[Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum o sa fie "viata" dupa acest meci?

Poll ended at 06 Iun 2014, 00:43

Buna, castigam si sarbatorim promovarea
20
83%
Buna, facem egal si sarbatorim promovarea
0
No votes
Buna, pierdem si sarbatorim promovarea
0
No votes
Incerta din cauza deciziei de miercuri :)(
4
17%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de romaad » 06 Iun 2014, 23:09

voi inca mai credeti in articolele de [cenzurat] scrise de teribilul corespondent al digi din Craiova si bun amic al lui mititelu, Toni Sorica zis si Shorici?? In primul rand ca de vreo 6-7 din aia deja ne despartisem de facto (Draghicevic, Caju, Stancu reziliati (Stancu inca din iarna), Pop ala de nu auzit nimeni de el (probabil ala o fi Popa de se pomeneste in articol), Dragu era pe linie moarta la echipa a doua si era clar ca nu are ce cauta...., Voinea era imprumutat deci e normal ca pleaca omul....iar ceilalti sunt usor de dedus, in general jucatori pe care nu s-a mai contat in sezonul de primavara)
Personal ma indoiesc ca i se va rupe contractul lui Patrascu de exemplu, a fost unul din cei mai constanti jucatori si printre cei mai apropiati de public.
Asta e un articol care apare exact la tanc sa incerce sa strice sarbatoarea de maine si sa bage zazanie, acum ca lucrurile au inceput sa se aseze... Nu va faceti iluzii, ajica e inca acolo.... lucreaza... Altminteri voi chiar credeti ca astia din conducere anunta cu o zi inainte de sarbatorirea promovarii, despartirea de 17 jucatori???
Apoi pe Plesan de ex l-as intelege daca s-ar duce in Rusia, acolo sunt bani multi si omul are o varsta, nu mai are mult de jucat iar in liga intai sigur nu ara avea loc de titular asigurat! Nu as fi asa de sigur ca Plesan a avut numai 4000 la Craiova, eu am auzit altceva!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de DeuxEx » 07 Iun 2014, 11:49

Nu va faceti probleme. Orice jucator care pleaca i se va gasi un inlocuitor mai bun. Cazul Stancu pleaca- vine Vatajelu mi s-a parut o afacere excelenta. Voua nu? Bine, nu toti jucatorii adusi s-au adaptat, dar asa e in fotbal.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de JustME » 07 Iun 2014, 12:50

totusi mi se pare nedrept faptul ca se va renunta la Plesan. nu cred ca se poate pune problema ca n-ar face fata in liga 1 ce naiba. in plus sa nu uitam ca Plesan in foarte multe momente a tras echipa dupa el si nu s-a ferit niciodata sa bage piciorul cand a fost nevoie. in fine, nici eu nu credeam ca o sa vina clipa cand o sa spun lucrurile astea despre el dar in anumite situatii trebuie sa dai Cezarului ce-i al Cezarului. din punctul meu de vedere Plesan si-a spalat toate pacatele prin faptul ca a venit si a ajutat echipa intr-un moment foarte greu. de gresit gresim toti important este cum reactionam atunci cand e nevoie de noi.

sorin107

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de sorin107 » 07 Iun 2014, 13:27

daca intr-adevar asta e lista, sunt de acord sa plece toti mai putin plesan si izvoranu, care ne-ar fi utili macar inca 1 an in liga 1.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 07 Iun 2014, 13:31

Nu face fata in prima liga niciunul din ei. Izvoranu ne-a salvat in cateva meciuri cu golurile marcate, dar e departe de pretentiile patronatului. Citesc pe maximasport ca unul din consilieri este chiar marele blond, cred ca se pricepe mai mult ca multi dintre noi.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de DeuxEx » 07 Iun 2014, 15:47

Pe stadion sunt circa 500-600 de spectatori. Soare ca in miezul lui iulie...

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
AdriaNnN
membru
membru
Mesaje: 204
Membru din: 05 Mai 2014, 18:50

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de AdriaNnN » 07 Iun 2014, 15:56

Lumea a ramas acasa sa vada finala, in special cand au aflat ca au fost mintiti toata saptamana cu fiesta, iar jucatorii sunt in vacanta.
Daca puneau un ecran gigant pe stadion pe care erau difuzate imagini cu finala Simonei, se strangeau mai multi.

Sper ca cei din conducere sa invete ceva din aceasta lectie. Nu pot sa trateze suporterii ca pe niste tampiti care nu stiu nimic.
"Eu recunosc o singură Craiovă: cea patronată acum de Mititelu. CSU, își joacă șansa ei la promovare, dar nu poate fi niciodată adevărata Craiova" - Ionel Tersinio Gane
10 iunie 2014 - Este anuntata angajarea "sclavului" lui Mititelu.
13 iunie 2014- "Sclavul" lui Mititelu este prezentat oficial ca fiind antrenorul celei mai frumoase echipe din Romania

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 07 Iun 2014, 17:21

Cine i-a mintit cu fiesta ?

Avatar utilizator
AdriaNnN
membru
membru
Mesaje: 204
Membru din: 05 Mai 2014, 18:50

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de AdriaNnN » 07 Iun 2014, 20:13

Pana la urma au fost aproape toti, nu trebuia sa se arunce pe piata acest zvon :)( eu imi cer scuze pentru ca ma asteptam la si mai multe absente.
Regret putin ca n-am fost la meci, dar ce am trait la meciul Simonei :) compensteaza toata emotia pe care o simteam pe stadion.
Un mare BRAVO jucatorilor, antrenorilor, oamenilor din echipa tehnica si administrativa. A fost un an greu cu lucruri frumoase, dar si cu greseli.
"Eu recunosc o singură Craiovă: cea patronată acum de Mititelu. CSU, își joacă șansa ei la promovare, dar nu poate fi niciodată adevărata Craiova" - Ionel Tersinio Gane
10 iunie 2014 - Este anuntata angajarea "sclavului" lui Mititelu.
13 iunie 2014- "Sclavul" lui Mititelu este prezentat oficial ca fiind antrenorul celei mai frumoase echipe din Romania

JustME

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de JustME » 07 Iun 2014, 20:38

culmea e ca echipa a jucat bine, chiar foarte bine in unele momente. deci toata agitatia asta cu rezervele a fost cam in van. in fine, important e ca am promovat si de pe primul loc. primul loc in campionat, primul loc in playoff.

ucv

Thunder

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de Thunder » 07 Iun 2014, 20:53

Atmosfera frumoasa la oficiala, rar mi-a fost dat sa vad fitosii in picioare sa incurajeze :cool: In alta ordine de idei, iulica azi n-ai primit invitatie la meci ca ti-am pus eu "pile" la sefa. Nici n-o sa-ti mai dea de-acu inainte ca eu sunt mai veninos decat tine :)(

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de SLH » 07 Iun 2014, 21:19

Ce imi place cand e scris putin pe forum in timpul meciurilor ca inseamna ca suntem mai multi pe stadion.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de DeuxEx » 07 Iun 2014, 22:45

Un meci frumos (atat cat am vazut...). Din pacate, meciul a fost programat prea devreme. Cred ca ora 18.00 era mai indicata, atat din cauza soarelui puternic care ne-a batut in cap (pe aia de am ajuns la stadion dupa ce am plecat de la terasa :lol: ), cat si din cauza finalei de la RG. In alta ordine de idei, cei care aveti plie la terasa recomandati-i patronului sa mai aduca un chelner in zilele de meci. Fatuca aia era ca Gabi Szabo la 10.000 m :lol: Am venit la stadion cu doi copii (unul cica tinea cu stoaia, celalalt era neutru) si am plecat cu doi viitori suporteri infocati :)) :)) :))
Ma bucurat faptul ca, desi uni au fost mai mult rezerve intregul sezon, azi si-au dat sufletul pe teren. Varga s-a jucat cu apararea adversa, Vatajelu iarasi a tras echipa dupa el. Ivan prinde din ce in ce mai mult curaj, se hraneste cu fotbal, traieste prin fotbal.
Pentru prima data dupa mult timp, T1 si T2 au oferit adevarate momente de "ultrasi", incurajandu-si echipa si jucatorii la fiecare faza, aplaudand fiecare esec. Am auzit pana si un "Uite la varga cum ii intristeaza pe astia" cu referire clara la jocul bun al acestuia. Concluzii in urma meciului:
- au lipsit circa 5.000 de suporteri datorita orei la care a fost programat meciul;
- oltenii sunt avizi de performanta si ii doare in cot de Ajica
- m-a prins soarele si la noapte n-o sa dorm :lol: :lol: :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Masive

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de Masive » 07 Iun 2014, 23:45

Dinspre T2 se auzea la un moment dat " Asta e Craiova" . Lucru care m-a bucurat oarecum, desi e cam pervers, la meciul cu argatii lui mititelu multi dintre ei huiduiau si injurau echipa.

iuli

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de iuli » 07 Iun 2014, 23:59

Thunder scrie:Atmosfera frumoasa la oficiala, rar mi-a fost dat sa vad fitosii in picioare sa incurajeze :cool: In alta ordine de idei, iulica azi n-ai primit invitatie la meci ca ti-am pus eu "pile" la sefa. Nici n-o sa-ti mai dea de-acu inainte ca eu sunt mai veninos decat tine :)(
din pacate un eveniment destul de neplacut in familie a facut sa nu mai ajung in Craiova.
dar dupa cum ai vazut eu eram amator sa beau o bere la tine pe bordura,asa ca nu fi rautacios si vezi cum ma bagi inapoi "in carti".la primul meci de liga 1 promit sa iau pachet de guma de la tine. :)(

Închis