[Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din prima deplasare a sezonului?

Poll ended at 02 Aug 2014, 00:38

3
14
37%
1
14
37%
0
10
26%
 
Total votes: 38

Thunder

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 04 Aug 2014, 00:54

Iti aduc eu streangu` ? :cool: Poate n-ai si na, nu vreau sa te las la greu :)(

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 04 Aug 2014, 01:17

Ce o tot dati inainte cu "echipa nou promovata"? Treziti-va! Echipa nu joaca nimic, nou promovata sau nu! In 2 luni, Gane nu a fost in stare sa imprime un anumit stil de joc. Eu nu am vazut nicio idee tactica, nicio faza lucrata. Poate sunt eu tampit si nu ma pricep! Dar e nepermis ca in 90 de min sa fi dominat de o echipa care joaca cu gandul la alt meci. Si o mai face si ECO, joaca la relanti sa nu se oboseasca!

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 04 Aug 2014, 01:18

DeuxEx scrie:Poate sunt eu tampit
Eu tot iti zic de vreo un an de zile asa, dar tu nimic, batman batman... :-D

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 04 Aug 2014, 01:22

Pufosenie, stii bine ca am dreptate!

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 04 Aug 2014, 01:23

Tot nea` adi e victoria, speranta, luminita de la capu` la tunel :cool:

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 04 Aug 2014, 01:39

Nu sunt 100% ca sunt cifrele ambelor echipe sau e facut topul doar dintre jucatorii stelei, dar ma gandesc ca daca era cineva de la Craiova care statea in top 3 la acest capitol il bagau acolo :)(.
La index oricum nu se pune problema :)( poate doar la driblinguri, dar nici acolo nu sunt sigur ca a facut cineva de la noi mai mult de 3 :)(


Imagine
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Masive

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 04 Aug 2014, 02:14

ii bateam cu mark wotte pe banca. 0-1


Pacat ca-i plac curvele.....

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 04 Aug 2014, 05:10

Rezumatul meciului aici :



M-a omorit comentatorul cu CSU Craiova si o mentionare a FC Universitatea Craiova pe final de meci :eek:

Sper ca cei de la club sa protesteze la Look TV pentru aceste aberatii ale comentatorului. Daca stiti careva numarul de telefon al comentatorului, haideti sa-i dam citeva SMS-uri prietenoase.

In fine - Kay pe banca la meciul viitor. De fapt, eu l-as lasa si in afara lotului de 18.

P.S. Sper ca va mai aduceti aminte de acel Craiova - Dinamo 0-4 din 2006, dupa promovarea lui Ajica. Cautati pe net rezumatul sa vedeti aparare adevarata la Craiova cu Dorele si Mitchell :-) Craiova a avut vreo 2 ocazii mari si late in acel meci jucat acasa. In primele etape de campionat Craiova a fost decimata atunci cu infringeri la scor cu Steaua, Dinamo si Bistrita. Revenirile in liga 1 sint grele. Rabdare si tutun.

betxpert
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 04 Aug 2014, 09:55

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de betxpert » 04 Aug 2014, 09:58

Steaua intotdeauna se va gandi la cupele europene.
Pronosticurile cele mai bune! Fotbal, tenis, hochei, baschet si alte sporturi

Thunder

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 04 Aug 2014, 10:07

betxpert scrie:Steaua intotdeauna se va gandi la cupele europene.
te ratacisi sefu` ?

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 04 Aug 2014, 11:00

Bobby scrie:Daca stiti careva numarul de telefon al comentatorului, haideti sa-i dam citeva SMS-uri prietenoase.
incearca la domnu' adrian :))
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 04 Aug 2014, 11:24

Suporterii Științei au trăit meciul cu Steaua ca pe stadion


Șocul unei noi înfrângeri împotriva Stelei s-a diminuat și, la două zile de la meciul în care-și puseseră atâtea speranțe, oltenii privesc din nou cu încredere spre ceea ce va urma. Dincolo de scorul dezamăgitor, însă, rămâne emoția unei noi seri trăite la maximum, cu pasiune și emoție, chiar dacă doar în fața televizoarelor, alături de Știința noastră cea iubită.

un video misto in articol

http://maximasport.ro/suporterii-stiint ... e-stadion/
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Andrei Olteanu » 04 Aug 2014, 11:34

Acum ca steaua va castiga era cam clar, nu trebuie facuta o tragedie. Am vazut si mi-a placut faptul ca nu au bagat "fundul" in poarta, ca au incercat sa joace si au fost cateva momente in care au reusit. Dar au fost si multe momente fara idee de joc, o aparare destul de varza si un antrenor fara reactie. Am vazut meciul intr-un bar si vorbeam cu baietii ca Neacsa va intra pana in min. 60.....ce sa vezi????Asa a fost. Apoi schimbarile facute dupa min 80 au fost de neinteles. Eu totusi cred ca putem vedea ceva calitate in curand si vor veni si rezultatele......

Avatar utilizator
constable
membru
membru
Mesaje: 165
Membru din: 15 Apr 2014, 13:59

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de constable » 04 Aug 2014, 11:37

Rezultate ? Incep sa ma indoiesc !... Cu asta ? http://micapi.ro/articole/sport/prima-b ... uflet.html
Iar cu privire la antrenor imi revine obsesiv in minte declaratia lui Jerry Gane >
"Eu recunosc o singură Craiova, aceea la care am crescut și care acum este în proprietatea lui Adrian Mititelu. Nu am nimic cu cealaltă formație, CSU, își joacă șansa ei la promovare, dar nu poate fi niciodată adevărata Craiova"

LiviuB

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 04 Aug 2014, 12:52

hai sa nu dramatizam dupa un meci in ghencea. ne-am avantat cu totii inainte de acest meci dar am uitat ca de lipsa omogenitatii, de lipsa a 2 oameni decisivila mijloc - Plesan si Mateiu si de faptul ca intalnim campioana Romaniei, echipa care anul trecut nu a discutat cu nicio echipa. Au experienta, valoare, si daca erau treziti la 4 dimineata ar fi fost greu de batut.
si cu toate astea, dupa ce am vazut rezumatul, nu as mai putea confirma diferenta de care tot vorbesc astia. Pai am avut 3 ocazii cat roata carului - min 9 (cand mie mi se pare ca a fost gol), la sutul lui Ferfelea si la ocazia rarisima a lui Curelea. Si nici nu mai zic de sutul lui Frasinescu, daca nu baga Szukala capul, mingea aia era in poarta. Pai daca intra doar una din astea s-ar fi schimbat fata meciului (am fi reintrat in joc).
De fapt, au fost 2 momente cheie - golul primit foarte devreme, si golul refuzat in min 9. Ma amuza stelistii cum isi aroga superioritatea dar uita ca au fost tinuti in joc de arbitru. eu sunt convins ca altfel ar fi decurs jocul.

Închis