[Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem in prima etapa a sezonului?

Poll ended at 25 Iul 2014, 13:00

3
22
56%
1
7
18%
0
10
26%
 
Total votes: 39

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de muttley » 20 Iul 2014, 13:14

Bai nu stiu, toate lucrurile sunt in favoarea gorjenilor si din aceasta cauza cred ca ii batem rau de tot :)( adica 1-0 :)( E posibil sa pierdem de fapt e foarte posibil, dar in acest moment simt ca ii batem.

Eu as incepe cu: Brac-Achim-Frasinescu-Kay-Vatajelu-Madson-Mateiu-Baluta-Ferfelea-Neacsa-Curelea. Sau l-as baga pe Plesan langa Madson, iar pe Mateiu l-as pune in locul cu Ferfelea.


@Sergyu
Mai bine faceai threadul dupa ora 00:00 sa treaca saptamana asta nenorocita. Poza e prea mare, nu se vede stema gorjenilor :)(


Am votat 3 puncte, ii batem o:
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de DeuxEx » 20 Iul 2014, 13:19

Chiar si cu actualul lot, numai o minune poate sa ne aduca victoria. Uitati ca il avem pe Gane pe banca? Da, cu un antrenor bun, care stie sa-si aseze jucatorii in teren, poate chiar faceam o figura frumoasa. Dar nu cred ca se va intampla asa. Din punctul meu de vedere, vom pierde acest meci la care o sa fac tot posibilul sa ajung si eu pentru a-mi inaugura abonamentul.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Thunder » 20 Iul 2014, 13:33

Eu votai ca o luam... sper sa ma-nsel... ucv

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Copacul » 20 Iul 2014, 13:48

muttley scrie: 1.toate lucrurile sunt in favoarea gorjenilor
2. ii batem rau de tot
3. 1-0
4. e posibil sa pierdem de fapt e foarte posibil
5. simt ca ii batem.
6. am votat 3 puncte, ii batem
Stim, sekeke, dupa meci o sa ne-o arati pe aia care iti convine, nu ai cum sa ratezi indiferent ce se intampla ....
de-asta spun...de ce dracu te mai obosesti?
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de muttley » 20 Iul 2014, 14:00

Pai ce-mi convine? Am spus ca simt ca ii batem chiar daca o ei sunt favoriti. E un pronostic bazat doar pe intuitie si dorinta !
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Masive

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Masive » 20 Iul 2014, 14:40

Cu doua rezultate de egalitate in meciurile cu pandurii si steaua si o victorie cu viitorul am sta foarte bine. Incredibil cat de prost s-au miscat cei din conducerea clubului, sa incepem campionatul cu un atacant expirat precum curelea , fara o linie de fund mai de doamne ajuta si fara antrenor.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Leonard Albert » 20 Iul 2014, 14:41

Eu as merge pe formula asta: Straton - Vatajelu, Kay, Frasinescu, Achim - Madson, Mateiu, Neacsa, Baluta - Ferfelea, Ivan. Dupa meciul cu bronzatii trebuie facute schimbari. Nimeni sa nu creada ca e titular.

Masive

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Masive » 20 Iul 2014, 14:47

Leonard Albert scrie: Nimeni sa nu creada ca e titular.
Mai ales epava cu piciorul stramb , curelea.

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Thunder » 20 Iul 2014, 15:02

Leonard Albert scrie:Eu as merge pe formula asta: Straton - Vatajelu, Kay, Frasinescu, Achim - Madson, Mateiu, Neacsa, Baluta - Ferfelea, Ivan. Dupa meciul cu bronzatii trebuie facute schimbari. Nimeni sa nu creada ca e titular.
Eu din formula ta as schimba Vatajelu cu Velcovici ca e mai experimentat in prima divizie, Madson cu Plesan, Curelea cu Ivan ca asta micu` e plapand pt apararea Pandurilor si l-as pastra pe Brac. Daca e schimbat acum, parerea mea e ca s-ar face o greseala. Daca o mai comite iar, abia atunci sa fie bagat Straton.

sorin107

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de sorin107 » 20 Iul 2014, 15:08

eu as merge pe 3 schimbari fata de formula din giulesti - achim in locul lui dananae, plesan in locul lui madson si ferfelea in locul lui ivan.


brac - achim, frasinescu, kay, vatajelu - baluta, mateiu, plesan, bancu - ferfelea - curelea

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Leonard Albert » 20 Iul 2014, 15:27

Thunder scrie:
Leonard Albert scrie:Eu as merge pe formula asta: Straton - Vatajelu, Kay, Frasinescu, Achim - Madson, Mateiu, Neacsa, Baluta - Ferfelea, Ivan. Dupa meciul cu bronzatii trebuie facute schimbari. Nimeni sa nu creada ca e titular.
Eu din formula ta as schimba Vatajelu cu Velcovici ca e mai experimentat in prima divizie, Madson cu Plesan, Curelea cu Ivan ca asta micu` e plapand pt apararea Pandurilor si l-as pastra pe Brac. Daca e schimbat acum, parerea mea e ca s-ar face o greseala. Daca o mai comite iar, abia atunci sa fie bagat Straton.
Vatajelu merge ceas dupa parerea mea, trebuie lasat sa creasca.Cu Velcovici, intr-adevar n-am emotii, stiu ce poate, dar omul e la asfintit de cariera.
Madson e un distrugator si o sa fie nevoie cu Pandurii. Dupa umila mea parere Plesan trebuia bagat cu rapidul.
Curelea e-n pauza de ceva vreme dar probabil sunt subiectiv pentru ca am o slabiciune pentru ala micu, Ivan.
Intre Brac si Straton eu nu cred ca e mare diferenta de valoare, iar cand unul din ei gafeaza, nu- strica sa-i dai tusa-n brate. Asa e corect, merita si Straton o sansa.

Masive

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Masive » 20 Iul 2014, 16:01

Sergyu_costea scrie:Sa-l numesti pe Curelea epava :smoke: Unii stiti fotbal, cum ma pricep eu la cricket.
Mare atacant nu e oricum. Adica, sa ratezi dintr-o pozitia ca aia... la salariul si conditiile pe care le ai.... trebuia sa rupi plasa sau sa intri cu tot cu minge in poarta. Daca rata Ivan, intelegeam, dar unu cu experienta lui Curelea?! E clar ca lumina zile ca acest individ nu are valoarea unui atacant de primele echipe din liga 1. Mutu la 35 de ani, baut si nedormit doua zile la rand si nu rata o faza ca aia.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de muttley » 20 Iul 2014, 16:33

Sergyu, e aiurea ce postezi tu. Il postezi pe Ronaldo care da vreo 50 de goluri intr-un an, iar Curelea are vreo 20 in toata cariera, hai sa fim seriosi. Curelea e un atacant interesant, dar nu e acum un mare atacant, degeaba incercam sa-l facem noi.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Ovidiu* » 20 Iul 2014, 16:40

Si ce legatura e intre numaru' de goluri marcate si ratari?
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

JustME

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de JustME » 20 Iul 2014, 17:31

pentru liga 1 e un atacant imens nu mare. sa te legi de o faza mi se pare teribil de aiurea. adica nu poti sa tragi concluzia ca e un jucator de rahat ca a ratat cu poarta goala. chestii de genul s-au intamplat si la case mai mari. imi aduc aminte de o faza cu Beks cand a executat un penalty si a cazut in c*r iar mingea mai avea nitel si zbura peste stadion. ok s-a ras, s-a facut caterinca dar nimeni nu si-a permis sa traga concluzia ca e un jucator de rahat.

Închis