[Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum o sa fie "viata" dupa acest meci?

Poll ended at 06 Iun 2014, 00:43

Buna, castigam si sarbatorim promovarea
20
83%
Buna, facem egal si sarbatorim promovarea
0
No votes
Buna, pierdem si sarbatorim promovarea
0
No votes
Incerta din cauza deciziei de miercuri :)(
4
17%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de Ovidiu* » 05 Iun 2014, 19:58

O sa se numeasca Olguta Vasilescu, evident !
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de sorialis » 05 Iun 2014, 20:00

Sau CraiOlguta Arena! :)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de romaad » 05 Iun 2014, 22:46

Cica mai multi jucatori, printre care Brac si Curelea ar fi plecat deja in vacanta asa ca o sa jucam cu o echipa improvizata. Stie cineva ceva detalii...sincer mie nu imi place ideea asta, mai ales ca aveam o sansa sa terminam pe primul loc!

sorin107

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de sorin107 » 05 Iun 2014, 23:01

Probabil si izvoranu, plesan, ljubinkovic.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
AdriaNnN
membru
membru
Mesaje: 204
Membru din: 05 Mai 2014, 18:50

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de AdriaNnN » 05 Iun 2014, 23:12

romaad scrie:Cica mai multi jucatori, printre care Brac si Curelea ar fi plecat deja in vacanta asa ca o sa jucam cu o echipa improvizata. Stie cineva ceva detalii...sincer mie nu imi place ideea asta, mai ales ca aveam o sansa sa terminam pe primul loc!
Nu e vorba de primul loc, este vorba de respect. Nu poti sa te prezinti in fata unui stadion si sa faci panarama pe teren.
Imi pare rau daca e asa, dar oamenii astia nu au inteles nimic din ce inseamna craiova.
"Eu recunosc o singură Craiovă: cea patronată acum de Mititelu. CSU, își joacă șansa ei la promovare, dar nu poate fi niciodată adevărata Craiova" - Ionel Tersinio Gane
10 iunie 2014 - Este anuntata angajarea "sclavului" lui Mititelu.
13 iunie 2014- "Sclavul" lui Mititelu este prezentat oficial ca fiind antrenorul celei mai frumoase echipe din Romania

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de romaad » 05 Iun 2014, 23:30

mda... Balint vad ca a zis ceva la conferinta de presa dar nu a nominalizat! Normal trebuia sa ramana toata echipa, e si sarbataorea lor, mai ales a lor! Sper totusi sa le zica cineva ca e vorba de respect si sa aliniem o echipa competitiva!

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de danutz » 06 Iun 2014, 10:42

Nici pe mine nu mă încântă ideea, dar trebuie să-i înțelegem și pe jucători (cred că ei au insistat): dacă toate merg conform planului (dreptul de a juca in Liga I), reunirea e anunțată pentru 16 iunie, deci practic ei mai au doar săptămâna viitoare vacanță. S-a lungit mult liga a doua cu playoff-ul, iar echipele de prima ligă deja intră în pregătiri.
mereu alaturi de voi

sorin107

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de sorin107 » 06 Iun 2014, 10:50

in mod sigur le-a dat liber tuturor strainilor plus celor mai in varsta - plesan, izvoranu, curelea.

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de PoeUCV » 06 Iun 2014, 12:37

sunt curios cine a luat decizia ca Brac, Curelea si alti jucatori sa lipseasca la ultimul meci. este bataie de joc fata de suporterii care vin sa sarbatoreasca promovarea...
vin de la timisoara sa ma bucur de meciul asta, sa vad un fotbal frumos, sa promovam de pe primul loc, sa ma bucur la sfarsit alaturi de toti jucatorii care au pus umarul la promovare. mi se pare lipsa de profesionalism si lipsa de respect fata de noi. ce fotbal o sa jucam in fata a peste 15.000 de suporteri fara o gramada de jucatori? nu era momentul sa dezamagim in fata unui stadion plin...
tot respectul pentru ceea ce s-a facut pana acum la club, dar urat ce se intampla in ultima etapa. ma bate serios gandul sa nu mai fiu maine prezent acolo, chiar daca abia asteptam aceasta zi...
daca jucatorii, fiind platiti cu o gramada de bani, nu sunt acolo sa ma onoreze cu prezenta, eu care pierd toata ziua pe tren, cheltui o gramada de bani, de ce i-as onora cu prezenta mea?

ozzy

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de ozzy » 06 Iun 2014, 13:13

Mda, urât. Păcat că dau cu mucii în fasole chiar acum la final.

JustME

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de JustME » 06 Iun 2014, 13:23

eu aici prefer sa nu fiu egoist si sa inteleg faptul ca oamenii aia au si ei nevoie de o pauza, de o vacanta inainte de inceperea pregatirilor (care asa cum spune Danutz este pe 16 iunie deci vacanta lor e practic nimic). in situatia asta prefer sa ii inteleg si intr-un fel chiar as vrea o echipa cu Voinea, Ivan sau alti pusti ce promit plus Baronul, Tomic, Tome si ceilalti care mai au ceva experienta.. eu il voiam si pe Gica in teren dar asta e nu se poate.

meciul asta il vad ca pe o sarbatoare si chiar nu ma intereseaza rezultatul. vreau sa vad doar un fotbal frumos jucat de placere si buna dispozitie.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de gsm » 06 Iun 2014, 14:39

eu vreau sa vad multa lume la stadion. 15.000 dar s-ar putea ca suporterii sa opteze ptr finala simonei.

Avatar utilizator
AdriaNnN
membru
membru
Mesaje: 204
Membru din: 05 Mai 2014, 18:50

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de AdriaNnN » 06 Iun 2014, 15:00

JustME scrie:eu aici prefer sa nu fiu egoist si sa inteleg faptul ca oamenii aia au si ei nevoie de o pauza, de o vacanta inainte de inceperea pregatirilor (care asa cum spune Danutz este pe 16 iunie deci vacanta lor e practic nimic). in situatia asta prefer sa ii inteleg si intr-un fel chiar as vrea o echipa cu Voinea, Ivan sau alti pusti ce promit plus Baronul, Tomic, Tome si ceilalti care mai au ceva experienta.. eu il voiam si pe Gica in teren dar asta e nu se poate.

meciul asta il vad ca pe o sarbatoare si chiar nu ma intereseaza rezultatul. vreau sa vad doar un fotbal frumos jucat de placere si buna dispozitie.
Nu cred ca e vorba sa egosism, raman la parerea ca e vorba de respect. Nici nu conteaza rezultatul, puteau sa joace titularii si sa pierdem, dar eu ca spectator ma simteam respectat. Eu te chem la mine in vizita si tu pleci in vacanta? ma lasi sa vorbesc cu cainele si pisica?
E o dovada de nesimtire fata de spectatori, nu este posibil sa inviti lumea la meci si tu sa pleci. Eu deja am renuntat la meci. Sper ca acelasi lucru sa se intample si cu ceilalti spectatori. Mai bine vad o fata care respecta oamenii din tara asta decat niste jucatori de fotbal care pleaca in vacanta inaintea ultimului meci de pe teren propriu.
"Eu recunosc o singură Craiovă: cea patronată acum de Mititelu. CSU, își joacă șansa ei la promovare, dar nu poate fi niciodată adevărata Craiova" - Ionel Tersinio Gane
10 iunie 2014 - Este anuntata angajarea "sclavului" lui Mititelu.
13 iunie 2014- "Sclavul" lui Mititelu este prezentat oficial ca fiind antrenorul celei mai frumoase echipe din Romania

Avatar utilizator
AdriaNnN
membru
membru
Mesaje: 204
Membru din: 05 Mai 2014, 18:50

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de AdriaNnN » 06 Iun 2014, 15:35

alextudi scrie:De ce cei care au jucat mai putin nu merita un stadion plin ? Ei nu au ajutat echipa sa obtina promovarea asta ? Esti egoist , vacanta lor are fix 8 zile , dupa parerea mea trebuiau sa plece imediat dupa meciul cu Resita .
Ai dreptate, merita si baietii respectivi. Eu m-am exprimat prost, imi cer scuze. Reformulez :)( este un lucru urat si umilitor la adresa spectatorilor ca ei sa plece in vacanta. Acceptam daca ei stateau in tribuna sau pe banca de rezerva, dar nu ei sa stea cu burta la soare ca sunt smecheri, iar prostii aia sa fie pe stadion.
Asa ceva este de domeniul fantasticului, pana si Steoaia a aratat mai mult repsect fata de suporterii aia de carton cand au castigat anul trecut titlul. Jucatorii au primit vacanta, dar la ultimul meci au fost toti acolo.
"Eu recunosc o singură Craiovă: cea patronată acum de Mititelu. CSU, își joacă șansa ei la promovare, dar nu poate fi niciodată adevărata Craiova" - Ionel Tersinio Gane
10 iunie 2014 - Este anuntata angajarea "sclavului" lui Mititelu.
13 iunie 2014- "Sclavul" lui Mititelu este prezentat oficial ca fiind antrenorul celei mai frumoase echipe din Romania

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - Vâlcea

Mesaj de SLH » 06 Iun 2014, 15:55

Dupa parerea mea este o situatie gestionata gresit de club, incepand de la faptul ca nu joaca Craioveanu pana la pusul pe liber al jucatorilor importanti. Clubul avea 2 variante simple: ori facea totul ca la carte pt o sarbatoare, cu Gica si toti titularii prezenti si o super mediatizare, ori prezenta meciul ca unul de vacanta si explica de ce au nevoie titularii de zile libere, ori ei au amestecat cele doua variante, iar rezultatul o sa fie un esec de imagine: lume putina(mai putina decat cu ASA) si dezamagita cand o sa vada rezervele dupa ce le-a fost promisa 'fiesta'.

Problema cea mai mare si ce ma intristeaza pe mine cel mai mult e ca Gica nu poate sa joace din cauza unor 'greseli intentionate' ale unor oameni din club. Sper sa nu-l pierdem de tot din organigrama clubului.

Închis