[Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem?

Poll ended at 15 Iul 2014, 22:52

- obtinem calificarea
30
100%
- nu ne calificam
0
No votes
- obtinem calificarea, dar dupa minutele regulamentare
0
No votes
 
Total votes: 30

Thunder

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 17 Iul 2014, 12:51

La golul alora din ce vad adversaru` pleaca de langa Frasinescu, care e un pic in spatele lui. Nu-mi dau seama daca nu cumva Kay il scoate p-ala din offside... Frasinescu intrerupe la un moment dat alergarea cand il vede pe Brac iesit din poarta dar oricum era facut la viteza. Un cuplu sudat de fundasi centrali il scotea pe conu` Ciolacu in offside fara probleme, din pacate nu poate fi vorba de asa ceva la noi pt urmatoarele 2-3 luni...

LiviuB

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 17 Iul 2014, 13:53

la meci la tribuna I a fost si Ionescu

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 17 Iul 2014, 14:06

Livius scrie:mai, mie Kay mi-a placut ieri, nu l-a invins nimeni la duelurile aeriene si nu a fost doar parerea mea. pana si rapidisti spuneau ca nu trece nimic de negrul ala.
foarte bun la dueluri aeriene dar rudimentar cu mingea pe jos.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 17 Iul 2014, 14:31

gogu2005 scrie:
Livius scrie:mai, mie Kay mi-a placut ieri, nu l-a invins nimeni la duelurile aeriene si nu a fost doar parerea mea. pana si rapidisti spuneau ca nu trece nimic de negrul ala.
foarte bun la dueluri aeriene dar rudimentar cu mingea pe jos.
Mie mi s-a parut de asemeni ca are si plasament foarte bun. In fine... nu Kay e problema in momentul de fata. Intr-un sistem care sa il puna in valoare cred ca ar iesi un jucator foarte bun.

JustME

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 17 Iul 2014, 14:43

sunt de aceeasi parere cu T@V, trebuie sa ne vedem lungul nasului si sa lasam impresiile de echipa europeana. in rest mie Madson asta mi s-a parut extrem de plictisit, Plesan intr-un picior juca mai bine si cu mai multa dorinta decat el. in rest nu-mi explic de ce Ferfelea nu a jucat. dar in fine, sunt ceva lucruri de pus la punct sper doar ca Gane sa nu fie genul ala de antrenor fixist si rigid. sper sa fie capabil sa accepte faptul ca a gresit si ca trebuie sa corecteze greselile. doar cine nu munceste nu greseste deci n-am sa ma apuc acum sa dau cu el de pamant desi raman la parerea ca in momentul acesta Stiinta e o palarie prea mare pentru el. nu este antrenorul pe care mi-l doream dar daca a ajuns la club tot ce pot sa fac e sa sper ca m-am inselat.

astept sa vad schimbari majore (la nivelul angajamentului, la nivelul primului 11, la nivelul atitudinii) la meciul cu Pandurii. meci in care sper ca Jerry sa ne arate ca e antrenor bun.

p.s. in stanga duelul pentru titularizare Bancu-Neacsa o sa fie extrem de interesant. si da si eu sunt de parere ca Tome trebuie rechemat urgent la prima echipa. Dananae din pacate trece printr-o forma groaznica.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 17 Iul 2014, 15:08


Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 17 Iul 2014, 15:41

gogu2005 scrie:
Nea Marin scrie:Inca n-a zis-o nimeni pe aia cu blatul. Brac, care ne-a dus in Liga 1, sa faca o greseala asa de infantila... :)-

am zis-o eu ieri. este o posibilitate. nu stiu cat de reala dar ar avea o baza si nu neaparat vanzare de meci aiurea.
Pai noi de obicei cand pierdem, ori am trantit meciul ori ne-a facut arbitrul. N-are cum altfel. Ce dreaq am putea noi "tranzactiona" nu pot sa-mi dau seama. Cuie poate. Aia din cosciug, noi sa ni le bagam in [cenzurat].

In alta ordine de idei, ieri pe comentariul tv am auzit si gogorita aia de care-mi era cea mai mare teama. Cand vine vorba de istoric/palmares, cretinii de comentatori spun ca echipele nu s-au mai intalnit niciodata pina acum (sau bine, in cazul de ieri ziceau ca ne-am mai intalnit o singura data cu tuciurii, in amicalul de anul trecut castigat de noi 2-0). Asta ca sa mai avem un motiv in plus sa-i multumim cretinului boovean. Ca daca nu apucau sa joace cele doua echipe simultan, in prostia lor, comentatorii mai mult ca sigur ar fi dat palmaresul corect.

LiviuB

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 17 Iul 2014, 15:49

daca tot ai amintit de arbitru, trebuie sa spunem ca si arbitrul a contribuit din plin la tiganiada de ieri

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 17 Iul 2014, 15:51

M-am mai calmat si eu acum ca dupa meci as fi facut belele daca dadeam de vreunul din club.
Meciul si cupa ligii in general sunt complet neimportante, deci nu am pierdut nimic din punct de vedere fotbalistic dupa rezultatul de ieri. Ce am pierdut noi, si e mai important, e entuziasmul suporterilor dupa revenirea in prima divizie. Faptul ca ne-a batut iar la inceput de an o echipa de desculti e ca un sut in [cenzurat] pentru moralul majoritatii suporterilor. Asta, impreuna cu deciziile ciudate luate cu antrenorul si transferurile o sa se transpuna intr-o medie foarte mica de spectatori, cel putin in prima parte a turului. Ma astept ca la meciul cu pandurii sa fie maxima 5000 de oameni, in timp ce dupa o victorie cu rapid si un meci decent cu steaua am fi trecut lejer de 10000. La starea de deznadejde a noastra lucreaza din greu si editie si restul oovenilor din mediul online, pe care ar fii cel mai bine sa-i ingoram. Legat de editie, am vazut acolo ca a fost 'deconspirata clona' si ca noi am fi fost '47 oficial'. eu personal nu am auzit absolut nimic de clona, doar '**** la olteni' si 'csu craiova ne suge [cenzurat]', iar in sectorul nostru am fost 100 cu siguranta.
Fara macar una din greselile majore de ieri,ale preferatilor mei Brac si Curelea, ne-am fi calificat.
Sper sa se acorde mai multa atentie in viitor meciurilor care pot sa te ridice sau sa te doboare foarte mult.

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Andrei Olteanu » 17 Iul 2014, 15:56

SLH scrie:M-am mai calmat si eu acum ca dupa meci as fi facut belele daca dadeam de vreunul din club.
Meciul si cupa ligii in general sunt complet neimportante, deci nu am pierdut nimic din punct de vedere fotbalistic dupa rezultatul de ieri. Ce am pierdut noi, si e mai important, e entuziasmul suporterilor dupa revenirea in prima divizie. Faptul ca ne-a batut iar la inceput de an o echipa de desculti e ca un sut in [cenzurat] pentru moralul majoritatii suporterilor. Asta, impreuna cu deciziile ciudate luate cu antrenorul si transferurile o sa se transpuna intr-o medie foarte mica de spectatori, cel putin in prima parte a turului. Ma astept ca la meciul cu pandurii sa fie maxima 5000 de oameni, in timp ce dupa o victorie cu rapid si un meci decent cu steaua am fi trecut lejer de 10000. La starea de deznadejde a noastra lucreaza din greu si editie si restul oovenilor din mediul online, pe care ar fii cel mai bine sa-i ingoram. Legat de editie, am vazut acolo ca a fost 'deconspirata clona' si ca noi am fi fost '47 oficial'. eu personal nu am auzit absolut nimic de clona, doar '**** la olteni' si 'csu craiova ne suge ****', iar in sectorul nostru am fost 100 cu siguranta.
Fara macar una din greselile majore de ieri,ale preferatilor mei Brac si Curelea, ne-am fi calificat.
Sper sa se acorde mai multa atentie in viitor meciurilor care pot sa te ridice sau sa te doboare foarte mult.
A fost la un moment dat o scandare ceva de genul "voi nu sunteti stiinta" a celor din mijlocul tribunei a doua, dar cam atat.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 17 Iul 2014, 16:14

SLH, e adevarat ca atunci cand au venit jucatorii sa salute spectatorii, unii (sau toti ) s-au intors cu spatele?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

conStiinta

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 17 Iul 2014, 16:34

Eu sincer sa fiu nu am observat sa se fi intors cu spatele. Sau daca au facut-o, sigur nu au fost mai mult de 2-3, ptr ca altfel cred ca nu aveam cum sa nu observ (eram pe randurile de mai sus si cuprindeam cu privirea pe multi dintre cei prezenti). Ceea ce pot sa afirm cu siguranta, este ca au fost dintre cei care i-au injurat pe jucatori, sub supararea momentului poate ... Nu a fost prea cordial momentul ... Oricum am ramas cu impresia ca cei care au aplaudat la final au fost mai putini decat cei care au injurat.

Acum am vazut si eu video-ul cu interviul lu' Pancu, fondul sonor e :up:

Nu stiu cat de bine se pricep oltenii la fotbal, dar stiu un capitol la care se pricep mai bine decat la fotbal: la injuraturi nu ne intrece nici dreaq! :o:

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 17 Iul 2014, 16:49

DeuxEx scrie:SLH, e adevarat ca atunci cand au venit jucatorii sa salute spectatorii, unii (sau toti ) s-au intors cu spatele?
Cu a zis si conStiinta, a fost o reactie neomogena, dar majoritatea au injurat/contestat ceva(jucatori, antrenor, conducere). Eu personal as fi injurat, mai mult, dar n-am stiut pe cine, pentru ca nu e vina lui danane ca e parnaie si nu e vina lui kay ca se misca bine pentru un jucator de sumo, e vina cui i-a facut fundasi la Stiinta. E, pe ala/aia i-as fi injurat si eu aseara. Azi cum spuneam m-am mai calmat, asta nu inseamna ca nu e foarte rusinosa pentru club infrangerea de ieri.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 17 Iul 2014, 17:02

AVERTISMENT :)( mesajul este lung, dar e la rece, primul de dupa meci, am pus aproapte tot in el :)( :)(


Mi-am amanat o groaza de treaba, chiar si o plecare pentru a vedea meciul si pentru a putea ajunge la cel cu Steaua, fiind aproape singura sansa sa prind in aceasta vara un meci pe teren propriu pt ca de saptamana viitoare am sa plec o mica perioada.
Nu prea pot sa descriu sentimentele pe care le-am trait in timpul meciului pentru ca sunt destul de profunde. Pur si simplu imi era rusine mie de ce pot sa vad, daca nu aveam sentimente puternice pentru echipa si trebuia sa judec doar dupa meciul de ieri, nu simteam absolut nimic. Orice om care sa zicem ca pana acum nu a fost alaturi de noi, iar ieri a zis sa faca pasul spre Universitatea, daca se uita la meci il pierdeam pe veci.
Eu am fost intr-o mica masura un sustinator al lui Gane, il sustin si in acest moment dar intr-o masura si mai mica. Singurul motiv pentru care nu cer demisia lui este ca nu s-a jucat pe puncte, dar tare am impresia ca dupa primele meciuri o sa fie nevoie de aceasta "cerere"
Nu am sa ma leg prea mult de cunoscatorii care viseaza sponsori, milioane si spun ca suntem a 5-a echipa din Romania ca lot, peste TG Jiu ca doar aia n-au facut transferuri mai bune ca noi. Spun doar ca am avut dreptate intr-o oarecare masura cu jucatorii adusi fara meciuri in picioare.
Dananae este un jucator foarte slab, ieri a fost mediocru. A fost mediocru pt ca nu a jucat fotbal in ultimul an.
Kay este o leguma, terminati cu chestia ca a facut fault la faza aia cand ala scapa singur. Primul lucru pe care il inveti la fotbal ca fundas central si mijlocas dfensiv este ca atunci cand pierzi mingea sau ala trece de tine, este sa il faultezi.Pai daca ala nu il faulta pe rapidist, trebuia scos in suturi de pe teren, nu are ca cauta la fotbal daca facea o asemenea eroare.
Bancu ca jucat si el pe acolo, a incercat sa faca ceva, dar sa fim seriosi in comparatie cu Baluta a juca fix 0.
Mi-a placut de Baluta, a fost de departe cel mai activ jucator din echipa, nu a avut mari realizari, dar macar el s-a zbatut.
Neacsa a intrat bine, iar Brac e un portar destul de bun, de reflex in general, s-a intamplat sa greseasca.
Dezamagit de Mateiu din punct de vedere al jocului, la daruire a stat binisor.

Golul primit nu conteaza, cu echipa de ieri rapidului trebuia sa le dam voie sa intre cu 3-0 din minutul 1, iar la final tot sa-i batem cu macar 3-4. Rapid n-a jucat absolut nimic, dar absolut nimic. Faptul ca faci pressing nu inseamna ca joci fotbal. Pai noi daca ne puneam pe doua linii in prima repriza si ii lasam sa vina peste noi pana la linia de 16m si tot nu au o ocazie, cum sa joace bine?
Ieri am jucat un fotbal mediocru, n-am aratat nimic. Eram acolo aruncati prin teren, distanta mare intre jucatori, intre atacant si fundas cred ca erau macar 50m, eram dezlânați, 11 burtosi care jucau si ei fotbal si ca sa nu alerge stateau la distanta mare.
Am citit comentarii ca trebuia sa fim o echipa scurta, sa pasam, sa astea. Pai da, trebuia, dar ca sa faci asta e nevoie tata sa alergi. Mereu sa ai liniile apropiate, ieri astia nu alergau stateau sa ajunga mingea la ei nu ei la minge. Nu stiu daca nu au putut sau si-au bagat [cenzurat] si au zis ca oricum castiga si fara sa alerge.


Principalii sau principalul vinovat pentru ce s-a intamplat ieri este ROTARU dupa vine Gane. Rotaru este vinovat pentru ca el l-a pus pe Gane antrenor, el a acceptat sa vina jucatorii respectivi si tot el a acceptat sa mergem fara preparator si fara un staff profesionist in cantonament. Eu daca maine am o firma de curierat si angajez un sofer care are 50 de accidente la activ, este vina mea ca ala imi strica masina, eu stiam trecutul sau, dar am preferat sa-l angajez.


Eu pana la urma cred ca este vorba si de un blestem. Parca trebuie sa se intample ceva cu echipa asta din Craiova. Ai tu sansa ca peste 3 zile sa aduci 15k de oameni in tribuna, dar joci in asa fel cat sa reusesti sa aduci peste o saptamana vreo 3k de oameni. Reusesti sa dai apa la moara dobitocilor cu "clona" in gura. Pai cand o sa vada aia un "Oblemenco" gol, ce o sa zica? Ce o sa zica si aia din emisiuni ? si asa erau ei foarte prosti. Nici nu mai stiu a cata oara am dat cu piciorul unei astfel de sanse, de cate etape am avut nevoie dupa meciurile cu Resita+Bistrita, sa umplem Oblemenco? L-am umplut la meciul cu Booveni cand am avut sansa sa-i batem si sa castigam tot stadionul, dar sa vezi ce... am dat iar cu piciorul :-)

Azi am realizat fara sa vreau un sondaj printre oamenii (bosorogii cum ar spune niste destepti) care i-au prins pe aia mari jucand fotbal. Erau vreo 4 barbati de varste diferite, 2 erau de vreo 63+, iar ceilalti doi pe la 50 si ceva. Culmea ca toti vorbeau de Craiova, nu stiu daca au vazut meciul sau doar rezultatul. Personal cred ca au vazut doar rezultatul pt ca aveau un discurs destul de decent. Adica jucatorii + conducatorii erau facuti doar prosti. Toti nu intelegeau de ce a fost ales Gane si o parte din jucatori

Sper sa ne revenim pentru meciul cu TG Jiu, aia l-au luat pe NIstor, sa vedem ce o sa scoatem. Daca am lega o victorie+un egal cu oile, am spala putin din rusinea de ieri.
Vinovat pentru rezultatul de ieri este Rotaru, el l-a adus pe Gane.
Last edited by muttley on 17 Iul 2014, 17:03, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 17 Iul 2014, 17:02

conStiinta scrie:Eu sincer sa fiu nu am observat sa se fi intors cu spatele. Sau daca au facut-o, sigur nu au fost mai mult de 2-3, ptr ca altfel cred ca nu aveam cum sa nu observ (eram pe randurile de mai sus si cuprindeam cu privirea pe multi dintre cei prezenti). Ceea ce pot sa afirm cu siguranta, este ca au fost dintre cei care i-au injurat pe jucatori, sub supararea momentului poate ... Nu a fost prea cordial momentul ... Oricum am ramas cu impresia ca cei care au aplaudat la final au fost mai putini decat cei care au injurat.

Acum am vazut si eu video-ul cu interviul lu' Pancu, fondul sonor e :up:

Nu stiu cat de bine se pricep oltenii la fotbal, dar stiu un capitol la care se pricep mai bine decat la fotbal: la injuraturi nu ne intrece nici dreaq! :o:
da-mi si mie link catre interviul cu pancu.

Închis