[Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem in prima etapa a sezonului?

Poll ended at 25 Iul 2014, 13:00

3
22
56%
1
7
18%
0
10
26%
 
Total votes: 39

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de muttley » 27 Iul 2014, 12:49

Un articol din gesepe despre modul in care Marin se comporta cu oamenii in general. Asta s-a intamplat si cu Olaianos la primul meci, dar se pare ca acest Cheltuitorul nu prea are curaj sa faca o actiune la politie, mai mult face pasul inapoi si isi cere scuze.
Deranjat de faptul că Adrian Cheltuitoru, comentatorul Look TV, a spus pe parcursul primei reprize de cîteva ori Universitatea Craiova şi nu CS U Craiova, Mititelu a avut un acces de furie şi l-a sunat pe comentator. Întrucît acesta nu avea cum să răspundă la telefon în timpul partidei, a început să-i scrie SMS-uri. "Bă, tu o să pleci cu salvarea de la stadion! Nenorocitule, să nu mai îndrăzneşti, bă, să spui Universitatea! Echipa asta clonată de nenorociţii de la FRF e CS U Craiova!!!" e unul dintre mesajele pe care Cheltuitoru le-a primit de la Mititelu. Există mesaje în care omul de afaceri l-a ameninţat cu moartea şi l-a înjurat în ultimul hal pe reprezentatul Look TV.

Cheltuitoru a făcut cîteva precizări, chiar la reluarea părţii secunde a confruntării de pe "Ion Oblemenco", semn că a citit SMS-urile de la Mititelu. "Am primit mesaje înainte, dar şi în timpul acestei partide. Mulţi dintre fanii Ştiinţei susţin că această echipă nu este adevărata Universitatea. Noi nici nu am susţinut asta! Tot timpul am spus CS Universitatea Craiova, iar dacă cumva ne-a mai scăpat îmi cer scuze. Cert este că procesul de transformare este aproape complet: culorile, sigla, imnul sînt deja ale echipei înfiinţate în sezonul trecut" a fost mesajul comentatorului. Ieri, Gazeta a încercat să ia legătura cu Mititelu şi cu Cheltuitoru, dar fără rezultat.
Pentru toti prostii, asta este Universitatea Craiova, chiar daca are in componenta numelui si "Clubul Sportiv".


PS: Ba gialorosso mai lasa in :bad: exemplele cu United, Chelsea si mama dracu. Am crezut ca ti-ai revenit, dar vad ca iar a inceput cu astia. Ce vorbim noi aici si ce vorbesti tu. Uite ce a zis Hagi acum 3 zile intr-o emisiune, iar asta nu e el scula de antrenor, dar macar jucatorii ii vede bine: "In romania jucatorii straini se aduc la ghici. Nimeni nu aduce un jucator strain pe care sa-l urmareasca si cu cifre pentru ca ala iti cere 20-30 , jumatate de milion sau chiar mai mult salariu. Noi, inclusiv eu, aducem jucatori si speram ca ei sa produca o surpriza"

Tovarashu radut a jucat mijlocas stanga si a jucat bine. Mare pacat ca l-am ratat pe asta chiar daca cineva spunea ca e terminat.

Ti-a spus clar Thunder, Steaua a adus cei mai buni jucatori de la echipele respective.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de blixa » 27 Iul 2014, 12:55

Cand o urca Achim cum facea Dananae, mai vedem cum stam pe partea dreapta. Eu raman la parerea ca Frasinescu si Kay nu au calitatile necesare pentru a fi fundasi centrali de calibru, mai ales intr-o echipa care incearca sa deschida jocul pe parti. Si pe Madsonu' ala il vad mai defensiv. Nu stiu, habar nu am cum juca inainte. Trebuie sa ma mai dumiresc.
S-a rupt Brazda.

sorin107

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de sorin107 » 27 Iul 2014, 13:07

blixa scrie:Cand o urca Achim cum facea Dananae, mai vedem cum stam pe partea dreapta. Eu raman la parerea ca Frasinescu si Kay nu au calitatile necesare pentru a fi fundasi centrali de calibru, mai ales intr-o echipa care incearca sa deschida jocul pe parti. Si pe Madsonu' ala il vad mai defensiv. Nu stiu, habar nu am cum juca inainte. Trebuie sa ma mai dumiresc.

blixa, dananae e varza de cand il stiu, vere. da-l in [cenzurat] mea, l-am luat noi de bun acum cand n-a mai jucat din clasa a 4-a? e bulevard mereu pe partea lui, imi da emotii la fiecare faza, da 90 la suta din centrari in primul om sau in spatele portii si e pasibil de rosu in orice moment. achim e peste el si-n somn, despre ce vorbim?

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de blixa » 27 Iul 2014, 13:17

Dananae a crescut mult si apoi s-a rupt. Achim, desi si mie imi face impresie buna, nu a dovedit nimic, pentru ca nu a ajutat ofensiva, cum Dananae o facea la greu. Chiar si cu Rapidul incerca sa urce, dar nu mai e omul care ajungea la nationala..
repet: nu cred ca aparatorii laterali sunt problema, ci acoperirea pe care o fac cei doi centrali si ajutorul de la mijloc. Joci pe extreme, nu? pai sa-i vad pe Frasinescu si pe Kay mai putin statici. Mie mi s-a parut c aFrasinescu nu il ajuta sufficient pe Achim.
S-a rupt Brazda.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de marius_vl » 27 Iul 2014, 13:19

Hai totusi sa nu-l facem zdrente pe Dananae! Este adevarat ca nu trece printr-o forma foarte buna, dar lucrurile nu sunt chiar asa de negre, sa fim seriosi! Are experienta, e oltean get-beget, este luptator de-al nostru, hai sa-i mai acordam si noi niste timp...

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Mantzy » 27 Iul 2014, 13:45

Bobby scrie:Mantzy - te-am mai intrebat : unde a pustiul Darius Costea de la juniori B ? A fost dat afara dupa citeva luni la Craiova ?
„A fost dat afară” mi se pare un pic exagerat. Era junior și nu a fost luat în considerare pentru un contract de seniori.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de DeuxEx » 27 Iul 2014, 15:43

blixa scrie:Dananae a crescut mult si apoi s-a rupt. Achim, desi si mie imi face impresie buna, nu a dovedit nimic, pentru ca nu a ajutat ofensiva, cum Dananae o facea la greu. Chiar si cu Rapidul incerca sa urce, dar nu mai e omul care ajungea la nationala..
repet: nu cred ca aparatorii laterali sunt problema, ci acoperirea pe care o fac cei doi centrali si ajutorul de la mijloc. Joci pe extreme, nu? pai sa-i vad pe Frasinescu si pe Kay mai putin statici. Mie mi s-a parut ca Frasinescu nu il ajuta sufficient pe Achim.
Pai nu poate sa-l ajute si pe kay, si pe Achim in acelasi timp! :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de stuparu_alexandru » 27 Iul 2014, 23:07

Sergyu_costea scrie:Un meci ce mi-a depasit asteptarile din toate punctele de vedere. Cel mai important e ca lumea a plecat multumita de la stadion si baietii au fost incurajati si aplaudati de toti!

Doamne ce a fost la gol :-D La un moment dat cineva era pe jos , a cazut urat tare , coborand vreo 3 randuri in plonjon . Sunt convins ca tuturor ne era dor. Si mor de nervi ca nu jucam cu spectatori etapa viitoare, putea fi o deplasare numeroasa.

ala de la nord ? s-a oprit in picioarele mele .
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Ovidiu* » 28 Iul 2014, 00:27

Pai la cat ne-au sacait lesinatii aia era normal sa refuleze lumea :)(
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de blixa » 02 Aug 2014, 14:58

imi luai si eu abonament pe o luna sa vad meciurile online si ma uit la inregistrarea meciului cu Pandurii. Echipa nu se mai vede asa rau ca din tribuna.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de muttley » 02 Aug 2014, 15:49

Daca tot aveti seenow si vreti sa vedeti ceva. Cautati in Arhiva emisiunea lui PORCOVICI, FANATIK show din 31 august.
Cea mai buna emisiune realizata de jegosul ala, Balaci, Andone,Hagi si Duckadam invitati. Ascultati povesti frumoase despre Craiova Maxima, Nationala si alte lucruri.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de UneKa » 03 Aug 2014, 00:21

Cum fac sa gasesc aceasta arhiva? Imi poti spune pe privat te rog frumos sau orince care stie sa imi zica.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 03 Aug 2014, 22:51

Am vazut meciul Pandurii - CFR si cred ca egalul cu gorjenii e un razultat bun.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de SLH » 05 Aug 2014, 11:26

Cifrele jucatorilor de la meci
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de UneKa » 05 Aug 2014, 12:44

De unde ai aceste cifre?

Închis