[Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem in prima etapa a sezonului?

Poll ended at 25 Iul 2014, 13:00

3
22
56%
1
7
18%
0
10
26%
 
Total votes: 39

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de SLH » 05 Aug 2014, 12:54

UneKa scrie:De unde ai aceste cifre?
Puse de maximasport pe facebook, am uitat sa precizez.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de muttley » 05 Aug 2014, 18:23

Pai si care a fost scopul publicarii acestor cifre? Au vrut sa-i faca pe jucatori de ras? sau ce?

Daca cineva crede ca alea sunt cifre bune.... Pai cand mijlocasii centrali si ofensivi au volum de 30 de pase, adica un volum asa mic, cum dracu sa castigi? Pai Sinmartean a avut in meciul cu noi fix atatea pase cat a reusit Madson+Ferfelea.
Si va dati seama ca in meciul cu TG Jiu am jucat binisor spre bine, pai daca o sa puna cifrele reale din meciul cu oile, ne dam dracu.
Imagine

Ripa are pase reusite si actiuni reusite cat toti fundasii nostri. Pacat ca n-au pus si actiunile reusite ale jucatorilor.


edit: Noi am dat 227 de pase, fara Bancu, iar U Cluj care a jucat in 10 oameni timp de 75-80 min, a reusit 327 de pase complete.
Nu prea cred eu ca firele alea sunt oficiale, dar daca sunt inseamna ca stam rau. Calculez si cat la suta vine.


edit2: Eu zic ca sunt editate de aia din maxima, in special la pase gresite. Pai avem 227 pase complete, asta inseamna 89%. Sa fim seriosi. Sa puna screenshot cu datele de la InStat. nu sa faca ei tabel.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de sorin107 » 05 Aug 2014, 23:41

Deschide ochii ba, dupa minutele jucate e vorba de meciul cu pandurii, nu de cel cu steaua.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de muttley » 05 Aug 2014, 23:48

Pai asta era ideea, daca in meciul cu Pandurii in care se presupune ca am jucat bine, avem aceste cifre, dar in meciul cu Steaua ce am avut?


edit: SLH, n-ai inteles ce vreau sa zic. Nu am vorbit despre meciul cu Steaua. Am zis doar ca cifrele jucatorilor sunt destul de proaste, spre foarte proaste. Am argumentat asta cu exemple, iar sorin mi-a zis ca e vorba de meciul cu Pandurii. Lucru confirmat si de mine, dar am adus iar meciul cu steaua in discutie doar pentru a sublinia cele spuse.
Inca din primele fraze pe subiect m-am referit la meciul cu TG JIu, este problema ta ce intelegi si ce crezi.
Last edited by muttley on 06 Aug 2014, 00:22, edited 2 times in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de SLH » 05 Aug 2014, 23:54

Despre meciul cu steaua ar trebui sa vorbim la topicul despre meciul cu steaua. Sau si mai bine ar trebui sa facem un topic 'mutley vs mutley' si sa vorbesti acolo singur. Cred ca in 4-5 zile ai ajunge topicul cu Napolii la nr de comentarii.

Închis