[Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum o sa fie "viata" dupa acest meci?

Poll ended at 06 Iun 2014, 00:43

Buna, castigam si sarbatorim promovarea
20
83%
Buna, facem egal si sarbatorim promovarea
0
No votes
Buna, pierdem si sarbatorim promovarea
0
No votes
Incerta din cauza deciziei de miercuri :)(
4
17%
 
Total votes: 24

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 05 Iun 2014, 00:35

La un simplu calcul cei cam 18 ani fara un pic ai mei fac peste 6000 de zile de viata. Daca e vreo persoana in Romania care a vazut peste 6000 de meciuri inseamna ca Mititelu merita sa fie patronul Craiovei.
Nu vezi ca o dai in penibil? Tocmai ce am zis ca nu din cauza faptului oamenilor alora, n-am nimic special cu ei, ci din cauza soarelui ma mut la T1. Nici nu sti sa citesti ba' baiatule. M-ai afectat cu discursul tau, serios. Te rog de acum inainte daca ai ceva pozitiv de spus la comentariile mele la fel voi face si eu la ale tale. Daca nu, te rog foarte politicos sa te abtii sau in cel mai rau caz sa regurgitezi pe cale orala toate idioteniile ce iti trec prin minte.
Verifica DEX-ul inainte sa ma contrazici din nou cu o farama de comentariu.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de muttley » 05 Iun 2014, 00:43

alex.giallorosso1927 scrie:La un simplu calcul cei cam 18 ani fara un pic ai mei fac peste 6000 de zile de viata. Daca e vreo persoana in Romania care a vazut peste 6000 de meciuri inseamna ca Mititelu merita sa fie patronul Craiovei.
Nu vezi ca o dai in penibil? Tocmai ce am zis ca nu din cauza faptului oamenilor alora, n-am nimic special cu ei, ci din cauza soarelui. Nici nu sti sa citesti ba' baiatule. M-ai afectat cu discursul tau, serios. Te rog de acum inainte daca ai ceva pozitiv de spus la comentariile mele la fel voi face si eu la ale tale. Daca nu, te rog foarte politicos sa te abtii sau in cel mai rau caz sa regurgitezi pe cale orala toate idioteniile ce iti trec prin minte.
Verifica DEX-ul inainte sa ma contrazici din nou cu o farama de comentariu.
Ba, tu n-ai 18 ani nici anul viitor si nici peste 3 ani. Cica n-am nimic cu persoanele alea dar ii fac tigani, bosorogi si tarani, vai de capu' tau. Ai ajuns tu sa cataloghezi suporterii, oameni care cand erau pe Oblemenco, tu nu erai nici in plan.

Ma bucur ca te-a afectat pentru ca esti un nesimtit. Nu te apuci tu imparti suporterii intre tarani, bosorogi si tigani, ai 30-50 de meciuri pe stadion si esti mare suporter. Atat de rau imi pare ca Mititelu a disparut, din pacate atragem toate scursurile de suporteri de la el. Nu e mare diferenta intre a injura legendele si a injura suporterii, fara bosorogii aia acum nu exista Craiova.


Pentru cultura ta generala, sunt oameni in romania care au vazut peste 6000 de meciuri, dar fireste sunt niste bosorogi penibili pe care tu nu-i consideri suporteri.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 05 Iun 2014, 00:49

Esti un om de tot nimicul, scuza-ma ca iti spun.
La un simplu calcul, in Romania o echipa joaca maxim, MAXIM EXAGERAT, 60 de meciuri intr-un sezon. Cat iti trebuie ba' sa fi pe stadion la 6000 de meciuri? 100 de ani.
Vai de matematica ta elementara si de neuronii imbacsiti din cauza nefolosintei.
Nu eu sunt o fantoma Skeke pe forumul asta, nu eu ma uit la MotoGP cand joaca "marea ta Stinta" pe care o "iubesti" atat de mult si aperi bosorogii transpirati care in loc sa stea in banca lor incep sa strige ca nu e bun ala, nu e bun ala de te exaspereaza tot meciul cu negativismul lor, cu tiganii borati care dupa ce ca sunt si nespalati mai sunt si cacati pe ei de "barosani". Stai linistit, prietena mea e tiganca (macar eu am una), n-am nimic cu diferentele intre pigmentii pielii.
Imi pare rau ca ti-am afectat starea generala cu tentativele mele de "terorism" asupra persoanelor de alta varsta, sex, culoare sau categorie sociala.
De acum si pana la incheierea participarii tale pe acest forum mi te voi adresa doar cu cuvinte (imi asum cucufonia, cauta in DEX din nou acest cuvant) nefaste folosite doar de semenii de rang inalt din societatea noastra.
Va salut, domnule si stimatule Confucius!
Last edited by alex.giallorosso1927 on 05 Iun 2014, 00:52, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de Aditza » 05 Iun 2014, 00:50

Bă, când vezi un boșorog ca face ca toate visele, injură...țigani care iar la fel...injura...Tu cum ii cataloghezi pe aia ? Termin-o frate daca nu intelegi ce zice lumea..ca o dai rau in penibil. Nu are nimeni nimic cu bosorogii, tiganii, taranii, atata timp cat stau cuminti.

Thunder

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de Thunder » 05 Iun 2014, 01:09

Aditza scrie:Bă, când vezi un boșorog ca face ca toate visele, injură...țigani care iar la fel...injura...Tu cum ii cataloghezi pe aia ?
La ciori nu te contrazic ca aia tre` mutati toti in mongolia, inclusiv prietena lu` alex galben rosu asta... Dar la bosorogi... cand te gandesti ca bosorogii aia au vazut un tigana, un girese, un pasarella, etc ingenunchiati pe gazonu` ala... sa ai pretentia de la ei sa tolereze lufturi de 2 lei jumate mi se pare cam mult, eu ii inteleg perfect si nu-i condamn... Mai repet azi ce am zis mai demult si continui sa cred cu tarie treaba asta, publicul oltean n-a ramas dator echipei cu nimic, echipa in schimb e datoare publicului pe 3-4 generatii cel putin... Alte orase la nivelul asta se mutau cu mic cu mare la oieri, la noi de bine de rau tot alb albastrul predomina...

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de blue ray » 05 Iun 2014, 01:13

Sper ca meciul cu Valcea sa fie mai interesant decat meciul lui s9k3k3 cu alex.giallorosso1927...

JustME

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de JustME » 05 Iun 2014, 01:14

Alex aici gresesti se joaca ele 60 de meciuri peste cap dar unii se mai duc si pe la antrenamente si pe la meciurile de juniori ale Stiintei si pe la meciurile echipei a 2-a. asta ca sa nu mai pun la socoteala meciurile de baschet, volei, handbal ale Stiintei. nu stiu daca sunt 6000 dar oricum unii dintre "bosorogi" sunt acolo de pe vremea Tunarului deci se impune putin respect.

acum e drept ca acolo la T2 nici eu nu am rezistat mult. era frumos prin tinerete dar in ultima vreme si eu am fost teribil de dezamagit (la modul general) de oamenii ce populeaza T2-ul si recunosc ca nici eu nu am rezistat acolo mai mult de doua meciuri. dar nici nu poti sa ii jignesti, sau cel putin eu n-as putea.

oricum discriminarile astea (bosorogi, tigani etc) sunt stupide si nu-si au rostul. asa cum nu isi au rostul nici jignirile alea "nesimtit" sau "om de nimic".

meciul cu Valcea ar trebui sa fie un motiv de bucurie nu de cearta.

Avatar utilizator
AdriaNnN
membru
membru
Mesaje: 204
Membru din: 05 Mai 2014, 18:50

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de AdriaNnN » 05 Iun 2014, 01:21

Cred ca acest subiect merita o dezabatere mai serioasa pentru ca mereu anumite persoane sunt etichetate de alte persoane doar pentru ca...
Personal consider o mare lipsa de experienta daca la 17-18 ani te apuci sa etichetezi o tribuna doar din cauza a doi sau trei indivizi. Cred si galerile trebuie sa se simta putin pentru ca atunci cand suporterii din acele sectoare sunt catalogati ca fiind: drogati, derbedei sau golani, se supara la randul lor pentru ca se generalizeaza.
Sunt constiient ca o sa supar multi oameni de pe forum, dar daca acele persoane nu ar ajunge la meci cred ca ar ramane maxim 500 de persoane pe stadion.
Eu unul recunosc ca pana acum de cand cu CS am stat numai la T2 printre "bosorogi" dar prefer sa stau langa doi bosorogi care in pauza meciului sa vorbeasca de semi-finala cu Benfica si sa rememoreze momentele petrecute pe stadion, decat langa doi oameni de varsta mea care in pauza meciului "agata" femei pe facebook.




Stiti cumva cand ajung biletele? Iar in caz ca maine nu o sa fiu gasit de curier, pot sa le ridic si in alta zi?
"Eu recunosc o singură Craiovă: cea patronată acum de Mititelu. CSU, își joacă șansa ei la promovare, dar nu poate fi niciodată adevărata Craiova" - Ionel Tersinio Gane
10 iunie 2014 - Este anuntata angajarea "sclavului" lui Mititelu.
13 iunie 2014- "Sclavul" lui Mititelu este prezentat oficial ca fiind antrenorul celei mai frumoase echipe din Romania

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de gogu2005 » 05 Iun 2014, 12:01

scaparam de martorii lu' ajica si acum cautam scandal intre noi? mai calm baietii, am promovat, ne bucuram. planurile de Liga I ar trebui sa predomine, nu catalogari si deportari tarzii.

fiecare cu opinia lui, mai mult sau mai putin avizata, dar mai mult respect pt ideea celuilalt. altfel, butonul de ignore e numai bun de utilizat.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de DeuxEx » 05 Iun 2014, 12:43

Treaba cu bosorogii de la mine a plecat, cand am motivat de ce nu stau la T2. Mea culpa!

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

bombonica-adina
junior
junior
Mesaje: 31
Membru din: 03 Iun 2014, 21:34

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de bombonica-adina » 05 Iun 2014, 15:52

gogu2005 scrie:scaparam de martorii lu' ajica si acum cautam scandal intre noi? mai calm baietii, am promovat, ne bucuram. planurile de Liga I ar trebui sa predomine, nu catalogari si deportari tarzii.
Ai sesizat foarte bine ce se intampla, iar aceasta problema este a natiei noastre. Noi nu stim sa ne bucuram, cand sa ne bucuram, cum sa ne bucuram si cat sa ne bucuram. Daca te uiti in societate ai sa vezi ca fie e nunta, fie e inmormantare. Nu exista echilibru si masura in ce facem, preferam extremele.
Esti in fata unui meci de sarbatoare, dar te apuci sa injuri lumea pentru ca tu esti suporter mai adevarat decat ceilalti. Pentru ce sa deschizi aceste fronturi intr-un astfel de moment?
alextudi scrie:Dar la aproape 18 ani de ce nu stai in peluza cu cei de varsta ta sa sustii echipa ?
Nu este vorba de varsta, cred ca e dorinta asta nebuna de a epata, ce smecher sunt eu care i-am facut tigani si tarani pe aia de la Tribuna a II-a. Acum daca vezi o persoana care lesina pe strada, prima data ii faci poza si o pui pe facebook. Abia dupa te gandesti sa suni la salvare sau sa vezi ce are.
Cel care a deschis acest subiect intuil nu are 18 ani, nu poti sa ai o asa exprimare, iar acest lucru ii tradeaza varsta, foloseste expresii tipice celor de clasa a VII-a sau a VIII-a. Cred ca are undeva peste 11-14 ani.
Este usor ridicol sa incerci sa-i explici unui astfel de pusti ca oamenii aia batrani erau acolo in timpuri pe care el le cunoaste doar din carti, destul de greu si din carti pentru ca daca ii placeau, nu injura ca un...

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de romaad » 05 Iun 2014, 16:32

AdriaNnN scrie:Cred ca acest subiect merita o dezabatere mai serioasa pentru ca mereu anumite persoane sunt etichetate de alte persoane doar pentru ca...
Personal consider o mare lipsa de experienta daca la 17-18 ani te apuci sa etichetezi o tribuna doar din cauza a doi sau trei indivizi. Cred si galerile trebuie sa se simta putin pentru ca atunci cand suporterii din acele sectoare sunt catalogati ca fiind: drogati, derbedei sau golani, se supara la randul lor pentru ca se generalizeaza.
Sunt constiient ca o sa supar multi oameni de pe forum, dar daca acele persoane nu ar ajunge la meci cred ca ar ramane maxim 500 de persoane pe stadion.
Eu unul recunosc ca pana acum de cand cu CS am stat numai la T2 printre "bosorogi" dar prefer sa stau langa doi bosorogi care in pauza meciului sa vorbeasca de semi-finala cu Benfica si sa rememoreze momentele petrecute pe stadion, decat langa doi oameni de varsta mea care in pauza meciului "agata" femei pe facebook.
good point! mai ales ca ma simt si eu putin bosorog din moment ce am prins vremurile alea (si) pe stadion! Discutii de genul asta cred ca sunt inutile si nu-si au rostul pe acest forum. Fiecare padure are uscaturile ei, fotbalul este un sport al maselor si relativ accesibil tuturor!

Avatar utilizator
AdriaNnN
membru
membru
Mesaje: 204
Membru din: 05 Mai 2014, 18:50

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de AdriaNnN » 05 Iun 2014, 17:23

Nu cred ca varsta, culoarea si meseria conteaza atunci cand te duci pe stadion. Aceasta atitudine este total aiurea si nu cred ca are sens sa continuam acest subiect adus in discutie de cineva care are 14 ani, cred ca trebuie o dezbatere mai puternica si nu cred ca e locul si timpul pt asta :)(

Trebuie sa ne bucuram de fotbal, sper sa se amane decizia vineri pentru ca ar putea sa ne strice sarbatoarea. Chiar daca ea nu e definitiva, lumea nu cunoaste aceste detalii si ar putea sa fie dezamagiti.

Din moment ce Gicanu nu joaca, ar merge sa dea lovitura de start. Sper sa tratam meciul serios chiar daca e amical. Seriozitatea este o dovada de respect fata de spectatori.
"Eu recunosc o singură Craiovă: cea patronată acum de Mititelu. CSU, își joacă șansa ei la promovare, dar nu poate fi niciodată adevărata Craiova" - Ionel Tersinio Gane
10 iunie 2014 - Este anuntata angajarea "sclavului" lui Mititelu.
13 iunie 2014- "Sclavul" lui Mititelu este prezentat oficial ca fiind antrenorul celei mai frumoase echipe din Romania

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de DeuxEx » 05 Iun 2014, 18:14

Cred ca meciul va fi tratat mult mai serios de ai nostrii decat de cei de la Valcea. Cei de la Valcea nu mai au nicio sansa sa promoveze pe teren, deci in mod cert nu isi vor da sufletul pentru a atinge un obiectiv. Ai nostrii, in schimb, trebuie sa termine acest sezon "en fanfare", pentru ca este ultimul meci pe Oblemenco (oare?), pentru spectatori si pentru a termina pe primul loc la diferenta de puncte de ASA. Noi inca avem de atins un obiectiv, valcenii nu. Bine, nu va exista presiunea rezultatului, dar o presiune va exista, creata in special de tribune.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
AdriaNnN
membru
membru
Mesaje: 204
Membru din: 05 Mai 2014, 18:50

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de AdriaNnN » 05 Iun 2014, 18:34

Pai noul stadion nu o sa se numeaca tot "Ion Oblemenco" :)(?
"Eu recunosc o singură Craiovă: cea patronată acum de Mititelu. CSU, își joacă șansa ei la promovare, dar nu poate fi niciodată adevărata Craiova" - Ionel Tersinio Gane
10 iunie 2014 - Este anuntata angajarea "sclavului" lui Mititelu.
13 iunie 2014- "Sclavul" lui Mititelu este prezentat oficial ca fiind antrenorul celei mai frumoase echipe din Romania

Închis