[Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem?

Poll ended at 15 Iul 2014, 22:52

- obtinem calificarea
30
100%
- nu ne calificam
0
No votes
- obtinem calificarea, dar dupa minutele regulamentare
0
No votes
 
Total votes: 30

conStiinta

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 17 Iul 2014, 17:12

Nu am un link doar cu interviul lui Pancu, am vazut in link-ul trimis de @alex.giallorosso1927 in pagina anterioara. Vezi la 1:03:05.

sorin107

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 17 Iul 2014, 17:28

conStiinta scrie:Nu am un link doar cu interviul lui Pancu, am vazut in link-ul trimis de @alex.giallorosso1927 in pagina anterioara. Vezi la 1:03:05.

mersi.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 17 Iul 2014, 17:41

O poza de la meci si o poza cu o parte din baietii venit din Craiova.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 17 Iul 2014, 18:17

singura mea problema
e ca n-am jucat in galben/negru
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 17 Iul 2014, 22:59

phpBB [video]

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 17 Iul 2014, 23:09

titane, nu merge

ps : ba da, sunt eu robot si nu am rabdare :lol:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 17 Iul 2014, 23:11

Cel mai frumos moment din deplasarea asta a fost cantarea imnurilor dupa meci pe un giulesti gol.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 18 Iul 2014, 17:58

O analiza om cu om, destul de obiectiva, facuta de Cosmin Staicu in ProSport:

Brac – Sârbul a fost unul dintre jucătorii importanţi în Liga a II-a şi a fost preferat în locul lui Straton între buturi, fostul rapidist ratând întâlnirea cu echipa la care s-a consacrat. Constant în evoluţii anul trecut, Brac a gafat decisiv în Giuleşti, oferindu-i lui Ciolacu şansa nesperată de a marca.

Dănănae – Postul de fundaş dreapta a fost deficitar la Craiova în eşalonul secund, acolo fiind încercaţi cinci jucători, unii dintre ei cu profil de stoperi. Problema nu pare să se fi rezolvat nici în vara aceasta, deşi au fost transferaţi doi jucători cu experienţă în primul eşalon. Achim nu a prins nici măcar lotul pentru meciul din Giuleşti, iar Dănănae a fost cel mai slab jucător al lui Gane, exasperându-i pe fanii Ştiinţei care chiar au salutat eliminarea jucătorului de 28 de ani în finalul de joc.

Kay – Stoperul din Capul Verde a făcut o primă repriză bună, reuşind să pună mingea jos şi jucând eficient şi la intercepţie, însă în partea a doua a fost depăşit, în special la fazele de contraatac ale giuleştenilor.

Frăsinescu – În general şi-a făcut treaba, dar este evident că nu formează încă un cuplu omogen în centrul defensivei cu Kay. Gane a apelat la cei doi justificat, întrucât rezervele Acka şi Avrămia nu au meciuri în picioare anul acesta, în plus ei alăturându-se şi mai târziu lotului craiovean.

Vătăjelu – dorind să iasă în evidenţă mai mult decât era cazul, internaţionalul Craiovei a făcut abuz de tupeul său în joc şi s-a complicat în unele acţiuni, încercând driblinguri inutile în propria jumătate. A luat iniţiativa la cea mai periculoasă lovitură liberă, pe care a irosit-o, deşi poziţia era potrivită unui dreptaci.

Mateiu – A impresionat prin determinare, jucând de parcă este oltean get beget. Mijlocaşul nu are nici probleme cu mingea la picior, iar în prima repriză o intervenţie asupra sa în careul giuleştean trebuia să fie penalizată cu lovitură de pedeapsă.

Madson – Destul de incisiv şi implicat în joc, dar pare să mai aibă carenţe în privinţa pregătirii. N-a impresionat, deşi nu i se poate reproşa lipsa de implicare.

Băluţă – O zvârlugă în dreapta, a creat panică în defensiva rapidistă prin viteza sa şi controlul mingii. Dacă ridică mai des capul la centrare sau finalizare, poate fi vedeta noii echipe a Craiovei. Deşi are mai puţin de 1,70, a reluat cu capul din centrul careului advers, dar Drăghia a scos de sub bară.

Bancu – A făcut o primă repriză foarte bună, cu păstrunderi în dribling pe stânga şi devieri interesante, ratând şi două ocazii, dar nu a mai avut aceeaşi prestaţie după pauză, înlocuirea venind firesc.

Ivan – Mai puţin prezent în joc ca de obicei, poate din cauza tracului, dar spre finalul primei părţi a avut câteva prezenţe periculoase în careul advers. Mai merita cel puţin câteva minute şi în partea secundă, mai ales că Herghelegiu nu a adus vreun plus.

Curelea – Căpitanul din Giuleşti a ratat acea mare ocazie din partea secundă, cu poarta goală. Este mult mai eficient la creaţie, câştigând multe dueluri aeriene şi coboară mult la combinaţii. Băluţă nu l-a nimerit cu centrarea în prima parte, deşi era singur în şase metri.

Neacşa – A intrat bine în meci, din acţiunile sale pe stânga apărând ocazii importante, inclusiv cea a lui Curelea. A fost suprasolicitat cu mingi de coechipieri pe final şi a şutat o dată periculos pe colţul scurt.

Herghelegiu – Ieşeanul nu a impresionat, a intrat destul de moleşit, a pierdut multe dueluri şi în aceste condiţii s-a complicat şi cu devieri cu călcâiul care au declanşat contraatacuri rapidiste.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1098
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 19 Iul 2014, 19:42

Acum ca ne-am mai calmat putin, hai sa incercam sa vedem partea plina a paharului. N-am pierdut nimic cu infrangerea asta, mie unuia aceasta Cupa a Ligii mi se pare absolut inutila dpdv sportiv atata timp cat exista Cupa Romaniei, dar ma rog, televiziunile si banii dicteaza. Puteam sa ne calificam si sa mergem pana in finala si sa pierdem, ce rezolvam? Eventual ne alegeam cu ceva accidentari sau cartonase, batalia cea mare sa va da in campionat. Intr-adevar, se puteau scoate niste bani buni pentru club jucand cu steaua acasa.
Acum impotant este sa gestionam corect situatia. Am mai spus asta si o repet, avem nu numai echipa ci si lot si acum e momentul sa la bage cineva jucatorilor ideea asta in cap, sa stie ca joaca la fiecare meci cu sabia lui Damocles deasupra capului. In felul asta concentrarea va fi maxima si se vor evita accidente gen golul lui Brac.
Daca as fi Gane as muta asa:
1. Straton in locul lui Brac. Sarbul ne-a scos de multe ori in liga a 2-a, dar trebuie sa stie ca nu e batut in cuie si sa fie mai atent data viitoare, in plus eu cred ca Straton e aproape ca valoare si merita si el o sansa, daca nu acum, atunci cand?
2.Vatajelu a jucat bine, merita sa ramana titular.
3-4. Cuplul Kay-Frasinescu trebuie sa se sudeze, sa joace cat mai des impreuna. Kay a fost blamat de toata lumea, dar s-a descurcat onorabil. Compenseaza lentoarea prin plasament bun si comunicare cu coechipierii. Se implica si asta-mi place. Frasinescu pare genul de om pe care poti sa te bazezi, n-am emotii cu el. Pe Avramia nu l-am vazut jucand niciodata, nu pot sa ma pronunt, Acka a avut o pauza lunga, poate mai trebuie antrenat. In concluzie: sa ramana Kay/Frasinescu pt meciul cu Pandurii.
5. Dananae, cu tot respectul, dar trebuie sa-si revizuiasca jocul. Si fara cartonasul rosu, tot nu prindea echipa in viziunea mea. E timpul sa-l vedem pe Achim la treaba.
6-7. Mijlocasii centrali. Dupa parerea mea Madson este un distrugator nu un creator. Nu trebuia jucat in meciul cu Rapid, unde teoretic noi eram peste ei. Trebuie jucat cu echipele mai grele, gen Petrolul, steaua, Pandurii. Mateiu mi-a placut totusi, a avut atitudine, chiar daca mai cersea pe la arbitru. S-a vazut ca si-a dorit, a vrut sa iasa in evidenta si asta conteaza. Dupa cartonas s-a mai linistit. Nuno Rocha/Plesan sunt oricand variante bune, dar pentru meciul cu Pandurii as merge tot pe Madson/Mateiu.
8.Bancu este o surpriza foarte placuta, dar intrarea lui Neacsa l-a pus in umbra. Toata lumea l-a certat pe Gane pentru aducerea lui Neacsa, dar se pare ca a avut "ochi bun". Sin a pierdut echipa, e clar, ar trebui dat. Parca il voiau cateii, eu zic ca ar trebui luat un banut pe el si lasat sa plece. N-are rost sa-i plateasca salariul degeaba si e pacat de el ca e tanar si poate sa creasca, trebuie lasat sa joace. Concluzie: Neacsa titular cu Pandurii.
9.Baluta mi s-a lipit de suflet, chiar daca in repriza a doua a mai oprit motoarele. Rezerva lui ar trebui sa fie Herghelegiu, moldovanul se simte mult mai bine in banda dreapta decat varf de atac, sau cel putin asa am vazut eu in amicale. Baluta titular.
10-11. Aici "frige"cel mai tare. Curelea nu e-n apele lui, Ivan e inca necopt desi imi place foarte mult de el. Ferfelea e mai mult servant, dar nici el nu se scalda-n ape caldute. In concluzie, ne trebuie un varf adevarat de careu, ca de exemplu Piovaccari. Mie mi-a placut mult macaronarul. Daca steua a putut sa-l aduca in Romania, eu zic ca am putea si noi sa-l naimim. Ar merita efortul. Valskis nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor, desi eu cred ca are potential. Asadar, titulari cu Pandurii Ferfelea/Piovaccari :))
Scuze pentru mesajulk lung, dar imi era dor sa vorbesc despre fotbal. Cheers!

sorin107

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 19 Iul 2014, 23:40

straton e sub brac oricand, parerea mea. iarasi, madson e sub plesan oricand. la fotbal, nu mai vorbim de oltenism si de personalitate. iar piovaccari...da-l drq :)

JustME

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 19 Iul 2014, 23:44

Madson ala nu e un jucator chiar rau doar ca in mecul asta cu Rapid mi-a lasat impresia ca n-are chef sa joace. parea total distant si miserupist in sensul ca trata cu maxima superficalitate mai toate fazele. sau poate ma insel eu nu stiu ce sa zic dar asa la prima vedere asa imi pare un jucator bun dar lenes.

sorin107

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 19 Iul 2014, 23:47

JustME scrie:Madson ala nu e un jucator chiar rau doar ca in mecul asta cu Rapid mi-a lasat impresia ca n-are chef sa joace. parea total distant si miserupist in sensul ca trata cu maxima superficalitate mai toate fazele. sau poate ma insel eu nu stiu ce sa zic dar asa la prima vedere asa imi pare un jucator bun dar lenes.

nu cred ca-i lenes, dar e greoi. are 2 viteze - pe loc si sprijinit de gard :))

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 19 Iul 2014, 23:49

sorin107 scrie:
JustME scrie:Madson ala nu e un jucator chiar rau doar ca in mecul asta cu Rapid mi-a lasat impresia ca n-are chef sa joace. parea total distant si miserupist in sensul ca trata cu maxima superficalitate mai toate fazele. sau poate ma insel eu nu stiu ce sa zic dar asa la prima vedere asa imi pare un jucator bun dar lenes.

nu cred ca-i lenes, dar e greoi. are 2 viteze - pe loc si sprijinit de gard :))
Daca Madson are vitezele astea, de Kay ce sa mai zicem? :lol:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Thunder

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 19 Iul 2014, 23:51

Ala le are de adormit in pat si proaspat trezit din somn, pozitia sezut in pat

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 19 Iul 2014, 23:57

Eu zic ca Madson e un jucator bun, dar nu in 4-4-2. El nu e omul sa faca jocul, el mai mult il distruge. Daca in fata lui si a lui mateiu era un numar 10, era diferita situatia.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis