, Mateiu si Vandelanoitte sunt singurii titulari, Plesan si Ionescu nu cred ca o sa faca fata, iar Ferfelea nu e mijlocas central.

L-a vazut cineva pe Latinovic? apara la echipa a 2-a sau unde?

Cel mai bine arata banda stanga cu Vatajelu-Varga-Mitrita in rest e nevoie cam peste tot de jucatori.
eu l-am vazut pe mitrita jucand doar pe dreapta (ce e drept, doar in doua meciuri l-am vazut)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Atat el cat si Baluta joaca in ambele parti, depinde cum vrei sa joci, daca vrei sa joci pe picior schimbat sau normal.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de romaad » 29 Mai 2014, 22:34

da de cand il f..e grija pe Stanciu de contractele de la CS U??? Sau e ofticat ca nu suge si el p-aici?

sorin107

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de sorin107 » 29 Mai 2014, 23:09

Skeke, taci. Pe celelalte subiecte poti sa aberezi cat vrei, dar la fotbal lasa-ne. Mitrita joaca in dreapta sau in spatele varfului, iar baluta joaca in dreapta sau varf.


Iuli, stii tu sigur c-au semnat? Pentru ca daca ne luam dupa cine a fost la meci, l-am vazut si pe ionut nastasie, de exemplu. Sau pe dina hahaha. Cred ca sunt in vacanta, acasa, si au venit la meci. Dar poate tu ai informatii mai exacte si intr-adevar au semnat.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Închis