[Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem in prima etapa a sezonului?

Poll ended at 25 Iul 2014, 13:00

3
22
56%
1
7
18%
0
10
26%
 
Total votes: 39

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Thunder » 27 Iul 2014, 02:20

alex.giallorosso1927 scrie:S-a agitat omul pe margine, a introdus bine jucatorii pe care i-a introdus, Plesan si Rocha ca Neacsa a fost asa si asa... Ne-a adus un punct, am dominat, am avut sanse de gol cum rar mai vezi...
Ba nu prea... De ex Plesan sunt convins ca nu intorcea meciu` cum a facut`o Rocha si daca nu se accidenta paunel, Nuno nu intra. La fel si pe dreapta, noroc ca a luat Dananae rosu sa vada si jerryca ce inseamna sa ai liniste pe dreapta. La fel, daca nu-l lua, Achim nu cred ca juca. Iar ca lot, ne trebuie un atacant, Curelea n-a ratat ca n-are valoare, a ratat ca n-a fost concentrat, e prea senator de drept, joaca bine, joaca prost, el stie ca joaca si e normal pe undeva sa-i scada concentrarea. Iar ca dominare, te cam inseli. Am avut niste pase foarte bune ale lui Ferfelea, Plesan si chiar si Frasinescu de vreo 2 ori. Dar pe mijloc n-am contat decat la distrugere, pe benzi am facut noi treaba. De dominat ne-au dominat aia pt ca aveau mai multi oameni la mijloc, e si normal. Norocul nostru a fost ca au facut-o steril, golu` l-au dat din noroc si-n rest n-au prea miscat.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de muttley » 27 Iul 2014, 02:22

Da frate dar au fost 3 faze facute de un jucator care nu prindea lotul de 18 la aia. Cam aici e diferenta mare.
Mare pacat ca l-am ratat pe Radut...

La rezultatul de ieri mare, mare contributie au avut urmatorii: Arbitrul ca l-a eliminat pe Dananae si ala ca l-a accidentat pe Plesan.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Thunder » 27 Iul 2014, 02:27

Muttley radut nu-l prindea si din cauza ca era cam cioflengar, numai clubareanu cu costica al mic, nu prea le avea cu fotbalu`. Ce-i drept nici nu prea avea sanse sa intre in locul lui Bourceanu, Pintilii, ca mijlocas defensiv, iar ca ofensiv nici atat... Pai Tanase si drogat joaca mai bine ca el, Chipciu la fel, Filip si Adi Popa baga materiale serioase, etc. Reghekampf intotdeauna a avut pretentii la antrenamente si conu` radut nu prea le avea cu materialele bagate la antrenamente... La Pandurii are noroc ca e concurenta mai slaba, si-o mai fi bagat mintile-n cap, s-o fi uitat la legenda de Mutu care a dat doar 2 goluri in tot campionatu`, etc...

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Iul 2014, 02:28

Thundere nu vad de ce il critici pe Jerry. Rocha a spus-o si el ca asteapta enorm de la el. Plesan cand a intrat a facut-o extraordinar, a luat si publicul cu el in spate, a bagat osul, a pasat sigur si bine... Accidentarea sa a facut sa-l bage pe Rocha, asta e, asta a fost destinul, cum a facut-o cum nu Gane ne-a adus 1 punct cu o echipa de cupe europene.
Eu nu-l plang pe Radut. Avem un mijloc printre primele din tara.
Nu ai de unde sa sti daca Gane incepea tot cu Dananae daca nu lua rosu, nu ai de unde sa sti ca nu facea altu' faza lu' Rocha si ne aducea 1 punct Curelea...

Hai sa bag eu una: daca nu se accidenta Plesan dadea un gol antologic in minutul 84:23 si centra excelent din lovitura libera pentru Kay care facea 2-1 in minutul 87:44.
Daca nu lua Dananae rosu facea un meci perfect si dadea si un gol ca Dani Alves la Barcelona din coltul careului torpila in vinclu.

Ce dracu' ma d-astea scot pe banda rulanta. In loc sa ne bucuram de rezultat, de evolutie, de public, de FOTBAL noi plangem ca daca nu se caca ala numai avea cine sa stearga.

Edit: nu-l feliciti ca a inceput cu Brac? Daca incepea cu Straton si gafa? Eu cu Straton as fi inceput dupa gafa lui Brac.

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Mantzy » 27 Iul 2014, 02:32

Domnilor antrenori, dar de apărare nu se mai aude nimic? :-(

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Iul 2014, 02:33

Mantzy ma bucur ca le-am aratat astora (ca si eu l-am laudat mult pe Kay pe aci' si astia m-au cam luat la poceala ca cu Rapid a fost depasit o data si a tras de tricou, vezi doamne ce-a facut el)... Eu nu stiu sa fi pierdut Kay vreo minge aseara, iar Frasinescu a fost si el bataios si a aparut si la finalizare la un corner.

CE VREI mai mult de la o aparare?!

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Thunder » 27 Iul 2014, 02:35

Ba una la mana, Straton nu cred ca gafa. A 2a la mana, il critic pe Jerry ca nu e antrenor, tu deja mi-ai demonstrat cat fotbal stii, chiar mi-e lene sa iti desenez si tie :-D A 3a la mana, eu n-am zis ca Brac e slab, niciodata. Am zis mai demult ca nu stiu cum s-ar descurca in prima divizie, dar pana acum, cu exceptia gafei de la rraped, a dat o siguranta foarte mare apararii. Chiar si la rraped, lovitura aia libera a lu` Pancu nu stiu cati o scoteau, deci practic pe meciul ala e pe 0. A scos unu, a luat unu. Singurul mod in care le dadeam mai multe ciuri burilor era daca aveam si alt atacant care sa concureze cu Curelea. Plesan nu putea dezvolta viteza lui Rocha, practic noi prin actiunile de viteza i-am destabilizat p-aia, cand pasam ca la handbal nu prea faceam mare lucru, dovada ca asta am incercat sa facem dupa ce am dat gol si nu ne-am mai apropiat de poarta lor. Dananae tre` sa joace constant undeva intre 6 si 9 luni doar ca sa revina la o forma acceptabila. In ultimii ani n-a prea jucat sezoane intregi si se vede. Are fluctuatii de forma si mi se pare ca nu e nici foarte pregatit fizic. Pe finalul meciului cu rrapezii aveam bulevarde pe dreapta pt ca nu prea mai avea suflu sa revina in dispozitivul de aparare dupa ce urca in atac.

P.S. Vezi ca mareata aparare a luat gol in fiecare din cele 2 meciuri oficiale. Un meci cu o echipa buna, un meci cu o echipa foarte slaba. Daca tie asta ti se pare incurajator... :)-
Last edited by Thunder on 27 Iul 2014, 02:42, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Bobby » 27 Iul 2014, 02:40

Mantzy - te-am mai intrebat : unde a pustiul Darius Costea de la juniori B ? A fost dat afara dupa citeva luni la Craiova ?

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Iul 2014, 02:44

Eu ce-am zis? Asteptam 1-2 luni si dupa criticam!
PS: minim egal cu Steaua de-al dracu' si de-ambitios ce e Jerry sa vad ce-i mai strigi dupaia. :))
Dupa ce-a jucat Steaua cu Rapid (chit cu ocaziile lor cacalau) ma indoiesc ca aia o sa aiba mai mult de DOUA suturi cu noi si facem si pariu pe tema asta.

Iti dau exemple de fotbalisti pe care i-am ghicit si au ajuns mari...de nici macar nu apareau pe la televizor: Rafinha Alcantara (nici nu ajunsese la Barca B era la grupele de juniori), Deulofeu, Tello, Griezman, Ola John, Giroud (de la Tours l-am remarcat intr-un amical chiar inainte sa plece la Montpellier cred ca era cu Sheffield sau ceva din anglia amicalul), Pique cand era la United, Pogba de cand dadea goluri antologice pe la United (, Islam Feruz (noul Drogba de la Chelsea)... Nu erau mediatizati de am auzit de ei precum nea caisa Mastourbare de la AC Milan ci pur si simplu urmaream foarte mult fotbal de peste tot, youth, amicale, meciuri in reluare de-ale echipelor de tineret chiar si din urma cu sezoane intregi pe canalele de tv oficiale ale cluburilor...
Sper ca te-am lamurit cam "cat" fotbal stiu eu la cei putini 18 ani pe care aproape-i am...

A si n-ai dreptate cu teoria ta despre Steaua... Am facut transferuri exact ca ei. Mai tine minte un nume: Juan Jose Narvaez de la Real Madrid Castilla (mai au vreo 2-3 bunicei) a dat un hat-trick cu juniorii lu' City anu' trecut si a driblat mai tot pe toata durata meciului.

Adica sti ca Straton nu gafa dar sti ca daca nu se accidenta plesan nu intra rocha si daca nu era suspendat dananae tot el juca. Frumoasa logica! :up:

Edit: chestia cu apararea... in orice campionat din lume, in afara de 3-4 echipe restul toate au o medie de peste 1 gol primit etapa de etapa. Anul trecut in Romania 3-4- echipe au avut o medie de 1 gol sau mai putin.
Edit iar: in BPL anul trecut 2 echipe au avut o medie de mai putin 1 gol pe meci... iar vicecampionii, Lpool au avut 50 in 38 de meciuri...

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Thunder » 27 Iul 2014, 02:53

alex.giallorosso1927 scrie: Iti dau exemple de fotbalisti pe care i-am ghicit si au ajuns mari...de nici macar nu apareau pe la televizor: Rafinha Alcantara (nici nu ajunsese la Barca B era la grupele de juniori), Deulofeu, Tello, Griezman, Ola John, Giroud (de la Tours l-am remarcat intr-un amical chiar inainte sa plece la Montpellier cred ca era cu Sheffield sau ceva din anglia amicalul), Pique cand era la United, Pogba de cand dadea goluri antologice pe la United (, Islam Feruz (noul Drogba de la Chelsea)... Nu erau mediatizati de am auzit de ei precum nea caisa Mastourbare de la AC Milan ci pur si simplu urmaream foarte mult fotbal de peste tot, youth, amicale, meciuri in reluare de-ale echipelor de tineret chiar si din urma cu sezoane intregi pe canalele de tv oficiale ale cluburilor...
Sper ca te-am lamurit cam "cat" fotbal stiu eu la cei putini 18 ani pe care aproape-i am...
6 numere la loto stii ? :cool:
Ma mir sincer ca nu te-a luat Van Gaal la M.U. pe post de scouter, e clara treaba ca ai valoare certa :laughing: Daca-mi arati si unde ni i-ai aratat tu pe respectivii, esti complet de laudat :-D
alex.giallorosso1927 scrie: A si n-ai dreptate cu teoria ta despre Steaua... Am facut transferuri exact ca ei. Mai tine minte un nume: Juan Jose Narvaez de la Real Madrid Castilla (mai au vreo 2-3 bunicei) a dat un hat-trick cu juniorii lu' City anu' trecut si a driblat mai tot pe toata durata meciului.
Oile au facut un singur transfer, Lemnaru. Noi n-am transferat atacanti, deci cum e cu transferurile ca ei ? :laughing:
alex.giallorosso1927 scrie: Adica sti ca Straton nu gafa dar sti ca daca nu se accidenta plesan nu intra rocha si daca nu era suspendat dananae tot el juca. Frumoasa logica! :up:
Nu stiu sigur ca nu gafa, dar banuiesc si cred ca n-ar fi facut-o pt ca are experienta la liga 1. Fata de Brac, nu cred ca Straton ar fi iesit vreodata la modul la care a iesit Brac cu rrapedu`, nu cred ca a iesit vreodata asa, deci daca ar fi sa joace Straton, m-as astepta sa nu comita erori mari.
alex.giallorosso1927 scrie: Edit: chestia cu apararea... in orice campionat din lume, in afara de 3-4 echipe restul toate au o medie de peste 1 gol primit etapa de etapa. Anul trecut in Romania 3-4- echipe au avut o medie de 1 gol sau mai putin.
Edit iar: in BPL anul trecut 2 echipe au avut o medie de mai putin 1 gol pe meci... iar vicecampionii, Lpool au avut 50 in 38 de meciuri...
Vezi ca una e sa ai o medie per ansamblu de un gol pe meci, desi sunt destule meciuri in care nu iei gol si sunt altele in care iei 2-3 si se calibreaza treaba si cu totul altceva e sa ai 2 meciuri si 2 goluri luate. Daca tot vorbim de logica, casca ochii mai bine la ce scriu si fa o pauza de 10 secunde de gandire inainte sa postezi un mesaj de tip muttley in care sa nu gandesti nici 50% din ce aberezi prin el :cool:

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Iul 2014, 02:55

Asta pricepusi tu ce zisai eu de transferurile Stelei? Eu vorbeam de steaua mica de tot de acum 3-4 ani cand luau jucatori exact ca noi... trecutul lor raportat la prezentul nostru, capisci acum?
Si la ce sume aveau unii jucatori din trecutul lor precum Gardos 300 de mii si Tatarusanu cam tot pe-acolo si rezerva lu Panti la natonala...suntem peste achizitiile lor de acum cativa ani.

Bine, am luat 2 goluri in 2 meciuri.
Rapid a dat gol si Stelei si noua, iar Pandurii e echipa de Europa. Ce-i rau in asta?

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Thunder » 27 Iul 2014, 03:01

alex.giallorosso1927 scrie:Asta pricepusi tu ce zisai eu de transferurile Stelei? Eu vorbeam de steaua mica de tot de acum 3-4 ani cand luau jucatori exact ca noi... trecutul lor raportat la prezentul nostru, capisci acum?
Si la ce sume aveau unii jucatori din trecutul lor precum Gardos 300 de mii si Tatarusanu cam tot pe-acolo si rezerva lu Panti la natonala...suntem peste achizitiile lor de acum cativa ani.

Bine, am luat 2 goluri in 2 meciuri.
Rapid a dat gol si Stelei si noua, iar Pandurii e echipa de Europa. Ce-i rau in asta?
Rraped a dat glouri stelei in conditiile in care oile au jucat cu echipa a 2a... Si chiar daca le-au dat gol, au luat-o la bot. Ca si noi de la ei.

17 August 2013 West Ham United 2 – 0 Cardiff City London [show]
2 24 August 2013 Newcastle United 0 – 0 West Ham United Newcastle [show]
3 31 August 2013 West Ham United 0 – 1 Stoke City London [show]
4 15 September 2013 Southampton 0 – 0 West Ham United Southampton [show]
5 21 September 2013 West Ham United 2 – 3 Everton London [show]
6 28 September 2013 Hull City 1 – 0 West Ham United Kingston upon Hull [show]
7 6 October 2013 Tottenham Hotspur 0 – 3 West Ham United London [show]
8 19 October 2013 West Ham United 1 – 3 Manchester City

Uite statistica cu echipa care are o medie de goluri de mai mult de 1 pe meci primite. Sesizezi cele 3 meciuri in care n-au luat gol ? Beleaua e ca noi am luat gol in fiecare meci, dar hai sa zicem ca e si vorba de lipsa omogenitatii. Totusi, jerryca nu prea are ce sa-i invete la capitolu` asta, el fiind atacant de meserie. Cu tot stilul ofensiv pe care se lauda ca vrea sa-l joace, avem 3 mijlocasi defensivi in lot si doar unul ofensiv plus Ferfelea care e prea mult pe atac si prea putin pe faza defensiva ca sa conteze la mijloc cand ne aparam de ex.

Vezi ca iar aberezi, Tatarusanu a costat 1,5 bulioane, cam atat il cota si transfermarkt`u ca era titular la tineret. Pana una alta, Pantilimon s-a facut rezerva si Tatarusanu titular, asta daca te-ai uitat la meciurile nationalei in ultimii 2 ani. Scoutere... :cool:

sorin107

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de sorin107 » 27 Iul 2014, 08:43

mama, ce-ati facut aici, verilor...v-ati scapat la tastatura :))

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de romaad » 27 Iul 2014, 10:52

alex.giallorosso1927 scrie: Ne-am distrat cu (...) Radutu de miliarde adus de Gigi...
Sincer, in cazul asta nu iti dau dreptate, mai degraba Radut s-a distrat cu noi!

iuli

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de iuli » 27 Iul 2014, 10:59

Radut a fost nr 1 la Pandurii,a dominat centrul terenului.

Închis