[Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem?

Poll ended at 15 Iul 2014, 22:52

- obtinem calificarea
30
100%
- nu ne calificam
0
No votes
- obtinem calificarea, dar dupa minutele regulamentare
0
No votes

Total votes: 30

Leonard Albert
suporter
suporter

Re: [Cupa Ligii] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 19 Iul 2014, 19:42

Acum ca ne-am mai calmat putin, hai sa incercam sa vedem partea plina a paharului. N-am pierdut nimic cu infrangerea asta, mie unuia aceasta Cupa a Ligii mi se pare absolut inutila dpdv sportiv atata timp cat exista Cupa Romaniei, dar ma rog, televiziunile si banii dicteaza. Puteam sa ne calificam si sa mergem pana in finala si sa pierdem, ce rezolvam? Eventual ne alegeam cu ceva accidentari sau cartonase, batalia cea mare sa va da in campionat. Intr-adevar, se puteau scoate niste bani buni pentru club jucand cu steaua acasa.
Acum impotant este sa gestionam corect situatia. Am mai spus asta si o repet, avem nu numai echipa ci si lot si acum e momentul sa la bage cineva jucatorilor ideea asta in cap, sa stie ca joaca la fiecare meci cu sabia lui Damocles deasupra capului. In felul asta concentrarea va fi maxima si se vor evita accidente gen golul lui Brac.
Daca as fi Gane as muta asa:
1. Straton in locul lui Brac. Sarbul ne-a scos de multe ori in liga a 2-a, dar trebuie sa stie ca nu e batut in cuie si sa fie mai atent data viitoare, in plus eu cred ca Straton e aproape ca valoare si merita si el o sansa, daca nu acum, atunci cand?
2.Vatajelu a jucat bine, merita sa ramana titular.
3-4. Cuplul Kay-Frasinescu trebuie sa se sudeze, sa joace cat mai des impreuna. Kay a fost blamat de toata lumea, dar s-a descurcat onorabil. Compenseaza lentoarea prin plasament bun si comunicare cu coechipierii. Se implica si asta-mi place. Frasinescu pare genul de om pe care poti sa te bazezi, n-am emotii cu el. Pe Avramia nu l-am vazut jucand niciodata, nu pot sa ma pronunt, Acka a avut o pauza lunga, poate mai trebuie antrenat. In concluzie: sa ramana Kay/Frasinescu pt meciul cu Pandurii.
5. Dananae, cu tot respectul, dar trebuie sa-si revizuiasca jocul. Si fara cartonasul rosu, tot nu prindea echipa in viziunea mea. E timpul sa-l vedem pe Achim la treaba.
6-7. Mijlocasii centrali. Dupa parerea mea Madson este un distrugator nu un creator. Nu trebuia jucat in meciul cu Rapid, unde teoretic noi eram peste ei. Trebuie jucat cu echipele mai grele, gen Petrolul, steaua, Pandurii. Mateiu mi-a placut totusi, a avut atitudine, chiar daca mai cersea pe la arbitru. S-a vazut ca si-a dorit, a vrut sa iasa in evidenta si asta conteaza. Dupa cartonas s-a mai linistit. Nuno Rocha/Plesan sunt oricand variante bune, dar pentru meciul cu Pandurii as merge tot pe Madson/Mateiu.
8.Bancu este o surpriza foarte placuta, dar intrarea lui Neacsa l-a pus in umbra. Toata lumea l-a certat pe Gane pentru aducerea lui Neacsa, dar se pare ca a avut "ochi bun". Sin a pierdut echipa, e clar, ar trebui dat. Parca il voiau cateii, eu zic ca ar trebui luat un banut pe el si lasat sa plece. N-are rost sa-i plateasca salariul degeaba si e pacat de el ca e tanar si poate sa creasca, trebuie lasat sa joace. Concluzie: Neacsa titular cu Pandurii.
9.Baluta mi s-a lipit de suflet, chiar daca in repriza a doua a mai oprit motoarele. Rezerva lui ar trebui sa fie Herghelegiu, moldovanul se simte mult mai bine in banda dreapta decat varf de atac, sau cel putin asa am vazut eu in amicale. Baluta titular.
10-11. Aici "frige"cel mai tare. Curelea nu e-n apele lui, Ivan e inca necopt desi imi place foarte mult de el. Ferfelea e mai mult servant, dar nici el nu se scalda-n ape caldute. In concluzie, ne trebuie un varf adevarat de careu, ca de exemplu Piovaccari. Mie mi-a placut mult macaronarul. Daca steua a putut sa-l aduca in Romania, eu zic ca am putea si noi sa-l naimim. Ar merita efortul. Valskis nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor, desi eu cred ca are potential. Asadar, titulari cu Pandurii Ferfelea/Piovaccari :))
Scuze pentru mesajulk lung, dar imi era dor sa vorbesc despre fotbal. Cheers!

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 19 Iul 2014, 23:40

straton e sub brac oricand, parerea mea. iarasi, madson e sub plesan oricand. la fotbal, nu mai vorbim de oltenism si de personalitate. iar piovaccari...da-l drq :)
Sorinel

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 19 Iul 2014, 23:44

Madson ala nu e un jucator chiar rau doar ca in mecul asta cu Rapid mi-a lasat impresia ca n-are chef sa joace. parea total distant si miserupist in sensul ca trata cu maxima superficalitate mai toate fazele. sau poate ma insel eu nu stiu ce sa zic dar asa la prima vedere asa imi pare un jucator bun dar lenes.

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 19 Iul 2014, 23:47

JustME scrie:Madson ala nu e un jucator chiar rau doar ca in mecul asta cu Rapid mi-a lasat impresia ca n-are chef sa joace. parea total distant si miserupist in sensul ca trata cu maxima superficalitate mai toate fazele. sau poate ma insel eu nu stiu ce sa zic dar asa la prima vedere asa imi pare un jucator bun dar lenes.

nu cred ca-i lenes, dar e greoi. are 2 viteze - pe loc si sprijinit de gard :))
Sorinel

DarkComy
fanatic
fanatic

Mesaj de DarkComy » 19 Iul 2014, 23:49

sorin107 scrie:
JustME scrie:Madson ala nu e un jucator chiar rau doar ca in mecul asta cu Rapid mi-a lasat impresia ca n-are chef sa joace. parea total distant si miserupist in sensul ca trata cu maxima superficalitate mai toate fazele. sau poate ma insel eu nu stiu ce sa zic dar asa la prima vedere asa imi pare un jucator bun dar lenes.

nu cred ca-i lenes, dar e greoi. are 2 viteze - pe loc si sprijinit de gard :))
Daca Madson are vitezele astea, de Kay ce sa mai zicem? :lol:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Thunder
fanatic
fanatic

Mesaj de Thunder » 19 Iul 2014, 23:51

Ala le are de adormit in pat si proaspat trezit din somn, pozitia sezut in pat

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 19 Iul 2014, 23:57

Eu zic ca Madson e un jucator bun, dar nu in 4-4-2. El nu e omul sa faca jocul, el mai mult il distruge. Daca in fata lui si a lui mateiu era un numar 10, era diferita situatia.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex.giallorosso1927
senior
senior

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 20 Iul 2014, 00:26

muttley scrie:Eu zic ca Madson e un jucator bun, dar nu in 4-4-2. El nu e omul sa faca jocul, el mai mult il distruge. Daca in fata lui si a lui mateiu era un numar 10, era diferita situatia.
Foarte corect!
Pe scurt: Jerry a crezut ca-i rupem ca sunt parnaie aia de la crapid si s-a inselat.
In prima etapa cu Pandurii vom vedea o echipa schimbata radical, atat din punct de vedere tactic cat si din punct de vedere al stilului de joc si jucatori noi in primul 11.

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 20 Iul 2014, 02:13

sorin107 scrie: nu cred ca-i lenes, dar e greoi. are 2 viteze - pe loc si sprijinit de gard :))
:laughing: :laughing: :laughing:

genial :lol:

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 20 Iul 2014, 23:36

mie nu mi-a venit sa cred miercuri cand l-am vazut pe Madson. Pai cand stii ca pe banca e Plesan, ca e o concurenta accerba, tu joci la relanti? mi s-a parut ciudata atitudinea lui
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

stuparu_alexandru
fanatic
fanatic

Mesaj de stuparu_alexandru » 21 Iul 2014, 18:01

hai coae ca ambii baieti din brooklyn au fost mai mult pe loc decat in miscare. plus ca nu i-am vazut sa fie in stare sa recupereze mingea, sa dea si ei o pasa din prima cum trebuie. sper sa fie primul meci si poate de la emotii, dar daca raman la nivelul asta nu inteleg de ce au fost adusi.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

alex.giallorosso1927
senior
senior

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 21 Iul 2014, 19:35

Niste surse mi-au soptit ca vin sigur 1 din cei 3 de la Botev, se forteaza tare pe tema asta, de asemenea chestia cu Varga e... in stand-by... Se asteapta sa se vada daca-si gaseste omul o echipa pe afara... Are vreo 3 oferte omu', dar nu e o diferenta mare fata de Craiova.

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 21 Iul 2014, 19:54

alex.giallorosso1927 scrie:Niste surse mi-au soptit ca vin sigur 1 din cei 3 de la Botev, se forteaza tare pe tema asta, de asemenea chestia cu Varga e... in stand-by... Se asteapta sa se vada daca-si gaseste omul o echipa pe afara... Are vreo 3 oferte omu', dar nu e o diferenta mare fata de Craiova.

m-ati omorat vere cu varga. io nu-l mai vreau, a ratat inca o pregatire, pe langa celelalte.

si de la botev il vreau pe benga, imi place mai mult decat luchin. bine, si hamza ar fi bun, dar nu mi se pare fezabil sa-l luam cu salariul ala.
Sorinel

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 22 Iul 2014, 00:01

alex.giallorosso1927 scrie:Cel mai aproape de Craiova la aceasta ora este Luchin.
Conducerea preseaza tare de tot din toate punctele de vedere sa vina Luchin, e mai bun ca Benga si e si mai scump, dar vad ca si-a dat seama Rotaru de anumite lucruri si nu vrea sa aiba surprize.
pai cat de aproape? a trecut vama pe la Bechet?
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 22 Iul 2014, 00:05

de alex.giallorosso1927 » 21 Iul 2014, 15:06

Cel mai aproape de Craiova la aceasta ora este Luchin.
Conducerea preseaza tare de tot din toate punctele de vedere sa vina Luchin, e mai bun ca Benga si e si mai scump, dar vad ca si-a dat seama Rotaru de anumite lucruri si nu vrea sa aiba surprize.
De ce si-a dat seama Rotaru si cam care-s surprizele ? De alea cu Andreea Marin ?

Închis