[Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem?

Poll ended at 15 Iul 2014, 22:52

- obtinem calificarea
30
100%
- nu ne calificam
0
No votes
- obtinem calificarea, dar dupa minutele regulamentare
0
No votes
 
Total votes: 30

JustME

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 16 Iul 2014, 23:56

nu e o tragedie ca am fost eliminati dar e destul de rusinos. aceasta impresie poate (si sper) sa fie stearsa in urmatoarele meciuri. capul sus si mergem inainte o:

Thunder

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 17 Iul 2014, 00:05

Eu am zis si acu` o saptamana, ne-a scos pe noi alde cimentu` fieni, cand aveam pretentii d-alea de uefa (si chiar intemeiate din punct de vedere al lotului), nu asta-i problema. Problema e ca si acum ne-au scos unii cam pe acelasi sistem - noi in postura de favoriti, din toate punctele de vedere (cantonament, salarii, jucatori, etc) ei morti de foame, neplatiti de mai bine de un an, cu antrenor nou dar fara cine stie ce valoare, ca daca o avea, il lua dracu macar un ceahlaul sau sageata navodari sa-l incerce si pe marele Rada... Problema mai e si ca majoritatea tot isi bate p-aci gura de cand a fost pus jerryca despre valoarea lui ca antrenor, nula si sublima. Mai e cate-un umflat d-asta care prin 2006 facea mesaje impotriva eso si care vede cam aceleasi derapaje prin maxima sport si care tot il trage de maneca pe conu` mantog s-o lase moarta cu propaganda ca purceaua e muerte in cotet. Vede tot forumu` ca aparare canci, jerry nimic, batman batman. Aia de la club mi-e c-o sa vada prea tarziu, ca prosti nu sunt, cand a fost vreo problema au mutat. Beleaua e ca muta intarziat si e pacat sa mai avem inca un sezon in care am tras sperante ca niste prosti la inceput si ajungem sa ne pisam pe ele de sperante la fel de repede ca in anii precedenti.
Last edited by Thunder on 17 Iul 2014, 00:15, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 17 Iul 2014, 00:12

Thundere, vezi ma daca iei pauza de la cafea? Ti-am zis ca de la cafea nu mai gandeai coerent? Cu alte cuvinte, sunt 100% de acord cu ce a spus Thunder! Pe mine ma doare un singur fapt - am ajuns sa regret perioada Balint!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 17 Iul 2014, 00:13

Eh ho ca acu la necaz dau si eu afar, dup-aia iar te uiti dupa mine p-aci pana-n week`end :-D

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 17 Iul 2014, 00:34

Probabil v-ati obisnuit cu optimismul meu iesit din comun, dar la meciul cu Pandurii nu ma astept la nimic, adica nu stiu la ce sa ma astept.
Sunt in bezna totala privind echipa. Transferuri rele nu-s, nici foarte bune, la prima vedere-s bunicei jucatorii... Dar dupa rezultatul de astazi, nu am idee despre ce se va intampla la meciul viitor cu Pandurii.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 17 Iul 2014, 00:43

Io zic sa ne calmam totusi si sa ne vedem lungul nasului. Cu Gane si cu lotul asta de adunati ieri nu putem duce trei competitii deodata.
STIINTA SUNTEM NOI !

Thunder

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 17 Iul 2014, 00:45

Pai aici nu e vorba de dus o competitie, ca nu cred ca se astepta nimeni sa eliminam oile, dar nici sa te elimine descultii diviziei... Erau foarte bune 2 meciuri oficiale inainte de inceperea campionatului, mai ales in conditiile in care noi n-avem un lot foarte omogen. Acu o sa avem 10 zile de antrenamente sub comanda lui jerry mou van gaal asta...

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 17 Iul 2014, 00:51

Balint de ne antrena pana acum, faceam instructie cu Rapid. Era strict omu', exact ce i-a lipsit lui Jerry cu descultii crapidisti... Nu poti juca 4-2-4 si sa crezi ca te asculta jucatorii... E o tactica total dezordonata, Balint era ca si la televizor, galant si strict.
Jerry? Declaratii prin presa ca ne ia la o tura-n p.la lui si dupa vine sa ne-o suga el sa ne linistim ca vine el si titlul... nu pentru noi... pentru alta echipa.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 17 Iul 2014, 01:05

oricare dintre noi daca eram pusi sa alcatuim primul 11 sigur meciul era castigat. numai gane a vazut cum madson si mateiu pot sa se calce in picioare, pe ivan in amicale il folosesti ultimile 20 min si astazi il folosesti titular. pe achim il lasi acasa cand el este peste dananae ca fundas dreapta. surpriza placuta neacsa si baluta. fratilor sunt mai mult decat dezamagit. echipa asta este blestemata, este inconjurata de oameni care au alte intrese decat fotbalul. nu poti aduce un antrenor care acum 4 luni de zile nu te recunostea. mai bine nu se infiinta.

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Mantzy » 17 Iul 2014, 01:32

DeuxEx scrie:In loc sa-i urcam pe garduri din primul minut, ai nostrii au jucat ca o echipa de amatori din divizia onoare.
Sper ca Gane sa nu se mai urce in autocar spre Craiova - direct la Rotaru cu demisia in mana. Cum sa te bata, mah, o echipa de desculti? V-am zis, am retrait momentul CSM Resita din turul campionatului trecut!
Unde esti, Mantog, sa ne explici cum Kay e un pic sub Chiriches?! :lol: Pe facebook ai stiut sa ma banezi pe pagina de la maximasport. Adevarul doare!
Nu mai scrie în grabă

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Mantzy » 17 Iul 2014, 01:43

Prestație penibilă. Nu sunt de acord cu ăia care spun că am jucat bine dar am avut ghinion. Nu există ghinion când joci cu o echipă ca Rapid. Belgia cu SUA a avut 30 de ocazii, nu 4, ca noi azi, iar SUA mi se pare față de Belgia o echipă mult mai bună decât este Rapid față de noi. Lotul în mod clar două clase peste Rapid, deci greșeala nu poate fi decât a antrenorului:
1. Madson inexistent la construcție iar tu nu-i bagi pe Ferfelea sau Pleșan și rămâi și cu o schimbare nefăcută.
2. Iei doar doi atacanți veritabili în lot, joci cu ambii titulari și pe unul îl schimbi la pauză, când tu trebuie să fii călare.
3. Achim? Sper să fie ceva cu el, accidentat, eu nu cred, vreau să nu cred, că nu l-a luat în calcul.
4. Mi se pare mie sau singurii schimbați au fost cam cei mai periculoși oameni ai noștri?

PS - am jucat 500 RON pe Craiova. Ultimii de pe card. Să văd mâine dacă decontează Andrici...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 17 Iul 2014, 04:29

de Mantzy » 16 Iul 2014, 17:43

Prestație penibilă. Nu sunt de acord cu ăia care spun că am jucat bine dar am avut ghinion. Nu există ghinion când joci cu o echipă ca Rapid. Belgia cu SUA a avut 30 de ocazii, nu 4, ca noi azi, iar SUA mi se pare față de Belgia o echipă mult mai bună decât este Rapid față de noi. Lotul în mod clar două clase peste Rapid, deci greșeala nu poate fi decât a antrenorului:
1. Madson inexistent la construcție iar tu nu-i bagi pe Ferfelea sau Pleșan și rămâi și cu o schimbare nefăcută.
2. Iei doar doi atacanți veritabili în lot, joci cu ambii titulari și pe unul îl schimbi la pauză, când tu trebuie să fii călare.
3. Achim? Sper să fie ceva cu el, accidentat, eu nu cred, vreau să nu cred, că nu l-a luat în calcul.
4. Mi se pare mie sau singurii schimbați au fost cam cei mai periculoși oameni ai noștri?

PS - am jucat 500 RON pe Craiova. Ultimii de pe card. Să văd mâine dacă decontează Andrici...
Mantzy - poate ca Gane ar trebui sa-ti deconteze banii pierduti :-) Si daca sintem la sugestii si reclamatii, sugestia mea e ca MaximaSport sa nu mai laude nici un antrenor si jucator al echipei pina nu se face o performanta (daca se va face o performanta) - sa zicem un loc pe podium in liga 1. Serios - nu se cade sa mai laudam pe nimeni la Craiova pina atunci.

In plus - stiu ca nu lucrezi la club, dar daca ii intilnesti pe actionari la piata, la cumparaturi, spune-le sa dea un ordin, ceva, ca nimeni din club sa nu mai spuna vreodata ca se aduc jucatori. Cadem in ridicol si oameni ca Gicanul pierd in credibilitate anuntind tot felul de prostii care nu se materializeaza. Daca cineva semneaza, sa faca anunt si gata - doar atunci.

Achim s-a antrenat fara probleme - nu e accidentat dupa cite stiu eu. Amicul Jeri l-a ales pe Dananae. Forumul asta geme de amatori care-l cereau pe Achim in echipa.

In rest - sint de acord cu aprecierea ta asupra jocului de miercuri. Daca am fi avut atac, nimeni n-ar fi observat ca n-avem mijloc si aparare :-)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 17 Iul 2014, 08:20

Sunt inca in stare de soc. E ca si cum fiu-meu ar fi olimpic la matematica, dar ar fi cazut BAC-ul la aceiasi materie. Mantzy, in mare parte sunt de acord cu tine, daca am fi marcat 3-4 goluri, golul lui Ciolacu ar fi trecut neobservat.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 17 Iul 2014, 08:28

iuli scrie:daca as fi fotbalist n-as veni la Craiova,aici nimeni nu te sustine cand e greu.toti vor doar sa se gudure pe linga tine cand e bine.
hai sa-i cautam pe Brac si Curelea sa le umflam mufele ca poarta ilegal tricoul Stiintei,iar pe GANE SA-L SPANZURAM IN PIATA.
Te rog sa-mi aduci aminte cand a fost bine! Normal ca te injura lumea cand te bat niste desculti.. Macar dpdv fizic trebuia sa fii peste ei!

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Andrei Olteanu » 17 Iul 2014, 08:52

Pentru mine a fost o mare umilinta. Nu faptul ca am pierdut cu rapid....faptul ca am pierdut contra unei echipe care (dupa cum spunea aseara un prieten rapidist) a venit din fata unui gratar pe care nu era pus nimic......faptul ca Pancu a reusit sa alerge mai mult si mai repede decat oricare adversar intalnit......faptul ca pasa cu latul si respingerea mingii reprezinta o mare problema pt unii "jucatori". Nu rapidistii ne-au umilit aseara, ci conducatorii, rahatul de antrenor si leprele care se cred mari jucatori. Suporterii s-au prezentat admirabil, dar si aici as avea ceva de comentat asupra unora - putini -care, in momentul cand jucatorii au venit la gard au inceput sa aplaude si strigau catre ceilalti :"hai ba sa nu ii mai injuram...". Pai daca ii ascultam cum dracu sa nu zica lumea ca suntem platiti? Sa aplauzi jucatorii si antrenorul dupa o asemenea prestatie si daruire pe teren inseamna ca ori nu stim fotbal ori......"suntem platiti". Bine ca nu au fost multi si astfel s-au pierdut in "multime".

Închis