[Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Moderator: grup_moderatori

Închis

Avem 30 de puncte, cate o sa avem dupa aceasta etapa?

Poll ended at 28 Mai 2014, 19:11

33
17
81%
31
3
14%
30
1
5%
 
Total votes: 21

sorin107

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de sorin107 » 29 Mai 2014, 17:00

Thunder scrie:Daca e de luat jucatori, eu zic ca obligatoriu ne trebuie 2 fundasi dreapta (titular + rezerva), 2 fundasi centrali si o rezerva care sa completeze rezerva isvoranu... isvoranu e batran, nu stiu cat mai poate plus ca are si temperamentul ala bun de tot (NU). Ne mai trebuie 2 mijlocasi pe benzi (stanga + dreapta) si un mijlocas central care sa-l inlocuiasca pe plesan ca si asta se apropie de varsta brontozauriatului de aur. In rest stam bine, poate si-un atacant, dar nu-i obligatoriu...
da' tu cu ce echipa tii, micutule? :)

Thunder

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de Thunder » 29 Mai 2014, 17:00

sorin107 scrie:
Thunder scrie:Daca e de luat jucatori, eu zic ca obligatoriu ne trebuie 2 fundasi dreapta (titular + rezerva), 2 fundasi centrali si o rezerva care sa completeze rezerva isvoranu... isvoranu e batran, nu stiu cat mai poate plus ca are si temperamentul ala bun de tot (NU). Ne mai trebuie 2 mijlocasi pe benzi (stanga + dreapta) si un mijlocas central care sa-l inlocuiasca pe plesan ca si asta se apropie de varsta brontozauriatului de aur. In rest stam bine, poate si-un atacant, dar nu-i obligatoriu...
da' tu cu ce echipa tii, micutule? :)
Cu Dinamo, evident...

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de muttley » 29 Mai 2014, 17:03

Thunder scrie:Daca e de luat jucatori, eu zic ca obligatoriu ne trebuie 2 fundasi dreapta (titular + rezerva), 2 fundasi centrali si o rezerva care sa completeze rezerva isvoranu... isvoranu e batran, nu stiu cat mai poate plus ca are si temperamentul ala bun de tot (NU). Ne mai trebuie 2 mijlocasi pe benzi (stanga + dreapta) si un mijlocas central care sa-l inlocuiasca pe plesan ca si asta se apropie de varsta brontozauriatului de aur. In rest stam bine, poate si-un atacant, dar nu-i obligatoriu...
Cum stam bine :)(? Fundas dreapta avem? mijlocasi de banda? atacant? jucatorul in spatele varfului? in rest ai dreptate, fundasi centrali neaparat !!!

aaa era sa uit :)( trebuie sa scapam si de niste jucatori gen: Tomic (putin dezamagit, mi-a placut la primul meci cu Mures, dar dupa a disparut), Stancu, Pop, Valskis, Precup, Caju,Dragu si mai sunt cativa pe care nu-i numesc pt ca au fani pe aici :)(.

Trebuie sa intelegem ca Liga 1 este un alt nivel, chiar asa mediocra, mediocritatea din Liga 1 este peste mediocritatea din liga a 2-a, iar noi in liga a 2-a n-am aratat ca o echipa extraordinara. Din moment ce anumiti jucatori nu ne-au ajutat in liga a 2-a, cu siguranta nu o sa ne ajute in prima liga.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de sorin107 » 29 Mai 2014, 17:06

skeke, exagerezi, vere.

dupa parerea mea, in liga 1 ne bazam pe cativa jucatori, daca raman toti:

brac, latinovic - ljubinkovic, kitanovski, izvoranu, avramia, vatajelu, velcovici - vandelonnaite, mateiu, plesan, ferfelea, varga, ganea, gorovei, herghelegiu - curelea si ivan

ei, de-aici incolo, ne trebuie 1 fundas dreapta, 2 fundasi centrali, vreo 2 mijlocasi centrali (unul mai defensiv si 1 trequartista) si 1-2 atacanti. nu as merge pe mijlocasi de banda pentru ca avem deja 4 - ganea, varga, gorovei si herghelegiu (care joaca extrema in 4-2-3-1 la iasi).

Thunder

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de Thunder » 29 Mai 2014, 17:13

s9k3k3 scrie:
Thunder scrie:Daca e de luat jucatori, eu zic ca obligatoriu ne trebuie 2 fundasi dreapta (titular + rezerva), 2 fundasi centrali si o rezerva care sa completeze rezerva isvoranu... isvoranu e batran, nu stiu cat mai poate plus ca are si temperamentul ala bun de tot (NU). Ne mai trebuie 2 mijlocasi pe benzi (stanga + dreapta) si un mijlocas central care sa-l inlocuiasca pe plesan ca si asta se apropie de varsta brontozauriatului de aur. In rest stam bine, poate si-un atacant, dar nu-i obligatoriu...
Cum stam bine :)(? Fundas dreapta avem? mijlocasi de banda? atacant? jucatorul in spatele varfului? in rest ai dreptate, fundasi centrali neaparat !!!
Daca vei casca ochii si la celelalte cuvinte de dupa primele 2 din postarea mea, vei observa ca exact asta am si zis...

Ca sa ma iau olteneste de sorin107 :cool: Mijlocasi de banda ne trebuie pentru ca aia 4 enumerati de tine sunt fie copii fie mediocri... din ei poti pastra 2 ca rezerve, dar iti trebuie 2 titulari, cate unu pe fiecare banda, ca nu mai merge cu ia-ti-o tie da-mi-o mie ca aci in divizia b, iar buba cea mai mare e in aparare, centru si dreapta (eu nici de partea stanga nu-s prea multumit, baronu` e bun pentru divizia b si pentru evitarea retrogradarii din prima liga dar daca vrei mai mult... nu, iar vatajelu inca n-a jucat la prima divizie...). Daca nu intarim apararea o sa conducem detasat plutonu` ala de 6 retrogradate
Last edited by Thunder on 29 Mai 2014, 17:16, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de muttley » 29 Mai 2014, 17:14

Pai da nu exagerez cu nimic, daca ii scoti pe aia de sus ai sa vezi ca ne bazam pe majoritate.

adica eu cred ca nucleul care trebuie sa ramana in liga 1 trebuie sa fie urmatorul: Brac, Vatajelu,Velcovici,iZvoranu, Ljub, Vande, Plesan, Varga, Gorovei, Ganea, Ferfelea, Curelea si Ivan.

In lista de mai sus sa zicem ca mai pot intra maxim 2-3 jucatori, poate un Sin, Ionescu si hai sa zicem Kitanovski dar deja sunt cam prea multi. In mare parte nucleul e ala de sus, iar astia 2-3 ar putea totusi sa ramana.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de JustME » 29 Mai 2014, 17:15

sorin107 scrie: dupa parerea mea, in liga 1 ne bazam pe cativa jucatori, daca raman toti:

brac, latinovic - ljubinkovic, kitanovski, izvoranu, avramia, vatajelu, velcovici - vandelonnaite, mateiu, plesan, ferfelea, varga, ganea, gorovei, herghelegiu - curelea si ivan
eu i-as pune la socoteala si pe Sin + Voinea. iar ca atacant as mai aduce doar unul. ii avem deja pe Curelea, Ivan si Voinea. daca am mai aduce un atacant bun (dar bun, eventual un strain gen Hamza ala de a fost la Petrolul) eu zic ca e suficient.

nush poate mi se pare mie dar Albert Voinea merita cumparat definitiv. e bun pustiul, are stofa de fotbalist.

iuli

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de iuli » 29 Mai 2014, 17:17

Baluta si Mitrita au semnat si ei,i-am vazut si aseara la meci.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de muttley » 29 Mai 2014, 17:19

Just, astia mai "tineri" pot ramane si pe la echipa a 2-a sa joace, aici conteaza lotul dur al echipei. Eu nu cred ca avem suficienti atacanti pt liga 1.

Ivan este tanar si s-a vazut ca-i lipseste experienta, are talent mult, dar jucatorii tineri nu sunt constanti. Plus ca eu pe ivan nu-l vad niciodata jucand ca numar 9. Adica are prea bune calitati de al 2leaa varf, ai vazut si tu cum a plecat la faza golului? pfff zici ca e pe kerosen.

@Sergyu_costea

daca nu stiu jucatorii, inseamna ca nici cei care se ocupa de echipa nu stiu jucatorii. Eu m-am uitat fix pe site ca sa nu fac greseli, vrei poza ?

Imagine
Imagine
Last edited by muttley on 29 Mai 2014, 17:23, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de sorin107 » 29 Mai 2014, 17:21

iuli scrie:Baluta si Mitrita au semnat si ei,i-am vazut si aseara la meci.
atunci chiar nu ne mai trebuie jucatori de banda, thundere :))

just - nu e rau voinea, dar nu cred c-o sa fie cumparat definitiv. daca nu pleca vatajelu la nationala nici nu prindea lotul.

se pare ca ne concentram intr-adevar pe aducerea de jucatori olteni. probabil ca vor veni si ciuca si cei 2 - marzeanu si balan.
Last edited by sorin107 on 29 Mai 2014, 17:25, edited 1 time in total.

sorin107

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de sorin107 » 29 Mai 2014, 17:24

iuli scrie:Baluta si Mitrita au semnat si ei,i-am vazut si aseara la meci.
bine-ar fi sa ma insel, dar nu-i vad la un nivel fizic satisfacator pentru fotbalul de performanta, sunt prea piticoti. si nu toti piticotii sunt messi, xavi si iniesta.

Thunder

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de Thunder » 29 Mai 2014, 17:26

sorin107 scrie:
iuli scrie:Baluta si Mitrita au semnat si ei,i-am vazut si aseara la meci.
atunci chiar nu ne mai trebuie jucatori de banda, thundere :))
Trist... Na, probabil tre` sa ne multumim in primu` an sa supravietuim, dar daca vrem mai mult, tre` intarita apararea aia la cel mai grav mod, cu ciuca si baronu prin aparare nu prea vad cum ne-am bate cu oile sau cu astra...

JustME

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de JustME » 29 Mai 2014, 17:27

@s9k3k3

da si nu. adica eu il vad pe Ivan crescand frumos in liga 1. nu zic sa joace titular dar macar 15-20 de min pe meci daca prinde e suficient. daca mai aduci doi atacanti o sa ii fie teribil de greu sa mai prinda loc chiar si pe banca si nu as vrea sa se intample asta.

@Sorin

da stiu si ma mir. poate ca e imprumutat si d-aia dar asa pustiul chiar pare un jucator bun. e tehnic, are viteza si nu se misca deloc rau in teren. chiar si ieri n-a intrat rau in joc.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de muttley » 29 Mai 2014, 17:27

Da, bagam o trivia :)(. Am zis si ieri, dupa fata nu-i stiu pe toti, cunosc 75-80% din ei. Pe Ljub nu-l cunosc dupa fata nici daca stau langa el :)( imi pare ca are o fata prea comuna :)(

Pe Patrascu il recunosc oriunde :)(

@Sorin

Daca aia doi fac cu adevarat o pregatire buna, profesionista, cred ca pot juca bine. Problema nu e sa-i faca sa alerge mult ci sa aiba explozie, schimbari de directie :)(. Iti dau seama ce le fac astia jucatorilor adverersi?

Poate se incearca si cu Tanase :)(

@Just

Stai linistit ca daca munceste la antrenament o sa joace si in fata celor doi atacanti. Este prea talentat ca sa nu faca asta, problema lui este doar experienta. Daca capata experienta si ceva masa musculara, ii rupe pe astia. Executia de la gol poate sa o faca doar un jucator de calitate, ceilalti daca o incearca risca sa-si rupa glezna :)(
Last edited by muttley on 29 Mai 2014, 17:29, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de sorin107 » 29 Mai 2014, 17:28

Thunder scrie:
sorin107 scrie:
iuli scrie:Baluta si Mitrita au semnat si ei,i-am vazut si aseara la meci.
atunci chiar nu ne mai trebuie jucatori de banda, thundere :))
Trist... Na, probabil tre` sa ne multumim in primu` an sa supravietuim, dar daca vrem mai mult, tre` intarita apararea aia la cel mai grav mod, cu ciuca si baronu prin aparare nu prea vad cum ne-am bate cu oile sau cu astra...

corect, ciuca si baronu sunt de duzina, dar probabil ca vor fi tinuti macar in primul an.

Închis