[Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum o sa fie "viata" dupa acest meci?

Poll ended at 06 Iun 2014, 00:43

Buna, castigam si sarbatorim promovarea
20
83%
Buna, facem egal si sarbatorim promovarea
0
No votes
Buna, pierdem si sarbatorim promovarea
0
No votes
Incerta din cauza deciziei de miercuri :)(
4
17%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
AdriaNnN
membru
membru
Mesaje: 204
Membru din: 05 Mai 2014, 18:50

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de AdriaNnN » 06 Iun 2014, 16:00

De ce spui greseli intentionate? Ai informatii in aceasta privinta? Cine isi permite sa faca asa ceva? Oricum Gicanu o sa ramana suporterul numarul unu, iar noi o sa-i fim fani toata viata.
Problema cu Gica merita comentata pentru ca aveau destul timp din iarna si pana acum sa-i faca rost de cartea verde.
"Eu recunosc o singură Craiovă: cea patronată acum de Mititelu. CSU, își joacă șansa ei la promovare, dar nu poate fi niciodată adevărata Craiova" - Ionel Tersinio Gane
10 iunie 2014 - Este anuntata angajarea "sclavului" lui Mititelu.
13 iunie 2014- "Sclavul" lui Mititelu este prezentat oficial ca fiind antrenorul celei mai frumoase echipe din Romania

JustME

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de JustME » 06 Iun 2014, 16:08

hmm nush ce sa zic. tinand cont de pauza asta foarte mica pana la reluarea pregatirilor si eu cred ca le dadeam liber. nu poti, dupa un an de munca, sa ai pauza 7,8 zile si sa incepi iar cu cantonamente si chestii. e obositor si frustrant.

in schim atitudinea asta "nu jucam cu titularii eu nu mai vin" mi se pare nitel gresita (desi e de inteles). eu niciodata nu am venit la stadion pentru jucatori ci pentru Stiinta. bine eu v-am spus chiar prefer sa vad ii vad in teren pe Voinea, Ivan, Tome, Tomic, Latinovic, Serban etc. pe Curelea, Brac, Izvoranu, Plesan ii stiu si le stiu potentialul d-asa as vrea sa ii vad intr-un astfel de meci pe cei care au jucat mai putin.

repet inteleg faptul ca unii se simt jigniti de faptul ca nu se va juca cu titularii dar nu mi se pare chiar ok atitudinea asta.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de DeuxEx » 06 Iun 2014, 17:05

S-ar putea ca atitudinea din teren a unora de au fost mai mult rezerva in sezonul ce tocmai se incheie sa fie o reala surpriza (placuta) pentru noi. Nu uitati ca este ultimul meci in care pot sa dovedeasca faptul ca au calitatea de a ramane si in viitor sub culorile alb-albastre...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de romaad » 06 Iun 2014, 17:07

Si eu sunt de aceeasi parere cu SLH, si ma gandesc (avand in vedere ca anul asta prima liga va incepe ceva mai tarziu decat de obicei, am inteles ca pe 3 august), ca se putea da o saptamana in plus de vacanta macar jucatorilor straini, dar sa fi fost cu totii prezenti, macar in tribuna daca nu pe teren!
Asta nu ma va impiedica sa vin la stadion, dar si eu sunt convins ca multa lume nu va mai veni avand in vedere acel anunt ca se va juca cu o echipa asa si asa!

Avatar utilizator
Kenpachi
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 07 Aug 2013, 21:40

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de Kenpachi » 06 Iun 2014, 17:19

A fost rau programul pai Ivan probabil nici nu o sa aiba vacanta ca pe 14 e finala la juniori si pe 16 reunirea. Se pare ca vor lipsi Brac, Izvoranu, Vandelanoitte, Plesan, Ganea si Curelea. Eu as vrea sa il vad pe Gorovei intrand pe teren macar si cateva minute pe final ca nu cred ca poate duce un meci intreg acum.

Avatar utilizator
AdriaNnN
membru
membru
Mesaje: 204
Membru din: 05 Mai 2014, 18:50

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de AdriaNnN » 06 Iun 2014, 17:38

Macar Plesan pute asa ramana pentru ca era ultimul meci pentru Craiova, iar in Rusia cred ca pauza e lunga din cauza Campionatului Mondia. Raman la parerea ca e o lipsa de respect, chiar o nesimtire din partea clubului. Nu poti sa anunti "fiesta" si sa inviti lumea la stadion, iar cu 2 zile inainte de meci sa spui ca de fapt jucatorii sunt in vacanta.

Sper sa primeasca o lectie dura din partea spectatorilor, as vrea sa se prezinte in fata unui stadion gol ca pe viitor sa inteleaga ce insamna Craiova. Cum spunea cineva intr-un mesaj anterior. Publicul Craiovean nu a ramas niciodata dator, echipa e datoare de cateva generatii.

Contractul jucătorului cu clubul expiră la finele ultimei etape, iar mijlocaşul n-a ajuns astăzi la un acord cu şefii echipei spre a continua şi în proximul sezon.

Fotbalistul este aproape de a se întoarce în Rusia, acolo unde a evoluat aproape trei ani la Volga Novgorod. Două cluburi ex-sovietice sînt interesate de a-şi asigura serviciile fostului internaţional.

Pleşan nu va juca nici mîine, în ultima rundă, cu CSM Rîmnicu Vîlcea, întrucît, alături de alţi titulari, va fi menajat. Totuşi, Mihăiţă va fi prezent pe "Ion Oblemenco" spre a sărbători cu suporterii şi ca să-şi ia "la revedere" de la craioveni.

Sursa: gsp.ro
"Eu recunosc o singură Craiovă: cea patronată acum de Mititelu. CSU, își joacă șansa ei la promovare, dar nu poate fi niciodată adevărata Craiova" - Ionel Tersinio Gane
10 iunie 2014 - Este anuntata angajarea "sclavului" lui Mititelu.
13 iunie 2014- "Sclavul" lui Mititelu este prezentat oficial ca fiind antrenorul celei mai frumoase echipe din Romania

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de Ovidiu* » 06 Iun 2014, 17:41

Tipic oltenesc, exageram cu reactiile intr-o situatie care personal, mi se pare cel putin hilara. Hai ma ce naiba, mergem la stadion ca sa dam mana cu Plesan sau sa sustinem echipa? Discutia asta pare rupta dintr-un film prost, si nu stiu de ce cand ma gandesc la "lumea" aia de nu mai vine la stadion ca nu mai joaca al de Paunel si Izvoranu imi tot vine in minte imaginea aia, sau fotografia, cu "fanii" si miti prin tribuna doua.
Ne comportam de parca ar lipsi Ronaldo, Bale, Casilias si Ramos.
Respect si inteleg foarte bine punctul de vedere al celor care considera ca decizia e o lipsa de respect fata de fani, dar decizia de a nu veni la meci mi se pare radicala. In fine, fiecare face cum crede, dar eu nu pot sa-mi stric sarbatoarea din cauza unui lucru minor ca asta.
Pentru mine indiferent ca a jucat Tibi Lung, Sava, Lutu, Domocos, Stoican si Barcauan..., Guso, Daouda, Dragomir, Njock sau Costea, Dananae, Woby, Gaman etc, importanta a fost intodeauna Stiinta si cred ca asa ar trebui sa fie pentru toti.

Ne vedem maine, la bere multa si voie buna :)(
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
laylow
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 28 Iun 2013, 23:57

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de laylow » 06 Iun 2014, 17:55

Dar ce ne opreste sa il invitam pe Gica in peluza ? Macar pentru ultimele minute ale meciului, cred ca i-ar face placere sa vina.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de sorialis » 06 Iun 2014, 20:38

Ba, da' ce aveti?!?!?


Sa ne "simtem" bine, sa fie sarbatoare, sa fie promovare, zic eu!!!!!!

Ho, ca sunt si ei in vacanta, dau la rame, ce vreti!? :)

Nu-i bai, vremea sa fie buna-calda, berea-rece, terasa-rezervata (Copacel ?!?!?!), in rest , le-om duce toate!!!

Forza Stiinta!!!!!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
AdriaNnN
membru
membru
Mesaje: 204
Membru din: 05 Mai 2014, 18:50

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de AdriaNnN » 06 Iun 2014, 21:16

Ne despartim de 16 jucatori, iar Plesan o sa joace maine.

Renunță la încă 16 jucători

Vacanța de vară va însemna totodată despărțirea grupării din Bănie de o adevărată pleiadă de jucători! În afara lui Pleșan, nu mai puțin de 16 jucători vor pleca. Silviu Izvoranu, finul lui Pleșan, pare tentat să plece de la Craiova odată cu mijlocașul.

De asemenea, oltenii au luat decizia să-i pună pe liber pe Latinovic, Tomic (adus în iarnă în schimbul a 100.000 de euro), Cârjă, Ionuț Stancu, Ad. Ionescu, M. Popa, Al. Voinea, Cl. Dragu, I. Dragicevic, Câju, Fl. Pătrașcu și Patriche, urmând ca lui Valskis și Kitanovki să le fie căutate echipe unde să fie împrumutați.


Nu ne-am înțeles. Îmi pare rău, sunt dezamăgit, mi-am dorit să rămân la echipă, dar asta este situația. De acum înainte iau în calcul orice ofertă. Am propuneri din Rusia, dar și din alte părți și voi lua o decizie în curând. Mâine voi fi prezent la meciul cu CSM Vâlcea, pentru că e normal, e și munca mea acolo și trebuie să mă bucur și eu de această realizare!”
sursa: http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Co ... salariului

Oricum nu cred ca era titular in liga 1 dupa venirea lui Mateiu.
"Eu recunosc o singură Craiovă: cea patronată acum de Mititelu. CSU, își joacă șansa ei la promovare, dar nu poate fi niciodată adevărata Craiova" - Ionel Tersinio Gane
10 iunie 2014 - Este anuntata angajarea "sclavului" lui Mititelu.
13 iunie 2014- "Sclavul" lui Mititelu este prezentat oficial ca fiind antrenorul celei mai frumoase echipe din Romania

Avatar utilizator
laylow
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 28 Iun 2013, 23:57

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de laylow » 06 Iun 2014, 21:18

Meciul asta va arata cine vine la meci doar ca sa vada fotbal si cine vine pentru echipa. Sper sa vad 10.000 de oameni bucurosi ca ECHIPA a promovat si ca Stiinta revine unde ii este locul.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de Ovidiu* » 06 Iun 2014, 22:08

Si io ce sa inteleg dupa ce se renunta la 17 jucatori? Ca urmeaza campanie de achizitii puternica, nu? Pana mea, 3 sferturi de lot...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
AdriaNnN
membru
membru
Mesaje: 204
Membru din: 05 Mai 2014, 18:50

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de AdriaNnN » 06 Iun 2014, 22:12

Pai toti 17 sunt slabi, nu au cum sa faca fata in liga 1. Bine ca renuntam la acest jucatori, important e sa aducem alti jucatori de o valoare medie spre buna, dar jucatori care sa fie cu adevarat urmariti de cei care conduc echipa.

Practic s-a facut o selectie bazata pe valoare si au ramas cei mai buni. Brac,Vatajelu, Vande, Curelea,Ferfelea,Varga, Ganea, Ivan si inca cativa.

Singurul care cred ca ar putea sa ramana este Patrascu.
"Eu recunosc o singură Craiovă: cea patronată acum de Mititelu. CSU, își joacă șansa ei la promovare, dar nu poate fi niciodată adevărata Craiova" - Ionel Tersinio Gane
10 iunie 2014 - Este anuntata angajarea "sclavului" lui Mititelu.
13 iunie 2014- "Sclavul" lui Mititelu este prezentat oficial ca fiind antrenorul celei mai frumoase echipe din Romania

iuli

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de iuli » 06 Iun 2014, 23:00

In afara de Patrascu si eu i-as fi concediat pe toti.Izvoranu a fost slab tot sezonul,Patriche nu mai vorbim,Ionescu poate era de oprit si el dar are o varsta,Carja a facut doar un meci sau doua bune intr-un sezon de liga 2.Restul sint dati afara de Stanga,unde e tragedia?

Avatar utilizator
AdriaNnN
membru
membru
Mesaje: 204
Membru din: 05 Mai 2014, 18:50

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de AdriaNnN » 06 Iun 2014, 23:08

Sergyu_costea scrie:Mda urat , nu imi place ideea ca lotul cu care ai promovat sa fie schimbat in totalitate. Ei au dus greul , ei ne-au promovat. Sigur cateva intariri , dar nu poti renunta la 16 jucatori. In plus Plesan si Izvoranu trebuiau pastrati cu orice pret. Aducem 15 jucatori inteleg , dar cand? Ii aducem la inceputul lui iulie , ca dupa 2 saptamani sa ii punem sa joace impreuna in Liga I. Eventual si niste meciuri d-alea foarte importante.
Jucatorii respectivi sunt foarte slabi. Din moment ce nu au facut fata in liga a II-a care este mediocra, cum ar putea face fata in liga 1 din moment ce noi trebuie sa fim in primele 10 echipe.
Consider decizia ca fiind una foarte buna. E bine sa facem cuartenie si sa scapam de toti pensionarii. Iulian a punctat foarte bine.
"Eu recunosc o singură Craiovă: cea patronată acum de Mititelu. CSU, își joacă șansa ei la promovare, dar nu poate fi niciodată adevărata Craiova" - Ionel Tersinio Gane
10 iunie 2014 - Este anuntata angajarea "sclavului" lui Mititelu.
13 iunie 2014- "Sclavul" lui Mititelu este prezentat oficial ca fiind antrenorul celei mai frumoase echipe din Romania

Închis