[Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem?

Poll ended at 15 Iul 2014, 22:52

- obtinem calificarea
30
100%
- nu ne calificam
0
No votes
- obtinem calificarea, dar dupa minutele regulamentare
0
No votes

Total votes: 30

blue_titan
fanatic
fanatic

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 17 Iul 2014, 10:35

daca reuseam sa inscriem in prima repriza cand eram peste ei...era alta treaba...
mijlocul a fost foarte slab.

Andrei Olteanu
suporter
suporter

Mesaj de Andrei Olteanu » 17 Iul 2014, 10:41

blue_titan scrie:daca reuseam sa inscriem in prima repriza cand eram peste ei...era alta treaba...
mijlocul a fost foarte slab.
Toata lumea a spus acelasi lucru despre linia de mijloc.....si tocmai acolo Jerry nu a schimbat.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 17 Iul 2014, 10:51

1. Tavi, eu din contra spun ca am gresit ca nu ne-am dus peste ei, nu am facut un pressing puternic, am alergat foarte putin. Madson nu stiu daca a alergat 2 km tot meciul, si aia in 2/4. Am pierdut grav la atitudine. Rapidistii si-au dat viata pe teren in schimb noi... pana si fazele de poarta le-am tratat lejer... iar aici tine mult de jucatori.
2. Al doilea motiv al infrangerii - sistemul de joc si primul 11 (plus schimbarile). Thunder a spus o chestie interesanta, tinand cont de capacitatea de efort limitata a negrilor, trebuiau plimbati pe tot terenul, schimbari dese de directie (am vazut una singura in a doua repriza, a lui Baluta). Nu l-am inteles pe Gane, in toate meciurile amicale a jucat cu Ferfelea in spatele varfului. ieri cand aveam nevoie de o minte limpede, care sa lege jocul, Gane l-a tinut pe banca pe Ferfelea. De asemenea, un meci cu rapidul e un meci de orgoliu. Presiune a publicului si a jucatorilor. Iar in conditiile astea (plus ca suntem pana la urma o nou promovata, cum bine ai spus aici Tavi) nu il bagi pe Plesan, care strange echipa in jurul lui si il bagi pe Ivan.. Apoi schimbarile... nu ai bagat al treilea jucator, pe Herghelegiu l-a bagat degeaba si pe alt post fata de ceea ce a jucat in amicale. Din pacate prea multe greseli tehnico-tactice, probabil ca lipsa de experienta a lui Gane si-a spus cuvantul.
3. Iar al treilea motiv dpdv al meu - lipsa coeziunii. Nu stiu daca a fost o idee prea buna sa remaniezi lotul atat de puternic. poate ca se va rezolva in timp.. dar cel putin ieri jucatorii nu s-au inteles deloc. Lipsa de conlucrare intre fundasii laterali si mijlocasii laterali, la orice un-doi mingea era pierduta, pase in contra-timp. Iar aici tine de strategia conducerii.
Si pt mine a fost dezamagitor, poate chiar umilitor, cu atat mai mult cu cat eram si printre inaripati in cocina aia de stadion (dai 25 lei ca sa stai intr-un colt inghesuit in picioare). dar cu toate astea, hai sa nu dam dupa primul meci cu parul. trebuie sa avem rabdare, vad ca ne-a prins flama, de parca am facut numai performanta in ultimii ani. Aici Tavi are perfecta dreptate, inainte de toate trebuie sa ne vedem lungul nasului, ce s-a intamplat ieri in paduchelnita e o lectie de viata. Din care sper sa invatam cu totii, de la conducere, antrenor si pana la supoteri. Daca vom invata, sunt convins ca noi vom fi cei care ne vom bucura la sfarsit.

si la urma urmei, fratilor, asta e Craiova. Nu stiti ca e specialitatea noastra sa ne-o luam de la desculti? si cand am luat campionatul in '91 am patit-o
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

iuli
fanatic
fanatic

Mesaj de iuli » 17 Iul 2014, 10:58

eu spun ca Ljubinkovic si Kitanovski trebuiesc readusi in lot,sint peste Kay sau Dananae si legati la ochi.
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 17 Iul 2014, 11:00

mai, mie Kay mi-a placut ieri, nu l-a invins nimeni la duelurile aeriene si nu a fost doar parerea mea. pana si rapidisti spuneau ca nu trece nimic de negrul ala.

stuparu_alexandru
fanatic
fanatic

Mesaj de stuparu_alexandru » 17 Iul 2014, 11:06

frate, cupa ligii necupa ligii, campionat sau nu, trebuia sa incepi cu dreptul. mai ales in conditiile in care intalneai rapidul. las-o-n [cenzurat] mea, daca te bate rapidul ce pretentii sa mai ai la meciul cu pandurii ?de ala cu steaua nici nu mai zic.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 17 Iul 2014, 11:13

Alex, si eu am nervi cat casa, azi-noapte nu am putut sa dorm de draci. macar sa ne fi batut iasiul sau tg mures, nu astia. dar acum ce draq sa facem? o concluzie va putea fi trasa dupa 5-6 etape...

Thunder
fanatic
fanatic

Mesaj de Thunder » 17 Iul 2014, 11:21

Livius scrie:mai, mie Kay mi-a placut ieri, nu l-a invins nimeni la duelurile aeriene si nu a fost doar parerea mea. pana si rapidisti spuneau ca nu trece nimic de negrul ala.
Culmea, ieri fundasii centrali au fost mult peste restul echipei, dar mult! Mea culpa in legatura cu Kay, raman la parerea ca e mai lent decat stalpul dar s-a vazut ieri ca are experienta unui campionat cu echipe mai puternice decat la noi, plasament foarte bun, faultu` ala la care a luat galben la fel, foarte bine gandit, daca il lasa p-ala sa se duca si baga alunecare lua rosu direct.

stuparu_alexandru
fanatic
fanatic

Mesaj de stuparu_alexandru » 17 Iul 2014, 11:34

Livius scrie:Alex, si eu am nervi cat casa, azi-noapte nu am putut sa dorm de draci. macar sa ne fi batut iasiul sau tg mures, nu astia. dar acum ce draq sa facem? o concluzie va putea fi trasa dupa 5-6 etape...

ce concluzie sa tragi peste 5-6 etape ? aceeasi ca in fiecare inceput de sezon, antrenor demis, ala nou vine si zice ca "nu au pregatirea de vara facuta bine, transferuri nereusite"...
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 17 Iul 2014, 11:43

corect, nu kay a fost problema. kay chiar nu s-a miscat rau si a dat atat impresia de personalitate cand zbiera la unii colegi si impresia ca are ceva in cap la faultul de care zicea thunder mai sus.

problemele au fost multe, dar cred ca tin in mare de inspiratia antrenorului. dananae titular, madson titular, ivan titular, ivan schimbat prea repede, bancu schimbat cand baluta iesise din joc, plesan si ferfelea pe banca, herghelegiu folosit aiurea, etc.
Sorinel

Nea Marin
fanatic
fanatic

Mesaj de Nea Marin » 17 Iul 2014, 11:58

Inca n-a zis-o nimeni pe aia cu blatul. Brac, care ne-a dus in Liga 1, sa faca o greseala asa de infantila... :)-
STIINTA SUNTEM NOI !

gogu2005
fanatic
fanatic

Mesaj de gogu2005 » 17 Iul 2014, 12:12

nu stiu cum s-a vazut la TV dar de pe stadion s-a vazut un 4-4-3 parca desenat dar imobil si fara automatisme cu toate ca rapidul lasa niste culoare usor de exploatat.

extremele au fost singurele care au jucat fotbal, mijloc lipsa, aparare greoiae si cu multe greseli (incercau degajari si ii loveau pe coechipieri)

continuu sa cred ca nu s-a dorit castigarea acestui meci, poate din motive strategice, poate din motive de supraincarcare (sa evite accidentari sau oboseala aiurea intr-o competitie anonima inainte de inceperea campionatului). Daca s-ar fi dorit castigarea meciului era de-ajuns bagarea lui Plesan si lucrurile s-ar fi limpezit imediat. Nu inteleg cum poate fi Curelea acuzat cand el a fost folosit aiurea (un atacant masiv de careu pus in situatii de atacant cu viteza si tehnica) si totusi s-a zbatut tot meciul.

Eu sincer sper ca la meciul cu Pandurii sa vedem o alta echipa pt ca in meciul cu rapid clar a fost ceva experimental.
CRAIOVA NESUPUSA

gogu2005
fanatic
fanatic

Mesaj de gogu2005 » 17 Iul 2014, 12:15

Nea Marin scrie:Inca n-a zis-o nimeni pe aia cu blatul. Brac, care ne-a dus in Liga 1, sa faca o greseala asa de infantila... :)-

am zis-o eu ieri. este o posibilitate. nu stiu cat de reala dar ar avea o baza si nu neaparat vanzare de meci aiurea.
CRAIOVA NESUPUSA

dxtr009
fanatic
fanatic

Mesaj de dxtr009 » 17 Iul 2014, 12:18

poze de la meci, care aveti?
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

DarkComy
fanatic
fanatic

Mesaj de DarkComy » 17 Iul 2014, 12:18

Livius scrie:mai, mie Kay mi-a placut ieri, nu l-a invins nimeni la duelurile aeriene si nu a fost doar parerea mea. pana si rapidisti spuneau ca nu trece nimic de negrul ala.
Thunder scrie:
Culmea, ieri fundasii centrali au fost mult peste restul echipei, dar mult! Mea culpa in legatura cu Kay, raman la parerea ca e mai lent decat stalpul dar s-a vazut ieri ca are experienta unui campionat cu echipe mai puternice decat la noi, plasament foarte bun, faultu` ala la care a luat galben la fel, foarte bine gandit, daca il lasa p-ala sa se duca si baga alunecare lua rosu direct.
Eu raman la parerea ca acest Kay trebuie sa se ia de mana cu Dananae si sa plece. Kay nu a gafat grav la meciul asta, dar va garantez ca atunci cand o sa dea de un atacant/mijlocas ofensiv cu viteza, ori luam gol din cauza lui ori ne lasa in 10. Cred ca poate sa atinga maxim 10km/h. Faza aia cand l-a luat pe ala in brate mi s-a parut atat de penibila ca nici nu puteam sa-l injur ci doar sa rad.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Închis