[Playoff]: CSM Metalul Resita - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Continuam sirul victoriilor?

Da, castigam si promovam.
15
75%
Nu, facem egal si promovam.
4
20%
Nu, pierdem.
1
5%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: CSM Metalul Resita - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 31 Mai 2014, 13:14

JustME scrie:@s9k3k3

lasa-ma vere cu increderea. e timpul sa ne despartim amiabil. cu Ovidiu echipa juca de 1000 de ori mai bine. avem nevoie de un antrenor important cu experienta care sa faca echipa sa joace. gata cu incercarile si cu increderea. avem nevoie de un Rafa Benitez (vezi Napoli care si-a dat seama ca are nevoie sa faca un pas inainte in ceea ce priveste banca tehnica daca vrea sa se apropie de titlul ala asteptat de atata amar de vreme). iar despre Gica eu stiu ca e legitimat.
Pai cu toti ne-am despartit amiabil. Problema e pe cine alegem, adica chiar trebuie sa se faca o analiza. Noi doi ani de zile nu o sa jucam in europa asa ca avem avantaj sa ne facem o echipa.
Trebuie sa gasim un antrenor care realist sa ne poata duca in top 3 dupa 3 ani. Ti-am zis, romani nu sunt prea multi. Munteanu, Grigoras (l-a asta echipa ar juca fotbal) si cam atat. Straini la fel, Linnen sau Bergodi.

edit: Daca ASA pierde, meciul o sa fie la 11. Daca castiga si se cunosc promovatele, o sa fie cand vrem noi :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Playoff]: CSM Metalul Resita - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 31 Mai 2014, 13:15

Comunicat http://www.craiova-maxima.ro si vorbit cu Felix pe FB...Cred ca astea sunt posibilitatile noastre, ca utilizatori ai forumului.

Felicitari baietilor, mai ales pentru daruirea din finalul asta de PO, in care au aratat ca au inteles ce inseamna sa joci aici, mai greu, dar au inteles. Ne pregatim pentru sarbatoarea de sambata cu multa, multa bere.

Forta Craiova !
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

JustME

Re: [Playoff]: CSM Metalul Resita - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 31 Mai 2014, 13:17

in fine, e momentul sa ne bucuram nu sa vorbim despre schimbarea antrenorului. imi pare rau ca am adus chestia asta in discutie pentru ca nu e frumos sa discuti despre o chestie de genul in acest moment. acum trebuie sa ne bucuram si sa curga berea sau sampania. eu prefer berea :)(

Avatar utilizator
AdriaNnN
membru
membru
Mesaje: 204
Membru din: 05 Mai 2014, 18:50

Re: [Playoff]: CSM Metalul Resita - Universitatea Craiova

Mesaj de AdriaNnN » 31 Mai 2014, 13:30

Bine ca am promovat dar eu nu ma pot bucura. Tot sezonul a fost bazat pe noroc si pe executii individuale cand a fost cazul.
Din nefericire avem o echipa slaba iar daca in aceasta vara nu se lucreaza profesionist o sa retrogradam fara probleme. S-au facut mult prea multe greseli pentru un proiect care se vrea profesionist. Degeaba avem bani si aducem legendele daca tocmai acolo unde conteaza nu suntem cu adevarati profesionisti. Am reusit performanta sa aducem un jucator doar pentru ca a fost refuzat de Dinamo.
"Eu recunosc o singură Craiovă: cea patronată acum de Mititelu. CSU, își joacă șansa ei la promovare, dar nu poate fi niciodată adevărata Craiova" - Ionel Tersinio Gane
10 iunie 2014 - Este anuntata angajarea "sclavului" lui Mititelu.
13 iunie 2014- "Sclavul" lui Mititelu este prezentat oficial ca fiind antrenorul celei mai frumoase echipe din Romania

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff]: CSM Metalul Resita - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 31 Mai 2014, 13:49

Oricum, cred ca 95% dintre suporteri sunt de acord cu schimbarea lui Balint. E un bun analist al fenomenului fotbalistic, dar cam atat. Cand vine vorba de antrenori romani, trebuie luate in considerare mai multe aspecte:
1. EXPERIENTA. Avem nevoie de un antrenor cu experienta, care sa stie sa scoata echipa dintr-o pasa proasta. Un antrenor care sa nu se blocheze atunci cand da de greu (exemplul cu Stanga care a uitat sa faca schimbarile e elocvent). Daca vrem un antrenor fara experienta, putem sa-l punem si pe Plesan antrenor. oricum, am inteles ca a facut pentru echipa mai mult decat a facut Balint.
2. CUNOSTINTE TACTICE. Nu poti sa aduci un antrenor care nu stie sa-si aseze echipa in teren! Balint stia teoria, dar nu stia sa o puna in practica. Nu avem nevoie de teoreticieni!
3. "SCOUTER". Viitorul antrenor trebuie sa vada in jucatori calitati care noua nu ni se par elocvente. Avem in curtea proprie o gramada de tineri jucatori, de perspectiva. Antrenorul trebuie sa fie sita prin care aceste talente trebuie cernute. Sa nu uitam ca Universitatea este echipa care trebuie sa dea fotbalului romanesc cele mai mari talente. Ori pentru asta avem nevoie de un antrenor care stie sa-i dea credit unui tanar jucator.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Playoff]: CSM Metalul Resita - Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 31 Mai 2014, 13:59

s9k3k3 scrie:
JustME scrie:@s9k3k3

lasa-ma vere cu increderea. e timpul sa ne despartim amiabil. cu Ovidiu echipa juca de 1000 de ori mai bine. avem nevoie de un antrenor important cu experienta care sa faca echipa sa joace. gata cu incercarile si cu increderea. avem nevoie de un Rafa Benitez (vezi Napoli care si-a dat seama ca are nevoie sa faca un pas inainte in ceea ce priveste banca tehnica daca vrea sa se apropie de titlul ala asteptat de atata amar de vreme). iar despre Gica eu stiu ca e legitimat.
Pai cu toti ne-am despartit amiabil. Problema e pe cine alegem, adica chiar trebuie sa se faca o analiza. Noi doi ani de zile nu o sa jucam in europa asa ca avem avantaj sa ne facem o echipa.
Trebuie sa gasim un antrenor care realist sa ne poata duca in top 3 dupa 3 ani. Ti-am zis, romani nu sunt prea multi. Munteanu, Grigoras (l-a asta echipa ar juca fotbal) si cam atat. Straini la fel, Linnen sau Bergodi.

edit: Daca ASA pierde, meciul o sa fie la 11. Daca castiga si se cunosc promovatele, o sa fie cand vrem noi :)(
În ciuda insistențelor clubului ca meciul cu Vâlcea să fie programat sâmbătă seara, pentru a se putea organiza un foc de artificii la final, TVR-ul nu a acceptat și a programat partida sâmbătă, 7 iunie, la ora 16. Meciul va fi transmis live pe TVR 1.

MAXIMASPORT
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
AdriaNnN
membru
membru
Mesaje: 204
Membru din: 05 Mai 2014, 18:50

Re: [Playoff]: CSM Metalul Resita - Universitatea Craiova

Mesaj de AdriaNnN » 31 Mai 2014, 14:04

Ce nesimtiti sunt astia de la TVR. Probabil ca la ora 16:00 o sa se dispute toate partidele. Lasa ca si Juventus a sarbatorit pe zi titlul si a fost foarte frumos.
"Eu recunosc o singură Craiovă: cea patronată acum de Mititelu. CSU, își joacă șansa ei la promovare, dar nu poate fi niciodată adevărata Craiova" - Ionel Tersinio Gane
10 iunie 2014 - Este anuntata angajarea "sclavului" lui Mititelu.
13 iunie 2014- "Sclavul" lui Mititelu este prezentat oficial ca fiind antrenorul celei mai frumoase echipe din Romania

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff]: CSM Metalul Resita - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 31 Mai 2014, 14:07

Cate beri se pot bea, oare, de la 12.00 la 15.30? Trebuie sa sarbatorim si inainte, si dupa meci! :lol:
Da, se pare ca situatia lui Gica Craioveanu este incerta. Aia de la Getafe ar fi pierdut niste documente (cartea verde?) si nu se stie daca poate fi legitimat la timp. Bine, eu l-as baga interen chiar si cu riscul de a pierde meciul cu 3-0!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
AdriaNnN
membru
membru
Mesaje: 204
Membru din: 05 Mai 2014, 18:50

Re: [Playoff]: CSM Metalul Resita - Universitatea Craiova

Mesaj de AdriaNnN » 31 Mai 2014, 14:12

Gica Craioveanu nu o sa joace sambata pentru ca nu s-au rezolvat problemele cu actele, acest lucru este sigur.
"Eu recunosc o singură Craiovă: cea patronată acum de Mititelu. CSU, își joacă șansa ei la promovare, dar nu poate fi niciodată adevărata Craiova" - Ionel Tersinio Gane
10 iunie 2014 - Este anuntata angajarea "sclavului" lui Mititelu.
13 iunie 2014- "Sclavul" lui Mititelu este prezentat oficial ca fiind antrenorul celei mai frumoase echipe din Romania

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Playoff]: CSM Metalul Resita - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 31 Mai 2014, 18:51

DeuxEx scrie:Oricum, cred ca 95% dintre suporteri sunt de acord cu schimbarea lui Balint. E un bun analist al fenomenului fotbalistic, dar cam atat. Cand vine vorba de antrenori romani, trebuie luate in considerare mai multe aspecte:
1. EXPERIENTA. Avem nevoie de un antrenor cu experienta, care sa stie sa scoata echipa dintr-o pasa proasta. Un antrenor care sa nu se blocheze atunci cand da de greu (exemplul cu Stanga care a uitat sa faca schimbarile e elocvent). Daca vrem un antrenor fara experienta, putem sa-l punem si pe Plesan antrenor. oricum, am inteles ca a facut pentru echipa mai mult decat a facut Balint.
2. CUNOSTINTE TACTICE. Nu poti sa aduci un antrenor care nu stie sa-si aseze echipa in teren! Balint stia teoria, dar nu stia sa o puna in practica. Nu avem nevoie de teoreticieni!
3. "SCOUTER". Viitorul antrenor trebuie sa vada in jucatori calitati care noua nu ni se par elocvente. Avem in curtea proprie o gramada de tineri jucatori, de perspectiva. Antrenorul trebuie sa fie sita prin care aceste talente trebuie cernute. Sa nu uitam ca Universitatea este echipa care trebuie sa dea fotbalului romanesc cele mai mari talente. Ori pentru asta avem nevoie de un antrenor care stie sa-i dea credit unui tanar jucator.
ILIE BALACI o:
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: CSM Metalul Resita - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 31 Mai 2014, 19:26

Cred ca e cea mai buna varianta. Pana la urma cred ca Balaci ar merita sa antreneze si el in liga 1, chiar daca ar exista riscul sa retrogradam :)( (pica 6). Macar retrogradam cu Ilie Balaci :)( plus ca lumea ar asalta stadionul :)(

Poate Ilie sa fie antrenorul "nescunoscut" care sa saprga topul in liga 1 :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

LiviuB

Re: [Playoff]: CSM Metalul Resita - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 31 Mai 2014, 19:36

daca nu a fost in liga a doua... eu nu cred ca ilie mai are rabdare sa antreneze...

Casual
senior
senior
Mesaje: 327
Membru din: 22 Sep 2005, 12:36

Re: [Playoff]: CSM Metalul Resita - Universitatea Craiova

Mesaj de Casual » 31 Mai 2014, 20:52

Dupa meci

Imagine


Trimis de pe al meu GT-I9105P folosind Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: CSM Metalul Resita - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 31 Mai 2014, 21:11

Mama ce teren, bine dracu ca n-am pierdut.

ASA - Bistrita un meci penibil !!!!! 0-0 in 45 de min , dar dupa in 8 min se dau 2 goluri. Fotbal de rahat si plin de blaturi.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

ozzy

Re: [Playoff]: CSM Metalul Resita - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 31 Mai 2014, 21:12

Trebuie schimbat neapărat Balint! Mi se pare inadmisibil ca el să primească drept obiectiv promovarea și să îndeplinească acest obiectiv. Să-i arătăm omului ce înseamnă Craiova!

Închis